7

نقش ترانسفر در بهبود تجربه سفر

 • 10 خرداد 1400 - 14:36 - ویرایش شده : 13 خرداد 1400 - 9:24
نقش ترانسفر در بهبود تجربه سفر
ترانسفر پاشنه آشیل صنعت گردشگری است که تاثیر بسیار زیادی بر تجربه سفر یکپارچه، بهبود تجربه مسافر و در نتیجه افزایش درآمد آژانس‌های مسافرتی دارد.

دی دی سفر– ترانسفر یکی از گسترده‌ترین و مهم‌ترین ارکان صنعت گردشگری، به‌خصوص برای آژانس‌های مسافرتی است. اگر صنعت گردشگری را شبیه به یک «بدن» در نظر بگیرید، این حوزه پای دونده گردشگری خواهد بود که هرچه عملکرد قوی‌تری داشته باشد، صنعت گردشگری نیز گسترش یافته و رشد اقتصادی آن چشمگیر خواهد بود.

در همین راستا آژانس‌های مسافرتی برای افزایش رضایتمندی مسافر باید توجه خاصی به همکاری با ارائه‌دهندگان خدمات ترانسفر، از راننده شخصی تا شرکت‌های هواپیمایی، داشته باشند. اما چطور؟

اهمیت حمل‌ و نقل توریستی در صنعت گردشگری و جهانگردی

عوامل موثر بر انتخاب نوع سیستم حمل‌ و نقل توریستی

براساس مطالعات اخیری که در حوزه «اهمیت حمل‌ و نقل توریستی در صنعت گردشگری» انجام شده است، عوامل مختلفی از جمله موارد زیر بر انتخاب نوع سیستم حمل‌ و نقل توریستی از سوی مسافران موثر هستند:

 • محدودیت زمانی
 • مسافت رسیدن به مقصد
 • وضعیت و موقعیت جغرافیایی مقصد
 • آسایش و راحتی
 • امنیت وسیله نقلیه
 • مزایا و فواید نوع وسیله نقلیه
 • قیمت و هزینه
 • چشم‌ و هم چشمی میان مسافران

شاید مورد آخر کمی عجیب و غریب به‌نظر برسد اما تاثیر بسیار زیادی در انتخاب نوع وسیله حمل‌ و نقل توریستی از سوی مسافران دارد.

بیشتر بخوانید: تاثیر مثبت بحران کرونا بر صنعت ترانسفر

حمل‌ و نقل توریستی

به نیازهای مسافر توجه کنید

ترانسفر «پاشنه آشیل» صنعت گردشگری است، لذا همکاری کلیه فعالان این حوزه در هر زمینه‌ای از حمل و نقل ریلی، جاده‌ای، دریایی، هوایی و غیره با یکدیگر اهمیت بسیار زیادی دارد و در ایجاد یک تجربه سفر یکپارچه بسیار موثر است. اما تعامل میان ارائه‌دهندگان خدمات حمل‌ و نقل توریستی تنها یک روی سکه موفقیت این صنعت است، روی دیگر بررسی نگرانی‌ها و چالش‌ها از دید مسافران است:

 • آیا می‌توانم دقیقا زمانی که می‌خواهم به سفر بروم؟
 • رسیدن تا مقصد چقدر طول می‌کشد و این سفر چقدر زمان نیاز دارد؟
 • آیا وسیله‌ای که قصد انجام سفرم را با آن دارم به اندازه کافی راحت و ایمن است؟
 • هزینه استفاده از این خدمات چقدر است؟
 • آیا این روش از سفر رفتن برای من مناسب است؟
 • آیا کسی هست که اطلاعات لازم برای انتخاب بهترین نوع سفر مناسب با سلیقه من را در اختیارم قرار دهد؟
 • آیا در زمان بروز مشکل کسی هست که در لحظه به کمک من بیاید؟

زمانی که خود را به جای مسافر گذاشته و به روش‌های مختلف میزان رضایت او را جهت استفاده از وسایل نقلیه مختلف را بررسی کنید، به‌راحتی می‌توانید به مشکلات مسافران رسیدگی کرده و با رفع این مشکلات باعث افزایش رضایتمندی، جلب اعتماد و وفاداری وی شوید. چنین موردی هدف نهایی ایجاد یک اکوسیستم موفق در حمل‌ و نقل توریستی است که با جلب اعتماد مسافران باعث تشویق دیگران به استفاده بیشتر از خدمات این صنعت و در نتیجه درآمدزایی و افزایش تقاضا خواهد شد.

