10

معرفی و شرایط سفر به جزایر مالدیو در دوران کرونا

 • 04 اسفند 1399 - 5:31 - ویرایش شده : 23 اسفند 1399 - 17:33
معرفی و شرایط سفر به جزایر مالدیو در دوران کرونا
هرچند که شیوع بیماری «کرونا» باعث تغییراتی در شرایط سفر به کشورهای مختلف شده است، اما بازهم نمی‌توان سفر به جزایر مالدیو در نوروز ۱۴۰۰ را به‌عنوان یک انتخاب فوق‌العاده برای دور از شدن از تمام شلوغی‌های سال سختی که گذشت نادیده گرفت.

در این مطلب «دی دی سفر» اطلاعات ضروری برای سفر به جزایر مالدیو در دوران کرونا از قوانین ویزا، پروتکل‌های بهداشتی، جدیدترین شرایط سفر به «جزایر مالدیو»، بایدها و نبایدهای سفر به مالدیو را طبق آخرین اخبار گردشگری مالدیو جمع‌آوری کردیم و در ادامه نیز نگاهی به معروف‌ترین و محبوب‌ترین جزایر مالدیو خواهیم داشت و برخی اصطلاحات ضروری در سفر به مالدیو را مرور می‌کنیم. 

مالدیو کجاست؟

کشور مالدیو، مجمع‌الجزایری متشکل از ۱۱۹۲ جزیره مرجانی است که در جنوب غربی کشور هندوستان و اقیانوس هند واقع شده است. این کشور کوچک تا هند کمتر از ۶۰۰ کیلومتر فاصله دارد و شما به‌راحتی می‌توانید با رزرو و خرید بلیت مستقیم پرواز به مقصد «ماله» پایتخت این کشور، برای گذرندان تعطیلات نوروز و بهار ۱۴۰۰ در این کشور زیبا آماده شوید.

مالدیو با هزار و صد جزیره، حدود ۹۰ هزار کیلومتر‌مربع مساحت دارد اما مجموع خشکی‌های آن که حدود ۱۰۰ هزار سال قبل از بقایای آتشفشان‌های غرق شده ساخته شده‌اند کمتر از ۲۹۸ کیلومتر مربع است. 

تمام جزایر مالدیو مسکونی نیستند، از  میان جزایر مالدیو، تنها ۲۰۰ جزیره مسکونی، ۲۰۰ جزیره به‌صورت اختصاصی در انحصار ریزورت‌ها و هتل‌ها و حدود ۸۰۰ جزیره دیگر نیز خالی از سکنه است. به‌دلیل ارتفاع بسیار کم مالدیو و تغییرات شرایط آب‌و‌هوایی و اقلیمی بسیاری از جزایر مسطح مالدیو در طول سال ناپدید شده یا تغییر شکل می‌دهند.

بیشتر بخوانید: وضعیت هتل ‌های مالدیو در سفرهای ۱۴۰۰

مالدیو کجاست

راهنمای اخذ ویزای توریستی مالدیو در دوران کرونا

آیا برای سفر به مالدیو و گذراندن تعطیلات خود در این کشور نیاز به اخذ ویزا داریم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، خیر‌! براساس قوانین دولت مالدیو، ویزای توریستی مالدیو در بدو ورود به‌صورت رایگان برای کلیه ملیت‌ها از جمله «ایرانیان» در فرودگاه «ولانا» صادر می‌شود، اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که به‌دلیل شرایط فعلی شیوع بیماری «کرونا» شرایط اخذ ویزای توریستی مالدیو و سفر به مالدیو کمی تغییر کرده است.

