3

مزایای سفر با جت‌ شخصی

 • 04 اردیبهشت 1400 - 11:32 - ویرایش شده : 05 اردیبهشت 1400 - 17:09
مزایای سفر با جت‌ شخصی
«پرایوت جت» (Private Jet) یا «جت‌‌های شخصی»، یکی از صنایع معروف‌ و پرطرفدار حوزه‌‌ی سفر و گردشگری است. اما چه عواملی موجب محبوبیت این صنعت در بین گردشگران شده است؟ برای پاسخ به این سوال با «دی دی سفر» همراه باشید تا با مزایای سفر با جت‌های شخصی بیشتر آشنا شویم.

سفر با پرایوت جت یا همان جت خصوصی در نگاه اول یک سفر لوکس و گران‌قیمت به‌نظر می‌رسد اما در کنار لوکس و راحت‌بودن، یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب جت شخصی، شخصی‌سازی پروازها و رفع نیازهای متنوع مسافران است.

اطلاعات موجود از نحوه‌ی سفر مسافران در طی سال‌های اخیر، خبر از رشد و توسعه‌ سفر با جت‌ های خصوصی در تمام نقاط جهان، به‌خصوص در منطقه «آسیا-اقیانوسیه»، می‌دهد. اگرچه در ابتدا بیشتر مشتریان جت‌ های شخصی را مسافران کاری و تجاری و سلبریتی‌ها تشکیل می‌دادند، اما این روزها مسافران تفریحی نیز به‌ مشتریان جت‌ های خصوصی اضافه شده و سهم زیادی از این بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

نقش موثر جت‌ های خصوصی در هدایت سفرها در هنگام شیوع جهانی ویروس «کرونا» نیز از دیگر دلایل افزایش قابل‌توجه تقاضای مشتریان برای سفر با جت‌ های خصوصی است، اما در یک نگاه کلی دلیل رشد و توسعه‌ی پرایوت جت و افزایش تقاضای مسافران برای پرواز با جت‌ های شخصی چیست‌؟ به‌عبارتی سفر با جت‌های شخصی چه مزایایی دارد؟

بررسی تجربه سفر مسافران در سراسر جهان با جت های شخصی نشان می‌دهد که ۸ عامل ذیل از مزایای اصلی سفر با جت‌ های خصوصی یا همان پرایوت جت است: 

 • امکان مدیریت برنامه‌ی سفر
 • دسترسی به فرودگاه‌های بین‌المللی و دورافتاده جهان
 • خدمات‌دهی و سرویس‌رسانی عالی
 • تجربه‌ی سفری لوکس و راحت
 • امکان سفر با حیوانات خانگی
 • تجربه‌ی سفری ایمن و بهداشتی
 • صرفه‌جویی در زمان
 • زمینه‌ی رشد اقتصادی صنایع مختلف

با «دی دی سفر» همراه باشید تا با برترین مزیت‌های استفاده از پرایوت جت یا جت‌ های شخصی بیشتر آشنا شویم.

مزیت سفر با جت های خصوصی در عصر حاضر

۱- امکان مدیریت برنامه‌ی سفر

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های پرواز با جت‌ های خصوصی، به‌خصوص برای مسافران کاری، امکان مدیریت برنامه‌ی سفر است. جلسات طولانی‌ غیرمنتظره یا تغییر ناگهانی برنامه‌‌ها از جمله مسائلی است که بسیاری از مسافران تجاری را ناگزیر به تغییر برنامه‌ی پرواز می‌کند. پرایوت جت با ایجاد انعطاف‌پذیری حداکثری به مسافران خود اجازه می‌دهد تا شرایط پرواز را متناسب با نیازها و برنامه‌های خود تنظیم کرده و نگرانی بابت از‌دست‌دادن پرواز یا انتظار در صف‌های طولانی‌مدت «چک‌-این» (Check-in) نداشته باشند.

