6

نقش تورپل در بهبود ساختار تجاری شرکت‌ های مدیریت مقصد گردشگری

 • 23 اسفند 1399 - 19:07 - ویرایش شده : 23 اسفند 1399 - 19:07
نقش تورپل در بهبود ساختار تجاری شرکت‌ های مدیریت مقصد گردشگری
«تورپل»، اپلیکیشنی است که با بهینه‌سازی و ساده‌سازی ارتباط میان ارائه‌دهندگان خدمات توریستی مانند شرکت های مدیریت مقصد گردشگری و تورگردانان، باعث رونق و درآمدزایی هرچه بیشتر کسب‌و‌کارهای فعال در صنعت گردشگری خواهد شد. اما چطور؟

دی دی سفر– مدیریت کارآمد و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های جدید و نوین در تجارت مانند «تورپل»، به‌خصوص در زمان حال‌حاضر که جهان با سرعتی باور‌نکردنی به‌سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود و بازار رقابتی در صنعت گردشگری پس از شیوع بیماری «کرونا» از همیشه شدیدتر شده است، وجه تمایز شرکت‌های فعال در صنعت گردشگری با یکدیگر خواهد بود.

این موضوع به‌خصوص در صنعت گردشگری که اساس آن همکاری و ایجاد روابط بهینه با ارائه‌دهندگان خدمات مختلف در زمینه‌های متنوع جهت بهبود تجربه کاربری مسافر است اهمیتی دو چندان دارد.

بیشتر بخوانید: تحول دیجیتال در صنعت گردشگری، ترند برتر سال ۲۰۲۱

حال بالاتر از آن، بهینه‌سازی روابط و ایجاد بستری مناسب جهت همکاری هرچه بیشتر و بهتر میان «شرکت های مدیریت مقصد گردشگری» (DMC) و «تورگردانان بین‌المللی» (ITO) که روزانه خدمات مختلفی در اختیار هزاران مسافران قرار می‌دهند، اهمیتی بسیار ویژه دارد.

واقعیت‌ها و چالش‌های ساختار تجاری شرکت‌های مدیریت مقصد گردشگری

همواره برقراری ارتباط آسان و راحت با مسافران برای شرکت‌های مدیریت مقصد و تورگردانان جهت کنترل هزینه‌های بالای عملیاتی در مقابل هزینه‌های استفاده از خدمات مورد نظر مسافران، یک چالش بزرگ بوده است.

برای مثال شرایط زیر را در نظر بگیرید: 

فرض کنید شما صاحب یک شرکت مدیریت مقصد گردشگری هستید که روزانه تعداد مشتریان و مسافرانش افزایش می‌یابد. افزایش تعداد مسافران، البته که آرزوی هر آژانس مسافرتی است اما هرچه تقاضا بیشتر شود شما نیز باید هزینه عملیاتی خود را افزایش داده و نیاز به همکاری با شرکت‌های بیشتر و افزایش و تامین بودجه جهت ارائه خدمات مورد نظر در اختیار مسافران دارید.

 این مورد به‌خصوص در فصل‌های مسافرتی مانند بهار و تابستان یا تعطیلات نیز بیشتر خود را نشان داده و معمولا بسیاری از شرکت‌ها در برقراری ارتباط بهینه با سایر ارائه‌دهندگان در چنین شرایطی چندان موفق نیستند.

علاوه‌براین، با افزایش تقاضا، شما نیاز به نیروی انسانی بیشتر دارید تا بتوانید براساس خواسته‌ها و نیازهای مسافران، خدمات مورد نظرشان را در اختیار آن‌ها قرار دهید. برآمدن از پس چنین شرایطی و مدیریت گروه بزرگی از کارمندان جهت اطمینان‌خاطر از کارآمد بودن خدمات ارائه شده، نیاز به برنامه‌ریزی دقیقی دارد که علاوه‌بر هزینه، وقت بسیار زیادی نیز از شما خواهد گرفت.

 متاسفانه کار کردن با حجم زیادی از داده‌ها در زمان افزایش تقاضا، همواره با خطاهای برنامه‌ریزی همراه است که گاهی باعث بروز مشکلات جدی در سیستم کسب‌و‌کار و ضررهای مالی هنگفت می‌شود.

در کنار تمام این موارد، عدم تامین نیازهای مشتری، افزایش رقابت در زمینه‌های مختلف (برای مثال افزایش تعداد آژانس‌های مسافرتی آنلاین) و خطاهای انسانی که در این میان اتفاق می‌افتد می‌تواند تاثیر چشمگیری در کاهش فروش تورهای مسافرتی و خدمات جانبی ارائه شده توسط شرکت شما و در نتیجه از دست دادن مسافران و مشتریان شود.

