15

جدیدترین گزارش تریپ ادوایزر از افزایش اعتمادبه‌نفس مسافران در سال ۲۰۲۱

 • 16 بهمن 1399 - 7:04 - ویرایش شده : 16 بهمن 1399 - 10:10
جدیدترین گزارش تریپ ادوایزر از افزایش اعتمادبه‌نفس مسافران در سال ۲۰۲۱
جدیدترین بررسی‌های انجام شده توسط «تریپ ادوایزر» (TripAdvisor)، از تجزیه‌و‌تحلیل نظرسنجی‌های جهانی و بررسی رفتار جستجوی افراد، حاکی از آن است که اعتمادبه‌نفس افراد از ابتدای سال ۲۰۲۱(دی‌ماه ۱۳۹۹) برای انجام سفرهای داخلی و بین‌المللی به‌طرز چشمگیری در سراسر جهان و به‌خصوص «آسیا» افزایش یافته است.

دی دی سفر– جدیدترین گزارش «تریپ ادوایزر» که براساس تحقیقات گسترده‌ای از بررسی رفتار مخاطبان این پلتفرم در سطح جهان منتشر شده است، حاوی اطلاعات و آمارهای دقیقی  از تاثیر شیوع بیماری «کرونا» بر ظهور ترندهای جدید، خواسته مسافران از سفرهای سال ۲۰۲۱ و به‌خصوص تابستان پیش‌رو و نحوه برنامه‌ریزی آن‌ها برای این سفرها است.

در این گزارش رفتار مخاطبان براساس داده‌های جستجوی در شش بازار بزرگ جهان گردشگری شامل «ایالات متحده آمریکا»، «انگلیس»، «استرالیا»، «ژاپن»، «ایتالیا» و «سنگاپور» بررسی و تجزیه‌و‌تحلیل شده که نشان می‌دهد، اعتمادبه‌نفس افراد برای آغاز سفرهای بین‌المللی در سال میلادی جاری و به‌خصوص نیمه دوم آن (پاییز و زمستان ۱۴۰۰-۱۴۰۱) به‌شدت افزایش یافته است.

به‌بیان دقیق‌تر، تریپ ادوایزر اعلام کرده است، میزان جستجوی افراد برای رزرو هتل‌های خارجی در ماه می ۲۰۲۱(اردیبهشت و خردادماه ۱۴۰۰) به‌شدت افزایش یافته و افراد بار دیگر و خیلی سریع‌تر از آنچه که پیش‌بینی‌ها انتظار داشتند، بار دیگر آماده از سرگیری سفرهای بین‌المللی هستند.

این گزارش نتایج قابل‌توجهی داشت که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ۵ مورد اصلی زیر اشاره کرد که شرکت‌های مختلف گردشگری با توجه به بررسی این آمارها می‌توانند استراتژی‌های خود را در راستای تغییر نیاز و هوش مخاطب تغییر داده و با جذب مخاطب و مسافران بیشتر باعث افزایش درآمدزایی خود شوند:

افزایش تعداد مسافران آماده سفر، اما سردرگم و بدون برنامه در سال ۲۰۲۱

 • نزدیک به نیمی از مسافران در سطح جهان (۴۷ درصد) قصد دارند سفرهای بین‌المللی خود را از نیمه سال ۲۰۲۱ (تابستان و پاییز ۱۴۰۰) دوباره آغاز کنند اما نمی‌دانند دقیق از باید از چه نقطه‌ای شروع به‌برنامه‌ریزی سفرهایشان کنند و شبیه به مسافران سرگشته در موتورهای جستجو به‌دنبال پیدا کردن لیست آرزوهای سفر بعدیشان و هتل‌ها و فعالیت‌هایی که مدنظر دارند، می‌گردند. برای مثال در این گزارش اشاره شده که ۶۱ درصد از مسافران سنگاپوری آماده از سرگیری دوباره سفرهای خارجی هستند.
 • از هر ۱۰ نفر، یک نفر (۱۱ درصد) رزرو نهایی سفر بین‌المللی خود را برای سال ۲۰۲۱ انجام داده است.

