2

بازگشایی مرزهای عمان بر روی مسافران واکسینه‌ شده ایرانی

  • 02 شهریور 1400 - 9:43 - ویرایش شده : 02 شهریور 1400 - 13:59
بازگشایی مرزهای عمان بر روی مسافران واکسینه‌ شده ایرانی
بنا بر اعلام کشور عمان، برخی از مسافران واکسینه‌ شده ایرانی و دیگر کشور‌های عضو لیست «ممنوعیت سفر به عمان» می‌توانند از تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۲۱ (۱۰ شهریور ۱۴۰۰) به این کشور سفر کنند.

دی دی سفر– بنا بر اعلام سازمان هواپیمایی کشور عمان (CAA)، همه‌ی شهروندان عمانی، ساکنین کشور عمان و دارندگان ویزای معتبر که در کشورهای «ایران»، «هند»، «بنگلادش» و هجده کشور عضو لیست «ممنوعیت سفر» ساکن هستند، مجازند از تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۲۱ (۱۰ شهریور ۱۴۰۰) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عمان سفر کنند.

افراد مجاز سفر به عمان

لیست افراد مجاز سفر به کشور عمان عبارتند از:

  • شهروندان عمانی
  • دارندگان ویزای اقامت معتبر
  • کسانی که برای سفر به عمان نیازی به اخذ ویزا ندارند.
  • افراد مجاز به اخذ ویزا در هنگام ورود به عمان

قوانین واکسیناسیون و تست PCR برای سفر به عمان

طبق آخرین قوانین سفر به عمان، ارائه‌ی گواهی واکسیناسیون حاوی کد “QR” مبنی بر دریافت هر دو دوز واکسن کرونا موردتایید عمان یا در برخی شرایط یک دوز موردتایید مقامات بهداشتی، برای همه‌ی مسافران ورودی الزامی است. مسافران باید دقت داشته باشند که ۱۴ روز از دریافت دومین دوز واکسن آن‌ها گذشته باشد.

علاوه بر این، همه‌ی مسافران ورودی دارای نتیجه‌ی منفی تست «پی سی آر» حاوی کد معتبر “QR” از رعایت قرنطینه‌‌ی اجباری معاف خواهند بود. آزمایش «پی سی آر» مسافران باید ۹۶ ساعت پیش از سفرهای بین‌المللی بیش از ۸ ساعت و ۷۲ ساعت پیش از سفر‌های ترانزیتی و کوتاه انجام شود.

آن دسته از مسافرانی که نتیجه‌ی تست «پی سی آر» خود را به همراه ندارند، باید در بدو ورود به عمان آزمایش داده و تا زمان دریافت نتیجه‌ی آزمایش، به‌همراه دست‌بندهای ردیاب الکترونیکی قرنطینه شوند. همچنین، در صورت مثبت‌بودن جواب آزمایش، مسافران باید از تاریخ انجام آزمایش به‌مدت ده روز قرنطینه شوند. طبق جدیدترین قوانین کشور عمان، مسافران ۱۸ ساله و کوچک‌تر از آن از انجام تست «پی سی آر» معاف بوده و مسافران ایرانی و عراقی باید دوران قرنطینه‌ی خود را در هتل‌های موردتایید عمان سپری کنند. 

لازم به ذکر است، شهروندان عمانی و خانواده‌های آن‌ها که پیش از صدور این بخش‌نامه از عمان خارج شده‌اند، از زمان صدور بخش‌نامه‌ به‌‌مدت دو ماه، از انجام واکسیناسیون برای بازگشت به کشور معاف خواهند بود. جزئیات بیشتر در رابطه با شرایط سفر به عمان را در مطلب «جدیدترین شرایط سفر به عمان از تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۲۱» مطالعه کنید.

آخرین اخبار مقاصد گردشگری جهان را از وب‌سایت «دی دی سفر» بخوانید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=17895

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.