1

فعالیت‌ها و سرگر‌می‌های اکسپو ۲۰۲۰ دبی

  • 10 خرداد 1400 - 12:29 - ویرایش شده : 12 تیر 1400 - 17:05
فعالیت‌ها و سرگر‌می‌های اکسپو ۲۰۲۰ دبی
چه کسانی می‌توانند در «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» شرکت کنند؟ در اکسپو چه برنامه‌هایی اجرا می‌شود؟ آیا این نمایشگاه تنها برای شرکت‌ها و فعالیت‌های تجاری است؟

دی دی سفر– اکسپو ۲۰۲۰ دبی، بزرگ‌ترین نمایشگاه جهان پس از یک سال وقفه به‌دلیل شیوع بیماری کرونا سرانجام از ابتدای اکتبر ۲۰۲۱ برگزار شده و به مدت ۶ ماه (۹ مهرماه ۱۴۰۰ تا ۱۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۱) ادامه خواهد داشت. شرکت در اکسپو ۲۰۲۰ دبی، فرصتی برای بازدید همزمان از ۱۹۲ کشور مختلف است که فرهنگ، دستاوردها، سنت‌ها و آخرین نوآوری‌ها و تکنولوژی‌های خود را به‌عرصه نمایش می‌گذارند.

برای آشنایی بیشتر با تاریخچه «اکسپو» و اهمیت برگزاری این نمایشگاه پیشنهاد می‌کنیم مطالب زیر را از «دی دی سفر» بخوانید: 

سرگرمی‌های اکسپو ۲۰۲۰ دبی

دبی به‌عنوان نخستین کشور در منطقه آسیای جنوبی، خاورمیانه و آفریقا به‌عنوان میزبان برگزاری بزرگ‌ترین نمایشگاه جهان انتخاب شده است. هر پاویلیون (غرفه) این نمایشگاه به‌نوبه خود یک شاهکار معماری است و افراد می‌توانند از سرگرمی‌های موجود در این ساختمان‌ها بهره‌مند شوند.

موارد زیر از جمله سوالاتی است که ممکن است در خصوص سرگرمی‌های اکسپو ۲۰۲۰ دبی برای شرکت‌کنندگان مطرح شود.

اکسپو ۲۰۲۰ دبی

در نمایشگاه چه چیزی می‌توانم بخورم؟‌

نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی به اندازه ۱۹۰ کشور غذای متنوع در اختیار شما قرار می‌دهد. یک بازدیدکننده می‌تواند بسته به سلیقه، مقدار موردنیاز و هزینه‌ای که در نظر دارد غذاهای متنوع را امتحان کرده و همزمان با فرهنگ غذایی ملت‌های دیگر آشنا شود.

حدود ۲۰۰ رستوران مختلف در محل نمایشگاه وجود دارد که بیش از ۵۰ نوع غذای متنوع از سراسر جهان را طبخ می‌کنند. مهم نیست طرفدار غذاهای لوکس یا خیابانی باشید، در این اکسپو همه‌چیز برای شما وجود دارد. فراموش نکنید هدف اصلی تهیه این غذاها علاوه‌بر آشنا شدن با فرهنگ سایر ملت‌ها، پایداری محیط زیست نیز بوده، بنابراین از سرو غذا در برگ‌های بزرگ درخت تعجب نکنید.

آیا به آب آشامیدنی دسترسی دارم؟

بله به راحتی می‌توانید از ۴۵ آبخوری که به آن‌ها “sabeel” گفته می‌شود به آب آشامیدنی دسترسی پیدا کنید.

آیا بچه‌ها نیز می‌توانند در اکسپو شرکت کنند؟

بله، ممنوعیت سنی برای شرکت در اکسپو ۲۰۲۰ دبی وجود ندارد. همچنین دو پارک با نام “Al Forsan” و “Jubilee” در اکسپو دبی وجود دارد که به‌صورت ویژه برای کودکان طراحی شده است.

آیا می‌توان از نمایشگاه سوغاتی خرید؟

خرید سوغاتی از نمایشگاه دستاوردهای بشریت، کمی غیرمعمول است، اما افراد بسته به انتخاب خود می‌توانند از یادگاری‌هایی مانند شکلات‌هایی که با الهام از طرح ساختمان نمایشگاه طراحی شده‌اند یا خرما و صابون‌های محلی خریداری کنند

آیا برای بازدید از نمایشگاه باید لباس خاصی پوشید؟

خیر، اما بهتر است در هنگام بازدید از نمایشگاه حتما کفش راحتی بپوشید. ممکن است لازم باشد ساعت‌های طولانی راه بروید. همچنین به فرهنگ محلی احترام گذاشته و از پوشیدن لباس‌های خیلی نازک و بدن‌نما خودداری کنید.

