14

نکات مهم سفری ایمن به عمان در سال ۲۰۲۱

 • 04 اسفند 1399 - 9:15 - ویرایش شده : 23 اسفند 1399 - 17:04
نکات مهم سفری ایمن به عمان در سال ۲۰۲۱
اگر قصد سفر به عمان در سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰-۱۳۹۹) را دارید و در عین حال سوالات زیادی درباره‌ی امنیت عمان ذهنتان را مشغول کرده است، با ما در «دی دی سفر» همراه باشید تا نگاهی عمیق‌تر به شرایط امنیت داخلی و خارجی عمان انداخته و نحوه‌ی عملکرد دولت عمان در برابر ویروس «کرونا» و حفظ سلامت گردشگران را بررسی کنیم.

این روزها که ویروس کرونا همه‌ی جهان را در بر گرفته است، یکی از فاکتورهای مهم و اساسی در انتخاب مقاصد گردشگری برای مسافران ۲۰۲۱ (۱۴۰۰-۱۳۹۹)، نحوه‌ی عملکرد دولت‌ها در کنترل شیوع ویروس و وضع قوانین بهداشتی برای حفاظت از سلامت گردشگران است.

کشور عمان یکی از مقاصد محبوب خاورمیانه بوده که همیشه نوید یک سفر ایمن را به گردشگران جهانی داده است؛ اما هم‌اکنون ابعاد تجربه‌ی سفری ایمن به عمان، فراتر از حدومرزهای پیشین رفته و سوالات جدیدی را در رابطه با نحوه‌ی عملکرد دولت برای کنترل همه‌گیری ویروس کرونا در ذهن گردشگران ایجاد کرده است. سوال اساسی اینجا است که آیا عمان کشور امنی برای گردشگران سال ۲۰۲۱ (۱۳۴۰۰-۱۳۹۹) خواهد بود؟

دی دی سفر با بررسی به‌روزترین آمار سازمان‌های جهانی و قوانین گردشگری عمان، به همه‌ی سوالات در این رابطه پاسخ خواهد داد.

 

کنترل شیوع ویروس کرونا در عمان 

عملکرد عالی عمان در کنترل شیوع ویروس کرونا

الزام ارائه‌ی نتیجه‌ی منفی تست کرونا، ارائه‌ی بیمه‌‌ی درمانی معتبر و قرنطینه‌‌ی اجباری در هتل‌های عمان، از جمله راهکارهای مفیدی است که سفری ایمن به عمان را برای گردشگران رقم خواهد زد.

همچنین، محدودیت‌ فعالیت‌های شبانه مراکز تجاری در مناطق توریستی و تعطیلی سواحل، از دیگر اقداماتی است که دولت عمان برای مهار ویروس کرونا اتخاذ کرده است. برای روشن‌تر‌شدن موضوع، نگاهی کوتاه به شرایط سفر به عمان در دوران کرونا می‌اندازیم.

دستورالعمل‌های بهداشتی پیش از سفر به عمان

 • الزام انجام تست کرونا یا «پی سی آر» در آزمایشگاه‌های موردتایید وزارت بهداشت
 • ثبت‌نام در برنامه‌ی “emushrif” برای انجام تست کرونا در بدو ورد به فرودگاه های عمان
 • دانلود و نصب برنامه‌ی “Tarrasude+” در گوشی‌های همراه
 • رزرو پکیج‌های قرنطینه پیش از سفر به عمان و ارائه‌ی برگه‌ی تاییدیه‌ی رزرو هتل برای خرید بلیط عمان

دستورالعمل‌های بهداشتی در بدو ورود به فرودگاه ‌های عمان

 • انجام مجدد تست کرونا در فرودگاه های عمان
 • استفاده از مچ‌بند رهگیری “Tarradude” و رعایت قوانین قرنطینه در عمان
 • رعایت فاصله‌ی اجتماعی در فرودگاه های عمان
 • استفاده از ماسک در تمام طول مدت حضور در فرودگاه

شرایط قرنطینه در سفر به عمان در دوران کرونا

 • قرنطینه‌ی هفت‌روزه در هتل‌های عمان
 • استفاده از مچ‌بند رهگیری “Tarradude” در طول مدت زمان قرنطینه
 • انجام مجدد تست کرونا در روز هشتم قرنطینه

مدارک لازم برای سفر به عمان در دوران کرونا

 • الزام ارائه‌ی بلیط رفت و برگشت برای همه‌ی گردشگران به‌جز دارندگان ویزای کاری، ویزای اقامت خانوادگی، ویزای اقامت دانشجویی و ویزای اقامت سرمایه‌گذاری
 • بیمه درمانی معتبر با پوشش حداقل یک ماه از هزینه‌های درمانی کووید-۱۹
 • برگه‌ی تاییدیه رزرو پکیج قرنطینه در هتل های عمان
 • ارائه‌ی نتیجه‌ی منفی تست کرونا که ۷۲ پیش از پرواز انجام شده است.
 • گذرنامه‌ی با اعتبار حداقل شش ماه

الزام قرنطینه تنها در هتل‌ های عمان

بنا بر قوانین جدید سفر به عمان، دولت عمان به‌منظور تامین امنیت مسافران و شهروندان و تجربه سفری امن به عمان، تمام مسافران ورودی به عمان را به‌مدت هفت‌روز قرنطینه می‌کند. براساس قوانین جدید مسافران باید در یکی از هتل‌های عمان دوران قرنطینه را سپری کنند و هیچ محدودیتی در انتخاب هتل های عمان برای گذراندن دوران قرنطینه وجود ندارد. با این وجود دولت عمان لیستی از هتل‌ها را برای گذران قرنطینه معرفی کرده است که خدمات بیشتری را به مسافران ارائه می‌دهند.

