2
استارتاپ های گردشگری

استارتاپ Travlled از چه ایده‌‌ای برای جذب مهمانان به هتل‌ها استفاده می‌کند؟

  • 24 شهریور 1400 - 11:32 - ویرایش شده : 24 شهریور 1400 - 11:35
استارتاپ Travlled از چه ایده‌‌ای برای جذب مهمانان به هتل‌ها استفاده می‌کند؟
در این قسمت از مقاله‌های استارتاپی دی دی سفر، با یک استارتاپ گردشگری آشنا خواهیم شد که با ایجاد پروفایل شخصی برای مسافران، باعث افزایش رزرو و فروش اتاق هتل‌ها می‌شود.

در صنعت هتلداری، توجه به مهمانان و نیازهای آن‌ها بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد. به‌طور کلی، حدود ۹۰درصد از مهمانان یک هتل، برای اولین بار در آن اقامت می‌کنند، به همین دلیل بسیاری از هتل‌ها مهمانان خود را به‌درستی نمی‌شناسند و خواسته‌ها و نیاز‌های آن‌ها را به‌طور کامل نمی‌دانند. این در حالی است که هتل‌ها بدون اطلاع از نیازهای خاص و منحصربه‌فرد مهمانان، نمی‌تواند به نتیجه‌ی مطلوبی در جلب نظر آن‌ها دست یابند. کلید اصلی این مسئله، شخصی‌سازی اقامت و کسب اطلاعات کافی از خواسته‌های مهمانان است.

بر آورده کردن نیاز مسافران و توجه به خواسته‌های آن‌ها در زمان شیوع ویروس «کووید-۱۹» اهمیت بیشتری پیدا کرده است. از همین رو دی دی سفر در این مطلب به‌سراغ یک استارتاپ گردشگری هلندی خواهد رفت که ایده‌ی جذابی برای شخصی‌سازی اقامت مسافران در هتل‌ها ارائه کرده است.

استارتاپ گردشگری Travlled

استارتاپ گردشگری “Travlled”

استارتاپ گردشگری “Travlled”، امکان به‌اشتراک‌گذاری مشخصات و علاقه‌مندی‌های خاص مهمانان را در یک پروفایل شخصی فراهم می‌کند. در واقع این استارتاپ با ایجاد پروفایل شخصی برای مهمانان، مسئله‌ی دسترسی هتل‌ها به اطلاعات مهمانان‌ها حل می‌کند. هتل‌ها می‌توانند از طریق داشبورد خود، به پروفایل‌ها مهمانان دسترسی داشته باشند تا بتوانند یک چشم‌انداز کلی از اطلاعات تک تک افراد به‌ دست آورند.

پلتفرم “Travlled” چگونه کار می‌کند؟

پلتفرم “Travlled” از سه بخش اصلی تشکیل شده است:

۱-ایجاد پروفایل: ثبت‌نام رایگان و ایجاد پروفایل

۲-شخصی‌سازی اطلاعات: در این مرحله، کاربران پروفایل خود را بر اساس علاقه‌مندی‌ها و نیازهای منحصربه‌فرد خود در سفر شخصی‌سازی می‌کنند. آن‌ها می‌توانند در هر زمان، اطلاعات واردکرده را تغییر داده یا حذف کنند.

۳-به اشتراک‌گذاری پروفایل: در این مرحله کاربران می‌توانند پروفایل خود را از طریق پلتفرم “Travlled” با هتلی که در آن اقامت دارند، به‌راحتی به اشتراک گذاشته و از خدمات هتل‌ها بهره‌مند شوند.

استارتاپ گردشگری Travlled

چرا استارتاپ گردشگری “Travlled”؟

استارتاپ گردشگری “Travlled” هم به مهمانان و هم به هتل‌ها کمک می‌کند. به‌کمک پلتفرم “Travlled” مهمانان می‌توانند تجربه‌ی یک اقامت شخصی و منحصربه‌فرد را به دست آورده و از سوی دیگر هتل‌ها نیز می‌توانند تجربه‌ی مهمانان خود را بهبود ببخشند.

  • مزایای استارتاپ “Travlled” برای مهمانان

مهمانان هسته‌ی اصلی پلتفرم “Travlled” به شمار می‌روند، آن‌ها تصمیم می‌گیرند که کدام اطلاعات باید به اشتراک گذاشته شود و کدام اطلاعات باید به‌صورت خصوصی و محرمانه باقی بماند. مهمانان می‌توانند یک بار پروفایل خود را ایجاد کرده و در هر زمانی اطلاعات خود را تغییر داده، به‌روزرسانی کرده یا حذف کنند و در نهایت به‌راحتی آن را با هر هتل شریک با استارتاپ “Travlled” به اشتراک بگذارند.

حفظ حریم خصوصی یکی از مهم‌ترین سیاست‌های استارتاپ “Travlled” است. به همین دلیل اطلاعات مسافران با موافقت خود آن‌ها، با هتل‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود. نکته مهم دیگر آن است که هیچ‌کس به جز مهمانان و هتل‌‌ها به پروفایل‌های موجود در پلتفرم “Travlled” دسترسی ندارند. از دیگر مزایای استارتاپ “Travlled” برای مسافران، می‌توان به صرفه‌جویی در زمان و هزینه اشاره کرد.

  • مزایای استارتاپ “Travlled” برای هتل‌ها

هتل‌ها از طریق پلتفرم “Travlled”، با علاقه‌مندی مهمانان، نیازها و احتیاجات آن‌ها آشنا می‌شوند و این مسئله نه‌تنها باعث افزایش رضایت مهمانان می‌شود، بلکه امکان فروش بیشتر و همچنین سودآوری روزانه هتل‌ها را نیز افزایش می‌دهد.

