5

15 ترند برتر بازاریابی بی تو بی در سال 2021- قسمت سوم

  • 02 فروردین 1400 - 11:47 - ویرایش شده : 02 فروردین 1400 - 11:46
15 ترند برتر بازاریابی بی تو بی در سال 2021- قسمت سوم
در عصر حاضر وجود نگاهی تیزبین، ذهنی باز و استراتژی‌های بازاریابی بی تو بی پویا، برای هم‌گام‌شدن با پیشرفت سریع تکنولوژی یک نیاز ضروری است. اگر شما هم به‌دنبال کسب درآمد و رتبه‌ی عالی در سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰-۱۳۹۹) هستید، با ما در «دی دی سفر» همراه باشید تا با برترین ترندهای بازاریابی بی تو بی در سال ۲۰۲۱ آشنا شوید.

در دنیای مدرن، آنچه که موجب موفقیت مشاغل مختلف اعم از «بی تو سی» (B2C) و «بی تو بی» (B2B) می‌شود، همگام‌شدن با پیشرفت تکنولوژی و تغییر سلایق مصرف‌کنندگان و به‌کاربردن استراتژی‌های بازاریابی نوین است.

اکنون که جهان ما با پدیده‌ای ناشناخته و مرموز دست‌وپنجه نرم می‌کند و روش‌های سنتی بازاریابی کارایی خود را از دست داده‌اند، آشنایی با به‌روزترین ترندهای بازاریابی، یک نیاز اساسی برای همه‌ی مشاغل بی تو بی خواهد بود.

در قسمت اول و دوم مقاله‌ی «۱۵ ترند برتر بازاریابی بی تو بی» با ده مورد از این راهکارهای کاربردی آشنا شدیم، با ما در دی دی سفر همراه باشید تا پنج مورد باقی‌مانده را با یکدیگر بررسی کنیم.

پلتفرم زوماتو و بازاریابی بی تو بی

۱- ایمیل‌های سرگرم‌کننده و شخصی‌سازی ‌شده  

دیگر دورانی که ایمیل‌ها با محتوای طولانی و کسل‌کننده خود مستقیماً به سطل زباله‌ حساب کاربریتان منتقل می‌شدند، گذشته است.

امروزه ایمیل‌ها به یک کانال توزیع جذاب، سازگار و قابل اعتماد برای بازاریابان بی تو بی تبدیل شده‌اند. چیزی حدود ۶۰درصد از بازاریابان بی تو بی، ایمیل‌های جذاب و سرگرم‌کننده را یک خروجی سودآور برای درآمدزایی می‌دانند و معتقدند وجود این دسته از ایمیل‌ها توجه مشتریان را به کسب‌وکارهای بی تو بی جلب خواهد کرد.

نحوه‌ی کارکرد ایمیل‌های مدرن در بازاریابی بی تو بی

«زوماتو» (Zomato)، یکی از بهترین مثال‌ها در استفاده از ایمیل‌های مدرن و سرگرم‌کننده برای رونق بازاریابی بی تو بی است. کمپانی زوماتو کار خود را ۱۲ سال پیش در شهر «دهلی نو» در «هند» آغاز کرد. این کمپانی در ابتدا با راه‌اندازی یک وب‌سایت به معرفی بهترین رستوران‌ها از لحاظ کیفیت در هند پرداخت و امروزه به‌یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های معرفی رستوران‌ها، کافه‌ها و تهیه‌ی غذا در جهان تبدیل شده است که بیش از ۲۴ کشور جهان و ۱۰۰ میلیون غذای بین‌المللی را پوشش می‌دهد.

زوماتو یکی از معدود برندهایی است که با ایمیل‌ها و پست‌های سرگرم‌کننده و شوخ‌طبع خود در شبکه‌های اجتماعی شناخته می‌شود. در واقع زوماتو ضمن ارائه‌ی یک  شیوه‌ی داستانی و کمدی در ایمیل‌های خود، مخاطب را به فکر وا می‌دارد. این کمپانی با استفاده از مدل‌های گرافیکی و متن‌های کوتاه، سبکی مخصوص به خود را ابداع کرده است و کاملاً آگاهانه از این سبک در تولید محتوا خود استفاده می‌کند.

در واقع شخصی‌سازی ایمیل‌ها و ملموس و سرگرم‌کننده بودن آن، فارغ از اینکه شرکت شما یک برند بی تو بی یا بی تو سی است، توجه مشتریان زیادی را به سمت محصولات و خدمات شما جلب خواهد کرد و آن‌ها را ترغیب می‌کند که ایمیل‌های شما را پیش از فرستادن به سطل زباله، با دقت بخوانند.

ایمیل‌هایی که کاربران را با نام کوچکشان خطاب می‌کند و در مورد سلایق و سرگرمی‌های آن‌ها صحبت می‌کند، ۲۶درصد احتمال دیده‌شدن آن‌ها بیشتر از سایر ایمیل‌ها است و همین امر ایمیل‌ها را به یک عنصر باارزش برای تجارت بی تو بی شما تبدل می‌کند.

