7

اقدام جدید تریپ ادوایزر برای کمک به بهبود صنعت گردشگری جهانی

  • 16 اسفند 1399 - 10:26 - ویرایش شده : 16 اسفند 1399 - 10:26
اقدام جدید تریپ ادوایزر برای کمک به بهبود صنعت گردشگری جهانی
شرکت «تریپ ادوایزر» ویژگی جدیدی به پلتفرم خود اضافه کرده است که اطلاعات لحظه‌به‌لحظه در مناطق مختلف جهان را به‌اطلاع شرکت‌های بازاریابی مقصد می‌رساند.

دی دی سفر– ویژگی جدید «تریپ ادوایزر» (TripAdvisor) با نام «کارتابل تبادل داده‌ها در لحظه» اطلاعات دقیقی از شرایط شیوع بیماری، اقدامات، پروتکل‌ها و قوانین جدید سفر به شهرها و کشورهای مختلف بر اساس تجربه و توضیحات مسافران و افراد محلی ساکن آن مناطق در اختیار شرکت‌های بازاریابی مقصد (DMO) می‌گذارد که تاثیر چشمگیری بر بهبود صنعت گردشگری جهان خواهد داشت.

این اقدام بخشی از طرح بزرگ تریپ ادوایزر مبنی بر جمع‌آوری اطلاعات و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها با استفاده از هوش مصنوعی برای شرکت‌های مدیریت مقصد گردشگری است که با نام پلتفرم «تریپ ادوایزر اینسایتس» (TripAdvisor Insights) به‌زودی در دسترس این دسته از کسب‌و‌کارهای موثر در رونق و بهبود صنعت گردشگری قرار خواهد گرفت.

«کارتابل تبادل داده‌ها در لحظه» در واقع به‌صورت زنده، اطلاعات مسافران و افراد محلی در خصوص آخرین تغییرات و پروتکل‌های بهداشتی سفر به مناطق مختلف را جمع‌آوری می‌کند.

تریپ ادوایزر بزرگ‌ترین پلتفرم ثبت نظر مسافران و تبادل اطلاعات در جهان است. نظرات ثبت شده توسط افراد محلی و گردشگران حاضر در لحظه در مناطق مختلف، در واقع بانک بزرگی از داده‌ها را در اختیار تریپ ادوایزر قرار می‌دهد.

به‌این ترتیب تریپ‌ ادوایزر با جمع‌آوری این داده‌ها و تجزیه‌وتحلیل شاخص‌های موردنظر در نهایت اطلاعات لازم جهت رونق هرچه سریع‌تر و بهبود صنعت گردشگری را در اختیار شرکت‌های بازاریابی مقصد قرار می‌دهد.

پلتفرم تریپ ادوایزر اینسایتس چیست؟

پلتفرم تریپ ادوایزر اینسایتس، مجموعه‌ای از ابزارها و تکنولوژی‌های مجهز به هوش مصنوعی جهت بررسی شاخص‌ها موثر در رونق و بهبود صنعت گردشگری جهانی است.

شرکت‌های مسافرتی و گردشگری به کمک داده‌های این پلتفرم می‌توانند کمپین‌های رسانه‌ای خود را هدفمندتر و بهتر مدیریت کرده و به بهبود عملکرد کلی خود کمک کنند. این پلتفرم بینش گسترده‌ای از شرایط حال حاضر در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد تا متناسب با شرایط، اقدامات لازم را انجام دهند.

این پلتفرم با استفاده از بررسی رفتار کاربران در تریپ ادوایزر، ثبت نظرات و پیگیری نحوه عملکرد و واکنش آن‌ها نسبت به ارائه خدمات در مقاصد گردشگری مختلف، جاذبه‌های گردشگری، هتل‌ها، شرکت‌های هواپیمایی و غیره اطلاعات مورد نیاز شرکت‌های مدیریت مقصد را جمع‌آوری و تجزیه‌وتحلیل می‌کند. 

کارتابل جدید تریپ ادوایزر چطور به بهبود صنعت گردشگری کمک می‌کند؟

کارتابل تبادل داده‌ها در لحظه، اطلاعات موثق روزانه از سوی مسافران و ساکنان محلی در بیش از ۵۰ زمینه مختلف از جمله شرایط آب‌و‌هوایی، پروتکل‌های جدید بازگشایی، شرایط بازدید از جاذبه‌های گردشگری و … را جمع‌آوری می‌کند. 

