2

نقش کلیدی تکنولوژی در بهبود تجربه‌ی ترانسفر فرودگاهی

 • 03 تیر 1400 - 12:14 - ویرایش شده : 03 تیر 1400 - 15:02
نقش کلیدی تکنولوژی در بهبود تجربه‌ی ترانسفر فرودگاهی
اهمیت وجود بازارهای جهانی در حوزه‌ی ترانسفر فرودگاهی و نقش کلیدی آن در ارتقای تجربه‌ی سفر مسافران را از «دی دی سفر» بخوانید.

 ترانسفر فرودگاهی، یکی از بهترین خدماتی است که مسافران را برای رسیدن به مقصد راهنمایی کرده و آن‌‌ها را از سردرگمی و آشفتگی در فرودگاه نجات می‌دهد، اما چطور می‌توان از میان سرویس‌های ترانسفر مختلف بهترین سرویس را انتخاب کرد و یا چطور می‌توان این سرویس‌ها را بیشتر در دسترس مسافر قرار دارد؟

حل مشکل توزیع صنعت ترانسفر با مارکت پلیس

بروز بحران کرونا و افرایش نگرانی‌ها در رابطه با مسائل بهداشتی منجر شد تا بسیاری از مسافران به‌جای سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی، به استفاده از سرویس ترانسفر خصوصی روی آوردند. از سوی دیگر برخی از پکیج‌های تفریحی به‌همراه سرویس ترانسفر فرودگاهی به مسافران فروخته می‌شود و برخی دیگر نه. در چنین شرایطی مسافران ناگزیرند سرویس ترانسفر خود را به‌طور جداگانه رزرو کنند. اما در میان گزینه‌های مختلف ترانسفر انتخاب کدام گزینه مقرون به‌صرفه‌تر و یا قابل‌اعتمادتر است؟ چطور می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین سرویس را رزرو کرد؟ در این حالت یکی از بهترین و قابل‌اعتمادترین راه‌های رزرو ترانسفر فرودگاهی، استفاده از برنامه‌های آنلاین و مراجعه به مارکت پلیس‌ها (Market Place) است. به‌عبارتی تکنولوژی تنها راه پایان‌دادن به مشکلات بی‌پایان صنعت ترانسفر و افزایش بهره‌وری است.

 • منظور از مارکت پلیس چیست؟

مارکت پلیس (Market Place) پلتفرمی است که با گردهم آوردن فروشندگان به آن‌ها اجازه می‌دهد محصولات و خدمات خود را به مشتریان بفروشند. در حقیقت مارکت پلیس، بستری برای کشف و خرید و فروش محصولات به جامعه است.

سوال اصلی اینجا است که وجود یک بازار آنلاین (مارکت‌ پلیس) در حوزه‌ی ترانسفر چه مزایایی خواهد داشت؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم یک بازار آنلاین ترانسفر علاوه بر آنکه امکان مقایسه‌ی سرویس‌های ترانسفر و رزرو آن را برای مسافران فراهم می‌کند، موجب ارتقای کیفیت سرویس‌ها، بهبود تجربه‌ی سفر مسافران و در نهایت افزایش سودآوری تامین‌کنندگان سفر خواهد شد.

در حقیقت این بازارهای تجاری آنلاین با اتوماسیون‌سازی و دیجیتالی‌کردن فرآیند مدیریت ترانسفر، ارائه‌ی زمان‌بندی منعطف و گزینه‌های متنوع سفر، موجب افزایش درآمدزایی تامین‌کنندگان، کاهش هزینه‌های اولیه و بهبود تجربه‌ی سفر مسافران خواهد شد.

تورپل، برنامه‌ای هوشمند برای رزرو ترانسفر

یکی از نمونه‌های موفق مارکت پلیس‌های فعال در زمینه صنعت ترانسفر، «تورپل» است.تورپل، یک راه‌حل فناورانه و برنامه‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی است که به‌عنوان یک بازار جهانی برای ارائه‌دهندگان سرویس ترانسفر و خدمات سفر عمل می‌کند. مسافران می‌توانند با دانلود پلتفرم تورپل به سرویس‌های روزانه، ماهانه و سالانه تامین‌کنندگان ترانسفر دسترسی پیدا کرده و خدمات موردنیار خود را رزرو و به‌صورت آنلاین مدیریت کنند.

علاوه بر این، برنامه‌‌ی تورپل با ادغام ترانسفر هتل‌ها با سیستم‌های رزرو، نقش به‌سزایی در ارتقای تجربه سفر مهمانان ایفا می‌کند. در حقیقت، تورپل با استفاده از هوش مصنوعی و ایجاد بستری مناسب، موجب اتصال مهمانان‌، هتل‌، تأمین کنندگان سرویس حمل‌ونقل و تیم‌های عملیاتی شده و از سردرگمی و تأخیر هر دو طرف (مسافر و سرویس ترانسفر) جلوگیری می‌کند.

انواع سرویس‌های ترانسفر فرودگاهی

لازم است پس از درک اهمیت و مزایای وجود مارکت‌پلیس در حوزه‌ی ترانسفر فرودگاهی با انواع سرویس‌ها و مزایای هر یک از آن‌ها بیشتر آشنا شویم.