لینکدین و بازاریابی بی تو بی

۲- قدرت بی‌پایان برنامه‌ی اجتماعی لینکدین

بررسی‌ها نشان می‌دهد که شبکه اجتماعی «لینکدین» (Linkedln)، بهترین پلتفرم برای بازاریابان بی تو بی محسوب می‌شود. کارشناسان معتقدند که هیچ پلتفرمی بهتر از لینکدین نمی‌تواند تجارت بی تو بی کسب‌وکار شما را رونق دهد. از این رو، لینکدین با احاطه‌ی کامل بر بازاریابی بی تو بی، نیاز به توجه و سرمایه‌گذاری بیشتر نسبت به سایر پلتفرم‌ها دارد.

نحوه‌ی کارکرد لینکدین در بازاریابی بی تو بی

طبق گزارشات، بیش از ۸۰درصد از محتواهای بی تو بی از پلتفرم لینکدن تولید می‌شود و این مقدار تقریبا هفت برابر بیشتر از پلتفرم‌های دیگر ارزیابی شده است. علاوه بر این، بیش از ۹۱درصد از بازاریابان، لینکدین را برای تبلیغات محتوای حرفه‌ای انتخاب می‌کنند.

برای بازاریابان تاره‌کاری که نحوه‌ی استفاده و سودآوری از برنامه‌ی لینکدین را نمی‌دانند، استفاده از استراتژی‌های بازاریابی پولی لینکدین راهکاری ایده‌آل به‌نظر می‌رسد. چنین شیوه‌هایی به بازاریابان کمک می‌کند تا توجه مخاطبان اصلی خود را مانند خریداران محصولات بی تو بی، اینفلوئنسرهای تجاری، مشتریان و محققان بی تو بی، نسبت به کسب‌وکارشان جلب کنند.

پیشنهاد دی دی سفر: نقش تورپل در بهبود ساختار تجاری شرکت‌ های مدیریت مقصد گردشگری

تولید محتوا و بازاریابی بی تو بی

۳- بهینه‌سازی مجدد محتوا در وب‌سایت‌ها و بلاگ‌ها

همه‌ی ما می‌دانیم که گوگل در جواب سوالات کاربران، میلیاردها وب‌سایت در صفحات جست‌وجوی خود نشان می‌دهد و اگر شما یک بازاریاب بی تو بی تازه‌کار هستید، مطمئن باشید که وب‌سایت شما در صفحات اول گوگل جایی ندارد.

از آنجا که محتوای تازه به تحقیق، نوشتن، ویرایش و سپس انتظار طولانی برای رتبه‌بندی در موتور جست‌وجوگر گوگل نیاز دارد، درنتیجه مدت‌ زیادی طول خواهد کشید تا میوه‌ای که کاشته‌اید به ثمر بنشیند و درست همین جا است که بهینه‌سازی مجدد محتوا به شما کمک خواهد کرد تا رتبه‌بندی خود را در گوگل ارتقا ببخشید. هر بازازیاب بی تو بی حرفه‌ای می‌داند اگر وب‌سایت او در بین سه رتبه‌ی اول گوگل قرارنگیرد، شانس کمی برای دیده‌شدن توسط کاربران دارد.

رتبه‌بندی سایت و بازاریابی بی تو بی

نحوه‌ی عملکرد بهینه‌سازی محتوا در بازاریابی بی تو بی

بررسی‌ها نشان می‌دهد وب‌سایت‌هایی که در رتبه‌های اول، دوم و سوم قرار می‌گیرند به ترتیب ۳۳، ۱۸ و ۱۱درصد شانس کلیک‌خوردن توسط کاربران دارند. در نتیجه مشاغل بی تو بی می‌توانند با حفظ کردن آدرس “URL” و لینک‌های داخلی و خارجی، با کمترین تغییر محتوا، صفحات و وبلاگ‌های خود را بهینه‌سازی کنند. برای این کار بازاریابان باید از آخرین به‌روزرسانی‌ها مطلع بوده و متناسب با آن‌ها محتوا تولید کنند.

پیشنهاد دی دی سفر: شما چه نوع فروشنده‌ای هستید؟ به‌همراه پرسش‌نامه

گوگل مای بیزنس و بازاریابی بی تو بی

۴- بهینه‌سازی جست‌وجوی محلی

امروزه به لطف تکنولوژی اینترنت و استراتژی‌های بازاریابی محلی، جذب مشتریان محلی راحت تر از همیشه خواهد بود. اگر به‌دنبال جذب مصرف‌کنندگان مناطق بومی خود هستید، باید بدانید که بازاریابی در یک منطقه جغرافیایی تعریف شده بسیار مؤثرتر از بازاریابی گسترده عمل خواهد کرد. در واقع از طریق استراتژی‌های بازاریابی محلی مشاغل بی تو بی و هدف‌گذاری آن‌ها بر روی یک منطقه‌ی جغرافیایی، مصرف‌کنندگان می‌توانند به‌راحتی در مورد انواع مشاغل محلی، نوع محصولاتی که می‌فروشند، آدرس و شماره تماس آن‌ها اطلاعات کسب کنند. در همین راستا، داشتن یک حساب کاربری در «گوگل مای بیزنس» (Google My Business) یک امر ضروری برای همه‌‌ی مشاغل کوچک و بزرگ به‌خصوص کمپانی‌هایی  است که مستقیماً با مصرف‌کنندگان در تماس‌اند.

