11
معرفی استارتاپ های گردشگری

استارتاپ گردشگری وکیشن‌رنتر، بزرگ‌ترین پلتفرم رزرو خودروهای کاروان

  • 27 اسفند 1399 - 11:51 - ویرایش شده : 27 اسفند 1399 - 13:05
استارتاپ گردشگری وکیشن‌رنتر، بزرگ‌ترین پلتفرم رزرو خودروهای کاروان
«دی دی سفر» مانند چهارشنبه‌های گذشته به‌سراغ یک استارتاپ گردشگری خلاق دنیا رفته و از تولد تا برنامه‌های آینده‌ی آن را بررسی کرده است. این بار نوبت استارتاپ گردشگری«وکیشن رنتر» (VacationRenter) در «سانفرانسیسکو» است که با عملکردی منحصربه‌فرد، در سال بحرانی ۲۰۲۰ به موفقیت‌های بسیاری دست یافت.

دی دی سفراستارتاپ گردشگری «وکیشن رنتر» (VacationRenter) یکی از خلاق‌ترین و جذاب‌ترین استارتاپ های گردشگری جهان است که با ایده‌ی خلاقانه‌ی خود در دوران همه‌گیری ویروس «کرونا» به بزرگ‌ترین پلتفرم رزرو خودروهای کاروان برای اقامت مسافران در جهان تبدیل شده است.

این روزها یافتن محل اقامت و اجاره‌ی طولانی‌مدت یک اقامتگاه مناسب برای مسافران، به یک مسئله‌ی مهم و بحث‌برانگیز تبدیل شده است. به‌ویژه با شیوع جهانی ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰، سفر و اقامت امن یکی از ترندهای نوظهور در صنعت گردشگری محسوب می‌شود. از کادر درمانی که به اجاره‌ی موقت خوابگاه‌ نیاز دارند تا مسافرانی که برای حفظ فاصله اجتماعی ترجیح می‌دهند با استفاده از «خودروهای کاروان» (RV) یک سفر جاده‌ای طولانی‌مدت داشته باشند، نیاز به اجاره اقامتگاه در سال ۲۰۲۰ بیشتر از هر زمان دیگری احساس می‌شد.

بنابراین دی دی سفر این بار به‌سراغ استارتاپ گردشگری «وکیشن رنتر» (VacationRenter) رفته است که در زمینه‌ی اجاره آنلاین اقامتگاه‌ها فعالیت می‌کند.

این استارتاپ با شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰، ایده‌های جدیدی برای ایجاد یک سفر و اقامت امن و موردپسند مسافران خلق کرده است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

پیشنهاد دی دی سفر: استارتاپ گردشگری توریوسیتی، یک آژانس گردشگری آنلاین متفاوت

معرفی استارتاپ گردشگری وکیشن رنتر

اجاره اقامتگاه یکی از کارهای وقت‌گیر و گاه پیچیده برای مسافران و گردشگران است. اگرچه پلتفرم‌ها و وب‌سایت‌های مختلفی مانند «بوکینگ» (Booking)، «ایر‌بی‌ان‌بی» (Airbnb) و… برای اجاره اقامتگاه‌ها فعالیت می‌کنند، اما استارتاپ گردشگری «وکیشن رنتر» (VacationRenter) با یک روش بهتر نیاز به جست‌و‌جو در چندین وب‌سایت را کاهش داده است و مشتریان مجبور نیستند چندین صفحه با نتایج غیرمرتبط را باز‌و‌بسته کنند. این پلتفرم تمام گزینه‌های اجاره اقامتگاه در سایت‌های گردشگری و مسافرتی را جمع‌آوری می‌کند و بهترین نتیجه را برای کاربران به نمایش در می‌آورد.

استارتاپ گردشگری وکیشن رنتر

تولد استارتاپ گردشگری وکیشن رنتر

استارتاپ گردشگری وکیشن رنتر در سال ۲۰۱۸ در سانفرانسیکو متولد شد. اعضای تیم وکیشن رنتر پیش از آغاز فعالیت در زمینه اجاره اقامتگاه، در زمینه‌ی دیگری فعالیت می‌کردند و با شرکت‌ها و کسب‌و‌کارهای مختلفی در ارتباط بودند. آن‌ها یک استودیو کوچک در سانفرانسیسکو داشتند و هربار برای انجام پروژه‌های خود مجبور بودند از شهر خارج شده و مکانی را برای اقامت اجاره کنند.