تاثیر تولید واکسن کرونا بر افزایش اعتمادبه‌نفس مسافران برای از سرگیری دوباره سفرهای بین‌المللی

 • خبر تولید موفقیت‌آمیز واکسن کرونا و آغاز واکسیناسیون همگانی در کشورها، نه‌تنها بر افزایش اعتمادبه‌نفس مسافران تاثیر گذاشته بلکه باعث شده افراد علاقه بیشتری به انجام دوباره سفرهای تفریحی و ترکیب این دسته از سفرها با سفرهای تجاری و کاری خود پس از یک سال قرنطینه‌ خانگی و انزوای اجتماعی داشته باشند.
 • در نظرسنجی‌های مختلف جهانی، بیش از سه چهارم مسافران پساکرونا (۷۷ درصد) اعلام کرده‌اند، در صورت دریافت واکسن کرونا، سفرهای بین‌المللی خود را دوباره آغاز کرده و ۸۶ درصد نیز نسبت به انجام سفرهای داخلی پس از «واکسیناسیون کووید-۱۹» علاقه‌مندی بیشتر داشته‌اند. در این نظرسنجی، مسافران کشور سنگاپور به‌صورت ویژه اعلام کرده‌اند در صورت دریافت واکسن، میزان علاقه‌‌مندیشان برای انجام سفرهای داخلی ۸۷ درصد و برای سفرهای بین‌المللی بیش از ۹۰ درصد افزایش خواهد داشت.
 • بیش از یک چهارم شرکت‌کنندگان نظرسنجی (۲۶ درصد) در سطح جهانی اعلام داشته‌اند که آن‌ها فقط مقاصدی را برای سفرهای بعدی خود انتخاب می‌کنند که قانون واکسیناسیون پیش از ورود به مرزها را تصویب کرده باشند. در این میان، ۳۲ درصد مسافران استرالیایی، ۳۰ درصد مسافران آمریکایی و ۲۶ درصد مسافران سنگاپوری نسبت به قانون واکسیناسیون پیش از سفر در سال ۲۰۲۱ علاقه‌مند بوده و اعلام داشته‌اند مقصد بعدی سفرهایشان کشورهایی خواهد بود که این امکان را در اختیار مسافران بین‌المللی قرار می دهند.

گردشگری داخلی، ترند محبوب سال ۲۰۲۱ 

 • سال ۲۰۲۰ و بسته شدن مرزهای بین‌المللی و ممنوعیت سفر به سایر کشورها، باعث رواج «گردشگری داخلی» شد. براساس نظرسنجی‌ها، ظاهرا حتی تولید واکسن کرونا هم بر محبوبیت این ترند جدید گردشگری تاثیری نگذاشته و همچنان «بوم‌گردی» و سفر به مقاصد گردشگری نزدیک، بکر، ناشناخته و داخلی میان مسافران نسل جدید پساکرونا محبوب است. در گزارش‌ تریپ ادوایزر به این مورد اشاره شده است که، در هفته اول ژانویه سال ۲۰۲۱ (نیمه دی‌ماه ۱۳۹۹) بیش از ۷۰ درصد رزروهای مسافران مربوط به سفرهای داخلی بوده و آنطور که به‌نظر می‌رسد، این سبک از گردشگری همچنان تا ماه می و آگوست سال ۲۰۲۱ (بهار و تابستان ۱۴۰۰) یکی از محبوب‌ترین ترندهای سفرهای پساکرونا باشد.
 • نزدیک به سه چهارم مسافران از سراسر جهان (۷۴ درصد) اعلام کرده‌اند که قصد دارند حداقل در ماه‌های آینده یا اولین تعطیلات پیش رو، یک سفر تفریحی کوتاه داخلی (یک شبه) انجام دهند. ۶۰ درصد مسافران منطقه سنگاپور نیز اعلام داشته‌اند که امسال قصد دارند بیشتر با مناطق داخلی این کشور آشنا شده و تا زمان دریافت واکسن کرونا، نسبت به گردشگری داخلی و درون‌مرزی علاقه بیشتری دارند.
 • یکی از خبرهای خوب این نظرسنجی برای شرکت‌های گردشگری و آژانس‌های داخلی سنگاپور آن است که میزان جستجوی افراد برای گردشگری درون‌مرزی و آشنایی با مقاصد گردشگری نزدیک به محل زندگیشان در سال ۲۰۲۱، بیش از ۷۳ درصد افزایش یافته، اما مسافران هنوز برنامه‌ریزی خاص یا رزرو نهایی برای هتل‌های نزدیک به محل زندگی خود انجام نداده‌اند، به‌همین دلیل آژانس‌ها می‌توانند با استراتژی‌های مناسب رفتار مخاطب را هدایت کرده و به او در برنامه‌ریزی سفرها و انجام رزرو نهایی کمک کنند.

