2

۵ ترند برتر سفر در تابستان ۲۰۲۱ از نگاه اکسپدیا

  • 30 شهریور 1400 - 11:21 - ویرایش شده : 30 شهریور 1400 - 12:06
۵ ترند برتر سفر در تابستان ۲۰۲۱ از نگاه اکسپدیا
«اکسپدیا گروپ مدیا» (Expedia Group Media) با انجام تحقیقات گسترده بر روی مسافران سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱، اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با چگونگی بازیابی سفرها در تابستان و ترندهای رو‌به رشد ارائه کرده است.

دی دی سفر– شواهد نشان می‌دهد صنعت سفر و مهمان‌یاری به‌‌آرامی در حال بهبود است. به‌دنبال بهبود گردشگری و افزایش رزرو سفرهای تفریحی، اپراتورهای مسافرتی نیز باید رفتار مصرف‌کنندگان جدید را دنبال کرده و خود را برای جذب تقاضاهای آینده آماده می‌کنند.

گزارش تحقیقات اکسپدیا گروپ از مسافران سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ حاکی از آن است که هم‌اکنون مسافران مشتاق و آماده سفر و کشف مجدد مکان‌هایی هستند که در اوایل همه‌گیری کرونا، به آن توجه نمی‌کردند. اطلاعات این تحقیق به فعالان حوزه‌ي گردشگری کمک خواهد کرد تا با شناخت مسافران و ترندهای جدید مسافرتی، در راستای جذب تقاضاهای آینده گام بردارند. برای اطلاع از آخرین ترندهای سفر در تابستان ۲۰۲۱، این مطلب را دنبال کنید.

ترندهای سفر در تابستان ۲۰۲۱ به گزارش اکسپدیا گروپ

۱. افزایش حجم جست‌وجو مسافران

طبق آمار موجود، میزان جست‌وجوی مسافران سراسر جهان در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ افزایش یافته و نسبت به سه ماهه اول سال، رشد ۷۰درصدی را تجربه کرده است.

«شاخص ارزش» (Value Index) مسافران اکسپدیا در نظرسنجی که از ۸۰۰ مصرف‌کننده در هشت کشور انجام شده است، خبر از تمایل ۷۲درصدی مسافران برای سفررفتن در ۱۲ ماه آینده می‌دهد. در واقع دسترسی مسافران به واکسن‌ها و کاهش محدودیت‌های سفر در بسیاری از نقاط جهان منجر به افزایش تمایل مسافران برای جبران زمان از دست رفته و انجام سفرهای بیشتر در تابستان امسال و ماه‌های بعد از آن شده است.

با توجه به اشتیاق و تمایل مسافران، برندها و اپراتورهای مسافرتی باید متدهای بازاریابی خود را برای استفاده حداکثری از این ترندها ارتقا ببخشند.

۲. افزایش اعتماد‌به‌نفس مسافران  

در زمان اوج همه‌گیری کرونا و افزایش محدودیت‌ها، اعتماد مسافران به رزرو سفرها بسیار کاهش یافته بود. در چنین شرایطی مسافران معمولاً به سفرهای کوتاه‌مدت و نزدیک به محل زندگیشان مي‌رفتند و در آخرین لحظات و پس از طمینان از شرایط ورود به مقاصد گردشگری، سفر خود را رزرو می‌کردند. بدین ترتیب فاصله میان تاریخ سفر مسافران و جست‌وجوی آن‌ها، مدت‌زمان بسیار کوتاهی بود.

این نوع سفرها یکی از ترندهایی است که در سه‌ماه اول سال ۲۰۲۱ جریان داشت و تا سه ماهه دوم سال نیز ادامه یافته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که نیمی از جست‌وجوهای جهانی در تابستان ۲۰۲۱ دارای دوره‌ی زمانی کوتاه‌مدت، ۲۱ روز قبل از سفر یا کمتر از آن است.

با این حال بهبود شرایط منجر به افزایش دوره‌ي زمانی جست‌وجوی مسافران شده است؛ به‌طوری که ۳۵درصد از جست‌وجوهای تابستان حدود ۲۲ الی ۹۰ روز پیش از تاریخ سفر انجام شده است و نسبت به سه ماهه اول سال، ۲۵درصد افزایش داشته است. این آمار نشان می‌دهد که مسافران با اعتماد‌به‌نفس بیشتری نسبت به رزرو سفرها و پشت‌سرگذاشتن محدودیت‌های جهانی عمل می‌کنند.

ترندهای سفر در تابستان ۲۰۲۱ به گزارش اکسپدیا گروپ

۳. افزایش سفرهای بین‌المللی

با اوج همه‌گیری کرونا، سفرهای بین‌المللی به‌طور ناگهانی و یک‌شبه کاهش یافت؛ اما با بهبود اوضاع جهان رزرو این نوع سفرها در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ با روندی رو به رشد مواجه شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که با افزایش تعداد کشورهای عضو لیست «سبز» و کاهش محدودیت‌های بین‌المللی، میزان جست‌وجو برای سفرهای بین‌المللی از مقاصد گردشگری داخلی پیشی گرفته و روندی روبه‌رشد را در تابستان ۲۰۲۱ طی کرده است. علاوه بر این، ۶۰درصد از مصرف‌کنندگان حاضر در تحقیقات اکسپدیا عنوان کرده‌اند که در ۱۲ ماه آینده به مقاصد داخلی و ۲۷درصد از آن‌ها در سطح بین‌المللی سفر خواهند کرد.