نحوه‌ی عملکرد پلتفرم گوگل مای بیزنس در رونق بازراریابی محلی بی تو بی

ایجاد یک حساب کاربری در پلتفرم رایگان «گوگل مای بیزنس» موجب می‌شود تا مشتریان هر زمان که نام کمپانی شما را در «گوگل مپ» (Googel Map) یا موتور جست‌وجو گوگل جست‌وجو می‌کنند، به‌راحتی به وب‌سایت شما دسترسی پیدا کنند.

در حقیقت، حساب‌های «گوگل مای بیزنس» علاوه بر اینکه سئوی محلی بازاریابان بی تو بی را بهبود می‌بخشد، به مشاغل اطمینان می‌دهد که در صورت جست‌وجوی نام آن‌ها در اینترنت، در صفحه‌ی اول گوگل ظاهر شوند.

ساعت کاری، آدرس و مسیرهای دسترسی، تصاویر و میزان بازدیدها، از جمله اطلاعاتی است که این پلتفرم به مشتریان نشان می‌دهد. همچنین، امکان تجزیه و تحلیل و بررسی داده‌ها را برای مالکان و سرمایه گذاران فراهم می‌کند.

در واقع سئوی محلی با استفاده از پلتفرم‌هایی مانند گوگل مپ و فاکتورهای ارگانیک، صفحات جست‌وجوی گوگل را برای کاربران محلی بهینه‌سازی می‌کند. البته باید به یاد داشته باشیم که بازاریابی محلی توسط گوگل مپ، بسیار کندتر از سئوی جهانی عمل می‌کند؛ اما نتایج آن در رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

در انتها می‌توان گفت که اگر در یک منطقه‌ی جغرافیایی شهرت محلی خود را حفظ کنید، پیداکردن مشتریان برای شما بسیار آسان تر خواهد بود. همچنین اگر مشتریان اطلاعات دقیقی از آدرس و محصولات فروشی شما در صفحات گوگل کسب نکنند، اعتماد خود را نسبت به برند تجاری شما از دست داده و دیگر در سفرهای خود به شما اعتماد نخواهند کرد.

۵- بازاریابی از طریق اینفلوئنسرها

بازاریابی از طریق اینفلوئنسر، از جمله استراتژی‌هایی است که بیشتر با برندهای بی تو سی در ارتباط است. در واقع آن دسته از برندهای بی تو سی که مستقیما با مشتریان سروکار دارند، از افراد تاثیرگذار شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ و معرفی محصولات خود به مردم استفاده می‌کنند تا از این طریق میزان فروش محصولات خود را افزایش دهند.

در واقع تبلیغاتی که اینفلوينسرهای بازاریابی برای برندهای بی تو سی انجام می‌دهند موجب افزایش آگاهی مشتریان نسبت به این برند شده و با ارائه‌ی یک چشم‌انداز درست از نحوه‌ی کسب‌وکار و محصولات، موجب افزایش اعتبار و در ادامه جذب مشتریان بیشتر خواهد شد.

اما آنچه مشاغل از آن غافل شده‌اند، اهمیت بازاریابی اینفلوئنسرها بر مخاطبان بی تو بی است. سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰-۱۳۹۹)، سالی خواهد بود که بازاریابان بی تو بی با اینفلوئنسرهای برجسته این حوزه همکاری خواهند کرد و با تولید محتواهای کوچک‌تر و تمرکز بر پرسوناهای مشخص، هر آنچه که مشتریان نیاز دارند، در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند.

بازاریابی بی تو بی از طریق اینفلوئنسر

عملکرد اینفلوئنسرها در بازاریابی بی تو بی

در واقع آنچه که در بازاریابی از طریق اینفلوئنسرها اهمیت دارد، نوع محتوایی که که توسط اینفلوئنسر تولید می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد «کیس استادی» (Case Study)  یا «مطالعه‌ی موردی» که به معرفی یک بخش خاص از خدمات بی تو بی می‌پردازد، بیشتر مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد.

نتیجه

در آخر می‌توان گفت که همه‌ی ترندهای نام‌برده شده، از ایمیل‌های شخصی‌سازی شده گرفته تا بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجوگر، همگی شمار را برای رقابت در میدان سرسخت بازاریابی بی تو بی کمک خواهند کرد. پس اگر به‌دنبال شکست رقیبان خود در میدان رقابت هستید، پذیرفتن ترندهای جدید و به‌کاربستن آن‌ها اولین گام برای پیروزی شما خواهد بود.

برای اطلاع بیشتر در رابطه با آخرین ترندهای بازاریابی بی تو بی در صنعت گردشگری، ما را در وب‌سایت «دی دی سفر» دنبال کنید.

پیشنهاد دی دی سفر: استارتاپ گردشگری رومی، فرشته نجات صنعت مهمان یاری پاکستان

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=7194

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.