مدارک لازم و شرایط اخذ ویزای توریستی مالدیو

 • گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار (بر اساس قوانین جدید مسافرانی که گذرنامه‌ آن‌ها حتی یک ماه هم اعتبار داشته باشد، می‌توانند این نوع ویزای مالدیو را دریافت کنند.)
 • تاییدیه نهایی رزرو هتل یا اقامتگاهی در مالدیو
 • مدارک لازم جهت اثبات توانایی پرداخت هزینه‌های سفر
 • بلیت بازگشت با حداکثر اعتبار ۳۰ روزه
 • تکمیل فرم سلامت مسافران (THD) که باید به‌صورت آنلاین و حداکثر ۲۴ ساعت پیش از پرواز به آدرس “https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create” ارسال شود. (این فرم به‌ازای هر مسافر حتی کودکان نیز باید تکمیل و ارسال شود.)
 • ارائه گواهی واکسیناسیون تب زرد (در صورت دریافت واکسن)
 • ارائه نتیجه آزمایش عدم ابتلا به بیماری کرونا (PCR) که حداکثر ۹۶ ساعت پیش از تاریخ پرواز انجام شده باشد.

جدیدترین قوانین سفر به مالدیو در کرونا

 • نتیجه آزمایش “PCR” باید حداکثر ۲۴ ساعت پیش از سفر به مالدیو به آدرس “ http://imuga.immigration.gov.mv” به‌صورت آنلاین ارسال شود.
 • اگر فرد قصد دارد، پس از سفر به مالدیو به‌ کشور دیگری سفر کند، در باجه مهاجرت فرودگاه باید مدارک و ویزای مربوط به مقصد بعدی را به مامور کنترل مرزی ارائه بدهد.
 • افرادی که قصد استفاده از قانون «اقامت مجزا» و گذراندن مدت زمانی طولانی‌تر در مالدیو را دارند باید برنامه دقیقی از سفر خود و ریزورت‌ها و هتل‌هایی که قصد اقامت در آن‌ها را دارند، در اختیار مامور کنترل ویزا در باجه مهاجرت فرودگاه قرار دهند.
 • مدت زمان اعتبار این نوع ویزای مالدیو، حداکثر ۳۰ روز است اما مسافران با ارائه مدارک لازم مبنی بر الزام اقامت طولانی‌تر می‌توانند مدت زمان اقامت خود در این کشور را تا ۶۰ روز دیگر تمدید کرده و با ویزای توریستی مالدیو حداکثر ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند.
 • در صورتی که فرد قصد استفاده از قانون اقامت مجزا را داشته باشد، باید حداکثر ۲ روز پیش از سفر، درخواست و فرم مربوطه  را از وب‌سایت رسمی «دولت مالدیو» دانلود کرده و پس از تکمیل آن را ضمیمه مدارک خود کند.
 • هزینه ویزای توریستی مالدیو به ازای ۳۰ روز اقامت رایگان بوده و فرد در صورت درخواست تمدید مدت زمان سفر به مالدیو باید هزینه تعیین شده از سوی دولت مالدیو را بپردازد.

پیشنهاد می‌کنیم جهت آشنایی با انواع ویزای این کشور و سایر گزینه‌های سفر به مالدیو، مطلب «شرایط اخذ انواع ویزای مالدیو در دوران کرونا» را در «دی دی سفر» بخوانید.

پروتکل‌های بهداشتی سفر به جزایر مالدیو در کرونا

در سفر به جزایر مالدیو خبری از «قرنطینه اجباری» نیست اما دولت مالدیو به‌دلیل جلوگیری از شیوع هرچه‌ بیشتر بیماری در این کشور و تامین امنیت بهداشتی و جانی مسافران و شهروندان پروتکل‌های بهداشتی جدیدی وضع کرده است که کلیه مسافران موظف به رعایت آن‌ها هستند. این پروتکل‌ها عبارتند از: 

