9

شرایط سفر به عمان در دوران کرونا

 • 02 اسفند 1399 - 7:33 - ویرایش شده : 15 فروردین 1400 - 12:00
شرایط سفر به عمان در دوران کرونا
اگر «عمان» را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب کرده‌اید، از خواندن مطلب «شرایط سفر به عمان در دوران کرونا» در «دی دی سفر» غافل نشوید. در ادامه از قوانین بهداشتی گرفته تا شرایط قرنطینه در عمان، هر آنچه که برای سفرتان به عمان نیاز دارید را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

دی دی سفر– کشور عمان به‌دنبال بازگشایی مرزهای خود، شرایط ویژه‌ای را برای سفر به عمان در دوران «کرونا» اعلام کرده است. اگر قرار است عمان را برای گذراندن تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ انتخاب کنید، با دی دی سفر همراه باشید تا در ادامه الزامات سفر به عمان در دوران کرونا را با یکدیگر مرور کنیم.

نکات ضروری پیش از سفر به عمان در دوران کرونا

پبش از سفر به عمان در دوران کرونا بهتر است ابتدا با قوانین جدید سفر به عمان در دوران کرونا آشنا شویم:

– حداقل زمان اقامت در عمان هشت روز بوده و مسافران تنها پس از سپری‌کردن مدت‌زمان قرنطینه و انجام تست کرونا در روز هشتم قرنطینه، می‌توانند به مقاصد دیگر یا کشور مبدا خود سفر کنند.

– شهروندان عضو شورای همکاری خلیج فارس، ساکنین دارای مجوز اقامت معتبر و مسافران با ویزای معتبر می‌توانند بدون اخذ تاییدیه قبلی به عمان سفر کنند.

– تمام مسافران که قصد سفر به عمان در دوران کرونا را دارند، باید تحت پوشش بیمه‌ی درمانی بین‌المللی و معتبری باشند که حداقل یک ماه از هزینه‌های درمان «کووید-۱۹» را پوشش دهد.

شهروندان عضو شورای همکاری خلیج فارس و مسافران دارای کارت درمانی رایگان، از این قانون معافند.

– همه‌ی مسافران باید پیش از سفر به عمان در دوران کرونا به لینک  “emushrif” مراجعه کرده و ضمن ثبت‌نام در این برنامه، مبلغ ۲۵ ریال عمان برای رزرو انجام تست کرونا در فرودگاه های عمان، پرداخت کنند.

– مسافران باید پیش از سفر به عمان برنامه‌ی “+Tarrasude” را از «گوگل پلی» یا «اپ استور» دانلود و بر روی گوشی‌ همراه خود نصب کنند. این برنامه‌ شرایط مسافران را در طول دوره‌ی قرنطینه زیرنظر خواهد داشت.

تذکر: شرکت‌های هواپیمایی مسافرانی را که پیش از سفر به عمان در دوران کرونا، مراحل رزرو تست کرونا و ثبت‌نام در “+Tarrasude” را انجام نداده‌اند، پذیرش نخواهند کرد.

– همه‌ی مسافران پیش از سفر به عمان در دوران کرونا، باید نسبت به انجام تست کرونا یا «پی سی آر» در آزمایشگاه‌های موردتایید وزارت بهداشت (دولتی یا خصوصی) اقدام کنند.

مدت‌زمان اعتبار نتیجه منفی تست کرونا مسافران، حداکثر ۷۲ ساعت پیش از سفر به عمان بوده و نتایج تست آن‌ها باید به زبان‌های عربی یا انگلیسی نوشته شده و دارای مهر آزمایشگاه باشد.

لازم به ذکر است، طبق جدیدترین تصمیمات کمیته‌ عالی در رابطه با شرایط سفر به عمان، ورود گردشگران به سواحل عمومی عمان ممنوع بوده و رستوران‌ها و کافه‌ها حداکثر با ۵۰درصد از ظرفیت خود از گردشگران پذیرایی خواهند کرد.

