1

دیدنی‌ترین پاویون‌های کشورها در اکسپو ۲۰۲۰ دبی

  • 01 شهریور 1400 - 10:02 - ویرایش شده : 01 شهریور 1400 - 10:02
دیدنی‌ترین پاویون‌های کشورها در اکسپو ۲۰۲۰ دبی
از یادگیری در مورد پایداری محیط‌زیست تا قدم زدن در باغ‌های واقعیت مجازی و آشنایی با آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا، همه‌وهمه بخشی از جاذبه‌های دیدنی اکسپو هستند. در این مطلب با دیدنی‌ترین پاویون‌های کشورها در این نمایشگاه بزرگ آشنا شوید.

دی دی سفر– «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» که به‌مدت ۶ ماه، از اول اکتبر ۲۰۲۱ (۹ مهر ۱۴۰۰) تا ۳۱ مارچ ۲۰۲۲ (۱۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۱) برگزار خواهد شد، یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری دبی است که در محیطی به مساحت ۴.۸ کیلومتر مربع ساخته شده و شامل پاویون‌های مختلف کشورها، «اکسپو ویلیج»، «الوصل پلازا» و بسیاری مکان‌های دیدنی دیگر است. اکسپو ۲۰۲۰ دبی، مکانی مناسب برای آشنایی همزمان با فرهنگ و سنت کشورهای مختلف در یک محل بوده و نمایشگاهی برای تمامی سنین و گروه‌های شغلی مختلف است.

برای آشنایی بیشتر با این نمایشگاه، مطالب زیر را از «دی دی سفر» بخوانید:

دیدنی‌ترین‌ پاویون‌‌ها در اکسپو ۲۰۲۰ دبی

پاویون‌های کشورها در واقع همان غرفه‌ مربوط به هر کشور بوده و همانطور که اشاره شد به‌دلیل معماری ویژه‌ و طراحی خا‌ص‌شان یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های اکسپو ۲۰۲۰ دبی محسوب می‌شوند. در این مطلب از دی دی سفر با دیدنی‌ترین پاویون‌های کشورها در این نمایشگاه آشنا می‌شویم.

پاویلیون بلژیک

۱. بلژیک 

پاویون بلژیک با الهام از مفهوم «پویایی در اروپا» ساخته شده و مساحتی حدود ۵۰۰ متر مربع دارد. این پاویون براساس چشم‌اندازها و نوآوری‌های بلژیک ساخته شده و شامل رستوران‌هایی است که غذای سنتی و محلی بلژیکی را سرو می‌کنند. این پاویون یکی از دیدنی‌ترین ساختمان‌ها در محل اکسپو ۲۰۲۰ دبی بوده که بر پایه پایداری محیط‌زیست و ساختمان‌های سبز طراحی شده است. مفهوم ساخت این پاویون، «استفاده از الگوهای طبیعت برای حل مسائل روز» است. 

پاویلیون کوبا

۲. کوبا 

ماشین‌های قدیمی، فرهنگ سنتی و زیبای این کشور، موسیقی محلی و صدها نمایش دیگر در این پاویون برگزار می‌شود. در این پاویون که بر اساس مفهوم «تحرک» ساخته شده است می‌توانید در رستوران‌های مختلف غذاهای کوبایی را امتحان کرده و با سنت و فرهنگ این کشور در نمایش‌های سه‌بعدی آشنا شوید.

پاویلیون جامائیکا

۳.جامائیکا 

پاویون جامیئکا یک ساختمان تمام اتوماتیک بوده که همه‌چیز در آن به‌صورت دیجیتالی هدایت می‌شود. پاویون این کشور نشان‌‌دهنده «فرصت‌های آینده» و پتانسیل جامائیکا برای مطرح شدن در عرصه جهانی به عنوان یک قطب تکنولوژی پیشتاز است. همچنین در این پاویون می‌توانید با افراد مشهور به گفت‌وگو پرداخته و از استودیوهای پخش زنده موسیقی و غرفه‌های متنوع سرو قهوه مخصوص این کشور لذت ببرید.

