11

سفر به ترکیه، محبوب‌ترین انتخاب گردشگران در سال ۲۰۲۱

  • 27 بهمن 1399 - 7:13 - ویرایش شده : 27 بهمن 1399 - 7:49
سفر به ترکیه، محبوب‌ترین انتخاب گردشگران در سال ۲۰۲۱
آخرین نظر‌سنجی پلتفرم «حلال بوکینگ» (HalalBooking)، ارائه‌دهنده‌ی هتل‌ها و ویلاهای «گردشگری حلال»، نشان‌دهنده‌ی نگرش مثبت مسافران برای سفر به ترکیه در طی شیوع ویروس «کرونا» است.

دی دی سفر– سفر به ترکیه یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌های گردشگران در سراسر جهان است، به‌طوری که حتی شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ نیز نتوانست مانع ورود مسافران به این مقصد پرطرفدار شود.

«حلال بوکینگ» (HalalBooking) که یک سایت رزرو هتل و اقامتگاه در گردشگری حلال است، با انجام یک نظرسنجی آنلاین در ژانویه ۲۰۲۱ (در ماه ۱۳۹۹) از میان ۲۰۰۰ نفر از مشتریان خود، به نتایج جالبی درباره‌ی تجارب سفر در سال ۲۰۲۰ دست یافته است.

به‌طور کلی، در سال ۲۰۲۰، بیش از ۵۱درصد از پاسخ‌دهندگان، حداقل یک بار تجربه رزرو و اقامت در هتل را داشته‌اند.

نکته جالب‌توجه آن است که میزان علاقه به سفر در بین ملیت‌های مختلف متفاوت است؛ به‌‌عنوان مثال احتمال سفر‌کردن در بین آلمانی‌ها ۶۴درصد، در بین ترک ‌زبان‌ها ۵۸درصد و در بین مسافران انگلیسی  و فرانسوی به‌ترتیب ۴۳ و ۴۱درصد است.

گفته می‌شود که این تفاوت‌ها احتمالا بر اساس شدت آسیب‌دیدگی کشورها از همه‌گیری ویروس کرونا و میزان محدودیت‌ سفرها به وجود آمده است.

ترکیه، محبوب‌ترین مقصد در سال ۲۰۲۰ و احتمالا در سال ۲۰۲۱

 

سفر به ترکیه محبوب‌ترین انتخاب گردشگران

بر اساس نظرسنجی پلتفرم «حلال بوکینگ»، کشور «ترکیه» یکی از مقاصد اصلی رزرو‌شده در سال ۲۰۲۰ محسوب می‌شود، به‌طوری که ۷۴درصد از کل مشتریان این وب‌سایت اقامت در هتل‌ های ترکیه را برای سفرهای خود انتخاب کردند.

بدون شک این علاقه‌ی مسافران برای سفر به ترکیه، به‌دلیل عملکرد قابل‌توجه مقامات این کشور در دوران همه‌گیری ویروس کرونا است. یکی از مهم‌ترین و کم‌نظیر‌ترین اقدامات دولت ترکیه، برنامه‌ی صدور گواهی گردشگری ایمن است که در ژوئن ۲۰۲۰ (خرداد ۱۳۹۹) توسط این کشور پایه‌گذاری شد.

گواهی گردشگری ایمن ترکیه شامل لیست گسترده‌ای از اقدامات ایمنی و بهداشتی است که باید در دوران همه‌گیری ویروس کرونا برای ایمن نگه‌داشتن محیط هتل‌ های ترکیه رعایت شود. اجرای این برنامه اکنون برای هتل‌های با بیش از ۳۰ اتاق، اجباری است.

ترکیه در فصل تابستان ۲۰۲۰ یکی از بهترین مقاصد ایمن برای مسافران «انگلیس»، «آلمان» و سایر کشورها محسوب می‌شد، به‌طوری که وزیر خارجه آلمان در سفر اخیر خود به ترکیه تأیید کرد که برنامه گواهی گردشگری ایمن ترکیه بسیار موفقیت‌آمیز بوده است و باید به‌عنوان یک الگو برای سایر کشورها قلمداد شود.

علاوه بر آن مشتریان حلال بوکینگ نیز ترکیه را به‌عنوان یکی از امن‌ترین مقاصد گردشگری قلمداد می‌کردند، به‌طوری که امتیازات مهمانان این سایت برای استراحتگاه‌های ساحلی ترکیه در تابستان ۲۰۲۰ با افزایش چشم‌گیری روبه‌رو شد.

همچنین ۶۲درصد از پاسخ‌دهندگان نظرسنجی پلتفرم حلال بوکینگ، ترکیه را به‌عنوان اولین مقصد خود برای سفرهای سال ۲۰۲۱ انتخاب کردند، پس از آن، «دبی»، «مراکش» و «مالدیو» از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری سال ۲۰۲۱ محسوب می‌شوند.

دلیل اصلی کاهش سفرها محدودیت‌های سفر است نه ترس از بیماری کرونا!

بر اساس نظرسنجی حلال بوکینگ، ۷۱درصد از کسانی که در سال ۲۰۲۰ سفر نکرده‌اند، معتقدند با حتی وجود همه‌گیری ویروس کرونا، اگر محدودیت‌های سفر یا نیاز به قرنطینه وجود نداشته باشد، حتما به مسافرت خواهند رفت.

