2

نگاهی به محدودیت‌ها و شرایط سفر به کشورهای مختلف جهان در جولای ۲۰۲۱

  • 17 تیر 1400 - 12:56 - ویرایش شده : 27 تیر 1400 - 9:41
نگاهی به محدودیت‌ها و شرایط سفر به کشورهای مختلف جهان در جولای ۲۰۲۱
هم اکنون کدام کشورها میزبان مسافران بین‌المللی هستند؟ قوانین و محدودیت کرونایی در سایر کشورها به‌ چه صورت است؟ شرایط سفر، تاریخ بازگشایی مرزهای بین‌المللی و اطلاعات لازم را در این مطلب بخوانید.

دی دی سفردر این مطلب نگاهی جامع به تاریخ بازگشایی و شرایط استقبال از مسافران بین‌المللی و رفع قوانین و محدودیت های کرونایی در کشورهای مختلف از سراسر جهان می‌اندازیم.

۱. استرالیا

به دلیل شرایط شیوع بیماری کرونای نوع دلتا در این منطقه، همچنان ممنوعیت‌های سفر و قوانین قرنطینه خانگی برپا است. مقامات این کشور در ۵ جولای ۲۰۲۱ (۱۴ تیرماه ۱۴۰۰) اعلام کردند: «در صورتی که تا ۲ روز آینده موفق به مهار این بیماری و جلوگیری از شیوع آن نشوند، احتمالا قوانین قرنطینه خانگی دوباره از ۹ جولای (۱۸ تیرماه ۱۴۰۰) تمدید خواهد شد.»

۲. بریتانیا

این کشور قصد دارد تا محدودیت‌های داخلی جلوگیری از شیوع بیماری «کرونا» را تا تاریخ ۱۹ جولای (۲۸ تیرماه ۱۴۰۰) کاهش داده و به رستوران‌ها و کلاب‌ها و سایر مراکز تفریحی اجازه فعالیت مجدد دهد. از سویی دیگر دولت بریتانیا در جدیدترین بیانیه خود اعلام کرده است، قصد دارد در هفته‌های آینده مرزهای بین‌المللی را به‌روی مسافران کاملا واکسینه شده که دوزهای واکسن کرونای تحت تایید «سازمان جهانی بهداشت» (WHO) را به‌صورت کامل دریافت کرده باشند، بازگشایی کند.

بیشتر بخوانید: انگلیس در پی لغو قرنطینه برای مسافران واکسینه‌شده

سفر به کانادا

۳. کانادا

کلیه شهروندان کانادا، دارندگان ویزای توریستی یا اقامت دائم و تحصیلی این کشور که دوزهای کامل واکسن کرونای خود را دریافت کرده باشند، با رعایت قوانینی می‌توانند از ۵ جولای (۱۴ تیرماه ۱۴۰۰) به کانادا سفر کنند.

پیشنهاد می‌کنیم جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه مطلب «اطلاعات ضروری افراد واکسینه شده برای سفر به کانادا» را از دی دی سفر بخوانید.

۴. کلمبیا

از ۱۵ جولای ۲۰۲۱ (۲۴ تیرماه ۱۴۰۰)، مسافران بین‌المللی این کشور دیگر نیازی به ارائه تست “PCR” نداشته و کلیه فعالیت‌های روزمره مانند شرکت در کلاس‌های دانشگاهی و غیره پس از واکسیناسیون کامل (نزدیک به ۸۰ درصد افراد) کارکنان دوباره از سر گرفته خواهد شد.

۵. فرانسه

در فرانسه، کلوب‌ها و رستوران‌های شبانه از ۹ جولای (۱۸ تیرماه ۱۴۰۰) اجازه فعالیت دوباره داشته و افراد از ۱۶ ژوئن ۲۰۲۱ (۲۶ خردادماه ۱۴۰۰) دیگر نیازی به استفاده از ماسک در محل‌های عمومی ندارند. کافه‌ها، بارها، رستوران‌ها، سالن‌های ورزشی و غیره نیز از ۹ ژوئن (۱۹ خردادماه ۱۴۰۰) دوباره بازگشایی شده‌اند. علاوه‌براین مراکز خرید، مشاغل غیرضروری، موزه‌ها، سینماها و تئاترها نیز از ۱۹ می  (۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰)‌ مشغول به فعالیت هستند.

