3

طرح امارات برای جذب سالانه ۱۰.۰۰۰ میلیونر از سراسر جهان

  • 15 اردیبهشت 1400 - 16:09 - ویرایش شده : 15 اردیبهشت 1400 - 16:09
طرح امارات برای جذب سالانه ۱۰.۰۰۰ میلیونر از سراسر جهان
امارات متحده عربی قصد دارد با پذیرش سالانه حداقل ۱۰ هزار میلیونر جدید به شهروندی، جمعیت ثروتمندان این منطقه را تا سال ۲۰۲۵ (۱۴۰۴-۱۴۰۵) به ۵۰ هزار نفر برساند.

دی دی سفر– با اجرای برنامه ۵ ساله امارات متحده عربی برای پذیرش سالانه ۱۰ هزار میلیونر جدید تا سال ۲۰۲۵، جمعیت ثروتمندان این کشور ۲۲ درصد افزایش خواهد یافت. بیشتر این میلیونرهای جدید در زمینه حمل‌ونقل، خدمات و فناوری اطلاعات و خدمات مشتریان مشغول به فعالیت هستند.

در آخرین گزارش «نایت فرانک» (Knight Frank) از ثروت و دارایی میلیونرهای امارات متحده عربی، آمده است: «تعداد میلیونر های با ارزش دارایی بیش از ۱ میلیون دلار اکنون ۱۵۵۹۲۹ نفر بوده که با اجرای این طرح در سال ۲۰۲۵ به ۲۰۵۶۶۴ نفر خواهد رسید. همچنین تعداد میلیونرهای با ارزش دارایی خالص (دارایی‌های ملی سرمایه‌گذاری شده) بیش از ۳۰ میلیون دلار، از ۱۳۰۵ مورد به ۵۰ هزار نفر می‌رسد.»

«تایمور خان» (Taimur Khan)، رئیس تحقیقات نایت فرانک منطقه خاورمیانه نیز در خصوص این طرح به دو نکته قابل توجه اشاره کرده است: 

  • با افزایش تعداد میلیونرهای خارجی، رشد اقتصادی منطقه به رونق سابق بازگشته و تعداد میلیونرهای داخلی نیز افزایش می‌یابد. 
  • افزایش پذیرش این تعداد میلیونر باعث تنوع بازار و گشایش اقتصادی، بهبود اکوسیستم کارآفرینی و بالا بردن سطح کیفی زندگی در منطقه خواهد شد. 

هم اکنون میزان خالص مهاجرت امارات متحده عربی حدود ۷۴۰ هزار نفر است، که انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۵ بخش عمده‌ای از این افراد را خرده میلیونرها و مگا میلیونرها تشکیل دهند. 

افزایش جمعیت ثروتمندان جهان 

افزایش جمعیت ثروتمندان جهان 

پیش‌بین‌ها نشان می‌دهد در سطح جهان نیز تعداد افراد با ارزش دارایی خالص بسیار بالا (بیش از ۳۰ میلیون دلار) در ۵ سال آینده  بیش از ۲۷ درصد رشد کرده و جمعیت این مگا میلیونر ها تنها طی یک سال از حدود ۵۲۰ هزار نفر به ۶۵۰ هزار نفر خواهد رسید. همچنین براساس آمار، ارقام و گزارش‌های مختلف، جمعیت خرده ثروتمندان جهان (با ارزش دارایی بیش از ۱ میلیونر دلار) نیز طی سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ (۱۳۹۹-۱۴۰۵) بیش از ۴۱ درصد افزایش خواهد یافت.

در این میان، «آسیا» بزرگ‌ترین سهم را در افزایش تعداد میلیونرهای جهان خواهد داشت. «اندونزی» با ۶۷ درصد رشد و «هند» با ۶۳ درصد سبب شده‌اند که منطقه آسیا، در مجموع بیش از ۳۹ درصد میلیونرهای جهان را شامل شده و رتبه اول بازار میلیونرها باشد.

اروپا پس از آسیا به‌عنوان دومین قطب ثروتمندان جهان شناخته می‌شود. انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۵ نیز تعداد ثروتمندان این منطقه بیش از ۲۳ درصد افزایش یابد. پس از این دو، منطقه خاورمیانه با رشد ۲۴.۶ درصدی تعداد میلیونرها طی یک دوره ۵ ساله (تا سال ۲۰۲۰)، به‌عنوان چهارمین قطب گردشگری جهان شناخته می‌شود.

امارات ۲۰۲۵، از رویا تا واقعیت

 با اجرای طرح افزایش پذیرش مهاجران میلیونر در امارات متحده عربی، احتمالا تعداد میلیونرهای این منطقه (با بیش از ۱۰ میلیون دلار دارایی) در مجموع از حدود ۱ میلیون نفر در سال ۲۰۲۰ به ۱.۵ میلیون نفر در سال ۲۰۲۵ برسد. 

چنین افزایش چشمگیری، بدون شک باعث رشد نرخ ثروت و سرمایه این منطقه خواهد شد. نایت فرانک پیش‌بینی کرده است که در ۵ سال آینده تنها تعداد شهروندان مگا میلیونر (افراد با ارزش دارایی بیش از ۳۰ میلیون دلار) در امارات بیش از ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت.

شما می‌توانید آخرین اخبار گردشگری دبی را در «دی دی سفر» بخوانید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=12017

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.