13

استارتاپ گردشگری توریوسیتی، یک آژانس گردشگری آنلاین متفاوت

  • 20 اسفند 1399 - 9:54 - ویرایش شده : 20 شهریور 1400 - 13:18
استارتاپ گردشگری توریوسیتی، یک آژانس گردشگری آنلاین متفاوت
دی دی سفر هر چهارشنبه یکی از خلاق‌ترین استارتاپ های گردشگری روز دنیا را انتخاب کرده و از تولد تا روش کسب‌و‌کار و آینده‌ی آن‌ها را بررسی می‌کند. این بار نوبت استارتاپ گردشگری «توریوسیتی» (Touriosity) است، یک آژانس گردشگری آنلاین که تفاوت‌های کوچک اما مهمی با سایرین دارد!

دی دی سفراگر بخواهیم استارتاپ گردشگری «توریوسیتی» (Touriosity) را در یک جمله توصیف کنیم باید بگوییم این استارتاپ، یک «آژانس گردشگری آنلاین» (OTA) بسیار کوچک با ایده‌های بسیار بزرگ است.

تمرکز اصلی این استارتاپ گردشگری کمک به ارائه‌دهندگان (اپراتورهای) تورها است تا بتوانند رزروهای مستقیم خود را افزایش دهند؟ اما چگونه؟ در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با استارتاپ گردشگری توریوسیتی بیشتر آشنا شویم.

استارتاپ گردشگری توریوستی

تولد استارتاپ گردشگری توریوسیتی 

استارتاپ گردشگری توریوسیتی یک سازمان غیرانتفاعی است که در مارچ ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸) یعنی درست پس از همه‌گیری ویروس «کرونا» با یک تیم کوچک دو نفره در «اسکاتلند» تشکیل شد. اعضای این استارتاپ نوظهور به آژانس گردشگری آنلاین خود صفت باوجدان را لقب داده‌اند! اما چرا؟

استارتاپ توریوسیتی در ازای افزایش رزرو اپراتورهای تور هیچ کمیسیونی از آن‌ها دریافت نمی‌کند. این آژانس گردشگری آنلاین هر سال مبلغ ۲۵۰ دلار به‌عنوان شارژ، از اپراتورها دریافت می‌کنند و سپس ۱۰۰درصد از کل درآمد رزرو را مستقیما به آن‌ها باز می‌گردانند.

پیشنهاد دی دی سفر: ۴ استارتاپ گردشگری با ایده‌های نوآورانه

آژانس گردشگری آنلاین توریوسیتی دقیقا چه کار می‌کند؟

آژانس گردشگری آنلاین توریوسیتی برای اپراتورهای تور یک پلتفرم رزرو ایجاد کرد است. اپراتورها می‌توانند از این پلتفرم استفاده کنند و فعالیت‌های خود را در آن قرار داده و مشتریان خود را پیدا کنند. این پلتفرم باعث می‌شود که بسیاری از هزینه‌های عملیاتی به‌مقدار چشم‌گیری کاهش پیدا کنند.

نکته‌ای که استارتاپ گردشگری توریوسیتی را از سایر آژانس‌ های گردشگری آنلاین متمایز کرده است، علاوه بر پرداخت ۱۰۰درصدی درآمد رزروها به اپراتورها، نشان‌دادن جزئیات کامل تورهای اپراتورها در وب‌سایتش است؛ کاری که بیشتر آژانس های مسافرتی آنلاین از آن دریغ می‌کنند.

استارتاپ گردشگری توریوسیتی یک شرکت بسیار کوچک و نوظهور بوده که وارد رقابت بزرگی در صنعت گردشگری شده است، اما این استارتاپ قصد دارد از روش‌های مختلفی مانند شبکه اجتماعی «فیس‌بوک»، در این میدان پررقیب فعالیت کند.

نکته جالب‌توجه درباره‌ی توریوسیتی آن است که این استارتاپ تمرکز اصلی خود را کمک به مشاغل کوچک بومی قرار داده است که در اثر شیوع ناگهانی ویروس «کرونا» آسیب‌های زیادی را متحمل شده‌اند.

