12

اسکای اسکنر و راه‌اندازی پلتفرمی مخصوص تشخیص مسیرهای پروازی بدون تقاضا

  • 15 بهمن 1399 - 12:18 - ویرایش شده : 18 بهمن 1399 - 11:31
اسکای اسکنر و راه‌اندازی پلتفرمی مخصوص تشخیص مسیرهای پروازی بدون تقاضا
«اسکای اسکنر» (SkyScanner) در جدیدترین اقدام خود با همکاری شرکت فناوری‌محور «اینتنت تک» (Intent Tech)، قصد دارد پلتفرم جدیدی مجهز به هوش مصنوعی برای ردیابی مسیرهای غیرقابل استفاده خطوط هواپیمایی راه‌اندازی کند.

دی دی سفر– اسکای اسکنر،  هدف خود را از چنین همکاری و اقدامی، شناسایی مسیرهای بدون مسافر، خارج کردن آن‌ها از دسترس، حفظ بودجه و کمک به شرکت‌های هواپیمایی برای شناخت مسیرهای پرتقاضا و افزایش درآمدزایی آن‌ها اعلام کرده است. سرویس جدید اسکای اسکنر که با نام “Unserved Routes” که با همکاری شرکت «اینتنت تک» راه‌اندازی می‌شود، به شرکت‌های هواپیمایی و فرودگاه‌ها اجازه می‌دهد تا آخرین داده‌ها در خصوص تقاضای مسافران را بررسی کرده و بدانند که افراد دقیقا به‌دنبال چه‌چیزی بوده یا درخواست‌هایشان برای کدام مسیرها در چه زمانی افزایش می‌یابد.

اسکای اسکنر در این خصوص اعلام کرده است: «ممکن است شرکت‌های هواپیمایی، تنها با تکیه کردن بر داده‌های وب‌سایت یا ماژول‌های خود، سرمایه و فرصت‌های خود را با ارائه پرواز در مسیرهای بدون تقاضا از دست بدهند.» این در حالی است که ماژول جدید، به شرکت‌های مختلف هواپیمایی و مدیریت فرودگاهی اجازه می‌دهد «تقاضای واقعی سفر» را بررسی کرده و با استفاده از امکان تبادل داده‌ها در زمان حقیقی، امکانات لازم برای سرمایه‌گذاری در مسیرهای پرطرفدار را فراهم کنند.

«مایکل دوچرتی» (Michael Docherty)، مدیرعامل طراحی محصولات داده‌های اسکای اسکنر نیز در این خصوص می‌گوید: «شرکت‌های هواپیمایی در حال حاضر این فرصت را دارند که با بررسی همه‌جانبه نقص‌های کار خود و تجزیه‌و‌تحلیل نقطه ضعف‌هایشان، برای حضور در صنعت هواپیمایی «پساکرونا» و ارائه خدمات به مسافران پروازها آماده شوند چرا‌که دیگر روش‌های قدیمی بررسی تقاضای مسافران در صنعت هواپیمایی، پاسخگوی نیازهای امروز نیست و کاربردی نخواهد داشت.»

گزارش‌های اخیر «کریریوم» (Cirium) نیز حاکی از آن است که شرکت‌های هواپیمایی برای افزایش تقاضا نیاز به استفاده از داده‌های مخاطب‌محور از منابع مختلف مانند شبکه‌های اجتماعی دارند.

دوچرتی عقیده داد که استفاده از داده‌های جمع‌آوری شده از منابع مخاطب‌محور، نیاز شرکت‌های هواپیمایی برای آشنایی با سلیقه  مسافران پساکرونا و ترندهای جدید و محبوب گردشگری است. استفاده از چنین منابعی به‌خصوص زمانی که پلتفرم طراحی شده مجهز به هوش مصنوعی باشند، باعث تغییر طرز فکر فعالان صنعت هواپیمایی و همگرایی عملکرد آن‌ها در راستای نیاز مخاطبان می‌شود که در نهایت منجر به افزایش اعتماد متقابل در مسافران و افزایش تقاضا خواهد شد.

ساز و کار “Unserved Routes” چگونه است؟

اسکای اسکنر در خصوص طرز کار این ماژول جدید مجهز به هوش مصنوع اینطور می‌گوید: «”Unserved Routes” هر مسیر پروازی را براساس حجم جستجو، تغییرات تقاضا و همچنین اختلاف قیمت‌ها و نرخ تبدیل هزینه خدمات غیرمستقیم تجزیه‌و‌تحلیل کرده و داده‌های موردنیاز را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد.»

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=6835

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.