از منحصربه‌فردترین فاکتورهای انعطاف‌پذیری جت‌ های خصوصی برای مسافران تجاری، امکان تغییر برنامه‌ی سفر در اواسط پرواز است. بدین ترتیب، مسافران قادر خواهند در صورت تغییر ناگهانی برنامه‌ها، بدون صرف زمان و هزینه‌ی مضاعف، مسیر سفر خود را آن‌طور که مایلند برنامه‌ریزی‌ و تغییر دهند.

جداسازی ترمینال‌های پرایوت جت، با نام اختصاری “FBO”، از مسافران هواپیماهای تجاری، از دیگر مزایایی است که ضمن ایجاد محیطی آرام و شخصی برای مسافران جت‌ های خصوصی، منجر به تسهیل و سرعت‌بخشیدن به پروسه‌ی چک‌-این و سوارشدن مسافران خواهد شد.

۲- دسترسی به فرودگاه‌های بین‌المللی و دورافتاده جهان

پرایوت جت در مقایسه با صنعت هواپیمایی تجاری، از پتانسیل‌های بیشتری برای ارتباط با اقصانقاط جهان برخوردار است. در واقع صنعت جت‌ های خصوصی، با طیف گسترده‌ای از جت‌های سبک و سنگین، قادر است از فرودگاه‌های به‌مراتب کوچک‌تر برای پرواز خود استفاده کرده و مسافران آن می‌‌توانند به‌راحتی به تعداد کثیری از فرودگاه‌های جهان، خواه دورافتاده‌ یا بین‌المللی، دسترسی یابند.

۳- خدمات‌دهی و سرویس‌رسانی عالی به مسافران

شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس پرایوت جت یا جت‌ های شخصی از لحظه‌ی رزرو آنلاین بلیط پرواز تا زمان رسیدن به مقصد، در دسترس مسافران خواهند بود. به‌طوری که تیم‌های پشتیبانی به‌طور ۲۴‌ساعته و در همه‌ی روزهای هفته از طریق ایمیل، «وب‌چت»، «اینستاگرام» یا دیگر برنامه‌های هوشمند با مسافران در ارتباط بوده و سفارش‌های مشتریان سریعاً توسط آژانس‌های مسافرتی رسیدگی خواهد شد.

در کنار پشتیبانی ۲۴ساعته، پذیرایی مسافران با بهترین نوشیدنی‌ها و غذاهای موردعلاقه در طول سفر، امکان حمل چمدان‌‌های بیشتر و تجربه‌ی سفری عالی با صندلی‌های راحت‌تر، از دیگر امکاناتی است که جت‌ های شخصی در اختیار مسافران قرار مي‌‌دهد.

اگر می‌خواهید با انواع مسافران جت‌ های خصوصی بیشتر آشنا شوید، مطلب «کدام جت خصوصی مناسب مسافر شما است؟» در «دی دی سفر» را از دست ندهید.

بررسی مزایای سفر با جت‌های خصوصی

 ۴- تجربه‌ی سفری لوکس و راحت

مسافران در سفر با پرایوت جت‌‌ ها، متناسب با نوع خرید خود، به طیف گسترده‌ای از امکانات رفاهی در کابین هواپیما دسترسی خواهند داشت. از سرویس‌های نوشیدنی و غذا گرفته تا تماشای فیلم، گوش‌دادن به‌ موسیقی موردعلاقه، دسترسی به اینترنت و تلفن همراه و حتی بازی‌های سرگر‌م‌کننده، از امکاناتی است که در دسترس مسافران قرار خواهد گرفت.

شرایط استراحت و خوابیدن در پرواز‌های طولانی و شبانه، یکی از مسائل مهمی است که همیشه با نارضایتی مسافران در هواپیماهای تجاری روبه‌رو است؛ اما جت‌ های خصوصی با تعبیه‌ی صندلی‌های بزرگ و تخت‌خواب‌شو و ایجاد محیطی آرام، نگرانی مسافران را از استراحت در پروازهای شبانه رفع کرده و سفری همراه با آرامش برای‌شان فراهم می‌کند.

