5

پاسخ به سوالات متداول اخذ اقامت امارات از طریق خرید ملک

 • 06 خرداد 1400 - 9:52 - ویرایش شده : 10 خرداد 1400 - 9:38
پاسخ به سوالات متداول اخذ اقامت امارات از طریق خرید ملک
خرید ملک در دبی و اخذ اقامت از این راه یکی از پرتقاضاترین روش‌های مهاجرت به امارات متحده عربی است. در ادامه به سوالات متداول در این زمینه پاسخ خواهیم داد.

دی دی سفر– «خرید ملک در دبی» یکی از راه‌های اخذ اقامت موقت امارات متحده عربی است. این روش مهاجرت در واقع نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و ویزایی که فرد تحت شرایط خاص دریافت می‌کند زیرمجموعه این روش اخذ اقامت امارات است. در همین راستا «دی دی سفر» در مصاحبه‌ای با مدیر فروش شرکت «گلف گیت» (GulfGate)، به سوالات رایج خریداران ملک در دبی پاسخ داده و مشکلات و چالش‌های احتمالی خریداران و شرایط اخذ ویزای امارات با خرید ملک در دبی را بررسی کرده است.

اخذ اقامت امارات با خرید ملک در دبی

در قسمت اول از این مطلب مدیر فروش شرکت گلف گیت، به ۴ سوال رایج خریداران در خصوص اخذ اقامت امارات با خرید ملک به‌صورت کلی پاسخ داده است. این سوالات عبارتند از:

 • حداقل هزینه لازم برای اخذ ویزای امارات به‌ازای هر شخص با خرید ملک چقدر است؟
 • آیا هزینه‌ای که برای خرید ملک پرداخت می‌شود، شامل هزینه اخذ اقامت امارات هم می‌شود؟
 • کار پیگیری اخذ اقامت به‌عهده آژانس است یا فرد؟
 • مدت زمان اعتبار این اقامت چقدر خواهد بود؟ 

پاسخ: شرایط اخذ اقامت امارات در دبی از طریق خرید ملک می‌تواند بسته به شرایط سرمایه‌گذاری و خریدار متفاوت باشد. افراد می‌توانند با سرمایه‌گذاری جهت خرید ملک در دبی دو نوع اقامت طولانی‌مدت دریافت کنند:

 • پرداخت حداقل ۱ میلیون درهم جهت اخذ اقامت ۳ ساله امارات برای یک نفر
 • پرداخت مبلغ بیش از ۵ میلیون درهم جهت اخذ اقامت ۵ ساله امارات برای یک نفر

مسئله‌ دیگری که در خصوص اخذ اقامت امارات و خرید ملک در دبی باید به آن دقت داشت، جدا بودن این دو موضوع از یکدیگر است، بنابراین یک مشاور املاک تنها وظیفه تسهیل، مشاوره و انجام کارهای ملک را بر عهده دارد و پس از تحویل کلید وظیفه پیگیری و «پرداخت هزینه اقامت» برعهده فرد خواهد بود. البته در مواردی برخی از شرکت‌ها و آژانس‌های مشاور املاک مانند «گلف گیت» مشتریان خود را تا مرحله اخذ اقامت امارات همراهی می‌کنند و فرد می‌تواند با پرداخت هزینه از کمک این شرکت تا مرحله اخذ اقامت امارات بهره‌مند شود.

انواع ملک‌های قابل خریداری در دبی

 • ملک‌های تحت پوشش گلف گیت در کدام مناطق دبی قرار دارند؟ 
 • شروع قیمت ملک‌ها از چه رقمی است؟ آیا محدودیت خاصی برای خرید ملک وجود دارد؟
 • انواع ملک‌های قابل خریداری، زمان تحویل و شرایط آن‌ها توسط شرکت «گلف گیت» چگونه است؟

پاسخ: شرکت «گلف گیت» انواع گزینه‌های خرید ملک‌های تجاری و مسکونی از ملک‌های قدیمی تا پروژه‌های در حال ساخت (تحویل طولانی‌مدت) از سراسر مناطق دبی را بسته به سلیقه خریدار در اختیار او قرار می‌دهد و از زمان مشاوره تا مرحله نهایی تحویل کلید با او همراه خواهد بود.

