9

شرایط سفر به زنگبار در دوران کرونا

 • 22 فروردین 1400 - 10:31 - ویرایش شده : 24 فروردین 1400 - 12:01
شرایط سفر به زنگبار در دوران کرونا
«دی دی سفر» در این مطلب، شرایط سفر به «زنگبار» در دوران همه‌گیری «کرونا» و همچنین شرایط دریافت «ویزای زنگبار» برای ایرانیان را ارائه کرده است.

دی دی سفر– «زنگبار» مجمع‌الجزایری در سواحل اقیانوس «هند» در شرق قاره‌ی «آفریقا» است. این مجمع‌الجزایر که در ۲۴ کیلومتری «تانزانیا» واقع شده، منطقه‌ای خود‌مختار در تانزانیا است. با توجه به آنکه «زنگبار» یکی از جزایر کشور «تانزانیا» است، شرایط سفر به زنگبار نیز از قوانین تانزانیا تبعیت می‌کند. دی دی سفر در این مطلب، شرایط سفر به زنگبار در دوران کرونا را ارائه کرده است.

مهم‌ترین نکات سفر به زنگبار در دوران همه‌گیری ویروس کرونا آن است که این جزیره نیاز به ارائه نتیجه منفی تست کرونا و گذراندن قرنطینه اجباری برای مسافران ورودی را لغو کرده است. مسافرانی که در غربالگری اولیه علائم بیماری «کووید-۱۹» را داشته باشند، ممکن است تحت آزمایش کرونا قرار گرفته و ۱۴ روز قرنطینه شوند.

شرایط ورود به زنگبار در دوران کرونا

 • گردشگران، مسافران و شهروندان زنگبار برای ورود به این جزیره نیازی به ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا ندارند، مگر اینکه این قانون توسط کشور مبدا وضع شده باشد.
 • تمامی مسافران ورودی به زنگبار تحت غربالگری پزشکی از جمله اندازه‌گیری دما و سنجش علائم بیماری «کووید-۱۹» قرار می‌گیرند.
 • در تمامی ورودی‌های اصلی جزیره یک پرسش‌نامه‌ی سلامت در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.
 • مسافران هنگام ورود به زنگبار نیازی به گذراندن قرنطینه اجباری ندارند.
 • داشتن بیمه درمانی معتبر برای تمام مسافران الزامی است.
 • به مسافران توصیه می‌شود که قبل از سفر به زنگبار برای دریافت ویزا به‌صورت آنلاین اقدام کنند.

مسافران در صورت نداشتن علائم بیماری کووید-۱۹ می‌توانند بدون محدودیت و نیاز به قرنطینه به هتل خود مراجعه کنند.

شرایط انجام آزمایش کرونا در زنگبار در صورت نیاز

مسافران برای ورود یا خروج به/از زنگبار نیازی به ارائه نتیجه منفی تست کرونا ندارند، اما در صورت درخواست شرکت‌های هواپیمایی یا کشور مبدا، مسافران می‌توانند در طول اقامت خود یا قبل از خروج از زنگبار آزمایش کرونا را انجام دهند.

شرایط انجام آزمایش به شرح زیر است:

 • آزمایش باید ۳ روز قبل از پرواز مسافران انجام شود.
 • مسافران برای دریافت فرم ثبت‌نام آزمایش می‌توانند به وب‌سایت “https://zanzibarcovidtesting.co.tz” مراجعه کنند.
 • مسافران می‌توانند نوع آزمایش خود را از بین تست «آر تی-پی سی آر» (RT-PCR) یا تست تشخیص سریع آنتی‌ژن کووید-۱۹ انتخاب کنند.
 • نتایج آزمایش طی ۷۲ ساعت و به‌صورت الکترونیکی صادر خواهد شد.
 • در صورت منفی شدن نتیجه، گواهی مربوطه صادر خواهد شد.
 • در صورت مثبت شدن نتیجه، بیمار برای معالجه به یک مرکز درمانی تعیین‌شده منتقل شده و پس از بهبودی کامل، گواهی آزمایش کرونا صادر می‌شود.
 • هزینه آزمایشات برای گردشگران بین‌المللی ۸۰ دلار است.
 • دریافت امکانات خصوصی درمان، هزینه خاص خود را به همراه خواهد داشت.