مدارک لازم برای سفر به عمان در دوران کرونا

 • الزام ارائه‌ی بلیط رفت و برگشت برای همه‌ی گردشگران به‌جز دارندگان ویزای کاری، ویزای اقامت خانوادگی، ویزای اقامت دانشجویی و ویزای اقامت سرمایه‌گذاری
 • بیمه درمانی معتبر با پوشش حداقل یک ماه از هزینه‌های درمانی کووید-۱۹
 • برگه‌ی تاییدیه رزرو پکیج قرنطینه در هتل های عمان
 • ارائه‌ی نتیجه‌ی منفی تست کرونا که ۷۲ پیش از پرواز انجام شده است.
 • گذرنامه‌ی با اعتبار حداقل شش ماه

پیشنهاد دی دی سفر: انواع راهکارها و قوانین مهاجرت به عمان در سال ۲۰۲۱

شرایط سفر به عمان در دوران کرونا: سفر به عمان بدون ویزا

شهروندان ۱۰۳ کشور از جمله ایرانیان، از اخذ ویزای عمان برای سفر به عمان در دوران کرونا معاف بوده و در صورت ارائه‌ی بیمه‌ی درمانی معتبر، بلیط رفت و برگشت و تاییدیه‌ی رزرو هتل، می‌توانند به‌مدت ۱۴ روز در عمان اقامت کنند.

در صورت اقامت بیش از حد معین، مسافران باید به‌ازای هر روز، مبلغ ۱۰ ریال عمان جریمه پرداخت کنند. مجوز اقامت ۱۴ روزه بدون ویزا در عمان غیرقابل تمدید است و چنان‌چه مسافران قصد داشته باشند زمان بیشتری را در عمان سپری کنند، باید به‌صورت آنلاین برای دریافت ویزای توریستی عمان  اقدام کنند.

شرایط سفر به عمان در دوران کرونا: قوانین تست کرونا مسافران

مسافران در بدو ورود به عمان، ضمن ارائه‌ی نتیجه منفی تست کرونا که ۷۲ ساعت پیش از سفر به عمان انجام شده است، باید بار دیگر تست کرونا یا «پی سی آر» را در فرودگاه های عمان انجام دهند. دستورالعمل‌های بهداشتی پس از انجام تست کرونا مسافران به شرح زیر خواهد بود:

 • مسافران پس از انجام تست کرونا، باید با پوشیدن یک مچ‌بند رهگیری متصل به برنامه‌ی “+Tarrasude”، به‌مدت هفت روز در قرنطینه‌ی اجباری سپری کنند.
 • نتایج تست کرونای مسافران در فرودگاه های عمان به‌صورت آنلاین در برنامه‌ی “Emushrif” اعلام می‌شود و با توجه به نتیجه‌ی تست، مدت‌زمان قرنطینه‌ی اجباری آن‌ها معین خواهد شد.
 • کودکان زیر ۱۵ سال، از انجام تست کرونا در فرودگاه های عمان و الزام استفاده از مچ‌بند رهگیری “+Tarrasude” معافند.
 • دیپلمات‌های شاغل در سفارت‌خانه‌های خارجی عمان و سیاست‌مدارانی که قصد سفر به عمان در دوران کرونا را دارند، از انجام تست کرونا در بدو ورود به فرودگاه های عمان و استفاده از مچ‌بند رهگیری “+Tarrasude” معافند؛ با این حال رعایت قوانین قرنطینه‌ی هفت‌روزه برای این دسته از مسافران نیز کماکان پابرجا است.
 • خدمه هواپیما از انجام تست کرونا، استفاده از مچ‌بندهای رهگیری “+Tarrasude” و شرایط قرنطینه‌ی اجباری، در صورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی معافند.

شرایط سفر به عمان در دوران کرونا: قوانین قرنطینه مسافران

طبق آخرین تغییرات شرایط سفر به عمان، همه‌ی مسافرانی که قصد سفر به عمان در دوران کرونا را دارند، باید در یکی از هتل‌های عمان دوره‌ی قرنطینه‌ی خود را سپری کنند. مسافران می‌توانند بنا بر میل خود، هر یک از هتل های عمان را برای قرنطینه‌ی اجبای هفت‌روزه انتخاب کنند و هیچ محدودیتی در انتخاب هتل‌ها وجود نخواهد داشت.

لازم به ذکر است بنا بر گفته‌ی «سازمان هواپیمایی عمان»، همه‌ی مسافرانی که از تاریخ ۲۹ مارچ ۲۰۲۱ (۹ فروردین ۱۴۰۰) به عمان وارد می‌شوند، باید پیش از سفر به این کشور، هتل‌ یا مرکز قرنطینه خود را در پلتفرم “Sahala” رزرو کرده و به ثبت برسانند.

