1

سرویس‌ ترانسفر، فرصتی برای افزایش درآمد هتل‌ها

  • 26 خرداد 1400 - 12:10 - ویرایش شده : 26 خرداد 1400 - 13:27
سرویس‌ ترانسفر، فرصتی برای افزایش درآمد هتل‌ها
هتل‌ها چگونه می‌توانند از سرویس ترانسفر فرودگاهی به‌عنوان یکی از منابع مهم درآمدزایی و همچنین یکی از راه‌های بهبود تجربه‌ی سفر مسافر، افزایش وفاداری او و در نهایت سودآوری استفاده کنند؟

ترانسفر فرودگاهی یکی از خدمات صنعت هتلداری است که منجر به افزایش درآمدزایی در این صنعت می‌شود، با این حال ارائه‌ی سرویس ترانسفر به مسافران در برخی از مقاصد گردشگری، برای هتل‌ها بسیار هزینه‌بر بوده و گاه تنها موجب نارضایتی مسافر و ضرر مالی به هتل می‌شود. در این بین مشکل اصلی ارتباط هتل‌ها با شرکت‌های حمل‌ونقل است. سوال اصلی اینجا است که چطور می‌توان با کاهش هزینه‌ها و افزیش بازده سرویس‌های ترانسفر، از پتانسلی درآمدزایی ترانسفر فرودگاهی برای افزایش سودآوری استفاده کرد؟

سرویس‌های ترانسفر، فرصتی برای افزایش درآمد هتل‌ها

ترانسفر فرودگاهی چیست؟

سرویس ترانسفر فرودگاهی، مسافران را از طریق ماشین‌های شخصی یا اتوبوس‌ها از فرودگاه به مقصد موردنظر یا بالعکس جابه‌جا می‌کند. برخی از مسافرین معتقدند استفاده از سرویس ترانسفر تنها اتلاف هزینه بوده و دانش‌ کم مسافران از سرویس‌های عمومی حمل‌ونقل شهری، محدودیت زمانی و خستگی پس از پرواز، از جمله عواملی است که شرکت‌های حمل‌ونقل و هتلداران سودجویانه برای کسب منافع بیشتر از آن استفاده می‌کنند.

اما برخلاف آنچه که مسافران تصور می‌کنند، هتل‌ها و شرکت‌های حمل‌ونقل هزینه‌های زیادی را برای ترانسفر مسافران از/به فرودگاه پرداخت می‌کنند و در صورت ارائه‌ی خدمات نادرست به مسافران و نارضایتی آن‌ها، با ضررهای بسیاری مواجه خواهند شد. تجربه نشان می‌دهد که ادغام و یکپارچه‌سازی سرویس ترانسفر هتل‌ها با شرکت‌ های مسافرتی ، آژانس های مسافرتی آنلاین و سیستم های رزرو پرواز، موجب حل بسیاری از مشکلات مسافر و کنترل فرآیند سفر خواهد شد.

تاثیر مثبت بحران کرونا بر صنعت ترانسفر

بروز بحران کرونا و افزایش نگرانی‌ مسافران در رابطه با مسائل بهداشتی در سرویس‌های حمل‌ونقل عمومی، موجب افزایش آگاهی آن‌ها نسبت به خدمات ترانسفر شد. به عبارتی کرونا میزان استقبال و لزوم وجود گزینه‌ای با نام «ترنسفر خصوصی» را افزایش داد و اهمیت وجود چنین سرویس‌هایی را در صنعت گردشگری و هتلداری دوچندان کرد.

در همین راستا هتل‌ها می‌توانند با ارائه‌ی سرویس ترانسفر نقطه به نقطه از هتل به فعالیت‌ها و جاذبه‌های تفریحی یا فروش خدمات ترانسفر به‌همراه پکیج‌های اقامتی، موجب افزایش وفاداری مسافران و ارتقای تجربه‌ی آنان شوند.

