12

اپلیکیشن تورپل، ابزاری جدید برای ارتباط مسافرین و آژانس های گردشگری

  • 10 مهر 1399 - 16:05 - ویرایش شده : 10 مهر 1399 - 16:05
اپلیکیشن تورپل، ابزاری جدید برای ارتباط مسافرین و آژانس های گردشگری
مدیریت بهینه منابع، رضایت مشتری و افزایش درآمد! اگر به‌دنبال این فرمول هستید باید خود را برای اتوماسیون کارها آماده کنید. «تورپل» مسیر رسیدن به این هدف را هموارتر می‌کند.

آژانس‌های گردشگری خوب می‌دانند که خرید تور توسط مسافر تنها گام اول است. از آنجایی که رضایت مسافر در صنعت گردشگری حرف اول را می‌زند، بنابراین باید در طول سفر بارها پاسخگوی مسافر بوده و با استفاده از ابزاری همچون تلفن و یا شبکه‌های اجتماعی لحظه به لحظه و در تمام ساعات شبانه‌روز پشتیبان و همراه او باشند!

تاخیر در پرواز، عدم هماهنگی بین ترنسفر و مسافر، رسیدن به هتل، پیدا کردن تور لیدر در مقصد و ده‌ها مسئله دیگر چالشی است که هر آژانس گردشگری آنلاینی به‌محض فروش تور به یک مسافر با آن‌ها روبه‌رو می‌شود. اما چطور باید این چالش‌های زمان‌بر را به‌طور موثری حل کرد؟

با روی‌کارآمدن فناوری دیگر زمان انجام دستی کارها و استفاده از نیروهای متعدد به سر آمده است. این روزها باید این کارها را به تکنولوژی واگذار کرد تا هم در زمان، و هم در منابع صرفه‌جویی کرده و رضایت مسافر نیز جلب شود.

تنها این عدم هماهنگی‌ها در طول سفر مسافر نیست که آژانس‌های گردشگری را درگیر خود کرده است. با گسترش شبکه‌های اجتماعی و آگاهی بیشتر مسافران از مقصد، این روزها هر مسافری دوست دارد سفری متفاوت و مطابق با علایق خود را تجربه کند. شخصی‌سازی سفر بسته به علایق مسافر یکی از اساسی‌ترین عوامل جلب رضایت مسافر است اما اینکه بتوانید به‌صورت دستی یک برنامه سفر بی‌نقص و مطابق سلیقه هر مسافر طراحی کنید کاری بسیار دشوار و شاید عملا غیرممکن است.

تنها این دو چالش نیست که آژانس‌های گردشگری آنلاین را به‌خود مشغول کرده است. زمانی که شما تور را به مسافر می‌فروشید به‌محض خروج وی از فرودگاه دیگر دسترسی چندانی به مسافر ندارید. از سوی دیگر شما نمی‌توانید درلحظه به اطلاعات یا منابع مقصد دسترسی داشته باشید. اینجا است که پای شرکت‌های مدیریت مقصد نیز به میان می‌آید.

هماهنگی بین شرکت‌های مدیریت مقصد، آژانس، ترنسفر، راهنمای تور، مسافر و … چند ضلعی پیچیده‌ای است که هماهنگی بین وجه‌های مختلف آن کاری بس زمان‌بر است. حال چطور باید این چالش‌ها را به بهینه‌ترین صورت ممکن مدیریت کرد و همزمان با افزایش رضایت مشتری دسترسی بهتری به منابع در مقصد داشت و در نهایت درآمد خود را افزایش داد؟

تورپل، ارزش افزوده صنعت گردشگری

تورپل یکی از راهکارهای تکنولوژی محور است که به تمامی این چالش‌ها پاسخ می‌دهد. اگر آژانس‌ها، شرکت‌های مدیریت مقصد، ارائه‌دهندگان خدمات گردشگری در مقصد، راهنمایان تور، ترنسفر و مسافر را اجزای اکوسیستم سفر در نظر بگیرید، این ابزار تکنولوژیک درست در مرکز این اکوسیستم قرار گرفته و تمامی ارتباطات را تسهیل و بهینه می‌کند.

تورپل یک راه‌حل هوشمندانه در مقصد است که تمام طرف‌های درگیر سفر را به یکدیگر متصل می‌کند. این افزایش و تسهیل ارتباطات بین طرف‌های مختلف در نهایت منجر به افزایش رضایت مشتری و در نتیجه افزایش درآمد آژانس‌های گردشگری آنلاین، شرکت‌های مدیریت مقصد، ارائه دهندگان خدمات گردشگری، برگزارکنندگان رویدادها، تامین‌کنندگان محل اقامت و …. می‌شود.

 

 

تورپل، همراه مجازی مسافر

تورپل به دلایل ذیل رضایت مسافر ازسفر را افزایش می‌دهد:

•          به‌عنوان ابزاری برای بررسی تمام جزئیات سفر

•          اعلان برنامه‌های سفر و به‌روزرسانی در لحظه

•          پیشنهاد تفریحات و فعالیت‌های موردعلاقه مسافران براساس شخصیت و تنظیمات فردی

اپلیکیشن تورپل بهترین همراه برای مسافر است. زمانی که مسافر سفر خود را آغاز می‌کند، این اپلیکیشن تمامی جزئیات سفر مسافر را در خود دارد و هشدارها و اعلانات یادآوری را لحظه به لحظه به مسافر ارسال می‌کند.