بر اساس نظرسنجی اکسپدیا، از هر دو مسافر آمریکایی یکی از آن‌ها قصد دارد در آینده به سفری تفریحی رفته یا سفرهای بیشتری را در مقایسه با دوران قبل از همه‌گیری انجام دهد. همچنین، «ایتالیا»، «هاوایی» و «مکزیک»، از جمله مقاصدی هستند که انتظار می‌رود در آینده با استقبال زیاد مسافران بین‌المللی روبه‌رو شوند.

۴. افزایش تقاضا برای رزرو مقاصد شهری

طبق اطلاعات موجود، مقاصد ساحلی و شهری ده مقصد برتر در تابستان ۲۰۲۱ بوده‌اند و به‌ نظر می‌رسد تقاضا برای مقاصد گردشگری شهری در آینده نیز افزایش یابد. برخی از این مقاصد برتر شهری عبارتند از:

  •  «شیکاگو» و «آتلانتا» در میان مسافران «آمریکای شمالی»
  • «سئول» و «ججو» در میان مسافران «آسیا- اقیانوسیه»
  • «کپنهاگ» و «پاریس» برای مسافران مناطق «اروپا»، «خاورمیانه» و «آفریقا»
  • و …

علاوه بر این، هتل‌ها نیز شاهد افزایش تقاضای مسافران در این دوران بوده‌اند و تقاضای گردشگران در سه‌ ماهه دوم سال ۲۰۲۲۱ نسبت به سه ماهه اول، حدود ۱۰درصد افزایش داشته است. به‌ نظر می‌رسد، با افزایش استقبال مقاصد گردشگری از مسافران بین‌المللی، این ترند در ماه‌های آینده نیز روندی صعودی را طی خواهد کرد.

۵. افزایش تقاضا برای مقاصد پایدار

مسافران امروز تمایل زیادی برای استفاده از محصولات پایدار و سازگار با محیط‌زیست دارند. بررسی‌ها حاکی از آن است که مسافران به‌دنبال به‌حداقل رساندن آثار محیطی و تاثیرات منفی بر جوامع محلی مقاصد گردشگری هستند.

بر اساس داده‌های موجود، از هر پنج مسافر، سه نفر از آن‌ها مایل‌اند به‌ازای پرداخت هزینه‌ی بیشتر، سفری سازگار با محیط‌زیست را تجربه کنند. این علاقه در میان مسافران نسل هزاره و نسل “Z” نیز بیشتر بوده و دو سوم از آن‌ها اظهار داشتند که احتمالاً سفری سازگار با محیط‌زیست یا «اکو-فرندلی تراول» (Eco-Friendly Travel) را در برنامه‌های سفر خود در نظر می‌گیرند.

در همین راستا، هتل‌ها، اپراتورهای سفر و برندهای مسافرتی می‌توانند با انجام تعهدات خود در زمینه‌ی پایداری مانند حذف پلاستیک‌های یک‌بار مصرف، افزایش بازیافت، استفاده از ایستگاه‌های شارژ خودرو‌های برقی و انرژی‌های تجدید‌پذیر، امتیاز بالاتری را از مسافران دوست‌دار محیط‌زیست خود کسب کنند.

علاوه بر این، مقاصد گردشگری با استفاده از تکنولوژی و ارتباطات دیجیتالی قادرند تعداد بازدید‌کنندگان خود را مدیریت کرده و از بروز پدیده‌ی «اورتوریسم» (Overtourism) جلوگیری کنند. در حقیقت از پیوند میان ارتباطات دیجیتالی و پایداری، گردشگری هوشمند پدید می‌‌آید. این نوع گردشگری می‌تواند با استفاده از فناوری هوش مصنوعی در مقاصد گردشگری مانند فرودگاه‌ها، هتل‌ها و فضاهای عمومی، به‌راحتی نیازها و خواسته‌های مهمانان خود را شناسایی کرده و تجربه‌ای بهینه‌ به آن‌ها ارائه کند.

گردشگری هوشمند، ضمن شخصی‌سازی تجربه هر یک از مسافران، به مقاصد گردشگری نیز کمک خواهد کرد تا تاثیر مخرب گردشگران بر محیط را کاهش دهند.

ترندهای سفر در تابستان ۲۰۲۱ به گزارش اکسپدیا گروپ

کلام آخر

بسیاری از مسافران مشتاقانه منتظر بازگشت سفرهای بین‌المللی‌اند. اشتیاقی که سبب تغییر ترندهای صنعت سفر و گردشگری خواهد شد. در چنین فرصتی برندهای مسافرتی با توجه به ترندهای سفر و به‌روزرسانی خدمات خود بر اساس تغییر رفتار مصرف‌کنندگان، می‌توانند بار دیگر شاهد افزایش تقاضای مسافران و سودآوری شوند.

آخرین مقالات و اخبار صنعت گردشگری را در وب‌سایت «دی دی سفر» بخوانید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=19416

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.