مدارک موردنیاز جهت سفر به زنگبار

مدارکی که مسافران ایرانی جهت سفر به زنگبار باید به همراه داشته باشند، عبارت‌اند از:

 • گذرنامه یا سند سفر با اعتبار حداقل شش ماه
 • مجوز اقامت در تانزانیا یا زنگبار برای سفرهای بیشتر از ۹۰ روز
 • ویزای معتبر (ویزای سفارت تانزانیا یا “Referral visa”)

شرایط دریافت ویزای زنگبار برای ایرانیان

شهروندان ۴۰ کشور از جمله ایران لازم است قبل از سفر به تانزانیا یا زنگبار، بدون در نظر گرفتن هدف و مدت اقامتشان در این کشور، ویزای سفارت تانزانیا که به “Referral visa” نیز معروف است را دریافت کنند.

این ملیت‌ها برای سفر به تانزانیا و زنگبار نیاز به ویزایی دارند که باید توسط کمیساریای عمومی مهاجرت تانزانیا یا کمیساریای امور مهاجرت زنگبار تایید شده باشد.

به‌طور کلی دو روش برای درخواست ویزای “Referral” زنگبار یا تانزانیا وجود دارد:

۱- اقدام از طریق یک میزبان در تانزانیا یا زنگبار

در این روش اول یک میزبان در تانزانیا یا زنگبار باید نامه‌ی درخواست را با ذکر دلایل و مدت اقامت بازدیدکننده، به کمیساریای عمومی مهاجرت تانزانیا یا کمیساریای زنگبار ارسال ‌کند. نامه یا دعوت‌نامه میزبان در تانزانیا باید شامل اطلاعات تماس میزبان مانند آدرس کامل و شماره تلفن باشد.

در این روش، متقاضی در هنگام درخواست آنلاین باید مدارکی چون عکس (اندازه گذرنامه)، گذرنامه یا سند سفر و مجوز ویژه را ضمیمه کند. این درخواست طی پنج روز کاری بررسی خواهد شد.

۲- اقدام از طریق یک موسسه‌ی معتبر یا شرکت قانونی میزبان در تانزانیا یا زنگبار

متقاضیانی که برای یک بازدید رسمی به تانزانیا یا زنگبار سفر می‌کنند باید یک نامه یا دعوت‌نامه از سوی موسسه یا شرکت ثبت‌شده قانونی یا از طرف شخصی که متقاضی را می‌شناسد، در اختیار داشته باشند. در این نامه باید هدف از بازدید و مدت اقامت بازدید‌کننده ذکر شود. نامه یا دعوت‌نامه میزبان در تانزانیا باید شامل اطلاعات تماس میزبان مانند آدرس کامل و شماره تلفن باشد.

این دعوت نامه نیز باید همراه مدارکی چون عکس (اندازه گذرنامه) و گذرنامه یا سند سفر باید ضمیمه پرونده شود. بررسی این درخواست طی ۲ ماه انجام می‌شود.

به متقاضیان این ۴۰ کشور از جمله ایران توصیه می‌شود که قبل از تأیید ویزای خود، بلیط پرواز رزرو نکرده و هزینه‌های رزرو در این کشور را پرداخت نکنند. همچنین توصیه می‌شود که حداقل دو ماه قبل از تاریخ سفر برای دریافت ویزا اقدام کنند.

مسافران می‌توانند، برای دریافت آنلاین ویزای سفارت تانزانیا یا “Referral visa” به پرتال دولت تانزانیا مراجعه کنند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای زنگبار

 • گذرنامه یا سند سفر
 • عکس به اندازه گذرنامه
 • نامه یا دعوت‌نامه از یک میزبان (شخص یا موسسه) در تانزانیا یا زنگبار
 • کپی اسناد موسسه‌ي میزبان مانند گواهی ثبت شرکت، پروانه کسب و غیره
 • پرداخت هزینه‌ی ویزا

اقدامات بهداشتی در طول سفر به زنگبار

 • اجازه‌ی رفت‌و‌آمد آزادانه در جزیره برای مسافران
 • الزام استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی
 • حفظ فاصله اجتماعی بین افراد
 • رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های استاندارد دولتی توسط کلیه مراکز توریستی زنگبار

سفر به زنگبار

گردشگری زنگبار

زنگبار یکی از پرطرفدارترین مناطق گردشگری در شرق آفریقا و سواحل اقیانوس هند است. «اونگوجا»، که معمولاً همان زنگبار نامیده می‌شود، بزرگ‌ترین جزیره زنگبار است که معمولا بیشتر گردشگران اوقات‌فراغت خود را در این منطقه می‌گذرانند. زنگبار به «جزایر ادویه» نیز معروف است و از قرن‌ها پیش منبع اصلی تأمین «میخک»، «جوز هندی»، «دارچین» و «فلفل سیاه» در جهان بوده است.