 

افزایش استفاده مسافران پساکرونا از پلتفرم‌های مجازی و صرف وقت بیشتر برای برنامه‌ریزی سفرها

 • باتوجه به ممنوعیت سفرها در سال ۲۰۲۰ و گذشتن بیش از یک سال از زمان آغاز قرنطینه خانگی، افراد وقت بیشتری در شبکه‌های اجتماعی یا پلتفرم‌های آنلاین مانند تریپ ادوایزر گذرانده و لیستی از آرزوهای سفر خود در سال ۲۰۲۱ درست می‌کنند، بنابراین می‌توان نتیجه گرفت، افراد بیش از هر زمان دیگری آگاه بوده و نسبت به برنامه‌ریزی برای سفرهایشان علاقه‌مند هستند.
 • سه‌‌چهارم (۷۴ درصد) مسافران شرکت‌کننده نیز اعلام داشته‌اند در انتخاب مقصد بعدی سفرهایشان و برنامه‌ریزی آن‌ها در سال ۲۰۲۱ بیش از هر زمان دیگری دقت داشته و به‌‌دریافت خدمت شخصی‌سازی شده در طول سفرشان علاقه‌مندند. برای مثال تنها در سنگاپور، ۷۹ درصد مسافران نسبت به سال‌های گذشته، ۷۷ درصد وقتشان را صرف جستجو و خواندن محتواهای مختلف در خصوص مقاصد گردشگری محبوب خود و انتخاب مقصد بعدی می‌کنند. علاوه‌بر این، مسافران آگاه پساکرونا با دقت بیشتر ۷۶ درصد از زمان خود را برای انتخاب محل اقامت و ۷۸ درصد زمان برای پیدا کردن سرگرمی‌ها و فعالیت‌های گردشگری در مقصد بعدی سفرهایشان صرف می‌کنند.

شکم‌گردی، ترند محبوب سفرهای پساکرونا

 • سال ۲۰۲۰، باعث تعطیلی بسیاری از کافه‌ها، رستوران‌ها و به‌خصوص بازارچه‌های غذایی شلوغ و دوست‌داشتنی در مقاصد گردشگری مختلف شد. این مورد باعث افزایش استفاده مخاطبان از پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌های سفارش‌های غیرحضوری بود، زیرا «عشق به خوردن غذاهای خوشمزه»، هنوز هم یکی از سرگرمی‌های محبوب مخاطبان است. براساس بررسی‌های انجام شده، بازگشایی دوباره رستوران‌ها و کافه‌ها در سال ۲۰۲۱، باعث کاهش استفاده از این پلتفرم‌ها نخواهد شد، زیرا عادت سفارش غیرحضوری و تحویل غذا درب خانه بدون نیاز به ترک صندلی راحتی بعد از یک سال خانه‌نشینی تبدیل به عادتی برای افراد شده است.
 • نزدیک به ۴۷ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی‌ها اعلام داشتند که، قصد دارند در سال ۲۰۲۱ و با بازگشت اطمینان از عدم ابتلا به بیماری «کووید-۱۹»، نسبت به سال گذشته، وقت بیشتری برای «شکم‌گردی»، «رستوران‌گردی» و سرو غذا در بازارچه‌های شلوغ مواد غذایی، صرف کنند. یک چهارم شرکت‌کنندگان (۲۷ درصد) نیز اعلام داشتند امسال بیش از هر سال دیگری وقتشان را صرف غذا خوردن در محیط بیرون از خانه خواهند کرد.
 • در سنگاپور نیز، ۴۸ درصد افراد اعلام داشتند که امسال بیش از هرسال دیگری به رستوران‌گردی علاقه داشته و ۳۰ درصد دیگر نیز اظهار داشتند می‌خواهند غذاهایشان را در پیک‌‌نیک‌های خانوادگی یا دورهمی‌های دوستانه بدون ماسک و اسپری ضدعفونی‌کننده در محیط بیرون سرو کنند.

