9

شرایط قرنطینه سفر به سریلانکا در سال ۲۰۲۱

  • 19 اسفند 1399 - 14:34 - ویرایش شده : 19 اسفند 1399 - 16:42
شرایط قرنطینه سفر به سریلانکا در سال ۲۰۲۱
یکی از مهم‌ترین قوانین سفر به سریلانکا در سال ۲۰۲۱، رعایت قانون قرنطینه ۱۴ روزه است. در این مطلب با «دی دی سفر» همراه باشید تا از کلیه اطلاعات لازم در خصوص قانون قرنطینه سفر به سریلانکا باخبر شوید.

 دی دی سفراز ۲۱ ژانویه ۲۰۲۱ (۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۹) کلیه گردشگران بین‌المللی می‌توانند برای سفر به سریلانکا و دریافت ویزای توریستی این کشور اقدام کنند. یکی از مهم‌ترین قوانینی که دولت این کشور به‌شدت بر اجرای آن نظارت دارد، قانون قرنطینه ۱۴ روزه مسافران بین‌المللی است.

بیشتر بخوانید: شرایط سفر به سریلانکا در کرونا

در این مطلب از «دی دی سفر» با ما همراه باشید تا از شرایط قرنطینه سفر به سریلانکا در سال ۲۰۲۱ و کلیه پروتکل‌های مربوط به این قانون، مطلع شوید. 

شرایط قرنطینه سفر به سریلانکا 

شرایط قرنطینه سفر به سریلانکا 

اولین نکته‌ای که برای سفر به سریلانکا باید به آن توجه داشت؛ اجباری بودن قانون قرنطینه ۱۴ روزه در سفر به سریلانکا است. این قانون مشمول تمامی گردشگران بین‌المللی شده و کلیه افراد موظف هستند در ابتدای سفر خود به سریلانکا ۱۴ روز در قرنطینه باشند. 

در صورتی که فرد با آژانس‌های مسافرتی به سریلانکا سفر می‌کند، وظیفه رزرو و انتخاب محل اقامت جهت قرنطینه سفر به سریلانکا و اقامت در یکی از هتل‌های سطح یک دارای تاییدیه “Safe & Secure” بر عهده آژانس مسافرتی است. در غیر این‌صورت فرد شخصا باید اقدام به رزرو یکی از هتل‌های دارای تاییدیه کند. 

توصیه می‌کنیم، کلیه گردشگران و متقاضیان سفر به سریلانکا در سال ۲۰۲۱، پیش از سفر یا ثبت درخواست اخذ ویزای توریستی آنلاین، کلیه قوانین و شرایط جدید ورود به این کشور و پروتکل‌هایی که ملزم به رعایت آن‌ها هستند را مطالعه کنند.

۱. حداقل مدت اقامتی برای سفر به سریلانکا و محدودیتی در مدت زمان قرنطینه از لحاظ تردد در هتل‌های تعیین شده و بازدید از سایت‌های دولتی وجود ندارد. گردشگران بین‌المللی می‌توانند ۳ یا ۴ روز در سریلانکا اقامت داشته یا به‌دلخواه خود ۳۰ روز در این کشور اقامت کنند. 

توجه: مدت زمان اعتبار ویزای توریستی سفر به سریلانکا ۳۰ روز بوده و تا ۶ ماه پس از ورود فرد به سریلانکا قابل تمدید به مدت ۹۰ روز است. هزینه این ویزا ۳۵ دلار است که افراد زیر ۱۲ سال از پرداخت این هزینه معاف هستند. 

۲. گردشگران بین‌المللی باید مدت زمان قرنطینه خود را در یکی از هتل‌های دارای گواهی ایمنی سطح یک “Safe & secure” گذرانده و که دارای تاییدیه دولت «سریلانکا» هستند.

۳. «دپارتمان توسعه گردشگری سریلانکا» (SLDTA) لیستی از هتل‌هایی که گردشگران بین‌المللی باید ۱۴ روز اول قرنطینه خود را در آن‌ها سپری کنند، معرفی کرده است. لیست هتل‌ها را می‌توانید در وب‌سایت”www.srilanka.travel/helloagain” مشاهده کنید.

۴. حتی در صورتی که فرد پیش از سفر به سریلانکا، «واکسن کرونا» را دریافت کرده باشد، باز هم مشمول قانون قرنطینه ۱۴ روزه خواهد شد.

