7
معرفی استارتاپ های گردشگری

از تولید محتوا تا برنامه‌ریزی‌ سفر با استارتاپ گردشگری تراویس

  • 12 خرداد 1400 - 13:59 - ویرایش شده : 12 خرداد 1400 - 14:01
از تولید محتوا تا برنامه‌ریزی‌ سفر با استارتاپ گردشگری تراویس
مانند چهارشنبه‌های هر هفته، «دی دی سفر» به‌سراغ یک استارتاپ گردشگری خلاق رفته است. این هفته با یک استارتاپ گردشگری در کشور «استرالیا» آشنا خواهیم شد که با یک پلتفرم کاربردی، دنیای برنامه‌ریزی سفرها را برای مسافران جذاب‌تر و راحت‌تر کرده است.

این روزها دنیای محتوای آنلاین بسیار توسعه یافته و افراد برای برنامه‌ریزی سفر راه‌های مختلفی پیش رو دارند اما جمع‌‌آوری این اطلاعات پراکنده در کنار هم و نتیجه‌گیری کار آسانی نیست. همین عوامل برنامه‌ریزی سفر را برای مسافران دشوار و البته زمان‌بر کرده است.

از طرفی در سال‌های اخیر، به‌ویژه در ۵ سال گذشته، نقش رسانه‌های اجتماعی در دنیای سفر و گردشگری بسیار پررنگ شده است، به‌طوری که تولید محتوای گردشگری برای الهام بخشیدن به دیگران، تنها توسط متخصصان حوزه‌ی سفر و نشریات گردشگری انجام نمی‌شود، بلکه هر شخصی از طریق اینترنت و رسانه‌های اجتماعی می‌تواند اطلاعات و تجربیات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار دهد.

با این حال پلتفرم‌هایی مانند «فیس‌بوک» و «اینستاگرام» تنها برای سفر ساخته نشده‌اند و کاربران هرگز نمی‌توانند از طریق آن‌ها برنامه‌ریزی سفر انجام داده یا به‌راحتی رزرو انجام دهند. در نتیجه، مسافران برای تهیه و ذخیره اطلاعات و الهام گرفتن از دیگران از اسکرین‌شات‌ها و یادداشت‌های خود و تب‌های «گوگل» گرفته تا چت‌ها و نقشه‌های گروهی و پلتفرم‌های رزرو مانند «بوکینگ» (Booking.com) و «ایربی‌ان‌بی» ( Airbnb)، با یک فرآیند طولانی و خسته‌کننده روبه‌رو می‌شوند.

از سوی دیگر، مسافران برای اهداف مختلف خود از پلتفرم‌های گوناگونی استفاده می‌کنند و همین امر سبب می‌شود که بازاریابان سفر و گردشگری برای فروش محصول به مسافران در زمان‌های مناسب، بیشتر از هروقت دیگری دچار مشکل شوند.

در این مطلب به‌سراغ یک استارتاپ گردشگری در کشور «استرالیا» رفته‌ایم که با ایجاد یک پلتفرم کاربردی، سعی در حل این مشکلات دارد.

معرفی استارتاپ گردشگری تراویس

معرفی استارتاپ گردشگری تراویس

استارتاپ گردشگری «تراویس» (Travis) یک پلتفرم بصری (ویژوال)، اجتماعی و مشارکتی است که برنامه‌ریزی سفر را برای مصرف‌کنندگان نسل «هزاره» (millennial) و «نسل زد» (Gen Z) آسان می‌کند.

کاربران از طریق پلتفرم تراویس می‌توانند تجربیات سفر خود را برای الهام بخشیدن به دیگران به اشتراک بگذارند. علاوه بر آن، این پلتفرم یک منبع شخصی از راهنمایان سفر و مقاصد گردشگری است و قابلیت ذخیره و مرتب‌کردن مکان‌های مورد‌علاقه در یک نقشه و همچنین دعوت کردن از دوستان برای همکاری و برنامه‌ریزی سفر را نیز دارد. این پلتفرم گزینه‌ای با عنوان «بتا» (Beta) برای دعوت از کاربران جدید نیز دارد.