 • کلیه افراد در طول پرواز و زمان حضور در مکان‌های عمومی فرودگاه‌ها، شهرها، جزایر مالدیو و ریزورت‌ها موظف به استفاده از ماسک‌های بهداشتی‌اند.
 • تمامی افراد در بدو ورود، تحت غربالگری حرارتی قرار می‌گیرند.
 • در صورت تشخیص علائم ابتلا به بیماری، از صدور ویزای مالدیو برای فرد خودداری شده و مسافر سریعا بر اساس پروتکل‌های بهداشتی به محل قرنطینه دولتی منتقل می‌شود.
 • افراد می‌توانند در محل فرودگاه «ولانا» در پایتخت مالدیو، جهت اطمینان از عدم ابتلا به بیماری کرونا، با هزینه شخصی تحت آزمایش “PCR” قرار بگیرند.
 • کلیه افراد در فرودگاه‌ و حین پرواز موظف به رعایت حد فاصل اجتماعی (حداقل ۱ متر) با سایرین هستند. این حد فاصل با علامت‌های ضربدر رنگی روی زمین یا صندلی‌ها در فرودگاه مالدیو مشخص شده‌اند.
 • در صورتی که مسافر «واکسن کرونا» را دریافت کرده باشد، باید مدارک معتبر واکسیناسیون خود را در باجه کنترل گذرنامه ارائه دهد.
 • در صورتی که فرد احساس کند دارای علائم بیماری کرونا است باید سریعا با شماره ۱۶۷۶ تماس گرفته و مراتب را به اطلاع مسئولین برساند.
 • در سفرهای گروهی به مالدیو اگر یکی از افراد گروه پس از غربالگری حرارتی دارای علائم بیماری باشد، تمام اعضای گروه باید تحت آزمایش “PCR” قرار گیرند. هزینه پرداخت تست در چنین حالتی “PCR” به‌عهده مسافران است.
 • در فرودگاه «ولانا» دولت مالدیو، به‌صورت رندوم آزمایش “PCR” برای مسافران مشکوک به علائم بیماری انجام می‌دهد. هزینه انجام این آزمایش بر عهده دولت مالدیو است.
 • کلیه مسافران موظف به نصب اپلیکیشن “Trace Ekee” و ورود اطلاعات شخصی شامل شماره تماس، اطلاعات محل اقامت و سوابق آزمایش‌های “PCR” انجام شده پیش از سفر به مالدیو هستند.

بایدها و نبایدهای سفر به مالدیو

از آنجایی که مالدیو کشوری اسلامی است، لذا قوانینی وجود دارد که اگر می‌خواهید در سفر به مالدیو دچار مشکل نشوید، بهتر است آن‌ها را رعایت کنید. از جمله قوانین عمومی که توریست‌ها در سفر به مالدیو باید رعایت کنند، عبارتند از :

  • نوشیدن مشروبات الکلی در سواحل عمومی ممنوع بوده و تنها در سواحل خصوصی ریزورت‌ها و کلاب‌های نوشیدنی الکلی سرو می‌شود.
  • زنان نمی‌توانند با پوشش‌های نامناسب در سطح شهر تردد کنند. این امکان تنها در جزیره‌های خصوصی و ریزورت‌ها و هتل های مالدیو امکان‌پذیر است.
  • خرید و فروش هرگونه مرجان‌های دریایی یا پوسته لاک‌پشت‌های اقیانوسی در مالدیو ممنوع است. 
  • همراه داشتن هرگونه مواد مخدر یا داروهای بدون نسخه پزشک در مالدیو ممنوع است و فرد مجرم مشمول جریمه‌های نقدی سنگین یا ۶ ماه زندان می‌شود.
  • اگر برنامه شما برای سفر به مالدیو مصادف با ماه رمضان باشد، سیگار کشیدن و سرو غذا در مکان‌های عمومی ممنوع است.
  • برداشتن تکه‌های مرجانی در حین غواصی ممنوع است.
  • زنان نمی‌توانند در سواحل عمومی با پوشش نامناسب آفتاب بگیرند.
  • در صورتی که حین غواصی مروارید پیدا کردید، نمی‌توانید به‌عنوان یادگاری آن را برای خود نگه داشته و از مالدیو خارج کنید.
  • به ساعت‌های منع تردد، به‌خصوص در جزیره «ماله» پایتخت مالدیو دقت داشته باشید. از ساعت ۱۲ شب تا ۵ صبح به‌وقت محلی مالدیو افراد اجازه تردد به‌جز در موارد ضروری در سطح شهر را ندارند.