همچنین لازم به ذکر است مسافران بین‌المللی واکسینه‌شده، از جمله ایرانیان هم‌اکنون می‌توانند تنها با ارائه نتیجه منفی تست “PCR” که ۳ روز پیش از سفر انجام شده باشد یا ارائه آزمایش آنتی‌ژن با اعتبار ۴۸ ساعته به این کشور سفر کنند. در این خصوص باید اشاره کرد که فرانسه تنها اجازه ورود گردشگران بین‌المللی واکسینه‌شده که دوزهای کامل واکسن کرونای خود را دریافت کرده باشند را به این کشور می‌دهد و در صورت عدم تکمیل واکسیناسیون یا دریافت واکسن‌هایی غیر  از واکسن‌های اعلام شده توسط دولت و حتی عدم دریافت واکسن افراد می‌توانند در موارد ضروری با رعایت قانون قرنطینه ۷ روزه، تست‌های مکرر “PCR” و سایر مدارک لازم به این کشور سفر کنند.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات سفر به فرانسه، پیشنهاد می‌کنیم مطلب «بازگشایی مرزهای فرانسه به‌روی گردشگران ایرانی واکسینه‌شده» را از دی دی سفر بخوانید.

۶. آلمان

دولت آلمان نیز اعلام کرده‌ است پس از واکسیناسیون همگانی کلیه شهروندان این کشور، محدودیت‌های باقی‌ مانده کرونایی  در ماه آگوست (مردادماه ۱۴۰۰) برداشته خواهد شد. از ۱۲ می (۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰) نیز مسافران بین‌المللی با رعایت برخی قوانین، بدون نیاز به قرنطینه می‌توانند به آلمان سفر کنند.

بیشتر بخوانید: قوانین جدید سفر به آلمان؛ حذف قرنطینه برای مسافران واکسینه‌شده

۷. یونان

ممنوعیت رفت‌وآمد در ساعات پایانی شب، شرایط آزمایش “PCR” و موارد دیگر از ۲۸ ژوئن ۲۰۲۱ (۷ تیرماه ۱۴۰۰) برای کلیه کارمندان و کارکنان در این کشور برداشته شده است. مسافران بین‌المللی نیز با ارائه مدارک لازم می‌توانند از ۱۴ می ۲۰۲۱ (۲۴ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰)، به این کشور سفر کنند. دولت «یونان» قانون اجباری استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی را از ۲۴ ژوئن (۳ تیرماه ۱۴۰۰) لغو کرده و از سویی جهت ایمنی هرچه بیشتر افراد ظرفیت پذیرش در مکان‌های عمومی مانند سواحل یا رستوران‌ها (حداکثر ۱۰ نفر دور هر میز) را کاهش داده است.

۸. ایسلند

این کشور تمام محدودیت‌های کرونایی خود را از تاریخ ۲۶ ژوئن (۵ تیرماه ۱۴۰۰) لغو کرده و هم‌اکنون میزبان مسافران بین‌المللی است.

۹. هند

این کشور از تاریخ ۱۶ ژوئن (۲۷ خردادماه ۱۴۰۰) به کلیه گردشگران داخلی اجازه بازدید از مکان‌های تاریخی است، اما مرزهای آن به روی برخی از کشورها از جمله «ایران» بسته است.

سفر به بالی

۱۰. اندونزی

دولت اندونزی همچنان مرزهای خود را به‌روی مسافران بین‌المللی بسته و اعلام کرده است با تکمیل کمپین واکسیناسیون خود محدودیت‌های سفر و قوانین قرنطینه خانگی و تعطیلی مشاغل در «بالی» و سایر جزایر دیدنی این کشور را بر‌می‌دارد. انتظار می‌رود مرزهای این کشور در سال ۲۰۲۲ بازگشایی شوند.