در پاسخ به سوال دوم مدیر فروش این شرکت می‌گوید: «محدودیت خاصی در پرداخت هزینه خرید ملک در دبی وجود ندارد. پرداخت حداقل ۱ میلیون درهم شرط اصلی جهت اقدام برای اخذ ویزای امارات است. فرد می‌تواند خانه‌ای به‌ارزش ۲ میلیون درهم خریداری کرده و با ذکر نام شریک در سند ملک برای ۲ نفر ویزا بگیرد.»

تنوع قیمت‌ املاک تحت پوشش گلف گیت نیز بسیار گسترده است. در مناطق قدیمی قیمت خانه‌ها پایین‌تر بوده و فرد می‌تواند با سرمایه‌گذاری و مشورت با یک مشاور املاک هزینه موردنظر خود را بین خرید خانه‌های مختلف با هزینه‌های متفاوت تقسیم کند.

در خصوص انواع ملک‌های قابل خریداری، شرایط خرید خانه و پرداخت و مسائل این چنینی ابتدا باید به سه نوع ملکی که افراد می‌توانند در دبی جهت اخذ اقامت امارات سرمایه‌گذاری کنند، به‌موارد زیر اشاره کرد:

 • پروژه‌های پیش‌ساخته، جدید و آماده تحویل (۱ الی ۳ ماه)
 • خانه‌های قدیمی و ساخته شده
 • پروژه‌های در حال ساخت (تحویل ۱ الی ۴ ساله)

محبوب‌ترین نوع سرمایه‌گذاری برای خرید پروژه‌های پیش‌ساخته و آماده تحویل است، چرا که خریدار در کمتر از سه ماه می‌تواند بسته به شرایط پرداخت، کلید خانه خود را در دبی تحویل گرفته و برای اخذ ویزای امارات اقدام کند.

شرایط پرداخت و خرید ملک در دبی

وی، در ادامه صحبت‌های خود می‌گوید: «افراد متقاضی می‌توانند در هر منطقه‌ای از «جمیرا» تا «داون تاون» دبی ملک مورد نظر خود را خریداری کنند. این تنوع به‌خصوص در بازار خرید‌و‌فروش املاک پیش‌ساخته و آماده تحویل بسیار بیشتر است.»

شرایط پرداخت و خرید ملک در دبی

شرایط خرید املاک پیش‌ساخته و نو در دبی

پروژه‌های پیش‌ساخته و آماده تحویل بسیار زیادی در دبی وجود دارد که سالانه توسط سرمایه‌گذاران خارجی خریداری می‌شود. دلیل محبوبیت این دسته از املاک، «شرایط پیش‌ پرداخت» آن‌ها است. معمولا شرایط خرید این املاک براساس ترکیبی از پرداخت درصدی هزینه به‌عنوان پیش‌پرداخت و پرداخت مابقی قیمت ملک به‌صورت قسطی است.

برای مثال شرکت‌های مختلف برای خرید این املاک ابتدا ۱۰ الی ۳۰ درصد از هزینه کل ملک را به‌عنوان پیش‌پرداخت دریافت کرده و پس از تحویل کلید خانه، ۱ الی ۲ ماه، خریدار باید طی قسط‌های ۴ تا ۵ ساله (حداکثر) مابقی را پرداخت کند. در این خصوص باید دقت داشت اگر خریدار قصد اخذ اقامت امارات با استفاده از این روش را دارد، باید مبلغ سرمایه‌گذاری شده اولیه نیز بیش از ۱ میلیون درهم باشد.