استارتاپ گردشگری توریوسیتی ناجی اپراتورهای تور

 

استارتاپ گردشگری توریوسیتی ناجی اپراتورهای تور

 

از منظر صنعت و کسب‌و‌کار، درد مشترک بسیاری از اپراتورها و مجریان تور، کمیسیون‌های روزافزون و هزینه‌های اضافی است که توسط آژانس های گردشگری آنلاین بزرگ دریافت می‌شود.

حتی در دوران بحرانی همه‌گیری ویروس کرونا نیز بسیاری از این آژانس‌ها برای جبران درآمد از‌دست‌رفته‌ی خود، اینگونه هزینه‌ها را افزایش دادند. این در حالی است که حاشیه سود برای اپراتورهای کوچک رو به کاهش و توقف است.

حال استارتاپ گردشگری توریوسیتی مانند یک ناجی به‌کمک این اپراتورها می‌آید!

داستان از اینجا شروع شد که با آغاز همه‌گیری ویروس کرونا و بحرانی که بسیاری از مشاغل گردشگری را درگیر خودش کرده بود، «کریس تورس» (Chris Torres) بنیان‌گذار توریوسیتی به فکر همکاری با اپراتورهای تور در سراسر جهان افتاد.

تورس برنامه‌‌های خود را با ارائه مشاوره‌های رایگان به مجریان تور در سراسر جهان آغاز کرد. او با مجریان تورها گفت‌و‌گو می‌کرد و ایده‌ای را که در ذهن داشت با آن‌ها در میان می‌گذاشت.

برخی از این اپراتورها با اطمینانی که به آژانس های گردشگری آنلاین داشتند بسیار به آینده امیدوار بودند و بیشتر درباره‌ی دو برابر‌شدن رزروها، تغییر روش‌های کاری و یافتن راه‌های جدید برای اطمینان از بقای مشاغل خود صحبت می‌کردند.

اما، برخی از این گفت‌و‌گوها بسیار ناامیدانه بودند. بسیاری از این اپراتورهای تور درباره‌ی آینده‌ی شغلی و بقای کسب‌و‌کار خود نگران بوده و به‌دنبال راهنمایی و پاسخ بودند.

اما نکته جالب آن است که پس از آنکه شیوع ویروس کرونا به یک باره تبدیل به یک بحران برای صنعت گردشگری شد، آن دسته از اپراتورهایی که ۵۰ تا ۱۰۰درصد به رزروهای آژانس های گردشگری آنلاین اطمینان داشتند، بیشترین آسیب را متحمل شدند. بله، درست متوجه شدید!

در بحران کرونا اپراتورهای متکی‌به آژانس های گردشگری آنلاین، بسیار متضرر شدند چراکه مشتریان بلافاصله بازپرداخت‌های خود را توسط آژانس‌ها دریافت کردند و به اپراتور فرصتی داده نشد که به مشتریان خود بن تخفیف ارائه دهند یا برای حفظ بخشی از درآمد خود، برنامه‌ای برای زمان‌بندی رزروهای مجدد تعیین کنند.

این عدم توانایی به گفت‌و‌گو و برقراری ارتباط با مشتریان زمانی اتفاق می‌افتد که اپراتورهای تور به مشخصات و اطلاعات مشتریان خود دسترسی ندارند و از طریق اشخاص ثالث (آژانس‌ها) به آن‌ها خدمات می‌رسانند.

البته  شکی نیست که آژانس‌ های گردشگری آنلاین به درآمدزایی اپراتورها و جذب مشتری (کاری که برای اپراتورها آسان نیست) کمک بسزایی می‌کنند، اما پس از بحران کرونا، از دست‌دادن ۲۰ تا ۴۰درصد کمیسیون آژانس گردشگری آنلاین دیگر برای اکثر اپراتورها گزینه مناسبی نیست.