از میان جزایر مالدیو، کدام جزیره مناسب شما است؟

مالدیو با دارا بودن صدها ریزورت و اقامتگاه و شرایط نسبتا آسان برای سفر و اخذ ویزا می‌تواند گزینه مناسبی برای سفر در شرایط کرونا باشد. در ادامه این مطلب دی دی سفر نگاهی نیز به محبوب‌ترین و معروف‌ترین جزایر مالدیو خواهیم داشت.

جزیره کاندولهو مالدیو

۱. جزیره کاندولهو مالدیو

از میان جزایر مالدیو، این جزیره و ریزورت آن بهترین انتخاب برای سفر های عاشقانه و ماه عسل است. ریزورت این جزیره کمتر از ۳۰ ویلای خصوصی دریایی (بانگالو)، جنگلی و ساحلی دارد که بر حفظ حریم خصوص مهمانان تاکید دارد. علاوه‌براین در این ریزورت پروتکل‌های بهداشتی در بالاترین حد ممکن رعایت شده و مهمانان می‌توانند در محل اقامت خود جهت اطمینان‌خاطر بیشتر آزمایش “PCR” بدهند.

با رزرو یکی از ویلاهای بسیار زیبای این ریزورت، امکانات ویژه‌ای مانند یک «آی‌پد» (iPad) اختصاصی جهت ثبت درخواست‌های شخصی و یک دوربین «گوپرو» برای ثبت لحظات خوش در اختیار مهمانان قرار می‌گیرد.

 این ریزورت پکیج‌‌های ویژه ماه عسل را نیز در اختیار زوجین نیز قرار می‌دهد که شامل غواصی رایگان، استفاده از امکانات پنج رستوران مختلف، سرو شام خصوص در یکی از «سند بنک‌ها» و … می‌شود.

 جهت آشنایی بیشتر با ریزورت زیبای این جزیره، توصیه می‌کنیم حتما مطلب «ریزورت کاندلهو مالدیو، یکی از رمانتیک‌ترین هتل‌های جهان» بخوانید.

جزیره بیادهو مالدیو

۲. جزیره بیادهو مالدیو

جزیره «بیادهو» (Biyadhoo) که در آتل جنوبی «ماله» پایتخت مالدیو قرار دارد، انتخابی مناسب برای گذراندن تعطیلاتی بهاری در جزیره‌ای آرام است. این جزیره معمولا انتخاب افرادی است که قصد اقامتی به‌صرفه اما به‌سبک لاکچری‌پسندان در یکی از جزایر مالدیو را دارند.

مسافران ضمن اقامت در یکی از ویلاهای خصوصی این جزیره که به سبکی محلی ساخته شده‌اند، می ‌توانند در یکی از بهترین مدارس غواصی سراسر جزیره مالدیو شرکت کرده و شنا با مانتاری‌ها (سفره‌ ماهی‌های غول‌پیکر) را با مربیان اختصاصی تجربه کنند. این منطقه بزرگ‌ترین اقامتگاه «کوسه‌های سرچکشی» و «خورشیدی» مالدیو است. 

جزیره‌ کوراماتی مالدیو

۳. جزیره‌ کوراماتی مالدیو

این ریزورت که در یکی از بزرگ‌ترین جزایر مالدیو واقع شده است، متشکل از ۳۶۰ ویلای اختصاصی دریایی، ساحلی و جنگلی است که با فاصله بسیار زیاد و رعایت حریم خصوصی مهمانان ساخته شده است. همچنین این ریزورت دارای ۱۲ رستوران مختلف، کلاب کودکان و ویلاهایی با نمای ۳۶۰ درجه و شش خوابه است که همین مورد باعث شده ریزورت جزیره «کوراماتی» انتخابی مناسب به‌خصوص برای سفرهای گروهی باشد.