شرایط خرید خانه‌های قدیمی

به‌دلیل مالکیت شخص دیگر بر خانه‌های قدیمی، خرید املاک قدیمی در دبی به‌صورت کاملا «نقدی» انجام می‌شود و فرد خریدار موظف است هزینه را به‌صورت یکجا به صاحب ملک بپردازد. گاهی قیمت این خانه‌های قدیمی بسیار مناسب بوده و مبلغی کمتر از ۱ میلیون درهم دارند.

شرایط خرید ملک‌های در حال ساخت

شرایط خرید این دسته از ملک‌ها و اخذ اقامت امارات از این طریق کمی زمان‌بر است، چرا که فرد ابتدا مبلغ نسبتا پایینی را به‌عنوان ودیعه پرداخت کرده و سپس تا پایان مدت زمان اقساط باید برای تحویل کلید صبر کنند. این مدت زمان می‌تواند بسته به قسط‌بندی انجام شده تا ۵ سال نیز ادامه یابد.

چالش بزرگ خریداران

یکی از چالش‌هایی که خریداران معمولا در هنگام تحویل ملک در دبی با آن روبه‌رو می‌شوند، مسئله نیاز به ارائه «چک» در برخی پروژه‌ها است. اگرچه این مسئله تنها در برخی پروژه‌ها به‌چشم می‌خورد اما در چنین حالتی، فردی که فعلا اقامت امارات را ندارد نمی‌تواند اقدام به گرفتن دسته چک کند، بنابراین دو راه پیش رو دارد:

 • پرداخت کل مبلغ باقی‌مانده به‌صورت یکجا
 • اجاره کامل ملک به سازنده تا پایان اقساط

در حالت اول، مشکل به راحتی حل خواهد شد. اما در مورد مسئله دوم، شرکت سازنده مدیریت ملک را در دست گرفته و کلید را تا پایان اقساط به خریدار تحویل نمی‌دهد. در این حالت شرکت، ملک را به فرد دیگری اجاره می‌دهد. در صورت اجاره ملک بسته به قوانین شرکت سازنده، یا از اقساط ماهانه مبلغی کسر می‌شود یا در انتها مبلغی به مالک پرداخت می‌شود.

البته در برخی پروژه‌ها در شرایط خاص، شرکت‌ سازنده به خریدار این امکان را می‌دهد که از یک نفر سوم (Third-party) استفاده کرده و چک معتبر یک شهروند ساکن امارات که می‌تواند دوست یا آشنای خریدار باشد، را ارائه دهد.

پاسخ به برخی از سوالات رایج خرید ملک در دبی و اخذ اقامت امارات

در ادامه به برخی دیگر از سوالات رایج در رابطه خرید ملک و سرمایه‌گذاری در دبی و اخذ اقامت امارات خواهیم پرداخت:

۱. مدت زمان تحویل کلید نهایی و پایان پروژه‌ها چقدر است؟ 

این مورد بسته به نوع ملک خریداری شده می‌تواند از ۱ ماه تا ۵ سال متفاوت باشد.

۲.پس از تکمیل هزینه و پرداخت اقساط ملک (۱ میلیون درهم) تا روز دریافت اقامت امارات چقدر زمان می‌برد؟

پس از تحویل ملک و اقدام برای دریافت ویزا، اغلب ۱۰ الی ۱۵ روز کاری زمان می‌برد تا ویزا صادر شود اما گاهی این بازه زمانی تا ۳۰ روز نیز افزایش می‌یابد.

۳. آیا می‌توان ملک خریداری شده را تعویض کرده یا فروخت؟

بله، شما در هر زمانی می‌توانید چنین کاری انجام دهید. اما اگر اقامت دریافتی روی سند خانه و براساس ارزش سرمایه‌گذاری شده باشد، باید ابتدا اقامت خود را لغو کرده یا سند خانه جدید که هم‌ارزش (یا بیشتر) از ۱ میلیون درهم قیمت دارد را جهت حفظ اقامت خود به اداره مهاجرت ارائه دهید.