علاوه بر آن، استارتاپ “Travlled” به صرفه‌جویی در زمان هتل‌ها نیز کمک زیادی می‌کند. به‌عنوان مثال اگر یک مهمانی با بیماری‌های جسمی قصد اقامت در یک هتل را داشته باشد، هتل‌ها با آگاهی قبلی از این امر، می‌توانند در مدت کوتاهی تغییرات موردنظر را در اتاق‌ها، پیش از ورود مسافر اعمال کنند.

مشتریان استارتاپ “Travlled” چگونه به این استارتاپ می‌پیوندند؟

این استارتاپ برای دریافت اطلاعات از مسافران با هتل‌ها همکاری می‌کند. هنگامی که شخصی هتلی را رزرو می‌کند، از امکان به اشتراک گذاشتن مشخصات خود با هتل مربوطه از طریق پلتفرم “Travlled” مطلع می‌شود. بنابراین مهمان پس از آشنایی با “Travlled” از طریق هتل‌ها، می‌تواند اطلاعات خود را با سایر هتل‌ها نیز به اشتراک بگذارد و همین امر سبب افزایش مشتریان  “Travlled” از طریق هتل‌ها می‌شود.

از منظر هتل‌ها نیز، استارتاپ “Travlled” از روش‌های سنتی مانند «ایمیل» یا رسانه‌های اجتماعی برای همکاری با هتل‌ها استفاده می‌کند. همچنین مهمانان این امکان را دارند که مشخصات خود را با هتلی که در آن اقامت دارند به اشتراک بگذارند. در نتیجه هتل‌های غیرهمکار با “Travlled” نیز مستقیماً از طریق مهمانان با “Travlled” آشنا می‌شوند و همین امر منجر به جذب هتل‌ها به این استارتاپ می‌شود.

درآمد استارتاپ گردشگری “Travlled”

خدمات استارتاپ “Travlled” برای مهمانان رایگان است. درآمد این استارتاپ از راه دریافت هزینه ثابت ماهانه از هتل‌ها است. این استارتاپ قصد دارد پس از رشد و افزایش آگاهی از برند، فرصتی را برای ایجاد و ارسال پیشنهادات فوق‌العاده شخصی و فروش متقابل به مهمانان براساس مشخصات و سابقه رزرو آن‌ها به پلتفرم خود اضافه کند. شرکت نوپای “Travlled” برای این کار، هزینه کمیسیون کمی برای رزروهای انجام‌شده از طریق پلتفرم خود دریافت خواهد کرد.

برنامه استارتاپ Travlled برای آینده چیست؟

برنامه استارتاپ “Travlled” برای آینده چیست؟

بنیان‌گذاران استارتاپ گردشگری “Travlled” در طی تحقیقاتی که در هتل‌های مختلف انجام داده‌اند، متوجه شدند که اکثر هتلداران با مشکل نداشتن اطلاعات از مهمانان یا داشتن اطلاعات قدیمی روبه‌رو هستند. بنابراین راه‌حلی که این استارتاپ ارائه می‌دهد می‌تواند تا حد زیادی مورداستقبال هتل‌ها و البته مصرف‌کنندگان قرار بگیرد.

این استارتاپ قصد دارد در آینده با داشتن حدود ۲۰۰,۰۰۰ هتل در سراسر جهان و میلیاردها مسافر در سال، بتواند فعالیت خود را در صنعت گردشگری افزایش دهد. از اهداف مهم استارتاپ “Travlled” ارائه خدمات به مسافران سراسر جهان در پلتفرم خود است.

در حال حاضر پلتفرم این استارتاپ در حال ادغام با «سیستم‌های مدیریت پروژه» (PMS) به‌منظور ساده‌سازی فرآیند به‌اشتراک‌گذاری مشخصات کاربران است. این استارتاپ در صورتی که بازخورد کافی و مناسبی را از هتل‌ها دریافت کند، دومین نسخه‌ی به‌روزشده‌ی پلتفرم خود را با ویژگی‌ها و گزینه‌های بهتر منتشر خواهد کرد. همین امر فرصت‌های زیادی را برای رشد و افزایش درآمد این استارتاپ فراهم می‌کند.

سخن پایانی

استارتاپ “Travlled” مشکلی را که اکثر هتل‌ها و مسافران با آن روبه‌رو هستند را هدف قرار داده است. در حالی که بسیاری از استارتاپ‌ها و شرکت‌های مسافرتی نوپا، در زمینه‌ی فروش و رزرو اتاق هتل‌ها فعالیت می‌کنند، استارتاپ “Travlled” بر مسئله‌ای که نسبتا نادیده گرفته شده و بسیار مهم است، تمرکز کرده است. همین امر سبب می‌شود که پیداکردن استارتاپ جایگزینی که کاری شبیه به “Travlled” انجام دهد، بسیار دشوار باشد. بنابراین می‌توان انتظار داشت که دلیل موفقیت این شرکت نوپای هلندی، ایده‌ی جالب و منحصربه‌فردش باشد.

دی دی سفر هر چهارشنبه خلاق‌ترین استارتاپ های گردشگری روز دنیا را در مقاله‌های استارتاپی خود معرفی می‌کند، اگر به این مبحث علاقه‌مندید، پیشنهاد می‌کنیم که در بخش استارتاپ‌های وب‌سایت دی دی سفر، با این استارتاپ‌ها آشنا شوید.

آخرین مقاله‌ی استارتاپی دی دی سفر

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=17655

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.