۱۱. مالدیو

مالدیو یکی از پیشگامان بازگشایی مرزهای خود به‌روی مسافران بین‌المللی از جمله «ایرانیان» بود. این کشور با در نظر گرفتن قوانین و شرایط ویژه مرزهای خود را از ۱۵ جولای ۲۰۲۰ (۲۵ تیرماه ۱۳۹۹) بازگشایی کرده و اکنون با تکمیل کمپین واکسیناسیون همگانی شرایط را برای مسافران واکسینه شده بیش از پیش تسهیل کرده است.

۱۲. ایتالیا

شهروندان این کشور از ۲۸ ژوئن ۲۰۲۱ (۷ تیرماه ۱۴۰۰) دیگر مجبور به استفاده از ماسک در خارج از منزل نبوده و ممنوعیت‌های مربوط به رفت‌‌وآمد شبانه نیز از ۲۱ ژوئن (۳۱ خردادماه ۱۴۰۰) برداشته شده است. این کشور از ۱۵ می ۲۰۲۱ (۲۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰) محدودیت‌های قرنطینه مسافران بین‌المللی از سایر کشورهای اروپایی و عضو «شینگن» را برداشته است.

۱۳. ژاپن

مرزهای این کشور هنوز به‌روی گردشگران بین‌المللی بسته هستند. از آنجایی که ژاپن میزبان برگزاری المپیک سال گذشته بود، لذا بازگشایی هرچه سریع‌تر مرزهای این کشور تاثیر بسزایی در رونق گردشگری خواهد داشت. اما دولت ژاپن در بیانیه‌ای اعلام کرده است که تنها به خریداران بلیت‌های “VIP” المپیک ۲۰۲۰ ژاپن اجازه ورود خواهد داد. این دسته از افراد با تهیه مدارک لازم می‌توانند در مراسم افتتاحیه المپیک در تاریخ ۲۳ جولای (۱ مردادماه ۱۴۰۰) شرکت کنند.

۱۴. هلند

اغلب محدودیت‌های کرونایی و ممنوعیت‌های فعالیت گروهی از تاریخ ۲۶ ژوئن (۵ تیرماه ۱۴۰۰) در این کشور برداشته شده است. افراد الزامی به استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی (به‌غیر زمان استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی یا در فرودگاه‌ها) ندارند. همچنین لازم به‌ذکر است که بارها، کافه‌ها و رستوران‌ها در این کشور نیز فعالیت خود را دوباره آغاز کرده‌اند.

۱۵. لهستان

افراد کامل واکسینه شده در لهستان، مشمول محدودیت‌های کرونایی یا کاهش ظرفیت نشده و می‌توانند بدون قانون خاصی در رویدادها، کنسرت‌ها و مکان‌های عمومی حضور یابند. از ۲۸  می ۲۰۲۱ (۷ خردادماه ۱۴۰۰) نیز دولت لهستان به کلیه مراکز خرید، هتل‌ها، سینماها و غیره اجازه فعالیت داده است.

سفر به قطر

۱۶. قطر

از ۲۸ می ۲۰۲۱ (۷ خردادماه ۱۴۰۰)، دولت قطر به مراکز تفریحی، رستوران‌ها، سالن‌های ورزشی، استخرها و غیره اجازه فعالیت با ظرفیت پذیرش محدود داده است. علاوه‌براین، قطر به افراد کاملا واکسینه شده اجازه می‌دهد در رویدادهای ورزشی بین‌المللی و منطقه‌ای، کنسرت‌ها و غیره شرکت کنند، به‌شرط آن که رویداد در فضای باز و با حداکثر ۳۰ درصد ظرفیت خود پذیرای متقاضیان باشد.

۱۷. کره جنوبی

دولت کره جنوبی نیز با افزایش تعداد مبتلایان، محدودیت‌های کرونایی و بسته بودن مرزهایشان را تا ۷ جولای (۱۶ تیرماه ۱۴۰۰) تمدید کرده است. اما مسافران بین‌المللی کاملا واکسینه شده هم‌اکنون می‌توانند با ثبت درخواست معافیت از قانون قرنطینه اجباری به منظور دیدار با خانواده، سفر توریستی، سفر تجاری یا بازگشت به دانشگاه به این کشور سفر کنند.