همچنین، کشور عمان به‌منظور کنترل و ردیابی بهتر مسافران در دوران قرنطینه، یک کد رهگیری هشت‌رقمی بر روی دست‌بندهای قرنطینه‌ی آن‌ها درج کرده است. شرکت “emushrif”، کمپانی تهیه‌کننده دست‌بندهای رهگیری قرنطینه، در‌این‌باره توضیح می‌دهد که هریک از دست‌بند‌ها دارای یک کد رهگیری هشت‌رقمی منحصربه‌فرد بوده و به‌راحتی می‌توان از طریق ردیابی این کد‌ها، موقعیت مکانی مسافران را در دوران قرنطینه زیر نظر گرفت.

پیشنهاد دی دی سفر: بهترین هتل های عمان در سال ۲۰۲۱ مناسب زوج‌های جوان از نگاه تریپ ادوایزر

 الزام رزرو پکیج‌ قرنطینه در هتل های عمان پیش از سفر

بنابر قوانین جدید سفر به عمان، رزرو و پرداخت هزینه‌ی کامل پکیج‌های قرنطینه در هتل ها پیش از سفر به عمان برای همه‌ی مسافران، به‌جز گروه خاصی از افراد، الزامی بوده و خرید بلیط عمان تنها در صورت ارائه‌ی تاییدیه‌ی رزرو در هتل های عمان امکان‌پذیر خواهد بود.

– مسافران ذیل از رزرو پکیج‌ قرنطینه در هتل ها، پیش از سفر به عمان، معاف بوده و نیازی به ارائه‌ی برگه‌ی تاییدیه‌ی رزرو هتل برای خرید بلیط ندارند:

 • کودکان کمتر از ۱۶ سال و میانسالان بالای ۶۰ سال
 • دیپلمات‌هایی که برای دیدار با خانواده خود به عمان سفر می‌کنند و دیپلمات‌هایی که در خارج از عمان کار می‌کنند.
 • خدمه‌های هواپیما در صورت رعایت دستورالعمل‌های وزارت بهداشت
 • مسافران بیماری که به‌دلیل شرایط نامساعد خود دارای معافیت کتبی از مقامات بهداشتی هستند.
 • مسافرانی که مجوز قرنطینه‌ی آن‌ها در مراکز قرنطینه خصوصی توسط مرکز امداد و اسکان عمان صادر شده است.

شرایط قرنطینه‌ی کودکان در عمان را در مطلب «شرایط قرنطینه‌ برای ورود کودکان به عمان» بخوانید.

قوانین قرنطینه در بدو ورود به فرودگاه های عمان

– مسافران باید در بدو ورود به فرودگاه‌ های عمان، تست کرونا انجام داده و متناسب با مثبت یا منفی‌بودن جواب آزمایش ملزم به رعایت قوانین زیر هستند:

۱-  اگر جواب تست کرونا مسافر در فرودگاه های عمان مثبت بود، شخص موردنظر باید به‌مدت ده روز خود را قرنطینه کند و مدت‌زمان قرنطینه از تاریخ انجام تست کرونا محاسبه خواهد شد.

۲- اگر نتیجه تست کرونا مسافر در فرودگاه های عمان منفی بود، شخص موردنظر باید به‌مدت هفت روز خود را قرنطینه کند و مدت‌زمان قرنطینه از تاریخ ورود به عمان محاسبه خواهد شد.

شرایط سفر به عمان در دوران کرونا: ضوابط قرنطینه اجباری

اگر در طول مدت‌زمان قرنطینه‌ی هفت‌روزه علائم بیماری در مسافر ظاهر شود، شخص موردنظر باید به مراکز بهداشتی مراجعه کرده و مجدداً تست کرونا انجام دهد. در صورت مثبت یا منفی‌بودن جواب آزمایش شرایط زیر برقرار است:

۱- اگر جواب تست کرونا منفی بود، مسافر باید دوره‌ی قرنطینه‌ی هفت‌روزه خود را به پایان رسانده و در روز هشتم مجدداً تست کرونا انجام دهد و بر اساس نتیجه آزمایش در روز هشتم، شرایط او برای اتمام یا ادامه‌دادن دوران قرنطینه مشخص خواهد شد.