علاوه بر آن ۶۵درصد از مسافران انگلیسی اظهار داشتند که به‌دلیل عدم اطمینان به محدودیت سفرها و تست‌های احتمالی یا شرایط قرنطینه در مقاصد، تاکنون اقدام به رزرو نکرده‌اند. نکته جالب‌توجه آن است که تنها ۸درصد از پاسخ‌دهندگان به‌دلیل نگرانی از ابتلا به ویروس کرونا، تاکنون برای مسافرت برنامه‌ریزی نکرده‌اند. لازم به ذکر است که پاسخ‌های مسافران آلمانی و فرانسوی نیز شباهت زیادی به اظهارات مسافران انگلیسی دارد.

پیش‌بینی سفرها در سال ۲۰۲۱ از نگاه حلال بوکینگ

نظرسنجی حلال بوکینگ نشان می‌دهد که مشتریان کشور انگلیس به مسافرت در سال ۲۰۲۱ بیشترین اطمینان را داشتند، به‌طوری که ۲۱درصد از پاسخ‌دهندگان محل اقامت خود را برای سفر در ابتدای ژانویه ۲۰۲۱ (دی ماه ۱۳۹۹) رزرو کرده بودند.

«النور سیدلی» (Elnur Seyidli)، مدیرعامل حلال بوکینگ در این خصوص می‌گوید: «بدون شک کلید اعتماد مشتریان در سال ۲۰۲۱، انعطاف‌پذیری کامل است. حلال بوکینگ اقدامات جدیدی از جمله امکان لغو رایگان در بیشتر املاک و گزینه‌های «رزرو در زمان حال» (book now)، «پرداخت در آینده» (pay later) را در وب‌سایت خود قرار داده است تا مشتریان با انعطاف‌پذیری بیشتری روبه‌رو شوند و بتوانند بدون خطر اقدام به رزرو کنند. به این ترتیب، آن‌ها می‌توانند در صورت تغییر در برنامه‌‌ریزی خود با اطمینان رزروهای خود را لغو یا به زمان دیگری موکول کنند.»

سیدلی افزود: «با توجه به نگرانی مشتریان درباره‌ی محدودیت سفرها، ما امیدواریم که دولت‌ها برای اولویت قرار‌دادن سفرهای ایمن، رویکرد قابل‌توجهی را از خود نشان دهند. این مسئله بسیار حائز اهمیت است که دولت‌ها بتوانند تصمیمات درستی بگیرند و به‌‌‌‌طور مداوم با صنعت گردشگری و مصرف‌کنندگان ارتباط برقرار کنند.»

او در ادامه گفت: «با محدود‌شدن سفرها به‌مدت یک سال، اکنون مشتریان مشتاق سفر‌کردن و دور‌شدن از محل زندگی خود هستند. از آنجایی که طرح واکسناسیون کرونا در بیشتر کشورها آغاز شده است، بنابراین محدودیت‌های سفرها به مرور از بین می‌روند، پس ما باید انتظار افزایش رزروها در سال ۲۰۲۱ را داشته باشیم.»

جالب است که بدانید فروش این شرکت در ماه ژانویه ۲۰۲۱ (دی ماه ۱۳۹۹) ۶۰درصد بیشتر از ژانویه ۲۰۱۹ (دی ماه ۱۳۹۷) بود. با توجه به محدودیت‌های شدیدی که در حال حاضر در اروپا اعمال می‌شود، افزایش رزروهای این شرکت بسیار امیدوارکننده است.

شرکت حلال بوکینگ پیش‌بینی می‌کند که تا ماه مارچ ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹)، به فروش بیش از ۱۰۰درصد و تا ماه ژوئن ۲۰۲۱ (خرداد ۱۴۰۰) به فروش ۲۰۰درصد نسبت به ماه‌های مشابه در سال ۲۰۱۹ دست یابد.

موضوع مهم آن است که بررسی‌های حلال بوکینگ نشان می‌دهد که ۷۰درصد از افرادی که از قبل محل اقامت خود را رزرو کرده‌اند، ترکیه را به‌عنوان مقصد خود در نظر گرفته‌اند و این مسئله نشان‌دهنده‌ی محبوبیت این کشور در میان مسافران است.

«اوفوک سجگین» (Ufuk Seçgin)، مدیر ارشد بازاریابی حلال بوکینگ درباره‌ی محبوبیت ترکیه در میان مسافران می‌گوید: «محبوبیت ترکیه در میان مسافران تعجب‌آور نیست. این کشور به‌وضوح نشان داده است که یک مقصد قابل‌اطمینان و امن برای سفر در سال ۲۰۲۰ بوده و بدیهی است که آن دسته از مسافرانی که از گذراندن تعطیلات در آنجا لذت برده‌اند، دوباره قصد سفر به ترکیه را دارند.»

او افزود: «نتایج دلگرم‌کننده‌ی تولید واکسن و همچنین کاهش ۶۷درصدی میزان انتقال ویروس و آغاز واکسیناسیون در بسیاری از کشورها، ما را به این باور می‌رساند که صنعت گردشگری درحال بازگشت به دوران اوج خود است بنابراین ما آمادگی خود را برای یک تعطیلات تابستانی خارق‌العاده اعلام می‌کنیم.»

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=7739

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.