آیا تجربه قرار گرفتن در چنین شرایطی را داشته‌اید؟ شاید بپرسید راه‌حل چیست؟

اغلب شرکت‌ های مدیریت مقصد گردشگری و تورگردانان معمولا از روش‌های عملیاتی درون‌سازمانی جهت هدایت و کنترل روند رزرو، فروش تور و ثبت سوابق استفاده می‌کنند. با این وجود، طی سال‌های گذشته همواره شرکت‌های مدیریت مقصد گردشگری و تورگردانان از عدم تطابق انتظارات و نتیجه کارهای خود شکایت می‌کنند.

در واقع به گفته‌ بسیاری از صاحبان کسب‌و‌کارهای فعال در این زمینه، افزایش تقاضا منجر به افزایش هزینه‌های عملیاتی، به‌خصوص در شرایط بحرانی و تحت فشار شده که شبیه به دومینو یکدیگر را خنثی کرده و در نهایت باعث می‌شود، درآمدزایی طی یک دوره طولانی ثابت بماند. 

آگاهی از چالش‌ها و گشتن به‌دنبال راه‌حل، اولین قدم برای ساخت روابط بهینه و رونق فروش و درآمدزایی بیشتر است. 

در ایده‌آل‌ترین شرایط، فرآیند موفقیت یک کسب‌‌‌و‌کارفعال در صنعت گردشگری، نیاز به ایجاد یک بستر سه‌جانبه میان سیستم‌های رزرواسیون، اپراتورهای مقاصد گردشگری و مسافران دارد.

اپلیکیشن تورپل چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

اپلیکیشن تورپل چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

تورپل در این میان راه‌حلی هوشمندانه است که با بهره‌مندی از هوش مصنوعی و بهینه‌سازی خدمات لجستیک، مستقیما فرآیند ارتباط میان اپراتورها با مسافران و سیستم‌های رزرواسیون را فراهم می‌کند تا مسافر به‌دلخواه خود و تنها با چند کلیک ساده خدمات مورد نظر خود را ثبت کرده و آن‌ها را به‌دلخواهش سفارشی‌ و شخصی‌سازی کند.

از سوی دیگر شرکت‌های مدیریت مقصد گردشگری نیز به‌راحتی می‌توانند برنامه سفری مطابق با نیازهای مسافران در اختیار آن‌ها قرار دهند.

در واقع اپلیکیشن تورپل با داشتن مزایای فوق‌العاده مرزهای فناوری و تکنولوژی در سفر را جابه‌جا کرده است و با ایجاد ارزش افزوده در اکوسیستم سفر و صنعت گردشگری در بهبود تجربه کاربری مسافران نقش چشمگیری دارد.

بیشتر بخوانید: اپلیکیشن تورپل، ابزاری جدید برای ارتباط مسافرین و آژانس های گردشگری

شرکت‌های مدیریت مقاصد گردشگری و تورگردانان می‌توانند با استفاده از مزایای این اپلیکیشن هوشمند و اتوماسیون‌سازی روند رسیدگی به کارها، تاثیر چشمگیری در کاهش هزینه‌های عملیاتی خود داشته و شاهد بهبود عملکرد و کارآیی هرچه بیشتر و بهتر در روند ارتباط با مسافران باشند.

جریان داده‌ها در اپلیکیشن تورپل

همانطور که اشاره شد، تورپل اپلیکیشنی مجهز به هوش مصنوعی است که پایه و اساس طراحی آن ایجاد روابط بهینه و حل مشکل ارتباط میان شرکت‌های مدیریت مقصد گردشگری و تورگردانان با مسافران است. این  اپلیکیشن دارای دو قسمت اصلی است:

۱. بخش مدیریت و اجرایی که براساس سیستم «دی اس» (DS) طراحی شده و جهت استفاده تیم عملیاتی است.

۲. بخش مسافران که افراد می‌توانند از طریق آن توسط تورپل یا سایر اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی مانند تلگرام یا واتساپ با اپراتور خود در تماس باشند.

ردیابی و تجزیه و تحلیل داده‌ها

زمانی که شما و مسافرتان اپلیکیشن تورپل را نصب می‌کنید، این برنامه با استفاده از داده‌های ثبت شده در سیستم، نهایت انعطاف‌پذیری در برنامه‌ریزی سفر را برای تیم عملیاتی ایجاد می‌کند. در تورپل، هر یک از اعضای تیم عملیاتی از ترانسفر فرودگاهی تا لیدر و اپراتور اصلی و سایر افراد یک پنل کاربری سفارشی خواهند داشت، که برنامه مربوط به مسافر در آن بارگذاری شده است.