این داده‌ها سپس توسط تریپ ادوایزر در اختیار شرکت های مدیریت مقصد قرار داده می‌شود، تا از آخرین اخبار و تغییرات شرایط مقاصد گردشگری مختلف آگاه شوند و متناسب با آن استراتژی‌ها و عملکرد خود را تغییر داده یا جدیدترین اطلاعات را در اختیار سایرین قرار دهند.

بیشتر بخوانید: تحول دیجیتال در صنعت گردشگری، ترند برتر سال ۲۰۲۱

آگاهی از چنین مواردی یک امتیاز مثبت و بزرگ است و باعث تمایز یک شرکت در میان رقبا می‌شود، همچنین به آن‌ها کمک می‌کند که کمپین‌های تبلیغاتی خود را مطابق با شرایط حال حاضر برگزار کرده و محصولات جدیدی در راستای نیاز مشتریان طراحی و ارائه کنند.

علاوه‌بر این دسترسی و آگاهی لحظه‌به‌لحظه از شرایط مقاصد گردشگری براساس اطلاعات موثق افراد محلی و مسافران حاضر در آن مکان، به شرکت‌ها کمک می‌کند که در پیام‌رسانی و انتقال این اطلاعات به مشتریان و مسافران خود سریع‌تر و موثرتر عمل کرده و همواره اطلاعات به‌روزی در خصوص مقاصد گردشگری مختلف داشته باشند.

در کنار تمام مزایای گفته شده این ویژگی جدید تریپ ادوایزر، در واقع یک پلتفرم تجزیه‌و‌تحلیل بحران نیز است و با جمع‌آوری نظرات و آماری که به خصوص در مورد شرایط بیماری «کرونا» مطرح شده‌اند، می‌تواند تاثیر شیوع این بیماری در مناطق مختلف را ردیابی کرده و اطلاعات و آمار دقیقی در اختیار شرکت‌ها قرار دهد. 

کلام آخر

«استیون پاگانلی» (Steven Paganelli) رئیس گروه بازاریابی تریپ ادوایزر در آمریکا، در خصوص این ویژگی جدید می‌گوید: «تحول دیجیتال، تکنولوژی‌های جدید و اپلیکیشن‌های نوین و موارد مشابه قطعا بخش جدایی‌ناپذیر آینده صنعت گردشگری جهانی خواهد بود.»

وی با اشاره به اهمیت نیاز شرکت‌های بازاریابی مقصد به استفاده از تکنولوژی‌های روز گفت: «امروزه بیش از هر زمان دیگری این دسته از شرکت‌ها به داده‌ها و ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی جهت رونق دوباره کسب‌وکار تجاری و در نتیجه بهبود صنعت گردشگری نیاز دارند. طراحی این داشبور و ویژگی‌های بی‌شمار آن بینش گسترده‌‌ای از اطلاعات لحظه‌به‌لحظه در خصوص آخرین تغییرات مقاصد مختلف در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد که به آن‌ها کمک می‌کند با آگاهی هرچه بیشتر، استراتژی‌های خود را طراحی کرده و در خصوص طرح‌های بازاریابی آینده‌شان برنامه‌ریزی کنند.»

تریپ ادوایزر نیز در خصوص این کارتابل جدید می‌گوید: «درک زمان آمادگی مسافران برای از سرگیری ایمن دوباره سفرها در زمان دقیق، به شرکت‌های مدیریت مقصد کمک می‌کند کمپین‌های بازاریابی خود را بسیار هدفمندتر برگزار کرده و در لحظه مناسب چیزی که مخاطب به آن نیاز دارد را در اختیارش بگذارند.»

حال باید دید با از سرگیری دوباره سفرها و در دسترس قرار گرفتن «واکسن کرونا» این کارتابل تا چه حد می‌تواند در بهبود صنعت گردشگری موثر بوده و کمک حال شرکت‌های بازاریابی مقصد باشد.

شما می‌توانید جدیدترین اخبار تکنولوژی و نوآوری در صنعت گردشگری  را در وب‌سایت «دی دی سفر» و اینستاگرام “ddsafarnews” دنبال کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=9413

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.