مشکل اصلی اینجا بود که پیدا کردن یک اقامتگاه مناسب هر بار زمان زیادی را از آن‌ها تلف می‌کرد و برنامه‌ریزی آن‌ها اغلب دچار اختلال می‌شد. همین مشکل هم سبب شد که اعضای این تیم بارها به روشی برای سهولت روند اجاره اقامتگاه فکر کنند.

در نهایت اعضای تیم وکیشن رنتر به این نتیجه رسیدند که اتوماسیون تا چه اندازه می‌تواند بر فضای اجاره اقامتگاه تاثیر بگذارد و این مشکل را تا حد زیادی حل کند. در واقع وکیشن رنتر توسط افرادی متولد شده است که با استفاده از فناوری، به مسافران در یافتن اقامتگاه مناسب کمک می‌کند.

مشکلات پلتفرم‌های اجاره اقامتگاه و نقش موثر وکیشن رنتر

اگر تنها یک‌بار اقدام به اجاره اقامتگاه کرده باشید حتما می‌دانید که این فضا تا چه اندازه متنوع و وسیع است. انواع و اقسام گزینه‌ها و پیشنهادات هر مسافری را سردرگم می‌کند.

اگرچه در طی ۵ تا ۱۰ سال گذشته، شاهد رشد چشم‌گیر استفاده از فناوری در این فضا بوده‌ایم اما باز هم یافتن یک اقامتگاه مناسب برای تعطیلات کاری دشوار و زمان‌بر است.

دلیل این امر آن است که موجودی اقامتگاه‌ها در چندین سایت ثبت شده است و یافتن اقامتگاه در سایتی که گزینه‌های زیادی برای اجاره دارد، می‌تواند بسیار پیچیده و وقت‌گیر باشد. همین امر باعث سردرگمی مسافرا‌ن و صاحبان املاک می‌شود.

بنابراین بزرگ‌ترین مشکل فضای اجاره اقامتگاه، نتایج پراکنده و بی‌ربط و همچنین عدم اطمینان مشتریان به انجام بهترین معامله با کمترین نرخ است. حال وکیشن رنتر چطور این مشکل را حل کرده است؟ با طراحی یک موتور متاسرچ!

استارتاپ گردشگری وکیشن رنتر با ایجاد یک موتور متاسرچ سعی در ارائه بهترین راه‌حل برای رزرو اقامتگاه دارد و با امکان یافتن نتایج شخصی‌سازی شده تا حدود زیادی این مشکل را برطرف کرده است.

روش کسب درآمد استارتاپ گردشگری وکیشن رنتر

روش کسب درآمد استارتاپ نوظهور وکیشن رنتر بسیار ساده و تقریبا همانند سایر پلتفرم‌های اجاره اقامتگاه است. وکیشن رنتر درآمد حاصل از اجاره اقامتگاه‌ها را با صاحبان املاک تقسیم می‌کند.

اقدامات و ایده‌های استارتاپ گردشگری وکیشن رنتر در دوران کرونا

اقدامات و ایده‌های استارتاپ گردشگری وکیشن رنتر در دوران کرونا

با همه‌گیری ویروس کرونا، چالش‌های پیش روی صنعت گردشگری و شرکت‌های اجاره اقامتگاه نیز افزایش یافت و تمامی شرکت‌های مسافرتی و گردشگری در پی یافتن راهی برای ایجاد امنیت و جلب اعتماد مسافران بودند.

استارتاپ گردشگری وکیشن رنتر نیز برای حل مشکلات دائما در حال تغییر مسافران سال ۲۰۲۰ در پیداکردن جایی برای یک اقامت امن، اقدامات ویژه‌ای انجام داد.

این استارتاپ در دوره‌ی همه‌گیری ویروس کرونا برای تامین نیازهای مشتریان خود بر سه زمینه اصلی تمرکز کرد:

۱-بهداشت و ایمنی

۲-قابلیت جست‌و‌جوی شخصی‌سازی شده

۳-امکان اقامت در مکان‌های جدید

۱-بهداشت و ایمنی

از آنجایی که بهداشت و ایمنی مسافران یکی از مهم‌ترین مسائل برای شرکت‌های گردشگری است، استارتاپ گردشگری وکیشن رنتر نیز اقدامات ویژه‌ای برای امنیت و سلامت مهمانانش انجام داده است.