۱۸. اسپانیا

 اسپانیا از ۲۴ می (۳ خردادماه ۱۴۰۰) مرزهای خود را به‌روی مسافران عضو اتحادیه اروپا از کشورها کم‌خطر (دارای آمار پایین شیوع بیماری) بازگشایی کرده و به مسافران اجازه می‌دهد بدون نیاز به ارائه آزمایش “PCR” به اسپانیا سفر کنند. همچنین مسافران کاملا واکسینه شده از سراسر جهان نیز می‌توانند از ۷ ژوئن (۱۷ خردادماه ۱۴۰۰) بدون هیچ محدودیتی به این کشور سفر کنند. دولت این کشور اعلام کرده است از فصل آینده میزبان دوباره برگزاری مسابقات ورزشی مهم خواهد بود.

۱۹. سوئد

این کشور کلیه محدودیت‌های کرونایی و تعطیلی کسب‌و‌کارها را لغو کرده است و هم‌اکنون کلیه مسافران بین‌المللی کاملا واکسینه‌شده می‌توانند به این کشور سفر کرده و بدون محدودیت در کنسرت‌ها، رویدادهای ورزشی و غیره شرکت کنند.

۲۰. تایلند

 تایلند با برگزاری کمپین واکسیناسیون همگانی، از ۱ جولای ۲۰۲۱ (۱۰ تیرماه ۱۴۰۰) پروازهای بین‌المللی از کشورهای ایمن به مقصد «پوکت» را آغاز کرده است (لیست کشورهای پرخطر را می‌توانید از این مطلب بخوانید). براساس گزارش‌ها این کشور هم‌اکنون میزبان مسافران کاملا واکسینه شده است، اما طی ۴ ماه آینده برای بازگشایی کامل مرزها و استقبال از تمامی مسافران آماده خواهد بود.

۲۱. ترکیه

 تردد در روزهای تعطیل و پایانی شب، استفاده از حمل‌ونقل عمومی و برگزاری کنسرت‌ها و رویدادها در این کشور از تاریخ ۱ جولای (۱۰ تیرماه ۱۴۰۰) به‌وضعیت عادی بازگشته است و مسافران بین‌المللی از جمله «ایرانیان» می‌توانند به‌راحتی دوباره به ترکیه سفر کنند. جدیدترین شرایط «سفر به ترکیه» را در این مطلب بخوانید.

واکسیناسیون ارمنستان

۲۲. ارمنستان

کلیه مسافران توریستی (اعم از مسافران واکسینه‌شده و غیره) از تمامی کشورها از جمله «ایران» می‌توانند از تاریخ ۱۲ ژانویه ۲۰۲۱ (۲۳ دی‌ماه ۱۳۹۹) از طریق مرزهای زمینی و هوایی به این کشور سفر کنند. لازم به‌ذکر است قوانین قرنطینه برای مسافران واکسینه نشده تا ۱۱ جولای ۲۰۲۱ (۲۰ تیرماه ۱۴۰۰) در این کشور پابرجا بوده و افراد موظف به رعایت آن هستند. همچنین افراد کاملا واکسینه‌شده از قوانین قرنطینه معاف بوده اما ملزم به ارائه تست “PCR” منفی  یا گواهی واکسیناسیون در هنگام ورود هستند. اطلاعات تکمیلی را در این مطلب بخوانید.

۲۳. گرجستان

از زمان آغاز پروازهای بین‌المللی این کشور در تاریخ ۱ فوریه ۲۰۲۱ (۱۳ بهمن ۱۳۹۹) تاکنون، این کشور با قوانین جدیدی میزبان کلیه مسافران و توریست‌های بین‌المللی بوده است. هم‌اکنون مسافران کاملا واکسینه شده با ارائه مدارک اثبات دریافت دوزهای کامل یکی از واکسن‌های تحت تایید «سازمان جهانی بهداشت» (WHO) می‌توانند بدون نیاز به قوانین قرنطینه و غیره به این کشور سفر کنند. لازم به‌ذکر است مسافران ایرانی که واکسیناسیون خود را تکمیل نکرده باشند، اجازه ورود به گرجستان را نخواهند داشت.