۵. در طول ۱۴ روز ابتدایی سفر به سریلانکا و در مدت زمان قرنطینه، گردشگران بین‌المللی تنها مجاز به بازدید از جاذبه‌های گردشگری هستند که دولت سریلانکا معرفی کرده است. جهت اطلاع از لیست این جاذبه‌ها به وب‌سایت “www.srilanka.travel/helloagain” مراجعه کنید.

۶. کلیه گردشگران بین‌المللی در بدو ورود به هتل و روز ابتدایی قرنطینه سفر به سریلانکا در محل هتل تحت آزمایش “PCR” قرار می‌گیرند برای مسافرانی که کمتر از ۷ روز در سریلانکا اقامت دارند،تست دوم “PCR” در روزهای پنجم تا هفتم در محل اقامت آن‌ها انجام می‌شود.

۷. برای گردشگرانی که بیش از۱۴ روز در سریلانکا اقامت دارند، تست “PCR” دوم بین روزهای دهم و چهاردهم قرنطینه انجام می‌شود و در صورت منفی بودن نتیجه، فرد می‌تواند محل قرنطینه و هتل خود را ترک کرده و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی گشت‌وگذار خود را بدون محدودیت در سریلانکا آغاز کند.

۸. هزینه پرداخت تست “PCR” در بدو ورود برای مسافران بین‌المللی اجباری بوده و بسته به تعداد روزهای اقامت فرد، هر مرتبه تست “PCR” هزینه‌ای معادل ۴۰ دلار دارد که پرداخت آن به‌عهده مسافر است.

۹. در مدت زمان قرنطینه، گردشگران بین‌المللی سریلانکا می‌توانند از امکانات ارائه شده در هتل‌های دارای سطح ایمنی درجه یک استفاده کنند.

۱۰. پس از پایان ۱۴ روز قرنطینه، افراد می‌توانند بدون محدودیت از کلیه مکان‌ها عمومی و جاذبه‌های تفریحی سریلانکا دیدن کنند.

۱۱. استفاده از ماسک بهداشتی و رعایت حد فاصله اجتماعی با سایرین (حداقل ۱.۵ متر) در مکان‌های عمومی و محل هتل‌های قرنطینه الزامی بوده و افراد باید در هر زمان که بتوانند از ضدعفونی‌کننده‌ها برای پاکسازی دست‌ها استفاده کنند.

۱۲. کلیه افراد موظف هستند هنگام ثبت درخواست آنلاین ویزای توریستی، نسبت به خرید بیمه مسافرتی یک ماهه با پوشش ۵۰ هزار دلار هزینه‌های پزشکی مربوط به بیماری کووید-۱۹، اقدام کنند. هزینه خرید این بیمه یک ماهه، ۱۲ دلار است.

۱۳. روند ثبت درخواست ویزای توریستی سفر به سریلانکا در سال ۲۰۲۱، به‌صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت “www.eta.gov.lk” انجام می‌شود. 

جهت اطلاعات بیشتر مطلب «راهنمای اخذ ویزای توریستی سفر به سریلانکا در سال ۲۰۲۱» در «دی دی سفر» را مطالعه کنید. 

اقامت و قرنطینه در هتل‌های دارای گواهی سطح یک “Safe & Secure”

کلیه افراد پیش از ثبت درخواست آنلاین ویزای توریستی سریلانکا موظف به رزرو یکی از اقامتگاه‌ها یا هتل‌های تایید شده سطح یک “Safe & Secure” هستند. اخذ ویزای توریستی سریلانکا نیاز به ثبت شماره مرجعی دارد که فرد پس از رزرو نهایی اقامتگاه دریافت می‌کند.

هتل‌های سطح یک

۱. گردشگران بین‌المللی سریلانکا، در بدو ورود تنها اجازه اقامت در یکی از هتل‌های سطح یک “Safe and secure” دارند. هیچ محدودیتی برای مدت زمان اقامت افراد در این هتل‌ها وجود ندارد اما مسافرانی که قصد سفری طولانی‌مدت‌تر در سریلانکا (بیش از ۷ روز) را دارند، باید مدت زمان قرنطینه ۱۴ روزه خود را در یکی از این هتل‌ها بگذرانند.

۲. در صورتی که تست “PCR” اولیه فرد که در بدو ورود انجام می‌شود، منفی باشد؛ فرد می‌تواند بسته به انتخاب خود تمام مدت زمان قرنطینه‌اش را در یک هتل دارای تاییدیه دولتی گذرانده یا پس از گذشت مدت زمانی اقامتگاه خود را تغییر داده و در هتل دیگری که دارای تاییدیه “Safe & Secure” است، اقامت کند.