بیشتر بخوانید: شرایط سفر به عمان در دوران کرونا

سفر به عمان بدون نیاز به ویزای توریستی برای ایرانیان

در کنار امنیت و بهداشت بالای عمان، یکی از مهم‌ترین مزیت‌های سفر به عمان، لغو قانون اخذ ویزای توریستی عمان برای ایرانیان است. بر اساس قوانین جدید دولت عمان، شهروندان ۱۰۳ کشور از جمله ایرانیان، تنها با ارائه‌ی بیمه‌ی درمانی معتبر، بلیط رفت و برگشت و تاییدیه‌ی رزرو هتل، می‌توانند بدون نیاز به ویزای عمان به‌مدت ۱۴ روز در این کشور اقامت کنند.

در صورت اقامت بیش از حد معین، مسافران باید به‌ازای هر روز، مبلغ ۱۰ ریال جریمه پرداخت کنند. همچنین به خاطر داشته باشید که مجوز اقامت ۱۴ روزه بدون ویزا در عمان غیرقابل تمدید است و اگر مسافری قصد دارد مدت زمان بیشتری را در عمان سپری کند، باید برای دریافت ویزای توریستی عمان  اقدام کند.

با این حال، ارائه گذرنامه با اعتبار حداقل شش ماه، برای همه‌ی مسافران خارجی از جمله ایرانیان الزامی است.

پیشنهاد دی دی سفر: ویزای کاری عمان: جدیدترین شرایط و قوانین در سال ۲۰۲۱

کسب امتیاز چهار ستاره ایمنی و بهداشت توسط فرودگاه مسقط

فرودگاه مسقط و کسب رتبه‌ی چهار ستاره در زمینه‌ی ایمنی و بهداشت

یکی دیگر از عواملی که بر تجربه‌ی سفری ایمن به عمان صحه می‌گذارد، رعایت استاندارهای به‌روز بهداشتی در فرودگاه های عمان است. فرودگاه مسقط به‌تازگی موفق شده است، نشان چهار ستاره یکی از بزرگترین موسسه‌های تحقیقاتی و رتبه‌بندی در جهان، به‌نام «اسکای ترکس» (SkyTrax)، را کسب کند.

الزام استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌ی اجتماعی و استفاده از ابزارهای خودکار بدون تماس دست، از جمله عواملی است که فرودگاه مسقط را به این افتخار جهانی رسانده است.

در کنار فرودگاه بین‌المللی مسقط، هواپیمایی عمان ایر نیز موفق به کسب گواهی‌نامه‌ی پنج‌ستاره ایمنی اسکای ترکس در دو رشته‌ی «شرکت هواپیمایی ایمن» و «ارائه‌ی لانژ ایمن در فرودگاه مسقط» شده است.

شرایط بهداشتی اقامت در عمان

طبق مقررات جدید کشور عمان، ورود گردشگران به سواحل عمومی و خصوصی هتل‌ها ممنوع بوده و رستوران‌ها، کافه‌ها و مکان‌های سربسته در این کشور باید تنها به اندازه ۵۰درصد از ظرفیت خود مهمان بپذیرند. همچنین، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک برای همه‌ی افراد حاضر در رستوران‌ها، مغازه‌ها و مکان‌های عمومی الزامی خواهد بود.

عمان، کشوری امن در برابر حمله‌های تروریستی

مهم‌ترین مسئله‌ای که ذهن گردشگران را در سفر به عمان به خود مشغول کند، خطر حملات تروریستی در این کشور است.

بر اساس اعلام سازمان جهانی «اس‌او‌اس» (SOS)، که یک سازمان بین‌المللی متمرکز در زمینه‌ی کاهش خطرات بهداشتی، سلامت و امنیت افراد و سازمان‌ها است، بر اساس رتبه‌بندی خطرناک‌ترین کشورها برای سفر در سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰-۱۳۹۹)، عمان را در میان امن‌ترین و کم‌خطرترین‌ مقاصد سفر در سال آینده قرار داده است.

همچنین بر اساس داده‌های «سازمان اقتصاد و صلح جهانی» (Institute of Economics and Peace)، شاخص جهانی تروریسم در کشور عمان طی سالهای متوالی، ۲۰۱۹ (۱۳۹۸-۱۳۹۷) و ۲۰۲۰ (۱۳۹۹-۱۳۹۸)، صفر درصد گزارش شده‌ است که گردشگران را برای تجربه‌ی سفری ایمن در عمان تشویق می کند.