از طرف دیگر استارتاپ گردشگری توریوسیتی برای مشتریان نیز بسیار مناسب است. توریوسیتی برای مشتریان فرصت یافتن اپراتورهای تور در سراسر جهان فراهم را می‌کند. این روزها مسافران، صنعت گردشگری و کسب‌و‌کارها را بیشتر درک می‌کنند و در تلاشند که از علاوه بر حمایت از مشاغل کوچک، به گردشگری پایدار نیز اهمیت بدهند و اثرات مثبتی در مقصد خود بر جای بگذارند.

توریوسیتی در پلتفرم خود، بستری را فراهم می‌کند که در آن گردشگران با جزئیات و ویژگی‌های اپراتورها آشنا می‌شوند و می‌دانند هر رزرو برای هر اپراتور چه منفعتی دارد.  توریوسیتی با این روش یک تاثیر بسیار مثبت بر زندگی و اشتغال مردم بومی می‌گذارد.

 

روش افزایش مشتریان در استارتاپ گردشگری توریوسیتی

 

روش افزایش مشتریان در استارتاپ گردشگری توریوسیتی

 

این روزها کمتر کسی وجود دارد که از اهمیت شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوای مبتکرانه در صنایع مختلف، به‌ویژه صنعت گردشگری آگاه نباشد. استارتاپ گردشگری توریوسیتی عامل اصلی رشد و شناخته‌شدن در میان مشتریان را تبلیغات و تولید محتوا در «فیس‌بوک» می‌داند.

اعضای استارتاپ توریوسیتی یک آژانس بازاریابی (آژانس بازاریابی گردشگری) در اختیار دارند، به همین دلیل به‌خوبی با روش‌های بهره‌برداری از رسانه های اجتماعی آگاهند. آن‌ها قصد دارند از تجربیات خود در راستای افزایش آگاهی مردم از برند نوظهور توریوسیتی، اطلاع‌رسانی به آن‌ها و تغییر ذهنیت مصرف‌کنندگان در جهت حمایت از مشاغل بومی استفاده کنند.

روش جلب اعتماد استارتاپ گردشگری توریوسیتی

بنیان‌گذار توریوسیتی «کریس تورس»، در بسیاری از رویدادها به‌عنوان یک مشاور درباره‌ی بازاریابی در کسب‌وکارهای گردشگری صحبت می‌کند، به همین دلیل او در صنعت گردشگری و در میان مجریان تور یک فرد شناخته‌شده است.

علاوه بر آن تورس تولید‌کننده‌ی پادکست و یک مجموعه ویدیویی بسیار معتبر به نام «دیجیتال توریسم شو» (The Digital Tourism Show) و همچنین نویسنده کتاب پرفروش بازاریابی اپراتور تور با عنوان «لوکرز اینتو بوکرز» (Lookers Into Bookers) نیز است.

او با تجربه‌هایی که در صنعت گردشگری دارد از نزدیک شاهد نیازهای اپراتورها بوده است و می‌داند که آن‌ها خواستار ایجاد تغییرات زیادی در کسب‌و‌کار خود هستند. آن‌ها به چیزی متفاوت‌تر از آنچه تاکنون انجام داده‌اند نیاز دارند و از کمیسیون‌های بیش از اندازه‌ی آژانس‌ها و مطالبات غیرممکن در تجارت خود خسته شده‌اند.

از طرفی همه‌گیری ویروس کرونا کمبودهای موجود در اکوسیستم آژانس های گردشگری آنلاین را برجسته‌تر کرده است، بنابراین بسیاری از اپراتورهای تور آماده ایجاد تغییراتند. آن‌ها در طی مکالمات خود با استارتاپ توریوسیتی، آمادگی و پشتیبانی خود را به‌طور قاطع نشان داده‌اند.

جالب است که بدانید استارتاپ گردشگری توریوسیتی در ۲۴ ساعت اول توانست بیش از ۷۰۰ اپراتور تور را به خود جذب کند. در زمان راه‌اندازی سایت توریوسیتی، بیش از ۱۲۰۰ تور در کشورهای مختلف جهان به عضویت وب‌سایت درآمده بودند.

