10

آخرین قوانین قرنطینه و تست PCR در فرودگاه های امارات

  • 10 اسفند 1399 - 4:36 - ویرایش شده : 10 اسفند 1399 - 5:45
آخرین قوانین قرنطینه و تست PCR در فرودگاه های امارات
در این مطلب جدیدترین قوانین قرنطینه و آزمایش «پی‌سی‌آر کووید-۱۹»، در سه فرودگاه اصلی «امارات» را با یکدیگر مرور می‌کنیم. امارات متحده عربی، از ۲۵ فوریه ۲۰۲۱ (۷ اسفند ۱۳۹۹) مرزهای خود را به‌روی ایرانیان گشوده است.

با آغاز مجدد صدور ویزای دبی برای ایرانیان از پنجشنبه ۲۵ فوریه ۲۰۲۱ (۷ اسفند ۱۳۹۹)، سوالات متعددی در رابطه با سفر به امارات در دوران کرونا مطرح شده است. در این مطلب سعی شده تا به مهم‌ترین سوالات در رابطه با قوانین قرنطینه و آزمایش «پی‌سی‌آر کووید-۱۹» (Covid-19 PCR) در بدو ورود به فرودگاه های امارات توضیح داده شود.

بیشتر بخوانید:کرونا در امارات متحده عربی: محدودیت‌های کرونایی جدید در هفت امارت

افراد واجد شرایط برای دریافت ویزای امارات

به‌نقل از دی‌دی‌سفر در حال حاضر تنها افراد ذیل مجاز به دریافت ویزای امارات هستند:

۱.خانم‌ها به‌صورت انفرادی

۲.آقایان بالای ۵۰ سال به‌صورت انفرادی

۳.آقایان زیر ۵۰ سال تنها به‌شرط تاهل و تنها در صورتی که همراه با همسر خود برای دریافت ویزا اقدام کنند.

۴.افراد زیر ۱۸ سال تنها با حضور یک همراه، مجاز به دریافت ویزای امارات هستند.

اخبار تکمیلی در رابطه با صدور ویزا برای سایر اقشار نیز متعاقبا از دی‌دی‌سفر اطلاع‌رسانی خواهد شد.

در ادامه قوانین ورود به فرودگاه های امارات متحده عربی در «دبی»، «ابوظبی» و «شارجه»، را در دوران کرونا با یکدیگر مرور خواهیم کرد:

 فرودگاه بین‌المللی ابوظبی (Abu Dhabi Airport)

به گزارش دی دی سفر از وب‌سایت هواپیمایی «اتحاد ایرویز» (Etihad Airways) قوانین سفر به امارات در دوران کرونا به شرح ذیل است؛

۱.سفر بدون قرنطینه

امارات متحده عربی ده کشور استرالیا، برونئی، بوتان، هنگ کنگ، سنگاپور، چین، ایسلند، گرینلند، موریس و نیوزلند را در «فهرست سبز» خود قرار داده است. مسافرین این مقاصد، نیازی به قرنطینه در ابوظبی ندارند. در عوض این مسافران باید یک‌بار در روز ششم و ‌بار دیگر در روز دوازدهم اقامت خود در ابوظبی تست پی‌سی‌آر کووید-۱۹ را انجام دهند.

۲.سفر مشمول قرنطینه

مسافران سایر مقاصد ازجمله ایران، باید به‌مدت ۱۰روز خود را در خانه یا هتل قرنطینه کنند. اگر مسافر از کشوری سفر کند که از نظر مقامات امارات متحده عربی پرخطر محسوب شود، ممکن است فرد بنابر صلاح‌ دید مقامات در یک مرکز دولتی قرنطینه شود. همه مسافرانی که مشمول قرنطینه می‌شوند، باید از مچ‌بندهایی که در «فرودگاه بین‌المللی ابوظبی» (AUH) به آن‌ها داده می‌شود، استفاده کنند.

۳.قوانین آزمایش پی‌سی‌آر در فرودگاه بین‌المللی ابوظبی

مسافرانی که قصد سفر به ابوظبی از طریق فرودگاه بین‌المللی ابوظبی را دارند، باید پیش از سفر نتیجه منفی آزمایش «پی‌سی‌آر کووید-۱۹» (Covid-19 PCR) خود را، که حداکثر ۹۶ ساعت پیش از سفر انجام شده باشد، ارائه دهند. تمامی مسافران در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی ابوظبی بار دیگر تحت آزمایش «پی‌سی‌آر کووید-۱۹» (Covid-19 PCR) قرار خواهند گرفت.

۴.قوانین ورود ساکنان امارات متحده عربی به ابوظبی

ساکنان امارات متحده عربی، برای بررسی وضعیت ورود خود به امارات متحده عربی می‌توانند به سایت “uaeentry.ica.gov.ae” مراجعه کنند.

۵.قوانین ورود گردشگران به ابوظبی

اگر قصد سفر به دبی از طریق ابوظبی را دارید، باید ویزای توریستی ابوظبی را دریافت کنید. ویزای توریستی صادر شده در دبی در فرودگاه بین‌المللی ابوظبی پذیرفته نمی‌شود.

۶.نصب برنامه ردیابی مسافران

تمامی مسافران ورودی فرودگاه بین‌المللی ابوظبی باید در بدو ورود برنامه “AlHosn” را دانلود و نصب کنند.