جزیره مافوشی‌ وارو مالدیو

۴. جزیره مافوشی‌ وارو مالدیو

نکته جالب در خصوص این ویلاهای زیبا و اختصاصی این جزیره، آن است که تمام ۳۰ مورد ویلای ریزورت «مافوشی وارو» به‌صورت بلوری و با رنگ‌های سفید و شفاف و با استفاده از المان‌های طبیعی طراحی شده‌اند تا آرامش هرچه بیشتری به مهمانان خود هدیه بدهند.

جزیره فینولهو مالدیو

۵. جزیره فینولهو مالدیو

جزیره «فینولهو» (Finolhu) مالدیو دارای خنک‌ترین آب‌وهوا در میان تمام جزایر مالدیو است. یکی از بهترین و جذاب‌ترین ویژگی‌های این ریزورت، اقامتگاه‌های حبابی شکل و شفاف ساحلی است. این ریزورت نه‌تنها یکی از بهترین کلاب‌ها و هتل های ساحلی مالدیو است بلکه هر ویلا دارای یک سینمای ساحلی مجزا است.

جزایر خصوصی نیاما مالدیو

۶. جزایر خصوصی نیاما مالدیو

جزایر خصوصی «نیاما» (Niyama) یکی از بهترین جزایر مالدیو برای گذراندن تعطیلات خانوادگی در نوروز ۱۴۰۰ و در امنیت کامل و به‌دور از بیماری «کرونا» است. ریزورت‌های این جزیره خصوصی به‌صورت ویژه به‌ دو بخش تقسیم شده که یکی برای تفریح پدر و مادرها بوده و دیگری برای کودکان و نوجوانان است.

این ریزورت دارای فضاهای اختصاصی برای کودکان، استخرها و ویلاهای کوچکی است که به‌صورت ویژه برای بچه‌ها طراحی شده است.

جزیره ریتهی فارو مالدیو

۷. جزیره ریتهی فارو مالدیو

جزیره «ریتهی فارو» (Reethi Faru) برای تجربه هیجان و ماجراجویی یکی از بهترین گزینه های سفر به جزایر مالدیو است. موج‌سواری، کشف مکان‌های ناشناخته کایت‌سواری و «کایاک‌سواری» از جمله تفریحات این ریزورت است.

ریزورت کاگی مالدیو

۸. جزیره کاگی مالدیو

ریزورت جزیره «کاگی مالدیو» (Kagi Maldives)، اولین هتل مالدیو است که با تمرکز بر بازیابی سلامتی و تندرستی افتتاح شده و خدمات ویژه‌ای از جمله آب‌درمانی زیر اقیانوس، تمرکز بر تغذیه سالم، یوگای ذهنی و ماساژهای مختلف در اختیار مهمانان خود قرار می‌دهد.

جزیره میلیدهو مالدیو

۹. جزیره میلیدهو مالدیو

 این جزیره که در آتل «با» (Baa) واقع شده در واقع بزرگ‌ترین زیستگاه دریایی جهان بوده که به ثبت سازمان «یونسکو» (UNESCO) نیز رسیده است. صخره‌های مرجانی اطراف این جزیره شبیه به هیچ چیزی در دنیا نیست.

جزیره «میلیدهو» مالدیو بسیار کم‌جمعیت بوده و کمتر از ۵۰ ویلای دریایی، ساحلی و جنگلی با استخرهای مدل «بی‌نهایت» دارد. زندگی در این جزیره به سبک محلی بوده و از المان‌های طبیعی مانند سقف‌های کاه‌گلی برای ساخت ویلاها استفاده شده است.

