3

به‌جز سرمایه‌گذاران چه کسانی می‌توانند ویزای طلایی امارات را دریافت کنند؟

 • 28 تیر 1400 - 12:58 - ویرایش شده : 28 تیر 1400 - 13:15
به‌جز سرمایه‌گذاران چه کسانی می‌توانند ویزای طلایی امارات را دریافت کنند؟
بسیاری تصور می‌کنند ویزای اقامت طولانی‌مدت امارات، که با نام «ویزای طلایی امارات» نیز شناخته می‌شود، تنها مختص سرمایه‌گذاران است، این در حالی است که گروه‌های متعددی به‌جز سرمایه‌گذاران می‌توانند این ویزا را دریافت کنند.

دی دی سفر– امارات متحده عربی در سال ۲۰۱۸ قانونی را تصویب کرد که به اتباع خارجی اجازه می‌داد «ویزای اقامت طولانی‌مدت»، که با نام «ویزای طلایی» نیز شناخته می‌شود، را دریافت کنند. «ویزای طلایی» (Golden Visa) برخلاف ویزای اقامت استاندارد دو ساله امارات، اقامت برای پنج یا ده سال را ارائه می‌دهد. حال سوال اصلی اینجا است که چه‌کسانی می‌توانند «ویزای طلایی امارات» را دریافت کنند؟

۱.بر اساس این قانون اگر فردی حداقل ۱۰میلیون درهم در امارات متحده عربی سرمایه‌گذاری کند، واجد شرایط درخواست ویزای ۱۰ ساله بدون اسپانسر خواهد بود. این سرمایه‌گذاری باید بدون وام بوده و حداقل به‌مدت سه سال ادامه داشته باشد. در چنین شرایطی سرمایه‌گذار می‌تواند برای همسر، افراد تحت تکفل، یک مدیر اجرایی و یک مشاور، ویزای اقامت دریافت کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطلب اخذ اقامت دبی از طریق ثبت شرکت را مطالعه کنید.

۲. علاوه بر سرمایه‌گذاری، متقاضیان می‌توانند با خرید ملک در امارات متحده عربی به ارزش ۵میلیون درهم، ویزای اقامت پنج ساله دریافت کنند. املاک خریداری شده باید بدون وام بوده و حداقل به‌مدت سه سال در تملک متقاضی باقی بماند. برای پاسخ به سوالات متداول اخذ اقامت امارات از طریق خرید ملک به این مطلب مراجعه کنید.

۳.کارآفرینانی که حداقل ۵میلیون درهم در پروژه‌های امارات متحده عربی سرمایه‌گذاری کنند، واجد شرایط دریافت ویزای اقامت پنج ساله خواهند بود. این افراد می‌توانند برای همسر، افراد تحت‌تکفل، یک شریک تجاری و سه مدیر اجرایی ویزا دریافت کنند.

دریافت ویزای طلایی بدون سرمایه‌گذاری

۴.متقاضیانی که شرایط سرمایه‌گذاری یا خرید ملک در امارات را ندارند، در صورت داشتن تخصص، می‌توانند برای دریافت ویزای طلایی امارات اقدام کنند. پزشکان، متخصصان، دانشمندان، مخترعین و همچنین افراد خلاق در زمینه فرهنگ و هنر از دیگر گروه‌های واجد شرایط دریافت ویزای طلایی امارات هستند. این افراد نیز می‌توانند ویزای اقامت ۱۰ساله دریافت کنند.

پیش‌نیازهای لازم برای متقاضیان این گروه به شرح ذیل است:

 • تایید صلاحیت دانشمندان متقاضی توسط «شورای دانشمندان امارات»، دارندگان مدال «جایزه‌ی محمد بن راشد در تعالی علمی» نیز واجد شرایط دریافت ویزای طلایی امارات هستند.
 • تایید صلاحیت استعدادهای فرهنگی و هنری توسط «وزارت فرهنگ و توسعه دانش امارات»
 • تایید حق ثبت اختراع متقاضیان مخترع توسط وزارت اقتصاد امارات
 • استعدادهای درخشانی با ثبت اختراع یا یک تحقیق علمی منتشر شده در یک ژورنال جهانی
 • مدیران صاحب یک شرکت معتبر بین‌المللی با موفقیت و موقعیت علمی بالا
 • پزشکان و متخصصان

پزشکان و متخصصان متقاضی دریافت ویزای طلایی امارات، باید حداقل ۲مورد از شرایط ذیل را داشته باشند:

 • مدرک دکتری تخصصی از یکی از ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان
 • جایزه یا گواهی تقدیر در زمینه کاری متقاضی
 • مشارکت در یک تحقیق علمی مهم در زمینه کاری متقاضی
 • مقالات یا کتاب‌های علمی منتشر شده در انتشارات معتبر در زمینه کاری متقاضی
 • عضویت در سازمانی مرتبط با رشته کاری متقاضی
 • مدرک دکتری تخصصی، علاوه بر ۱۰سال تجربه حرفه‌ای در زمینه کاری متقاضی

ویزای طلایی برای دانشجویان ممتاز

دانشجویان ممتازی که در دانشگاه‌های معتبر داخل یا خارج از امارات متحده عربی تحصیل می‌کنند نیز واجد شرایط دریافت ویزای اقامت طولانی‌مدت هستند. این دانشجویان می‌توانند به‌همراه خانواد برای دریافت ویزا اقدام کنند.

اعطای ویزای اقامت ده‌ساله به برنامه‌نویسان

مسئولین دبی قصد دارند با جذب ۱۰۰.۰۰۰ برنامه‌نویس، در ۵ ساله آینده ۱۰۰۰ شرکت دیجیتالی در این شهر تاسیس کنند. در همین راستا دولت امارات از اعطای ویزای اقامت ده‌ساله به برنامه‌نویسان خبر داده است.

متقاضیان واجد شرایط دریافت ویزای طلایی امارات می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت «اداره فدرال هویت و شهروندی» (ICA) و «اداره کل اقامت و امور اتباع خارجی» (GDRFA) درخواست ویزای طلایی کنند.

آخرین اخبار گردشگری امارات را از «دی دی سفر» دنبال کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=16634

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.