فرودگاه بین‌المللی دبی (DXB)

به گزارش دی دی سفر از وبسایت رسمی فرودگاه بین‌المللی دبی قوانین و محدودیت‌های زیر شامل مسافران دبی می‌شود؛

۱.قوانین آزمایش پی‌سی‌آر در فرودگاه بین‌المللی دبی

مسافران دبی اعم از ساکنان امارات، گردشگران و شهروندان شورای همکاری خلیج فارس باید قبل از سفر به دبی نتیجه منفی آزمایش «پی‌سی‌آر کووید-۱۹» (Covid-19 PCR) خود را، که حداکثر ۷۲ ساعت پیش از سفر انجام شده باشد، ارائه دهند.

نتیجه منفی آزمایش باید هنگام ورود به فرودگاه بین‌المللی دبی، به‌صورت چاپی و به یکی از دو زبان انگلیسی یا عربی ارائه شود. گواهی آزمایشگاه دست‌نویس و یا دیجیتالی پذیرفته نمی‌شوند.

برخی از مسافران کشورهای پرخطر ازجمله ایرانیان، در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی دبی بار دیگر تحت آزمایش پی‌سی‌آر کووید-۱۹ قرار می‌گیرند. کودکان زیر ۱۲ سال و مسافران با معلولیت متوسط ​​تا شدید از شرایط آزمایش «پی‌سی‌آر کووید-۱۹» (Covid-19 PCR) معافند.

اتباع امارات متحده عربی نیز از ارائه نتیجه منفی آزمایش «پی‌سی‌آر کووید-۱۹» (Covid-19 PCR) قبل از سفر معافند. با این حال، فارغ از کشور مبدا، این افراد در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی دبی تحت آزمایش قرار می‌گیرند.

۲.لغو الزام دریافت تاییدیه “GDRFA” برای ساکنان

بنابر اعلام مقامات اماراتی از ۱۲ فوریه ۲۰۲۱ (۲۴ بهمن ۱۳۹۹) ساکنان دیگر قبل از بازگشت به دبی نیازی به دریافت تاییدیه از «اداره کل اقامت و امور اتباع خارجه» (GDRFA) ندارند.

۳.نصب برنامه ردیابی مسافران

تمامی مسافران ورودی فرودگاه بین‌المللی دبی باید در بدو ورود برنامه “AlHosn” را دانلود و نصب کنند.

همچنین مقامات دبی به‌تازگی آخرین وضعیت مراکز تفریحی دبی در شرایط کرونا را نیز اعلام کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: جدیدترین قوانین و محدودیت‌های کرونایی سفر به دبی

فرودگاه بین‌المللی شارجه (SHJ)

به گزارش دی دی سفر از وب‌سایت رسمی فرودگاه شارجه آخرین قوانین و مقررات سفر به امارات در دوران کرونا در حین فورود به این فرودگاه شامل موارد زیر می‌شود؛

۱.قوانین آزمایش پی‌سی‌آر در فرودگاه بین‌المللی شارجه

مسافرانی که قصد سفر به امارات از طریق فرودگاه بین‌المللی شارجه را دارند، باید پیش از سفر نتیجه منفی آزمایش «پی‌سی‌آر کووید-۱۹» (Covid-19 PCR) خود را، که حداکثر ۹۶ ساعت پیش از سفر انجام شده باشد، ارائه دهند. تمامی مسافران در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی شارجه بار دیگر تحت آزمایش «پی‌سی‌آر کووید-۱۹» (Covid-19 PCR) قرار خواهند گرفت.

۲.سفر مشمول قرنطینه

تمامی مسافران فرودگاه بین‌المللی شارجه باید تا زمان اعلام نتیجه آزمایش پی‌سی‌آر بدو ورود، خود را قرنطینه کنند. اگر نتیجه آزمایش مثبت شود، فرد باید تا ۱۴ روز خود را قرنطینه کند. در این مدت هزینه‌های درمان و قرنطینه بر عهده مسافر یا حامی مالی وی است.

۳.لغو الزام دریافت تاییدیه

کلیه ساکنان امارات متحده عربی مجاز به ورود به کشور از طریق فرودگاه بین‌المللی شارجه بدون نیاز به اخذ تاییدیه‌های قبلی‌اند.

۴.گردشگران

دارندگان ویزای توریستی امارات در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی شارجه، باید بیمه درمانی بین‌المللی داشته باشند. همچنین این افراد برای ردیابی باید یک شماره تلفن‌همراه اماراتی را ارائه دهند. برای سهولت ردیابی مقامات فرودگاه در محل تست‌های پی‌سی‌آر، یک سیم کارت اماراتی در اختیار مسافر قرار می‌دهند.

با توجه به الزام مسافران امارات متحده عربی به ارائه نتیجه منفی آزمایش پی‌سی‌آر کووید-۱۹ پیش از سفر به امارات در دوران کرونا، ذکر این نکته ضروری است که گواهی آزمایش پی‌سی‌آر کووید-۱۹، فقط از آزمایشگاه‌های تعیین شده از سوی امارات متحده عربی معتبر است. برای اطلاع از لیست آزمایشگاه‌های تاییدشده به این لینک مراجعه کنید.

برای اطلاع از آخرین و جدیدترین قوانین سفر به امارات در دوران کرونا، وب‌سایت دی دی سفر و کانال تلگرام و اینستاگرام دی دی سفر به آدرس “ddsafarnews” را دنبال کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=8797

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.