شرایط بازدید برای کودکان و افراد مسن چگونه است؟

کلیه افراد زیر ۱۸ سال (به‌خصوص کودکان زیر ۵ سال) و افراد مسن بالای ۶۰ سال، مشمول بلیت رایگان می‌شوند، دقت داشته باشید کودکان برای حضور در نمایشگاه حتما باید با «همراه» باشند. هزینه بلیت همراهان این دسته از افراد شامل ۵۰ درصد تخفیف خواهد شد. 

دانش آموزان مدارس شامل چه شرایطی می‌شوند؟

دانش‌آموزان و کلیه دانشجویان در هر سنی با داشتن شماره شناسایی دانشجویی معتبر مشمول خرید بلیت رایگان اکسپو ۲۰۲۰ دبی می‌شوند.  همچنین افراد با محدودیت جسمی نیز می‌توانند به صورت رایگان از نمایشگاه بازدید کنند، دقت کنید که همراه این افراد نیز شامل ۵۰ درصد تخفیف خرید بلیت نمایشگاه می‌شود. جهت اطلاعات بیشتر جهت خرید بلیت اکسپو ۲۰۲۰ دبی و شرایط شرکت در این نمایشگاه مطلب «اعلام جزئیات خرید بلیت اکسپو ۲۰۲۰ دبی» بخوانید. 

برنامه مدرسه اکسپو ۲۰۲۰ دبی

برنامه مدرسه اکسپو ۲۰۲۰ دبی چیست؟

این برنامه، در واقع ورکشاپ و کارگاهی عملی و جذاب برای دانش آموزان امارات متحده عربی است که در واقع یک سفر و اردوی علمی محسوب می‌شود.

برنامه‌های مدرسه اکسپو دبی:

  • دانشجویان می‌توانند با شرکت در اکسپو، اطلاعات بیشتری در خصوص فرهنگ غنی و میراث امارات متحده عربی در غرفه‌ شاهین این کشور کسب کنند. همچنین بازدید از غرفه ۱۹۲ کشور دیگر نیز به نوبه خود تاثیر چشمگیری در آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با فرهنگ سایر مردم جهان دارد. 
  • با شرکت در برنامه «مخترعان جوان اکسپو ۲۰۲۰ دبی» (Expo 2020 Young Innovators) می‌توانید ایده‌های تک تک دانش آموزان را به‌صورت آنلاین در معرض دید افراد مختلف قرار دهید. با این کار استعدادهای برتر شناخته شده و گاهی حتی برای تحصیلات عالیه بورسیه می‌شوند.
  •  اکسپو ۲۰۲۰ دبی، محل مناسبی برای معلمان برای ایده‌پردازی و نوآوری در سبک آموزش است. آن‌ها می‌توانند با اردوی یک روزه دانش آموزان در محل برگزاری اکسپو حس کنجکاوی و خلاقیت آن‌ها را تحریک کنند.
  •  با شرکت در اکسپو می‌توان در اجلاس جهانی نسل بعدی نمایشگاه‌های اکسپو نیز حضور یافته و با سایر دانشجویان و محققان در خصوص موضوعاتی که برای زندگی و ادامه حیات مهم هستند، به بحث و گفت‌‌‌وگو پرداخت.

پس از ۶ ماه نمایشگاه چه می‌شود؟

بیش از ۸۰ درصد زیرساخت‌های نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی به‌گونه‌ای است که از ارزش عملیاتی و توریستی برخوردار بوده و می‌تواند در آینده بخشی از دستاوردهای فرهنگی امارات متحده عربی باشد. به‌عنوان مثال بخش «الوصل پلازا» به همین شکل کنونی خود خواهد ماند.

غرفه پایداری محیط‌زیست «تررا» نیز تبدیل به مرکز علمی کودکان شده و غرفه پویایی نیز یک ساختمان تجاری می‌شود، اما غرفه امارات به‌عنوان نماد این کشور باقی خواهد ماند.

کلام آخر

دولت امارات را می‌توان یکی از بهترین نمونه‌های کنترل و مدیریت بحران در زمان شیوع بیماری «کرونا» دانست. قوانین جدید و نظارت سختگیرانه بر اجرای آن‌ها، بستن به‌موقع مرزها برای کنترل بیماری و استفاده از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا برای ایجاد امنیت بهداشتی باعث شد که این کشور بتواند زودتر از موعد موردنظر آماده برگزاری «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» شود.

حال باید دید با آغاز شمارش معکوس ۱۰۰ روزه تا شروع این نمایشگاه بزرگ، دولت امارات دیگر چه اقداماتی در راستای تسهیل و امنیت سفر به دبی و شرکت در اکسپو انجام خواهد داد. جدیدترین اخبار مربوط به اکسپو ۲۰۲۰ دبی، اخذ ویزای امارات و غیره را در وب‌سایت «دی دی سفر» مطالعه کنید.

پیشنهاد دی دی سفر: نگاهی به اقدامات امنیتی بهداشتی مبارزه با کرونا در اکسپو ۲۰۲۰ دبی

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=13552

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.