دولت این کشور تنها به شهروندان برخی از کشورها مانند «بحرین» و «امارات» و غیره اجازه می‌دهد بدون دریافت واکسن‌های مورد تایید سازمان جهانی بهداشت، تنها با داشتن نتیجه آزمایش “PCR” و رعایت قوانین قرنطینه گرجستان  به این کشور سفر کنند. 

۲۴. جمهوری آذربایجان

جمهوری آذربایجان از ۵ جولای ۲۰۲۱ (۱۴ تیرماه ۱۴۰۰) تعداد پروازهای بین‌المللی خود را افزایش داده و میزبان مسافران از برخی کشورهای معدود دنیا است. دولت این کشور بازگشایی کامل مرزها و استقبال از مسافران بین‌المللی را تا ابتدای آگوست سال میلادی جاری (۱۰ مردادماه ۱۴۰۰) به تعویق انداخته است. 

واکسیناسیون امارات متحده عربی

۲۵. امارات متحده عربی

امارات متحده عربی، از جولای ۲۰۲۰ (تیر ۱۳۹۹) مرزهای خود را به‌روی تمامی مسافران بین‌المللی از جمله ایرانیان بازگشایی کرده است. این دولت یکی از پیشگام‌ترین کشورهای جهان در زمینه واکسیناسیون بوده و هم‌اکنون با تکمیل واکسیناسیون شهروندان و تسهیل قوانین کرونایی به‌خصوص در «دبی»، اعلام کرده است کلیه افراد (صرف‌نظر از دریافت واکسن کرونا) از کشورهای مختلف می‌توانند تنها با ارائه نتیجه آزمایش “PCR” منفی به این کشور سفر کنند. 

۲۶. روسیه 

در راستای رونق گردشگری، دولت روسیه که یکی از تولیدکنندگان اصلی واکسن کرونا محسوب می‌شود، اعلام کرده بود که قرار است که مرزهای این کشور تا پایان ماه ژوئن ۲۰۲۱ (اوایل تیرماه ۱۴۰۰) به‌روی کلیه گردشگران بین‌المللی بازگشایی شود، اما با افزایش تعداد موارد مبتلایان به این بیماری در روسیه، بازگشایی مرزها و استقبال از مسافران با طرح‌هایی مانند «تور واکسیناسیون»، تا اطلاع ثانوی به‌ تعویق افتاده است. پروازهای میان ایران و روسیه نیز تا زمان کاهش تعداد موارد ابتلا به کرونا در دو کشور به حالت تعلیق درآمده است.

۲۷. ایالات متحده آمریکا

سخنگوی «کاخ سفید» در ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ (۹ تیرماه ۱۴۰۰)، اعلام کرد هنوز در حال بررسی شرایط بازگشایی ایمن مرزها و استقبال از تمامی مسافران بین‌المللی (نه‌تنها افراد کامل واکسینه‌شده) است. از ۱۵ ژوئن ۲۰۲۱ (۲۵ خردادماه ۱۴۰۰) نیز تمامی محدودیت‌های کرونایی در «نیویورک» برداشته شده است؛ اما افراد همچنان مجبور به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز شلوغ، هنگام استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی و غیره هستند. بعد از نیویورک، کالیفرنیا، فلوریدا، ایلینویز، نیوجرسی و کنتیکت نیز اغلب محدودیت‌های کرونایی خود را لغو کرده‌اند.

کلام آخر از بازگشایی مرزهای بین‌المللی

رونق دوباره گردشگری در گروی بازگشایی مرزها، همکاری دولت‌ها و بسیاری موارد دیگر است. اغلب کشورهای جهان اعلام کرده‌اند با واکسینه شدن نزدیک به ۸۰ درصد از شهروندان خود، مرزهایشان را بازگشایی خواهند کرد. حال باید دید دولت‌ها تا چه اندازه به کمک تسریع توزیع واکسن کرونا خواهند آمد و چه آینده‌ای پیش روی صنعت گردشگری است؟ 

جدیدترین اخبار مقاصد گردشگری را از «دی دی سفر» بخوانید. 

پیشنهاد دی دی سفر: حذف قرنطینه برای مسافران واکسینه‌‎شده در برخی مقاصد گردشگری جهان

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=15804

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.