۵ منطقه گردشگری زنگبار

اکثر گردشگران به پنج دلیل به زنگبار سفر می‌کنند؛ این پنج دلیل عبارت‌اند از:

۱-سواحل گرمسیری زنگبار

زنگبار مجمع‌الجزایری با سواحل زیبای شنی، ماسه‌های سفید مرجانی و آب‌های آبی خیره‌کننده است. شهر ساحلی «نونگوی» (Nungwi) و جزیره «کندوا» (Kendwa) در شمالی‌ترین منطقه جزیره شامل یک ساحل جذاب و بزرگ برای گردشگران است.

علاوه بر آن سواحل «ماتموه» (Matemwe)، «کیزیمکازی» (Kizimkazi) در قسمت شرقی جزیره و «بووجو» (Bwejuu) و «دونگ وی» (Dongwe) در جنوب شرقی جزیره، از مناطق پرطرفدار زنگبار برای گردشگران به‌شمار می‌روند.

۲-شهر تاریخی استون در زنگبار

«شهر استون» (Stone Town) یا «شهر سنگی» یک شهر تاریخی در زنگبار است که به‌عنوان میراث جهانی «یونسکو» شناخته می‌شود. استون یکی از نقاط پرطرفدار گردشگری زنگبار است. گردشگران می‌توانند در معماری این شهر که با مناره‌های ظریف و درهای حکاکی‌شده طراحی شده است، ترکیبی از فرهنگ اسلامی و سواحیلی آفریقای شرقی را مشاهده کنند.

۳- ورزش‌های آبی در زنگبار

زنگبار منطقه‌ای فوق‌العاده برای گشت‌و‌گذار در سواحل، ماجراجویی‌های مختلف مانند غواصی، اسنورکلینگ، جت اسکی و موج‌سواری، ماهی‌گیری، کایاک‌سواری، پاراسل یا کایت بوردینگ است.

گردشگران در طول سفر به زنگبار، فرصت‌های زیادی برای تفریح​​، یادگیری مهارت‌های جدید و لذت از آب‌های درخشان آبی این مجمع‌الجزایر خواهند یافت.

۴-طبیعت و حیات‌وحش زنگبار

زنگبار زیستگاه گونه‌های منحصر‌به‌فردی از حیوانات مانند میمون کولوبوس قرمز زنگبار و پلنگ زنگبار است. گردشگران می‌توانند از زیستگاه طبیعی زنگبار در پارک ملی «جوزانی چواکا» (Jozani Chwaka) دیدن کرده و در جنگل حرا کولوبوس انواع دیگر میمون‌ها را تماشا کنند.

۵- غذاهای هیجان‌انگیز در جزایر ادویه

در ابتدا گفته شد که زنگبار به «جزایر ادویه» نیز معروف است. همان طور که از اسم جزایر ادویه بر می‌آید، غذاهای این جزیره ترکیبی معطر از ادویه‌های آفریقای شرقی، عربی، چینی و هندی است. گردشگران می‌توانند غذاهای مختلفی اعم از غذاهای معاصر، غذاهای دریایی تازه، ادویه‌ها و سایر مواد غذایی را در این جزایر امتحان کنند.

زنگبار با فرهنگ غنی و مناظر طبیعی خود سالانه از حدود ۵۰۰,۰۰۰ گردشگر استقبال می‌کند و تقریبا درآمد بیشتر مشاغل موجود در این جزیره به گردشگری وابسته است.

با شیوع ویروس کرونا و بسته‌شدن مرز کشورها بخش گردشگری این کشور با آسیب قابل‌توجهی روبه‌رو شد، به همین دلیل زنگبار با کنترل شیوع ویروس کرونا، خیلی زود مرزهایش را به روی گردشگران گشود.

دی دی سفر در این مطلب به شرایط سفر به زنگبار در دوران کرونا پرداخته است. شما می‌توانید آخرین تغییرات سفر به این مجمع‌الجزایر را از دی دی سفر دنبال کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=10952

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.