۳. گردشگران بین‌المللی در طول دوره قرنطینه ۱۴ روزه خود نمی‌توانند در مکان‌های عمومی رفت‌و‌آمد داشته باشند. آن‌ها در این مدت تنها می‌توانند در سایت‌های گردشگری تعیین شده از سوی دولت رفت‌وآمد داشته و از خدمات ارائه شده در هتل‌ها استفاده کنند.

۴. «دپارتمان توسعه گردشگری سریلانکا» (SLTDA) وظیفه تایید و ارزیابی صلاحیت و کیفیت اقامتگاه‌ها و هتل‌ها و اعطای نشان “Safe & Secure” سطح یک را به آن‌ها دارد.

۵. کلیه هتل‌های سطح یک “Safe & Secure” دارای کد “QR” منحصربه‌فردی هستند که گردشگران می‌توانند با اسکن کردن آن از آخرین پروتکل‌های بهداشتی انجام گرفته در هتل‌ها مطلع شده و بازخوردهای خود در این خصوص را ثبت کنند.

۶. کلیه هتل‌های دارای این گواهی باید اقدامات لازم در خصوص کنترل و دسترسی مهمانان به خدمات مورد نیاز در هتل و اطراف آن‌ را انجام دهند.

۷. استفاده از کلیه مکان‌های عمومی و مشترک در هتل‌های دارای تاییدیه سطح یک، مانند رستوران‌ها، کتابخانه‌ها، استخر، مراکز اسپا، مرکز «آیورودا» (Ayurveda) و غیره برای مسافران بین‌المللی در مدت زمان قرنطینه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و رعایت حد فاصل اجتماعی امکان‌پذیر است.

۸. پس از پایان مدت زمان ۱۴ روزه قرنطینه در یکی از هتل‌ها و اقامتگاه‌های سطح یک “Safe and Secure” فرد می‌تواند با انجام آخرین دوره تست “PCR” و منفی بودن نتیجه آن، محل قرنطینه خود را ترک کرده و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وارد جامعه شده و آزادانه از هر سایت و جاذبه‌ای که می‌خواهد بازدید کند.

توجه: اقامت و جابه‌جایی از هتلی به هتل دیگر نیاز به ارائه نتیجه آزمایش “PCR” منفی دارد.

ابتلا به بیماری کرونا در سفر به سریلانکا 

در چنین شرایطی، دولت سریلانکا اقدامات ویژه‌ای در نظر گرفته است که بسته به شدت ابتلای افراد به این بیماری متفاوت است.

در این خصوص باید اشاره کرد که ظرفیت پذیرش هتل‌های دارای گواهی سطح یک “Safe & Secure” به ۷۵ درصد کاهش یافته تا فضاهایی جهت ایزوله و قرنطینه کردن اضطراری مسافران مبتلا به بیماری در محل اقامت در دسترس بوده و یک افسر پزشکی اختصاصی نیز در محل هر هتل به‌صورت ۲۴ ساعته حضور دارد، تا در صورت بروز شرایط خاص، اقدامات لازم جهت ایزوله کردن و انتقال فرد به بیمارستان‌های مربوطه را فراهم کند.

براساس صلاح‌دید افسر پزشکی حاضر در محل و مشورت با مقامات بهداشتی محلی اقدامات مربوطه، گردشگران مبتلا به بیماری کرونا به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند.

افرادی که تست “PCR” آن‌ها مثبت بوده و دارای علائم بیماری هستند:

۱. در صورتی که علاوه‌بر مثبت شدن نتیجه آزمایش “PCR”، فرد دارای علائم بیماری کرونا باشد، در همان بدو ورود سریعا به یک بیمارستان خصوصی منتقل خواهد شد.

۲. پرداخت هزینه‌های درمان، بستری شدن در بیمارستان و حمل‌و‌نقل ویژه تا محل درمان، توسط بیمه خریداری شده در هنگام صدور ویزای آنلاین پوشش داده می‌شود.

توجه: در شرایطی که نتیجه آزمایش گروه بزرگی از گردشگران در بدو ورود یا دوره‌های بعدی تست “PCR” مثبت باشد، «دپارتمان توسعه گردشگری سریلانکا» با هماهنگی مقامات مربوطه، مقدمات جابه‌جایی این گروه را از هتل رزرو شده به یک «هتل قرنطینه دولتی» یا «بیمارستان تایید شده» فراهم خواهد کرد. 