حال سوال اصلی اینجا است هماهنگی میان اجزای چنین حوزه گسترده‌ای چگونه ممکن است؟

 راه‌حل چنین موردی استفاده از «تکنولوژی‌ها و پلتفرم‌های فناوری‌محور» است. پلتفرم‌هایی که با ساده‌سازی ارتباط با ارائه‌دهندگان خدمات مختلف سبب کاهش مشکلات مسافران، کاهش زمان سفرها با ارائه بهترین پیشنهادها و کاهش وابستگی به خدمات دستی و سنتی می‌شوند. 

 

اپلیکیشن تورپل

پلتفرم‌ها بهترین راه بهبود تجربه مسافر

 استفاده از «تکنولوژی‌ها و پلتفرم‌های فناوری محور» بهترین راه بهبود تجربه کاربری مسافر و همکاری با سایر ارائه‌دهندگان خدمات گردشگری در کلیه زمینه‌ها است. یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها در این زمینه «تورپل» است. تورپل با برخورداری از  هوش مصنوعی کار هماهنگی بین شرکت‌های مدیریت مقصد، آژانس‌های مسافرتی، شرکت‌های حمل‌ و نقل توریستی، ترانسفر، راهنمای تور، مسافر و غیره را انجام می‌دهد. این عمل در نهایت به سود شرکت شما تمام شده و باعث وفاداری، افزایش تقاضا و درآمدزایی هرچه بیشتر می‌شود.

نگرانی ناشی از ارتباط با مسافران و بهینه‌کردن عملیات زمینی اعم از ترانسفر و تورها در حین سفر، همیشه بزرگ‌ترین نگرانی فعالان صنعت گردشگری بوده است، چراکه با افزایش تقاضا همیشه حفظ کیفیت خدمات یک چالش بزرگ است و تورپل به سادگی چنین مشکلی را حل کرده و با کمک به ادغام سیستم‌های مختلف حمل‌ و نقل توریستی، نه‌تنها باعث تعامل بهتر آژانس‌ها با ارائه‌دهندگان این خدمات می‌شود، بلکه با حضور در لحظه‌ای که مسافر به او نیاز دارد، باعث افزایش رضایتمندی و در نهایت ایجاد یک اکوسیستم یکپارچه و موثر در صنعت گردشگری می‌شود.

گردشگری و ترانسفر دو یار جدانشدنی

صنعت گردشگری این روزها بیش از همیشه به نقش ترانسفر و تاثیر آن بر رونق اقتصاد جهانی پی برده است. چراکه نحوه ارائه خدمات در حوزه حمل‌ و نقل توریستی تاثیر بسیار زیادی در برنامه‌ریزی و تصمیم‌‌گیری مسافران برای انجام سفرهای خود دارد.

این مورد به‌خصوص زمانی اهمیت می‌یابد که شما بسته به انتخاب مقصد مورد نظر مسافر، بهترین سیستم حمل‌ و نقل توریستی را به او پیشنهاد بدهید. برای مثال، گاهی تنها با قطار می‌توان به برخی مناطق سفر کرد یا برعکس برحسب انتخاب مقصد مسافر لازم است شما ترکیبی از سفر هوایی، دریایی و زمینی را برای وی را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: ۸ گام ساده برای بهبود تجربه کاربری مسافران در صنعت گردشگری

به‌همین دلیل است که دنیای امروز ما برای شکل‌دهی به آینده سفرها در دنیای «پسا‌کرونا» بیش از همیشه به متخصصانی نیاز دارد که با استفاده از پلتفرم‌هایی مانند «تورپل» بتوانند تعاملی سازنده با تمامی ارائه‌دهندگان خدمات ترانسفر در دنیا برقرار کنند. 

در پایان باید گفت: «درک رابطه بین ترانسفر و نقش آن در صنعت گردشگری بسیار مهم بوده و هیچ‌کدام بدون دیگری به موفقیت نخواهد رسید.»

شما می‌توانید جدیدترین مقالات صنعت توریسم را در وب‌سایت دی دی سفر  و اینستاگرام “ddsafarnews” مطالعه کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=8219

مطالب مرتبط

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.