البنه با توجه به تیم کوچک توریوسیتی، آن‌ها نمی‌توانستند بلافاصله همه‌ی مجریان تور علاقه‌مند به همکاری را پذیرا شوند. این استارتاپ نوظهور قصد دارد لیست تورهای خود را به‌تدریج افزایش دهد.

پیشنهاد دی دی سفر: اشتیاق ۸ استارتاپ گردشگری به عرضه اولیه سهام در سال ۲۰۲۱

روش کسب درآمد استارتاپ گردشگری توریوسیتی

همان ‌طور که در ابتدا گفتیم استارتاپ گردشگری توریوسیتی ۱۰۰درصد از درآمد اپراتورهای تور را به آن‌ها باز می‌گرداند. این استارتاپ یک سازمان غیرانتفاعی است که تنها در آغاز سال از اپراتورها حق اشتراک دریافت می‌کند.

توریوسیتی سهم درآمد خود را برای بازاریابی و ارتقای پلتفرم خود سرمایه‌گذاری می‌کند و تقریبا می‌توان گفت که این استارتاپ در حال حاضر هیچ سودی نمی‌کند. شاید برایتان عجیب باشد اما استارتاپ گردشگری توریوسیتی فعلا تمرکز اصلی خود را روی کسب درآمد قرار نداده بلکه بیشتر روی بُعد کمک به مشاغل کوچک تمرکز کرده است.

استارتاپ گردشگری توریوسیتی در آینده

تیم کوچک آژانس گردشگری آنلاین توریوسیتی ادعا می‌کند که در آینده‌ی نه‌چندان دور همه را شگفت‌زده خواهد کرد. آن‌ها می‌خواهند روش جدید و متفاوتی را در اجرای فعالیت‌های یک آژانس گردشگری آنلاین به وجود بیاورند و گزینه‌های بهتر و پایدارارتری در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند.

اعضای استارتاپ گردشگری توریوسیتی پیش‌بینی می‌کنند که ۱۲۰۰ توری که در حال حاضر در اختیار دارند، تا یک سال آینده پنج‌‌برابر خواهد شد

همچنین آن‌ها امیدوارند که به ایجاد یک تغییر مثبت که بخش گردشگری و آژانس‌ها به‌شدت به آن نیاز دارد، کمک زیادی خواهند کرد.

 

استارتاپ گردشگری توریوسیتی در آینده

سخن پایانی

استارتاپ گردشگری توریوسیتی دقیقا پس از بحران کرونا متولد شد. یعنی درست زمانی که بسیاری مشاغل صنعت گردشگری در منجلاب این بحران دست‌و‌پا می‌زدند، بنیان‌گذاران توریوسیتی با ایده‌ا‌ی کوچک اما خلاقانه‌، جای خود را در دل اپراتورهای تور باز کردند.

درست مانند استارتاپ گردشگری «رومی» (Roomy) که سعی دارد با کمک به مشاغل کوچک پاکستان، روزنه‌های موجود در صنعت مهمان یاری این کشور را پر کند، استارتاپ گردشگری توریوسیتی نیز قصد دارد با اپراتورهای تور همکاری کرده و بسیاری از چالش‌های این مشاغل را حل کند.

به نظر شما اکنون که توریوسیتی برنامه‌های زیادی برای کسب درآمد ندارد، چقدر در کار خود موفق خواهد بود؟

این چهارشنبه نیز دی دی سفر مانند هفته‌های گذشته به‌سراغ یک استارتاپ گردشگری خلاق و بسیار نوظهور رفته که موفق شده است در مدت‌زمان کوتاهی به موفقیت‌های فراوانی دست یابد. شما دوست دارید دی دی سفر در هفته‌های آینده به‌سراغ کدام استارتاپ گردشگری برود؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذراید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=7744

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.