۵- امکان سفر با حیوانات خانگی

برای برخی از مسافران، مراقبت از حیوانات خانگی همانند فرزندانشان حائز اهمیت است. پرایوت جت به مسافران خود اجازه می‌‌دهد تا برخلاف هواپیماهای تجاری به‌جای نگهداری حیوانات در محفظه‌های چمدان، آن‌ها را با خود به داخل جت آورده و در تمام طول سفر در کنار خود از آن‌ها نگهداری کنند.

۶- تجربه‌ی سفری ایمن و بهداشتی

تامین حریم شخصی مسافران، همیشه یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی بوده که طرفداران پرایوت جت از آن یاد می‌کنند. اما این شاخصه‌ی مهم در جت‌ های شخصی با شروع همه‌گیری ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹-۱۳۹۸) رنگ‌وبویی دیگر به خود گرفت.

درست در زمانی که مسافران به‌دنبال تجربه‌ی سفری ایمن با رعایت فاصله‌ی اجتماعی، پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از تماس مستقیم با افراد دیگر بودند، صنعت پرایوت جت توانست با نوید تامین حریم خصوصی افراد و کاهش نقاط تماس آنان با اطراف و مسافران دیگر، توجه مشتریان متعددی را از سراسر جهان، از جمله منطقه‌ی «آسیا-اقیانوسیه»، به خود جلب کند.

همچنین، محیط آرام و شخصی جت‌ های خصوصی با ایجاد شرایط مطلوب جهت تمرکز و بحث پیرامون مسائل مختلف، گزینه‌‌ای عالی برای سفرهای تیمی کاری به حساب آمده و مسافران می‌توانند با آرامش‌خاطر خود را برای شرکت در یک جلسه‌ی کاری یا کنفرانس عمومی آماده کنند.

۷- صرفه‌جویی در زمان

امکان پرواز مستقیم با جت‌ های خصوصی، ضمن کاهش پروسه‌ی چک‌-این مسافران و پرهیز از معطلی در صف‌های طولانی، حدود ۲ ساعت از طول زمان سفرها می‌کاهد. در حقیقت، پرایوت جت با کاهش زمان سفر به مسافران این امکان را می‌دهد تا سریع‌تر به مقصد رسیده و با پیشبرد بهتر کارها، زمان بیشتری را در کنار خانواده یا دوستان خود صرف کنند.

یکی دیگر از فاکتورهای صرفه‌جویی در زمان، به پروسه‌ی برنامه‌ریزی پرواز با جت‌ های خصوصی باز می‌گردد. مسافران پرایوت جت‌ می‌توانند به‌راحتی در عرض چند ساعت برنامه‌ی پرواز خود را تنظیم کرده و تنها دقایقی قبل از پرواز خود را به فرودگاه برسانند.

۸- زمینه‌ی رشد اقتصادی صنایع مختلف

صنعت پرایوت جت، به‌طور غیرمستقیم تاثیربه‌سزایی در توسعه و رشد اقتصاد جهانی دارد. این صنعت به‌دلیل دسترسی گسترده به خطوط هوایی و توانایی اتصال نقاط مختلف جهان به یکدیگر، نقشی استراتژیک در رشد حوزه‌های مختلف اقتصادی-اجتماعی ایفا کرده و شرایط پیشرفت و توسعه‌ی صنعت هواپیمایی و زیرمجموعه‌های آن مانند حمل‌ونقل، تعمیر و نگهداری را فراهم می‌کند.

کلام آخر

در آخر می‌توان گفت، هماهنگی خدمات و ویژگی‌های صنعت پرایوت جت با نیاز روز مسافران، از مهم‌ترین کلیدهای موفقیت این صنعت در جهان است و تلاش برای جلب رضایت مشتریان و شخصی‌سازی سفر برای آنان، از فاکتورهای مهمی است که این صنعت به‌خصوص پس از بحران کرونا بیشتر به آن توجه می‌کند.

 چشم‌انداز و شرایط جت‌‌ های خصوصی در بازارهای جهانی را در مطلب «افزایش رزرو جت شخصی در بازار جهانی و دوران کرونا» از «دی دی سفر» بخوانید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=11230

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.