برای مثال به‌سادگی زمانی که میزبان فرودگاهی از یک شرکت مدیریت مقصد، در فرودگاه می‌خواهد به استقبال مسافر برود و پیش از آن اپلیکیشن تورپل را نصب کرده است، از کلیه اطلاعات مسافران مانند شماره تماس یا زمان ورود آن‌ها، جایی که قرار دارند یا موارد دیگر باخبر است، بنابراین نه مسافر و نه میزبان دیگر نیازی به ساعت‌ها سرگشتگی در فرودگاه برای پیدا کردن یکدیگر یا گشتن به دنبال تابلویی که نام آن‌ها روی آن نوشته شده باشد، ندارند.

به‌همین ترتیب، تورپل با خودکار کردن روند رسیدگی به برنامه‌های سفر به‌راحتی امکان ارتباط بهینه و آسان میان شرکت‌های مدیریت مقصد گردشگری و تورگردانان با مسافران را ایجاد کرده و با سرعت بخشیدن به روند این ارتباط باعث بهبود تجربه کاربری مسافر و ایجاد اطمینان‌خاطر در او از همراهی همیشگی در حین سفر و در نتیجه افزایش رضایتمندیش خواهد شد.

ارتباط با مسافر در لحظه‌

حفظ ارتباط در طول سفر و همراه بودن با مسافر یکی از مهم‌ترین مواردی است که شرکت های مدیریت مقصد و آژانس‌های مسافرتی باید به آن دقت ویژه‌ای داشته باشند، چرا که تاثیر بسیار زیادی در افزایش رضایتمندی و بهبود تجربه کاربری مسافر و در نتیجه خوش‌نامی و درآمدزایی شرکت‌ها خواهد داشت.

تورپل این امکان را نیز برای شرکت‌ها فراهم می‌کند و با ایجاد تسهیل ارتباط و پاسخگویی در لحظه میان مسافر و اپراتور مربوطه، به بهینه‌سازی و ارتباط هرچه بیشتر و بهتر میان طرفین کمک خواهد کرد. برای مثال استفاده از تورپل مزایای زیر را دارد:

 • مسافران پس از نصب تورپل، با هرگونه تغییری در برنامه سفر، بلافاصله با دریافت نوتیفیکیشن روی تلفن همراه خود از تغییرات باخبر می‌شوند.
 • تیم عملیاتی شرکت به‌راحتی لیستی از مسافران و برنامه‌های سفر آن‌ها را دارد و می‌تواند بر حسب نیازهایشان تورها و فعالیت‌های مورد نظرشان را در اختیارشان بگذارد.
 • مسئولین ترانسفر مسافر، مانند رانندگان، در لحظه از برنامه مسافر باخبر شده و می‌توانند از طریق سیستم پیام‌رسانی درون برنامه‌ای تورپل و سیستم «دی اس» با مسافر خود در ارتباط باشند. برای مثال از جایی که دقیقا مسافر قرار داشته باخبر بوده، زمان حرکت را به اطلاع او برساند و حتی زمانی که مسافر نمی‌تواند ترانسفر خود را پیدا کند به‌راحتی با مراجعه به تورپل و مشاهده عکس پروفایل و اطلاعات تماس می‌تواند از سردرگمی بیرون آمده و با اطمینان‌خاطر و بدون اضطراب از گم شدن به‌دنبال راننده خود بگردد.
 • کلیه اعضای تیم از جمله گروه میزبانی با نصب اپلیکیشن تورپل در لحظه از اطلاعات و لیست مسافران باخبر می‌شوند.
 • به‌صورت خودکار علامت «خوش آمدید» روی صفحه تبلت میزبان ثبت شده که نام او را نشان می‌دهد و مسافر به‌راحتی می‌تواند لیدر خود را پیدا کند.

نصب اپلیکیشن تورپل برای شرکت شما چه مزایایی خواهد داشت؟

به‌محض نصب اپلیکیشن و وارد کردن داده‌های «دی اس» در آن، مسافران به این اپلیکیشن وصل شده و یک همراه همیشگی و ۲۴ ساعته در حین سفرشان خواهند داشت. این اپلیکیشن، به‌عنوان پلتفرمی برای ارتباط میان شما و مسافران خواهد بود. علاوه‌بر این، از دیگر مزایای تورپل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اطلاع و مدیریت تمام برنامه‌های سفر
 • پیشنهاد و اطلاع‌رسانی به مسافر در مورد فعالیت‌های گردشگری و گشت‌وگذار در مقصد
 • مجهز بودن به ویژگی واقعیت افزوده که با استفاده از آن می‌توان در لحظه از مکان مسافر در فرودگاه باخبر بود و برای استقبال از آن‌ها با نمایش نامشان روی تبلت میزبان آماده شد.
 • مجهز بودن به هوش مصنوعی جهت اطلاع از برنامه‌ها و ترجیحات مسافران

تورپل، یک مرکز ارتباط قوی و گسترده میان مسافر و اپراتور 

تورپل، یک مرکز ارتباط قوی و گسترده میان مسافر و اپراتور

راحتی، آسایش و اطمینان‌خاطر یکی از اولین و مهم‌ترین نیازهای مسافران در حین سفر است. تورپل به سادگی چنین امکانی را فراهم کرده و تیم عملیاتی می‌تواند با استفاده از این اپلیکیشن از زمان ورود تا پایان سفر همراه همیشگی مسافر بوده و به کلیه نیازهای او در لحظه رسیدگی کند.