استارتاپ گردشگری تراویس قبل از هر چیزی با سه ویژگی اصلی خود به مسافران کمک می‌کند:

کشف مکان‌های جدید: استارتاپ مسافرتی تراویس با افزایش شخصی‌سازی و بهینه‌سازی پلتفرم خود در طول زمان، برای مشتریان خود این امکان را فراهم می‌کند که مکان‌هایی را که هرگز نمی‌دانستند وجود دارد را توسط افرادی که قبلا از آن‌ها بازدید کرده‌اند، کشف کنند. تراویس نقشه های یکپارچه‌ای در اختیار کاربران قرار می‌دهد که افراد از طریق آن می‌توانند تجربیات خود را به اشتراک بگذارند یا از اطلاعات مسافران قبلی بهره‌مند شوند.

برنامه‌ریزی مشترک: استارتاپ تراویس قابلیت برنامه‌ریزی مشترک با دوستان و همکاری با یکدیگر برای یافتن مکان‌های مورد‌علاقه‌ی خود روی نقشه را دارد. آن‌ها می‌توانند از راهنماهای تراویس یا هر وب‌سایت دیگری مکان‌های موردعلاقه‌ی خود برای بازدید را پیدا کنند.

محتوای تولیدشده توسط کاربران: کاربران با به اشتراک‌گذاری تجربیات شخصی خود در پلتفرم تراویس به‌عنوان یک راهنمای سفر بصری برای الهام‌بخشیدن به فرد بعدی عمل می‌کنند. ۹۵درصد از افراد تجربیات سفر مسافرانی که قبلا از یک مکان بازدید کرده‌اند یا گفته‌های افراد بومی را برای الهام‌گرفتن سفرهای خود ترجیح می‌دهند.

با این سه ویژگی، تراویس مسافران را در طول سفرها پشتیبانی می‌کند و از سوی دیگر فرصت‌های جدیدی برای برندهای مسافرتی و گردشگری و تولید‌کنندگان محتوا ایجاد می‌کند تا در طول سفر با مسافران ارتباط برقرار کنند.

نقاط قوت استارتاپ گردشگری تراویس

نقاط قوت استارتاپ گردشگری تراویس

بنیان‌گذاران استارتاپ تراویس معتقدند در حال حاضر هیچ برندی در بازار پیشنهادی مانند تراویس به مسافران ارائه نمی‌دهد که کشف مکان‌های جدید، برنامه‌ریزی و همکاری میان افراد را در یک پلتفرم فراهم کند تا آن‌ها بتوانند برنامه‌های سفر را آسان‌تر و در زمان کمتری انجام دهند.

پس از دوران همه‌گیری ویروس کرونا، تقاضای سفرها رفته‌رفته افزایش می‌یابد، بنابراین هم مسافران و هم برندهای گردشگری به‌سوی خلق روش‌های جدیدی برای سفرهای آینده گرایش پیدا می‌کنند. علاوه بر آن کشور استرالیا، بحران کرونا را نسبتا خوب مدیریت کرده است و این روزها صنعت گردشگری این کشور شاهد رشد سفرهای داخلی است.

 استارتاپ گردشگری تراویس چگونه مشتریان را به خود جذب می‌کند؟

این استارتاپ گردشگری قصد دارد پس از ریشه‌کن‌شدن ویروس کرونا و بازگشت دوباره‌ی سفرها، قبل از ورود به بازارهای دیگر، بازار استرالیا را دوبرابر کند. این شرکت نوپا می‌خواهد مشارکت‌های خود را گسترش دهد و با سازندگان بزرگ محتوا کار کند. این امر تاکنون در ایجاد راهنمایان سفر معتبر و باکیفیت که با مردم به‌خوبی ارتباط برقرار می‌کنند، بسیار کاربردی بوده است.

علاوه بر آن، این شرکت به دو قابلیت محصول خود برای افزایش و جذب مشتریان ایمان دارد:

  • با استفاده از پلتفرم تراویس، کاربران می‌توانند با یکدیگر همکاری کنند. به‌عنوان مثال یک گروه دوستانه می‌تواند بر روی یک برنامه‌ی سفر کار کرده و پیشنهاد‌های خود را ارائه دهند.
  • پلتفرم تراویس این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که هر مکانی بر روی نقشه را به یک صفحه لینک کرده و از اطلاعات ذخیره‌شده‌ی خود در برنامه‌ریزی سفرهای آینده استفاده کنند.