علاوه‌براین، ریزورت میلیدهو مالدیو دارای یکی زیباترین رستوران‌های زیردریایی جهان است که طراحی آن در نوع خود بی‌نظیر بوده و رویای «۲۰ هزار فرسنگ زیر دریا» و سرو غذا کنار ماهی‌های رنگارنگ استوایی را برای مسافران تحقق می‌بخشد.

اصطلاحات رایج در سفر به مالدیو

اصطلاحات رایج در سفر به جزایر مالدیو

در سفر به جزایر مالدیو ممکن است کلماتی مانند «آتل»، «بانگالو» یا «سند بنک» به گوشتان بخورد. در ادامه کمی با معنی این کلمات آشنا می‌شویم:

آتل (Atoll): آتل یا آبسنگ حلقوی مجموعه از جزایر مرجانی-جلبکی است که شبیه به نعل اسب یا دایره‌ای در اقیانوس‌های گرمسیری تشکیل می‌شوند. در وسط این آتل‌ها یک مرداب یا اقیانوس کم‌عمق به‌وجود می‌آید که بهترین محل برای غواصی و دیدن زندگی موجودات دریایی از جمله «مانتاری‌‌های» معروف مالدیو است.  مالدیو در مجموع ۲۶ آتل دارد که بزرگ‌ترین آن، آتل «بودوتیلدهونماتی»( Boduthiladhunmathi) است.  از جمله معروف‌ترین آتل‌های دیگر این کشور که زیباترین و بهترین هتل‌ های مالدیو در آن قرار دارند می‌توان به آتل «آری» (Ari)، آتل«جنوبی و شمالی ماله» و آتل «آددو» (Addu) اشاره کرد.  

بانگالو (Bungalow): بانگالو در واقع خانه‌ها و ویلاهایی است که به سبک شرقی و آسیایی با استفاده از المان‌های طبیعی روی دریا ساخته می‌شوند. این دسته از خانه‌ها از جمله محبوب‌ترین اقامتگاه‌ها در مالدیوند که اغلب افراد در سفر به مالدیو خواهان رزرو و گذراندن تعطیلات خود در آ‌ن‌ها هستند.

سند بنک (Sand Bank): سند بنک یا «بانک ماسه‌ای» مسطح‌ترین جزایر مالدیوند که اغلب با تغییرات آب و هوایی ممکن است ناپدید شده یا در عوض یک جزیره ساحلی کوچک ایجاد شود. این بانک‌های ماسه‌ای خالی از سکنه بوده و ریزورت‌ها و هتل‌ های مالدیو معمولا از آن‌ها به‌عنوان محلی برای برگزاری جشن‌ها یا یک شام رمانتیک و پیک‌نیک‌های تفریحی برای مهمانان خود استفاده می‌کنند.

 سفر به جزایر مالدیو، تجربه سفری امن در دوران کرونا 

در این مطلب از دی دی سفر سعی کردیم سوالاتی از قبیل مالدیو دقیقا کجا قرار دارد و شرایط اخذ ویزای توریستی مالدیو چیست را پاسخ داده و در کنار معرفی بهترین هتل های مالدیو، جدیدترین بایدها و نبایدهای سفر به مالدیو در کرونا را ارائه دهیم.

مرزهای مالدیو از ۱۵ جولای ۲۰۲۰ (۲۵ تیرماه ۱۳۹۹) به‌روی تمامی گردشگران بین‌المللی از جمله ایرانیان بازگشایی شده است و افراد می‌توانند با اخذ ویزای توریستی این کشور و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای سفر به مالدیو آماده شوند. برای آشنایی بیشتر با جدیدترین قوانین سفر به مالدیو، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را بخوانید.

شما می‌توانید سوالات خود در خصوص اخذ انواع ویزای مالدیو یا شرایط جدید سفر به این کشور و رزور هتل های مالدیو را در وب‌سایت «دی دی سفر» و اینستاگرام “ddsafarnews” مطرح کرده و جدیدترین اخبار گردشگری این کشور را از وب‌سایت دی دی سفر دنبال کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=8287

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.