افرادی که تست “PCR” آن‌ها مثبت بوده و علائم بیماری را ندارند: 

۱. مسافرانی که تنها نتیجه آزمایش “PCR” آن‌ها مثبت بوده و هیچ‌گونه از علائم بیماری را ندارند باید در اتاق‌های مخصوصی در همان هتل محل اقامت ایزوله و قرنطینه شوند. پس از آن مسافر با نظارت یک افسر پزشکی دولتی به یکی از مراکز مراقبت‌های مخصوص بیماران «کووید-۱۹» خفیف منتقل خواهد شد.

۲. «دپارتمان توسعه گردشگری سریلانکا» با همکاری «وزارت بهداشت سریلانکا» مسئول تعیین این مراکز بهداشتی مخصوص بیماران مبتلا به نوع خفیف «کرونا» هستند.

۳. در شرایطی که نتیجه گروه بزرگی از مسافران یک هتل “Safe & Secure” مثبت باشد، افراد مبتلا به‌جای اقامت در هتل از پیش تعیین‌شده به یک هتل مخصوص قرنطینه دولتی منتقل خواهند شد. مقدمات جایگزینی و انتقال این دسته از گردشگران توسط «دپارتمان توسعه گردشگری سریلانکا» انجام می‌شود.

توجه: در هر دو شرایط تشخیص وضعیت بیمار به‌عهده افسر پزشکی است و علاوه‌بر خود شخص، کلیه افرادی که با وی تماس نزدیک داشته‌اند نیز تحت قرنطینه دولتی قرار خواهند گرفت. 

پایان قرنطینه و آغاز سفر به سریلانکا 

پس از پایان دوره قرنطینه ۱۴ روزه گردشگران بین‌المللی می‌توانند محل قرنطینه خود را ترک کرده و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی سفر به سریلانکا را آغاز کرده و با مردم بومی و محلی آزادانه در ارتباط باشند. گردشگران بهتر است در حین سفر به نکات زیر توجه داشته باشند:

۱. از دست دادن، در آغوش گرفتن یا تماس نزدیک با سایرین خودداری کنید. در عوض برای ادای احترام می‌توانید از روش سنتی مردم سریلانکا به نام «ایوبوان» (Ayubowan)، که شبیه به حرکت «نمسته» است، استفاده کنید.

۲. مطمئن شوید کلیه مسافران و گردشگران در محل‌های عمومی از ماسک‌های بهداشتی استفاده می‌کنند.

۳. برای اطمینان از ارتباط و ردیابی مسافران، از اپلیکشن‌های تلفن همراه استفاده کنید.

۴. در صورت امکان، هر زمان نیاز بود از روش‌های پرداخت بدون تماس یا کارت‌های اعتباری استفاده کنید.

۵. به رعایت حد فاصل اجتماعی با سایرین (حداقل ۱.۵ متر) دقت داشته باشید.

۶. مرتبا از محلول‌ها یا ژل‌های ضدعفونی‌کننده برای تمیز کردن دست‌ها استفاده کنید و مرتبا دست‌ها را با آب و صابون بشویید.

سفر به سریلانکا

کلام آخر

اجباری بودن قانون قرنطینه سفر به سریلانکا در سال ۲۰۲۱، با هدف ایجاد اطمینان‌خاطر در گردشگران و اطمینان از سلامت جامعه محلی این کشور صورت می‌گیرد و کلیه افراد موظف به رعایت این قانون هستند. 

شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط سفر به سریلانکا در سال ۲۰۲۱، مطلب «پاسخ به سوالات متداول سفر به سریلانکا در کرونا» را از «دی دی سفر» بخوانید.

حتی با در نظر گرفتن این قوانین و نظارت سختگیرانه بر اجرای آن بازهم، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی گردشگران جهت اطمینان از عدم ابتلا به بیماری «کرونا» در سفر به سریلانکا حرف اول را می‌زند. 

برای اطلاع از آخرین اخبار شرایط سفر به سریلانکا و اخذ ویزای توریستی سریلانکا وب‌سایت «دی دی سفر» و کانال تلگرام و اینستاگرام دی دی سفر به آدرس  “ddsafarnews” را دنبال کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=9616

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.