سفری ایمن به عمان با نرخ کم جرم و جنایت

طبق گفته‌های گردشگران و کارشناسان، ثروت زیاد مردم عمان و راهکارهای حمایتی دولت از مردم فقیر از جمله عواملی است که موجب کاهش میزان جرم و جنایت در این کشور شده ‌است. در کنار امنیت بالای حاکم در کشور عمان، تهیه‌ی بیمه مسافرتی و نگهداری مدارک شخصی و کیف پول در مکان‌های امن، موجب کاهش خطرات سرقت یا گم‌شدن اشیاء باارزش  مسافران در سفرهای خارجی خواهد شد.

پیشنهاد دی دی سفر: انواع راهکارها و قوانین مهاجرت به عمان در سال ۲۰۲۱

تجربه‌ی سفری ایمن به عمان توسط زنان و دختران گردشگر

تجربه‌ی سفری ایمن به عمان توسط زنان و دختران گردشگر

بسیاری از زنان و دخترانی که طی سال‌های اخیر به عمان سفر کرده‌اند، از تجربیات خوب خود در رابطه با سفری ایمن به عمان سخن گفته و این کشور را یکی از مقاصد امن خاورمیانه معرفی کرده‌اند.

مسافران باید توجه داشته باشند که هرچند قانون اجباری مبنی بر رعایت حجاب توسط گردشگران در عمان وجود ندارد؛ اما پوشیدن لباس‌های مناسب و احترام به آداب‌ورسوم مردمان عمانی، از جمله نکاتی است که به‌ همه‌ی گردشگران زن توصیه می‌شود.

همچنین، یکی دیگر از شاخصه‌های مهم در تجربه‌ی سفری ایمن به عمان، امکان استفاده از امکانات حمل ونقل عمومی است. اگرچه تعداد زنان عمانی که از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده می‌کنند بسیار اندک است؛ اما زنان و دختران گردشگر با هیچ‌گونه محدودیتی دراین‌باره رو‌به‌رو نیستند.

حمل‌ونقل ارزان و ایمن در عمان

وجود اتوبوس‌های ارزان، راحت و ایمن در عمان، حمل‌ونقل عمومی را برای گردشگران این کشور بسیار آسان کرده ‌است. این اتوبوس‌های کوچک سفید و نارنجی در هرکجای شهر دیده می‌شوند و تنها کافی‌ است در ایستگاه موردنظرتان سوار یکی از آ‌ن‌ها شوید و به‌راحتی به مقصد خود برسید.

پلیس عمان، عاملی موثر در ارتقای تجربه‌ی سفری ایمن به عمان

در سفر به عمان یکی از مواردی که نظر مسافران را به خود جلب می‌کند، مقررات اصولی و تلاش‌های پلیس عمان برای برقراری امنیت در این کشور است. ، اگر درطول سفرتان با هرگونه مشکلی روبه‌رو شدید؛ تنها کافی ا‌ست به پلیس محلی شهر مراجعه کنید و از او کمک بخواهید.

با این حال، نقض برخی ‌از قوانین محلی و امنیتی این کشور همانند، حمل و قاچاق مواد مخدر، عکس‌برداری از ساختمان‌های نظامی، دولتی و فرودگاه‌ها، توهین به خانواده سلطنتی عمان، ابراز علاقه زوج‌های جوان در ملأعام و خرید و فروش الکل بدون مجوز قانونی، با مجازات سنگینی همراه خواهد بود.

نکات کاربردی برای تجربه‌ی سفری ایمن به عمان

واحد پول عمان

واحد پول عمان «ریال» است و توصیه می‌شود برای تعویض پول خود به بانک‌های ملی عمان مراجعه کنید.

آب‌وهوای عمان

آب‌وهوای عمان در تابستان‌ها به‌شدت گرم بوده و اختلاف دمای شب و روز در این کشور بسیار زیاد است. از طرفی طوفان‌های گرمسیری و باران‌های سیل‌آسای عمان نیز در این فصل بسیار به‌چشم می‌خورد.

بهترین زمان تجربه‌ی سفری ایمن به عمان در بین ماه‌های دسامبر تا مارچ (آذر تا اسفند) بوده و توصیه می‌شود پیش ‌از سفر به عمان حتماً درمورد آب‌وهوا و بارش‌های فصلی آن، اطلاعات لازم را کسب کنید.

تجربه‌ی سفری ایمن به عمان

کلام آخر 

قوانین کاربردی برای کنترل شیوع ویروس کرونا در کنار امنیت داخلی و خارجی عمان، این کشور را به یکی از مقاصد امن در خاورمیانه تبدیل کرده است. اگر قصد سفر به عمان در سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰-۱۳۹۹) را دارید، توجه به مسائلی که دی دی سفر به آن اشاره کرد، می تواند سفری ایمن به عمان را برای‌تان به ارمغان بیاورد.

برای اطلاع از آخرین اخبار شرایط سفر به عمان، اخذ ویزای عمان و شرایط اقامت در این کشور، وب‌سایت «دی دی سفر»، کانال تلگرام و اینستاگرام دی دی سفر به آدرس  “ddsafarnews” را دنبال کنید.

 

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=8338

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.