کلام آخر از زبان تریپ ادوایزر

«شیبانی والیا» (Shibani Walia)، تحلیلگر تحقیقاتی تریپ ادوایزر در خصوص نتایج مثبت این نظرسنجی‌ها و بررسی‌ها می‌گوید: «علی‌رغم آن‌که هنوز بسیاری از کشورها در شرایط نامناسب شیوع بیماری «کووید-۱۹» قرار داشته و با موج دوم و سوم این بیماری دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند، اما این آمارهای خشنودکننده و خوشبینی مسافران از آغاز دوباره سفرهایشان در سال ۲۰۲۱ و خبر تولید موفقیت‌آمیز واکسن کرونا، بارقه امیدی در دل کسب‌و‌کارهای مختلف صنعت گردشگری است که خیلی زودتر از آنچه که تحلیلگران پیش‌بینی‌ می‌کردند، این صنعت به‌رونق دوباره خود بازخواهد گشت. قرنطینه خانگی و ممنوعیت سفرهای بین‌المللی، شور و اشتیاق افراد برای سفر را در دل آن‌ها بیشتر کرده است، بنابراین این آمار مثبت که در جدیدترین گزارش تریپ ادوایزر منتشر شده است، چندان هم دور از انتظار نبود. همانطور که گزارش‌ها نشان می‌دهد، بسیاری افراد آرزوی تحقق رویاهای سفر خود در سال ۲۰۲۰ را داشته و آماده برنامه‌ریزی برای سفرهایشان در سال ۲۰۲۱ هستند. بسیاری از افراد حتی خواهان سفرهای طولانی‌مدت چهار ماهه بوده، بنابراین سال جدید میلادی را می‌توان «سال تحقق رویاهای سفر» دانست و این وظیفه شرکت‌های مختلف گردشگری است که با خواسته‌ها و ترندهای جدید گردشگری همگام شده و با توجه به نیازهای جدید مخاطبان، عملکرد و استراتژی‌های خود را در راستای جبران ضررهای اقتصادی سال ۲۰۲۰ و درآمدزایی بیشتر تغییر دهند.»

وی در انتهای صحبت‌های خود می‌گوید: «این آمارها و گزارش‌ها را دست‌کم نگیرید، این‌ها همه کمکی برای طرح استراتژ‌ی‌های موفقیت صنعت گردشگری در سال ۲۰۲۱ است. به ترندهای فروش و سبک‌های محبوب گردشگری توجه داشته باشید تا بتوانید با مخاطبان بیشتری جذب کرده و با موج افزایش تقاضا روبه‌رو شوید. در غیر این صورت، در بازار رقابتی پساکرونا فراموش شده و در معرض ورشکستگی قرار خواهید گرفت.»

بیشتر بخوانید: ۵ گام موثر برای موفقیت صنعت گردشگری در سال ۲۰۲۱

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=6983

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

 1. Need extra income?

  A fully hosted, done for you content + monetisation and a stunning design web based software that creates a fully automated done for you cryptocurrency affiliate site,

  Visit us: https://warriorplus.com/o2/a/f5s4y/0

 2. Hey,

  It was nice speaking to you the other day, this is the service I was telling you about that helped us boost our ROI almost 2000%

  Its a company called Lifemail.studio sorry it took so long to get back to you. They allow you to send any email doesn’t matter what.

  We dealt with a guy named Michael, he was friendly and got us setup really quickly.

  Regards,
  Merrill

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.