به‌محض ثبت سفر و ورود او به فرودگاه مقصد، این اپلیکیشن، مسافر، سرویس ترنسفر و آژانس را به یکدیگر متصل می‌کند و آژانس‌ها می‌توانند لحظه به لحظه به شرایط مسافر خود دسترسی داشته باشید. سرویس ترنسفر نیز می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن مسافر خود را یافته و در زمان مقرر وی را به محل اقامت خود برساند. مسافر نیز بدون استرس می‌تواند تنها با دنبال کردن محل ترنسفر بر روی نقشه در اپلیکیشن، با خیال راحت به مقصد برسد.

اما این تنها آغاز ماجرا است. مسافر تنها با داشتن این برنامه بر روی تلفن همراه خود می‌تواند هر لحظه به جزئیات و برنامه سفر خود دسترسی داشته و در صورت تمایل در لحظه اقدام به خرید تورها و فعالیت‌های تفریحی مورد علاقه خود کند. شخصی‌سازی سفر و مشاهده تفریحات و فعالیت‌های مورد علاقه مسافر نیز از دیگر امکانات تورپل است که با استفاده از هوش مصنوعی پیاده‌سازی شده است و در نهایت منجر به تجربه مثبت مسافر و افزایش رضایت‌مندی وی می‌شود.

 تورپل رابط بین مسافر و راهنمای تور نیز است تا لحظات خوش و بدون نگرانی را در طول سفر تجربه کند و حتی تجربه خود در این سفر را از طریق همین برنامه منعکس کند. این برنامه تا آخرین لحظه سفر و تا رسیدن به فرودگاه مبدا همراه مسافر است.

تورپل و ارائه‌دهندگان خدمات گردشگری

تورپل علاوه بر بهینه‌سازی ارتباط بین مسافر، آژانس، ترنسفر و راهنمای تور، ارائه‌دهندگان تورها و فعالیت‌های تفریحی و شرکت‌های مدیریت مقصد را نیز هدف گرفته است و این ارتباط را تسهیل می‌کند. از جمله قابلیت‌های تورپل می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

•          پردازش و توزیع سرویس‌های مختلف از جمله ترنسفر و محصولاتی نظری تورها و فعالیت‌های گردشگری

•          بهینه‌سازی ناوگان حمل‌ونقل زمینی (ترنسفر)

•          تسهیل ارتباط با مسافران و تیم ترنسفر

•          تسهیل فروش فعالیت‌های تفریحی و تورها

•          دسترسی به خدمات از طریق کانال‌های توزیع آنلاین

•          کسب درآمد از محل فروش تور یا فعالیت‌های تفریحی در طول سفر

تورپل به‌دلیل ارتباط با شبکه گسترده‌ای از ارائه‌دهندگان خدمات گردشگری و با داشتن یک کانال توزیع آنلاین، بازار خدمات در مقصد نیز به شمار می‌رود. تورپل دسترسی به بازار خدمات شرکت‌های مدیریت مقصد را آسان‌تر می‌کند. این برای آژانس‌های گردشگری آنلاین به‌معنای:

•          داشتن یک حامی در مقصد

•          بهره‌مندی از خدمات انتقال فرودگاه

•          داشتن دستیار مسافر در مقصد

•          دسترسی در لحظه به وضعیت ارائه خدمات به مسافر است.

نگرانی ناشی از ارتباط با مسافران و بهینه‌کردن عملیات زمینی اعم از ترنسفر و تورها در حین سفر، همیشه بزرگ‌ترین نگرانی فعالان صنعت گردشگری بوده است چراکه با افزایش تقاضا همیشه حفظ کیفیت خدمات یک چالش بزرگ است.

در یک کلام تورپل اپلیکیشنی است که سبب هم‌افزایی فعالان صنعت گردشگری، هماهنگی سیستم‌ها و زیرساخت‌ها، ادغام و ساده‌سازی فضای تورهای سنتی و فعالیت‌های گردشگری با تکنولوژی و در نهایت افزایش رضایت‌مندی مسافر در مقصد، بهینه‌سازی منابع، کاهش هزینه‌های عملیاتی شرکت‌های مدیریت مقصد (DMC) و افزایش درآمد آژانس‌های گردشگری آنلاین (OTA) می‌شود.

تجربه کاربران تورپل از سال ۲۰۱۸ تا امروز نشان می‌دهد که این پلتفرم تا 50٪ هزینه‌های عملیاتی را کاهش و ۱۰۰٪ رضایت مشتری را افزایش داده است، بنابراین اگر به‌دنبال مدیریت بهینه منابع، رضایت مشتری و افزایش درآمد هستید در اکوسیستم بزرگ و پیچیده سفر، تورپل همراه مناسبی برای شما خواهد بود.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=6565

موضوعات مرتبط

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.