سرویس ترانسفر فرودگاهی، مسافران را از طریق ماشین‌های شخصی یا اتوبوس‌ها از فرودگاه به مقصد موردنظر یا بالعکس جابه‌جا می‌کند. مسافران می‌توانند سرویس ترانسفر خود را از طریق پلتفرم‌های رزرو، آژانس‌های مسافرتی یا تورگردانان رزرو کرده و هزینه‌ی آن را پیش از سفر پرداخت کنند. به‌طور کلی سه‌ نوع ترانسفر فرودگاهی در صنعت گردشگری وجود دارد که عبارتند از:

 • ترانسفر فرودگاهی خصوصی

 • ترانسفر فرودگاهی مشترک

 • سرویس رایگان شاتل ‌هتل‌ها

انواع ترانسفرهای فرودگاهی 

عوامل موثر در انتخاب یک ترانسفر فرودگاهی مناسب 

براساس مطالعات اخیری که در حوزه «اهمیت حمل‌ و نقل توریستی در صنعت گردشگری» انجام شده است، عوامل مختلفی بر انتخاب نوع سیستم حمل‌ و نقل مسافران موثر است. برخی از مهم‌ترین فاکتورها عبارتند از:

 • محدودیت زمانی
 • مسافت رسیدن به مقصد
 • وضعیت و موقعیت جغرافیایی مقصد
 • آسایش و راحتی
 • امنیت وسیله نقلیه
 • مزایا و فواید نوع وسیله نقلیه
 • قیمت و هزینه

مسافران می‌توانند با اولویت‌بندی نیازهای خود و مقایسه سرویس‌های ترانسفر در بازار جهانی، مناسب‌ترین سرویس را برای خود رزرو کنند.

ویژگی‌های یک ترانسفر فرودگاهی عالی

ترانسفر فرودگاهی مسافران، یکی از مهم‌ترین خدمات سفر محسوب می‌شود که اجرای درست آن در جلب رضایت مسافران تاثیر به‌سزایی خواهد داشت. به نظر شما چه عواملی موجب ارتقای کیفیت سرویس‌های ترانسفر و افزایش وفادرای مسافران خواهد شد؟ برخی از مهم‌ترین این فاکتورها از نظر کارشناسان این صنعت عبارتند از:

 • افزایش راحتی مسافران

امکان تعیین زمان ترانسفر و انتخاب مقصد موردنظر، موجب افزایش راحتی مسافران و صرفه‌جویی در زمان آن‌ها خواهد شد.

 • پرداخت آنلاین

در کنار رزرو قبلی سرویس ترانسفر، امکان پرداخت آنلاین و سریع هزینه‌‌های آن، سفری راحت را برای مسافران رقم خواهد زد. همچنین، وجود مبالغ شفاف بدون درنظرگرفتن هزینه‌های پنهان و سیاست‌های لغو سفر، به جلب رضایت مسافران بسیار کمک خواهد کرد.

 • ارائه‌ی گزینه‌های متنوع

آزادی عمل مسافران در انتخاب نوع ماشین و دسترسی به سایر گزینه‌های سفر، موجب ارتقای تجربه‌ی مسافران خواهد شد.

 • به‌موقع بودن 

بررسی تاخیر زمان پرواز و به‌موقع‌رسیدن راننده، یکی از مهم‌ترین نکاتی است که مدیریت آن موجب جلب رضایت هر دو طرف می‌شود.

 • ایمنی 

بررسی مجوز شرکت‌‌های ترانسفر و اطمینان از حفظ ایمنی و سلامت مسافران، در همه‌ی دوران به‌خصوص در زمان همه‌گیری ویروس کرونا از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • قابل‌اطمینان بودن 

ارزیابی خدمات شرکت‌های ترانسفر توسط مسافران، به افزایش اعتماد و اطمینان آن‌ها کمک شایانی خواهد کرد.

 • کیفیت بالای خدمات 

ارائه‌ی استاندارد بالایی از خدمات در همه‌ی حوزه‌ها مانند وسایل‌نقلیه‌ و عملکرد رانندگان، یکی از الزامات یک ترانسفر فرودگاهی عالی است که مدیریت آن، موجب اطمینان و راحتی مسافران خواهد شد.

حقیقت آن است که مارکت‌پلیس‌ها با دیجیتال‌‌سازی فرآیند رزرو ترانسفر و برآورده‌کردن ویژگی‌های یک ترانسفر عالی، تاثیر به‌سزایی در ارتقای کیفیت خدمات این حوزه داشته است.

ترانسفر، صنعتی با ظرفیت‌های بسیار

با توجه به طیف گسترده‌ی خدمات صنعت گردشگری و میزان تقاضا در آن، می‌توان از صنعت ترانسفر به‌عنوان یک منبع درآمدزا در شاخه‌های مختلف استفاده کرد. بررسی کارشناسان نشان می‌دهد که صنعت ترانسفر از پتانسیل‌های گسترده‌ای برخوردار بوده و هر پکیج سفر می‌تواند مولد بیش از چهار سرویس ترانسفر اختصاصی باشد. از ترانسفر خانه به فرودگاه و بالعکس گرفته تا ترانسفر نقطه به نقطه از هتل به فعالیت‌ها و جاذبه‌های تفریحی، از نمونه خدماتی است که علاوه بر افزایش درآمدزایی هتل‌ها و شرکت‌های حمل‌ونقل و حوزه‌های ذی‌نفع، موجب افزایش وفاداری مسافران نیز خواهد شد.

تورپل، برنامه‌ای هوشمند برای رزرو ترانسفر فرودگاهی

کلام آخر

وجود یک بازار آنلاین در حوزه‌ی ترانسفر فرودگاهی به مسافران این امکان را می‌دهد تا ضمن مقایسه انواع سرویس‌ها و خدمات تامین‌کنندگان سفر، بهترین سرویس ترانسفر مناسب خود را رزرو کنند. با در نظر گرفتن این موارد استفاده از پلتفرم‌هایی همچون تورپل یک معامله برد-برد برای ذینفعان صنعت ترانسفر و مسافران خواهد بود.

آخرین اخبار و مقالات صنعت گردشگری را از وب‌سایت «دی دی سفر» دنبال کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=14549

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.