اهمیت حفظ ارتباط با مسافر و تامین آسایش و راحتی او، زمانی خود را نشان می‌دهد که مسافر وقتی در حین سفر دچار مشکل می‌شود با آژانس مسافرتی خود تماس گرفته و از آنجایی که اپراتور اطلاع دقیقی از وضعیت فعلی مسافر ندارد، برای حل این مشکل به یک شرکت مدیریت مقصد مراجعه می‌کند.

این پروسه طولانی و زمان‌بر باعث نارضایتی مسافر شده و تاثیر منفی بر تجربه او از همکاری با آژانس مربوطه می‌گذارد.

اما اگر از سوی دیگر به این مسئله نگاه کرد، زمانی که مشکلی در حین سفر برای مسافر پیش می‌آید، فرصتی برای ارائه خدمات بهتر از سوی آژانس مسافرتی خواهد بود که به مسافر نشان دهد: «من در هر لحظه و هر کجا برای کمک به تو آماده هستم.»

این دقیقا زمانی است که نیاز به استفاده از پلتفرمی مانند تورپل که ارتباط آسان و راحت میان اپراتور و مسافر را فراهم می‌کند، خود را نشان می‌دهد.

در چنین شرایطی وقتی آژانس مسافرتی و مسافر از تورپل استفاده می‌کنند، با بروز مشکل، در لحظه اپراتور باخبر شده و به‌راحتی می‌تواند در این اپلیکیشن برای رفع مشکل مسافرش با سایر ارائه‌دهندگان خدمات گردشگری ارتباط برقرار کرده و در کمترین زمان ممکن مشکل او را برطرف کند.

با استفاده از تورپل، مسافر دیگر احساس تنهایی نخواهد کرد و از سویی دیگر اپراتور به‌صورت شبانه‌روزی همراه مسافر برای رفع مشکلات او خواهد بود و با دسترسی به برنامه‌های سفرش و استفاده از هوش مصنوعی تورپل به‌راحتی می‌تواند، در لحظه از نیازهای او باخبر شده و به آن‌‌ها رسیدگی کند.  

علاوه‌براین، ارتباط با مسافر براساس زبان مادری او نیز یکی دیگر از مزایای بی‌شمار تورپل است که مانع از ایجاد سردرگمی یا سختی ارتباط با آژانس‌ها یا اپراتورها در مقصد می‌شود.

تورپل و تضمین موفقیت شرکت‌ها

 

تورپل و تضمین موفقیت شرکت‌ها

استفاده از تکنولوژی‌ و پلتفرم‌های فناوری‌محور قطعا تاثیر چشمگیری در روند عملیاتی کسب‌و‌کار شما دارد. مهم نیست شرکتی که اداره می‌کنید چقدر بزرگ یا کوچک باشد، استفاده از فناوری جهت بهینه‌سازی روند کارها و رسیدگی به نیازهای مسافران تاثیرات چشمگیری در بهبود تجربه کاربری آن‌ها، افزایش رضایتمندی و در نتیجه افزایش تقاضا و خوش‌نامی برای برند شما را به‌دنبال خواهد داشت.

از سوی دیگر در نظر گرفتن زیرساخت‌های فناوری‌محور و استفاده از تکنولوژی در روند عملیاتی و ارائه خدمات برای مشتریان و مسافران بر کارایی، بهبود روابط، فرهنگ‌سازی و در نهایت افزایش درآمد ‌شرکت شما موثر خواهد بود.

حال با تمام مواردی که به آن اشاره شد، با استفاده از تورپل تضمین می‌کنیم که شرکت شما شاهد مزایای بی‌شماری از جمله موارد زیر باشد:

 • کاهش ۵۰ درصدی هزینه‌های عملیاتی
 • افزایش ۱۰۰ درصدی فروش تورهای تفریحی
 • افزایش ۱۰۰ درصد رضایتمندی مسافران

همواره به‌یاد داشته باشید که استفاده از تکنولوژی و فناوری باعث خواهد شد که شرکت شما، یک گام از رقبا جلوتر باشد. استفاده از تکنولوژی‌هایی مانند تورپل قطعا مزایای بی‌شماری، بیشتر از آنچه که در این مطلب به آن اشاره شد برای شرکت شما به همراه خواهد داشت که تنها با استفاده از آن شاهد نتایج بی‌نظیرش خواهید بود.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=9116

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.