از اقدامات ویژه‌ی وکیشن رنتر می‌توان به ورود (چک‌این) بدون تماس، روش‌های نظافت با ضدعفونی‌کننده‌های پیشرفته اشاره کرد که یافتن بهترین اقامتگاه را برای مسافران آسان‌تر می‌کند.

۲-قابلیت جست‌و‌جوی شخصی‌سازی شده

استارتاپ وکیشن رنتر به پلتفرم خود قابلیت شخصی‌سازی جست‌و‌جوها را اضافه کرده است. وکیشن رنتر در الگوریتم جدید خود با در نظر گرفتن نیازهای جدید مسافران و برای سهولت در روند برنامه‌ریزی، به مسافران اجازه می‌دهد که لیست‌های موردعلاقه خود را ذخیره کرده تا بتوانند بعدا دوباره مرور کنند.

۳-امکان اقامت در مکان‌های جدید و جالب

در دوران همه‌گیری کرونا علاقه به سفرهای جاده‌ای و سفر با خودروهای کاروان (RV) در میان مردم افزایش یافته است. وکیشن رنتر اولین پلتفرم اجاره اقامتگاه است که خودروهای کاروان (RV) را به فهرست اقامتگاه‌های خود افزوده است.

این استارتاپ گردشگری هم‌اکنون بیش از ۱۰۰،۰۰۰ خودروی کاروان در ۲۵ کشور جهان را در پلتفرم خود دارد. در واقع این استارتاپ گردشگری خلاق بزرگ‌ترین پلتفرم و تنها موتور جست‌و‌جوی اجاره خودروهای کاروان در جهان است.

جذب سرمایه ۱ میلیارد دلاری

اگرچه سال ۲۰۲۰، سال پرچالشی برای استارتاپ های گردشگری و شرکت های مسافرتی بود اما استارتاپ گردشگری وکیشن رنتر با تمرکز بر ایجاد یک دنیای جدید برای سفرهای سال ۲۰۲۰، توانست با موفقیت سال ۲۰۲۰ را پشت سر بگذارد و به بیش از ۱ میلیارد دلار رزرو ناخالص دست یابد.

برنامه استارتاپ گردشگری وکیشن رنتر برای سال ۲۰۲۱

استارتاپ گردشگری وکیشن رنتر با نگاه به نوع سفرهای سال ۲۰۲۱ در حال ایجاد راهکارهایی برای پاسخ به نیاز مسافران در همه نقاط جهان است.

این شرکت در سال جاری (۲۰۲۱) قصد دارد کار با بازارهای بین‌المللی را ادامه داده و انواع جدیدی از املاک را متناسب با نیازهای منحصر‌به‌فرد و متغیر مهمانان در سراسر جهان ارائه دهد. این استارتاپ با ایجاد ابزارهای تحقیق و برنامه‌ریزی، سفرهای مشتریان را بیش از پیش شخصی‌سازی کرده و یک تجربه منحصربه‌فرد برای مسافران خود به وجود می‌آورد.

برنامه استارتاپ گردشگری وکیشن رنتر برای سال ۲۰۲۱

سخن پایانی

اگرچه روش کار استارتاپ گردشگری وکیشن رنتر بسیار شبیه به شرکت های اجاره اقامتگاه دیگر است و این استارتاپ در بازار پررقیبی فعالیت می‌کند، اما وکیشن رنتر با ایده‌های خلاقانه خود به کارش ادامه خواهد داد. این شرکت معتقد است که صرفا داشتن بزرگ‌ترین موتور جست‌و‌جو‌گر به پیروزی در این صنعت پررقیب کمک نمی‌کند، بلکه اهمیت به نیاز متغیر مسافران و یافتن بهترین اقامتگاه با توجه به نیازهای آن‌ها، تنها راه دوام و موفقیت در این صنعت است.

دی دی سفر هر چهارشنبه یکی از بهترین و خلاق‌ترین استارتاپ های گردشگری را بر می‌گزیند و از تولد تا برنامه‌های آینده آن را بررسی می‌کند. اگر به مبحث استارتاپ های گردشگری علاقه‌مندید، مقاله‌های استارتاپی دی دی سفر را در روزهای چهارشنبه مطالعه کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=8956

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.