سرویس‌های ترانسفر، فرصتی برای افزایش درآمد هتل‌ها

حال سوال اصلی اینجا است که هتل‌‌ها چه مشکلات و موانعی در ارائه یک سرویس ترانسفر خوب و افزایش درآمدزایی دارند؟

۱- اختصاص بودجه جهت تامین هزینه و تجهیزات ترانسفر فرودگاهی

هتل‌ها و شرکت‌های حمل‌ونقل ملزم‌اند بودجه‌ی معینی را برای تامین هزینه‌های ترانسفر و تجهیزات آن اختصاص دهند. یکی از اساسی‌ترین بخش تعیین بودجه، تامین هزینه‌ی تهیه‌ی وسایل‌نقلیه مانند اتومبیل‌های شخصی، اتوبوس‌ها، ماشین‌های لوکس و لیموزین است.

۲- هزینه‌ی زیاد ترانسفر فروگاهی برای هتل‌ها

ترانسفر فرودگاهی هتل‌ها، یکی از سرویس‌های گران‌قیمت صنعت هتلداری است. چراکه هر وسیله‌نقلیه تنها برای یک شخص/شرکت در یک مسیر رفت‌وبرگشت استفاده می‌شود. علاوه بر این حضور رانندگان حرفه‌ای و تیم استقبال‌کننده و تامین حقوق و بیمه‌ی رانندگان، پرسنل، هزینه‌ی بنزین و پارکینگ، از دیگر مبالغی است که هتل‌ها در تهیه‌ی سرویس‌های ترانسفر متقبل خواهند شد.

۳- اطمینان از ایمنی مسافران

تامین ایمنی مسافران و راننده، یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های هتل‌ها و شرکت‌های حمل‌ونقل است. در همین راستا شرکت تهیه‌کننده وسایل حمل‌ونقل با پرداخت هزینه‌ی بیمه‌ی ترانسفر فرودگاهی، از مسافران و راننده در برابر حوادث ناخوشایندی مانند آتش‌سوزی، تصادف، سرقت و خسارت ناشی از شرایط بد آب‌وهوایی محافظت می‌کند.

۴- ارائه‌ی خدمات شخصی‌سازی شده به مسافران

هتل‌ها قادرند براساس نیاز مسافران خود خدمات و سرویس‌های شخصی همچون استقبال شخصی از مسافر در هنگام ورود به فرودگاه به آن‌ها ارائه کنند و البته ارائه‌ی این امکانات خود هزینه‌های مضاعفی برای هتل‌ها به‌ همره خواهد داشت.

۵- بروز اتفاقات غیرقابل‌‌پیش‌بینی

بروز برخی از مسائل غیرمنتظره مانند تأخیر پروازها یا دیررسیدن مهمانان به سرویس‌های ترانسفر و تعلل آن‌ها، موجب ازدست‌دادن سرویس و ضرر‌های مالی برای شرکت‌ حمل‌ونقل شده و همچنین نارضایتی مسافران را نیز در پی خواهد داشت. در غیر این صورت سرویس‌‌های ترانسفر به‌ازای زمانی که منتظر مسافر می‌مانند هزینه‌ی مضاعفی از او دریافت خواهند کرد.

۶- تاثیر مستقیم افزایش تعداد ترانسفر‌ها بر چشم‌اندازهای تجاری هتل ها

هر چه ورودی‌های یک فرودگاه بیشتر باشد، مسافران بیشتری به سرویس ترانسفر فرودگاهی احتیاج خواهند داشت. در همین راستا، هتل‌هایی که در فاصله‌ی نزدیکی از فرودگاه‌ها و ترمینال‌های پرتردد واقع شده‌اند، تعداد مسافر و سرویس‌های ترانسفر بیشتری دریافت خواهند کرد و هتل‌هایی که در مناطق دورافتاده و نزدیک به فرودگاه‌های خلوت قرار دارند، اگرچه تعداد مسافران آن‌ها بسیار کمتر از مورد اول است؛ اما به یک مرکز انحصاری برای ترانسفرهای محلی آن منطقه تبدیل خواهند شد.

۷- فاصله‌ی زیاد فرودگاه‌ها از شهر

اغلب فرودگاه‌ها با فاصله‌ی زیادی از شهرها واقع شده‌اند و این عامل خود هزینه‌ی نگهداری، سوخت و مدت‌زمان سرویس ترانسفر را افزایش خواهد داد.