۲- اگر نتیجه تست کرونا مثبت بود، مسافر باید از روز بروز علائم بیماری، به‌مدت ده روز قرنطینه شود. پس از اتمام دوره‌ی قرنطینه در صورتی که علائم بیماری بهبود یابد و دمای بدن او طی ۴۸ ساعت گذشته بدون استفاده از هیچ‌گونه داروی تب‌بری نرمال باشد، شخص ‌موردنظر می‌تواند از قرنطینه خارج شود.

قوانین قرنطینه در پایان روز هفتم

اگر در طول مدت‌زمان قرنطینه‌ی هفت‌روزه هیچ علائم بیماری در مسافر ظاهر نشود، مسافر باید در روز هشتم مجدداً تست کرونا انجام دهد و اقدامات لازم بر اساس نتیجه‌ی آزمایش در روز هشتم به شرح زیر است:

۱- اگر نتیجه تست کرونا منفی بود، دوران قرنطینه مسافر به اتمام رسیده و با تحویل دست‌بند ردیاب الکترونیکی به مراکز بهداشتی می‌‌تواند از قرنطینه خارج شود.

۲- اگر نتیجه تست کرونا مثبت بود، مسافر باید از تاریخ انجام معاینه، به‌مدت ده روز قرنطینه شود. پس از اتمام دوره‌ی قرنطینه در صورتی که علائم بیماری بهبود یابد و دمای بدن مسافر طی ۴۸ ساعت گذشته بدون استفاده از هیچ‌گونه داروی تب‌بری نرمال باشد، شخص موردنظر می‌تواند از قرنطینه خارج شود.

نتایج آزمایش کرونا ظرف ۲۴ ساعت در دسترس مسافران خواهد بود و آن‌ها می‌توانند نتیجه تست کرونای خود را در برنامه‌ی “Emushrif” چاپ و مشاهده کنند.

شرایط سفر به عمان در دوران کرونا: قوانین خروج مسافران 

بنابر قوانین جدید سفر به عمان در دوران کرونا، مسافران پیش از خروج از عمان باید قوانین ذیل را رعایت کنند:

 • مسافران باید نسبت به قوانین بهداشتی و شرایط سفر به مقاصد دیگر اطمینان حاصل کنند.
 • مسافران باید حداقل ۳ و حداکثر ۴ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه های عمان حضور یابند.
 • مسافران می‌توانند از امکانات “Airport Drive-Through” و “Walk-in” در فرودگاه مسقط و ترمینال “Cargo” در فرودگاه «صلاله» برای انجام تست کرونا استفاده کنند. هزینه‌ی تست کرونا برای مسافران ۱۹ ریال خواهد بود.
 • نتایج تست کرونا ظرف مدت ۲۴ ساعت در پلتفرم “emushrif” منتشر خواهد شد و مسافران با پرداخت ۵ ریال عمان می‌توانند نتایج را مشاهده کنند.

همچنین، به‌دنبال اعمال محدودیت‌های جدید و منع تردد شبانه در عمان، سازمان فرودگاه‌ های عمان در بیانیه‌‌‌ای جدید اعلام کرده است که همه‌ی مسافران ورودی و خروجی عمان که نیاز به تردد شبانه در ساعات تعطیلی دارند، باید علاوه بر مدارک شناسایی، کپی یا نسخه‌ی الکترونیکی بلیط خود را به‌همراه داشته و برای عبور از ایست‌های بازرسی به ماموران ذی‌ربط ارائه دهند.

عمان مقصدی جذاب در نوروز ۱۴۰۰

 

عمان مقصدی جذاب در نوروز ۱۴۰۰
عدم نیاز به ویزا و همچنین کاهش آمار مبتلایان به کرونا در عمان، این کشور را به مقصدی جذاب برای مسافران ایرانی تبدیل کرده است. اگر قصد سفر به عمان در دوران کرونا را دارید، آخرین اخبار شرایط سفر به عمان و شرایط قرنطینه‌‌ در هتل های عمان را در وب‌سایت «دی دی سفر»، کانال تلگرام و اینستاگرام دی دی سفر به آدرس  “ddsafarnews” دنبال کنید.

پیشنهاد دی دی سفر: نکات مهم سفری ایمن به عمان در سال ۲۰۲۱

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=8070

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.