چرا مسافران نسل زد و هزاره

چرا مسافران نسل هزاره و زد؟

همان طور که در ابتدا گفته شد، مخاطبان استارتاپ گردشگری تراویس را اغلب مسافران نسل هزاره و زد تشکیل می‌دهند. منظور از نسل هزاره یا نسل «وای» (Y) افراد ۲۵ تا ۴۰ ساله و منظور از نسل زد جوانان ۶ تا ۲۴ ساله است. در سراسر جهان ۳۷۰ میلیون مسافر نسل هزاره وجود دارد و البته تعداد مسافران نسل زد نیز به‌عنوان نسل جدیدی از مسافران بسیار زیاد است. از طرفی از هر ۵ کاربر دیجیتال آمریکایی، سه نفر بدون توجه به خود سفر، دنبال‌کننده‌ی محتوای مربوط به سفر و ۸۷درصد از آن برای سفرهای خود از فیسبوک الهام می‌گیرند.

استارتاپ مسافرتی تراویس در سال ۲۰۱۹ تحقیقاتی را در بین بیش از ۳۰۰ مسافر بین ۲۵ تا ۳۵ سال انجام داده است. آن‌ها در این تحقیقات متوجه شدند که این مسافران باهوش دنیای دیجیتال هنوز هم از پین های «گوگل مپ» (Google Map) و «صفحه گسترده» یا «اسپرید شیت» (spreadsheet) استفاده کرده و ساعت‌های زیادی را برای تحقیق و برنامه‌ریزی سفر خود تلف می‌کنند. به همین دلیل تراویس برای این نسل به‌مانند رویایی است که به حقیقت پیوسته است.

استارتاپ مسافرتی تراویس چگونه کسب درآمد می‌کند؟

کشف‌ مقصد، برنامه‌ریزی و همکاری در سفرها از طریق پلتفرم تراویس برای همه رایگان است. این استارتاپ اما برای برنامه‌های بیشتر و ابزارهای لازم برای همکاری مسافران حق اشتراک دریافت می‌کند. همچنین این استارتاپ برای برندهای سفر و گردشگری به‌منظور برقراری ارتباط با تولیدکنندگان محتوای تجربی و ابزارهای این‌سایت، یک حق اشتراک تجاری ۱۲ ماهه در نظر گرفته است.

اهداف استارتاپ گردشگری تراویس برای آینده

بنیان‌گذاران شرکت تراویس قصد دارند پلتفرم خود را به یک ابزار منحصربه‌فرد برای سفرها تبدیل کنند. در حال حاضر مسافران از پلتفرم‌های مختلفی مانند «ایربی‌ان‌بی» (Airbnb)، «بوکینگ» (Booking.com) و… استفاده می‌کنند، اما تراویس قصد دارد به ابزاری که تکمیل‌کننده‌ی این پلتفرم‌ها است، تبدیل شود.

استارتاپ گردشگری تراویس قصد دارد تا سال آینده از ۱۰۰,۰۰۰ مسافر برای کشف مکان‌های جدید، برنامه‌ریزی و همکاری در سفرهای خود پشتیبانی کند. علاوه بر آن، این شرکت نوپا با ۱۰۰۰ برند و کسب‌و‌کار گردشگری همکاری خواهد کرد تا آن‌ها با استفاده از ابزارهایی در پلتفرم تراویس به محتوای تجربی کاربران دسترسی راحت‌تری داشته باشند.

اهداف استارتاپ تراویس

سخن پایانی

ما تاکنون با استارتاپ‌های مختلفی همچون «اسمارت نومد» (SmartNomad) آشنا شده‌ایم که مانند تراویس در حوزه‌ی برنامه‌ریزی سفرها فعالیت می‌کردند، اما همان طور که در این مطلب اشاره شد نوع فعالیت استارتاپ گردشگری تراویس تفاوت‌های مهمی با سایرین دارد. شاید یکی از جالب‌ترین تفاوت‌های تراویس با شرکت‌های دیگر، تمرکز آن بر روی گروه خاصی از مصرف‌کنندگان یعنی نسل هزاره و زد است.

برای آشنایی با جدیدترین ایده‌های استارتاپ های گردشگری سراسر دنیا، هر چهارشنبه مقاله‌های استارتاپی دی دی سفر را مطالعه کنید.

آخرین مقاله استارتاپی دی دی سفر: یک ایده استارتاپی خلاق برای رزرو سفرهای لحظه آخری

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=12333

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.