۸- استرس‌ بالای هماهنگی حوزه‌های مختلف سفر

ارتباط و هماهنگی میان حوزه‌های مختلف سفر، همیشه یکی از مشکلات اپراتورهای ترانسفر فرودگاهی بوده و انجام هماهنگی حوزه‌های سفر به‌‌ روش سنتی و گاهی عدم موفقیت آن‌ها در حل مشکلات مسافران، موجب افزایش هزینه‌های ترانسفر و ضرر برای هتل ها و شرکت‌های حمل‌ونقل خواهد شد.

با نگاهی به موارد ذکر شده، در می‌یابیم که سرویس ترانسفر فرودگاهی از هر جهت برای هتل‌ها و بسیاری از مسافران کاری حساس به زمان و هزینه‌‌ی سفر، گران است. اما چگونه می‌توان هزینه‌های ترانسفر فرودگاهی را کاهش داد؟

اتوماسیون‌سازی و دیجیتالی‌کردن فرآیند هماهنگی و کنترل ترانسفر هتل‌‌ها از طریق برنامه‌هایی مانند «تورپل» (Turpal)، یکی از راهکارهای مفیدی است که ضمن درآمدزایی در هتل‌ها، موجب کاهش هزینه‌های اولیه و افزایش رضایت مسافران از آن خواهد شد. اما برنامه‌ی تورپل چگونه موجب تحقق این اهداف می‌شود؟

تورپل

تورپل، راه‌حل ارتقای سرویس ترانسفر فرودگاهی هتل‌ها

ارائه‌ی سرویس‌های ترانسفر توسط هتل‌ها بدون دخالت شرکت‌های حمل‌ونقل نه‌تنها منجر به افزایش درآمد می‌شود بلکه  تجربه سفر مشتری را نیز بهبود خواهد شد. راه‌حل این مسئله، ادغام خدمات ترانسفر هتل‌ها با سیستم‌های رزرو است، کاری که دقیقاً اپلیکیشن «تورپل» برای مشتریان خود انجام می‌دهد.

تورپل با استفاده از هوش مصنوعی و ایجاد بستری مناسب، موجب اتصال مهمانان‌، هتل‌، تأمین کنندگان حمل‌ونقل مسافران و تیم‌های عملیاتی شده و از سردرگمی و تأخیر هر دو طرف (مسافر و سرویس ترانسفر) جلوگیری می‌کند. این برنامه به هتل‌ها کمک می‌کند تا ضمن کسب وفاداری مهمانان، مراحل سفر مسافران خود را شخصاً کنترل کنند.

برخی دیگر از ویژگی‌های برنامه‌ی تورپل عبارتند از:

  • ارائه‌ی بهترین نرخ از میان بازار تامین‌کنندگان ترانسفر شهری و تضمین کیفیت خدمات
  • توانایی بالای سیستم جهت یافتن مسافران در فرودگاه و برقراری ارتباط با راننده و سایر حوزه‌های ذی‌نفع
  • حضور یک تیم استقبال‌کننده از مهمان در فرودگاه به‌همراه لوگوی هتل
  • نمایش سایر خدمات هتل مانند زمان رستوران‌ها و امکانات موجود در آن
  • امکان اتصال به «سیستم مدیریت املاک هتل‌ها» (PMS) جهت فروش هم‌زمان خدمات ترانسفر در هنگام رزرو
  • افزایش درآمد هتل‌ها از طریق فروش خدمات توسط اپلیکشن

کلام آخر

در آخر می‌توان گفت استفاده از راه‌حل‌ها و ابزارهای فناوری سفر مانند «تورپل»، با یکپارچه سازی فرآیند ترانسفر فرودگاهی هتل‌ها، به مسافران و شرکت‌های تامین‌کننده این امکان را می دهد تا هر مرحله از سفر مسافران خود را در هر زمان و هر مکان همراهی کرده و موجب افزایش بازدهی خدمات آن‌ها گردد.

آخرین اخبار و مقالات صنعت گردشگری و راهکارهای افزایش سوددهی مشاغل گردشگری را از وب‌سایت «دی دی سفر» دنبال کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=14388

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.