۴. با داشتن چنین اقامتی می‌توان چه کارهایی انجام داد؟

از آنجایی که خرید ملک در دبی و اخذ اقامت امارات از این طریق زیرمجموعه اقامت سرمایه‌گذاران می‌شود، لذا فرد نمی‌تواند با چنین اقامتی استخدام شده و به‌صورت رسمی شغلی یا پروانه کسب داشته باشد. اما از کلیه حقوق شهروندی برخوردار بوده و می‌تواند در پروژه‌ها یا شرکت‌های مختلف و بازار سهام سرمایه‌گذاری کند.

۵. ملک خریداری شده باید حتما مسکونی باشد یا تجاری؟

در این خصوص چندان تفاوتی وجود ندارد با خرید هر دو نوع ملک می‌توانید اقامت ۳ ساله امارات را دریافت کنید، هرچند که قوانین خرید ملک تجاری در دبی بسیار متفاوت است اما اگر قصد اخذ اقامت امارات با خرید ملک را دارید تنها کافی است ارزش ملک بیش از ۱ میلیون درهم باشد.

۶. چه زمانی می‌توانم برای اخذ ویزای امارات اقدام کنم؟

به‌محض پرداخت هزینه ۱ میلیون درهم می‌توان برای اخذ اقامت امارات اقدام کرد. اما در بسیاری از پروژه‌ها پس از پرداخت کامل اقساط (پروژه‌های در حال ساخت) و تحویل کلید می‌توان برای این کار اقدام کرد.

۷. برای اخذ اقامت سایر اعضای خانواده چه باید کرد؟

فردی که با پرداخت هزینه ۱ میلیون درهم، اقامت ۳ ساله امارات را دریافت کرده است، می‌تواند نسبت به دریافت ویزای اقامت اعضای خانواده خود نیز اقدام کند. نکته مهم اینجا است که افراد تحت تکفل دارنده اقامت طولانی‌مدت، تنها می‌توانند ویزای یک ساله دریافت کنند. در صورتی که فرد بخواهد برای سایر اعضای خانواده نیز اقامت طولانی‌مدت ۳ ساله دریافت کند، باید به ازای هر نفر ۱ میلیون درهم سرمایه‌گذاری کند.

به طور مثال اگر فردی اقدام به خرید ملکی به ارزش دو میلیون درهم نماید درصورتی می‌تواند برای همسر خود ویزای اقامت ۳ ساله دریافت کند که نام وی نیز در سند ملک ذکر شده باشد.

نگاهی کوتاه به بازار خرید ملک در دبی در سال ۲۰۲۱

به‌دلیل شرایط شیوع بیماری «کرونا» و پیامدهای آن، سال ۲۰۲۱ را می‌توان بهترین سال خرید ملک در دهه اخیر دانست. قیمت ملک در دبی در مجموع بیش از ۷ درصد ریزش داشته که همین امر سبب شده است بسیاری از شرکت‌ها برای جبران خسارت، میزان اقساط یا پیش‌پراخت مورد نیاز خود را تا ۱۰ درصد نیز کاهش دهند.

براساس داده‌ها تقریبا ۳۳ هزار ملک در سال ۲۰۲۰ معامله شده است که نسبت به سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۶ درصد کاهش یافته است. حال پیش‌بینی می‌شود در ادامه سال ۲۰۲۱ میزان فروش ملک بیش از ۸۳ هزار مورد باشد. اما این مورد تنها دلیل اهمیت خرید ملک در دبی نیست. دو نکته دیگر نیز وجود دارد که باید به آن دقت داشت:

 • ثبات بازار املاک در دبی
 • نوسانات پایین ارزش ارز امارات (درهم) نسبت به دلار

سرمایه‌گذاری در خرید ملک یکی از گزینه‌های مورد علاقه سرمایه‌گذاران ایرانی است. در چند سال اخیر علاوه بر بازار ایران، سرمایه‌گذاری ایرانیان در املاک «ترکیه» و «امارات» نیز با افزایش زیادی روبه‌رو بوده است، اما نوسانات شدید دلار در برابر ارزهای رایج این کشورها و همچنین سقوط ارزش ریال ایران و لیر ترکیه در چند ماه اخیر، سرمایه‌گذاری در این دو بازار را با نگرانی‌هایی روبه‌رو کرده است. این در حالی است که بازار امارات به‌دلیل ثبات بالای ارزش درهم امارات در برابر دلار، همواره بازار ارزنده‌تری برای سرمایه‌گذاری بوده است.

چرا نیاز به یک مشاور املاک دارید؟

خرید ملک در هر منطقه‌ای در «دبی» امکان‌پذیر است اما در این میان مواردی وجود دارد که می‌تواند باعث سردرگمی خریدار شود. از جمله عمده این مشکلات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تفاوت واحد پول و تبادل نرخ ارزی در کشورها
 • عدم آگاهی به شرایط جغرافیایی و شهری منطقه
 • آشنا نبودن با قوانین معاملات و خرید‌و‌فروش ملک در کشور دیگر

در چنین شرایطی وجود یک مشاور املاک آگاه بزرگ‌ترین کمک به خریدار خواهد بود. در کنار این مشکلات وجود یک مشاور املاک مزایای متعددی نیز دارد:

 • امکان آشنایی با سازندگان مختلف
 • امکان بازدید از گزینه‌های متنوع در مناطق مختلف دبی
 • یافتن ملکی متناسب با بودجه و سلیقه خریدار در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 • همراهی مشاور املاک از انتخاب بهترین ملک تا دریافت سند و طی‌کردن مراحل اداری
 • امکان مدیریت ملک توسط مشاور املاک جهت اجاره و .. پس از تحویل ملک
 • و ….

بنابراین اگر قصد سرمایه‌گذاری و خرید ملک در دبی را دارید، حتما اطلاعات خود را در این زمینه بالا برده و با شرکت‌های مختلف فعال در امارات مشورت کنید.

مشاور املاک دبی

معرفی شرکت گلف گیت

شرکت «گلف گیت»، شرکتی فعال در زمینه خرید‌وفروش املاک در سراسر مناطق «دبی» بوده که از سال ۲۰۰۹ (۱۳۸۹) تاکنون مشغول به‌فعالیت و ارائه خدمات خرید ملک به مشتریان بین‌المللی است. ازجمله سازندگان بزرگی که این شرکت با آن‌ها همکاری داشته می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • «اعمار» (Emaar)
 • «نخیل» (Nakheel)
 • «دبی پراپرتیز» (Dubai properties)
 • «داماک»(Damac)
 • «دیار» (Deyaar)
 • «میراث» (Meraas)
 • و …..

مزیت این شرکت را می‌توان تسلط به اقصی نقاط دبی جهت ارائه بهترین گزینه‌های خرید براساس سلیقه خریدار، مشاوره حرفه‌ای و همراهی کارشناس از خرید ملک گرفته تا خدمات پس از آن مانند مدیریت ملک یا اخذ ویزا، دانست.

افراد متقاضی اخذ ویزای امارات با خرید ملک در دبی می‌توانند از خدمات مشاوران، کارشناسان و راهنمایان فارسی زبان این شرکت جهت انجام بهترین سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت امارات بهره‌مند شوند. جهت اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید به وب‌سایت زیر مراجعه کنید:

www.thegulfgate.co

کلام آخر از خرید ملک در دبی

وجود فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری، پیشرفت تحصیلی و سطح بالای رفاه زندگی در دبی از یک سو و از سویی دیگر افت قیمت‌ها در بازار خرید‌و‌فروش املاک دبی با شیوع بیماری کرونا باعث شده هم‌اکنون فرصت مناسبی برای اقدام در این زمینه باشد.

شما می‌توانید جدیدترین اخبار و اطلاعات مربوط به اخذ اقامت امارات، خریدو‌فروش ملک و شرایط زندگی و کار در «دبی» را از وب‌سایت «دی دی سفر» مطالعه کنید.

پیشنهاد دی دی سفر: اعطای مالکیت کامل شرکت‌ها به سرمایه‌گذاران در امارات متحده عربی

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=13170

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.