پاویلیون لوکزامبورگ

۴. لوکزامبورگ 

یکی از جذاب‌ترین پاویون‌های اکسپو ۲۰۲۰ دبی، پاویون کشور «لوکزامبورگ» است. این ساختمان به‌گونه‌ای طراحی شده که نشان‌دهنده درهای باز این کشور برای استقبال از ایده‌های جهانی و بین‌المللی و علاقه به همکاری بیشتر با کشورها برای ساخت آینده‌‌ای روشن‌تر است. این پاویون شبیه به علامت «بی نهایت» (Infinity) ساخته شده و در قسمت «فرصت‌ها» محل برگزاری اکسپو قرار دارد. در این غرفه می‌توانید برای حمل‌ونقل از سرسره‌های پرسرعت استفاده کرده و در نمایشگاه نوآوری‌های دیجیتال آن شرکت کنید. 

پاویلیون موناکو

۵. موناکو 

شاید کمتر کسی «موناکو» را به‌عنوان یک کشور تکنولوژی‌محور و مناسب برای سرمایه‌گذاری بداند، اما در اکسپو ۲۰۲۰ دبی، این کشور با شرکت در بخش «فرصت‌ها» و طراحی پاویون ویژه‌اش، نمایشگاهی دیدنی از پتانسیل این کشور در زمینه تکنولوژی‌، پزشکی و به‌خصوص گردشگری ساخته است تا با معرفی جدیدترین نوآوری‌ها و موفقیت‌هایش این عقیده را تغییر دهد. پاویون این کشور شبیه به جزیره موناکو ساخته شده است و افراد می‌توانند با شرکت در بخش‌ها و طبقات مختلف آن از نمایشگاه‌ها، رستوران‌ها و قدم زدن در «باغ فرصت‌ها» لذت برده و با شرکت‌های پیشرو در زمینه‌های مختلف آشنا شوند. 

پاویلیون سیشل

۶. سیشل 

پاویون سیشل با الهام از «زندگی دریایی» و اهمیت توجه به حفظ آن و معرفی فرصت‌های گردشگری این کشور ساخته شده و شبیه به نمایشگاهی زیردریایی است. پاویون این کشور بر حفظ «پایداری محیط‌زیست» تمرکز داشته و با هدف اهمیت و تامین هزینه‌های لازم از سوی سرمایه‌گذاران برای حفظ محیط‌زیست دریایی این منطقه ساخته شده است.

پاویلیون کره جنوبی

۷. کره جنوبی 

با توجه به تغییر شدید سبک زندگی در کره‌جنوبی، پاویون  این کشور با تمرکز بر معرفی فرهنگ و سنت باستانی کره جنوبی ساخته شده است. استفاده از رنگ‌های روشن قرمز و زرد و شکل چادر مانند پاویون، نشان‌دهنده «پویایی» در این کشور و تلفیق و پیوند میان نوآوری‌های آینده کره جنوبی و پتانسیل نسل جوان این کشور با فرهنگ بومی و باستانی آن است.

شما می توانید پیشرفت‌های علم و فناوری کره جنوبی را از طریق واقعیت افزوده در پاویون این کشور تجربه کنید.درون پاویون نیز دقیقا شبیه به خیابان‌های «سئول» ساخته شده تا افراد تجربه بازدید و گردشگری در این کشور را نیز داشته باشند. 

پاویلیون تانزانیا

۸. تانزانیا 

با رفتن به پاویون تانزانیا می‌توانید سفری کامل به این کشور داشته باشید. علاوه‌بر طراحی جذاب و دیدنی این ساختمان که بر پایه «پایداری محیط‌زیست» بوده و افراد با بازدید از این ساختمان می‌توانند در «سافاری مجازی و سه‌بعدی» شرکت کرده و با حیوانات ناشناخته جهان و گونه‌های منقرض شده آشنا شوند. علاوه‌بر این، نمایش‌ها و همایش‌هایی در زمینه آموزش‌ها و پتانسیل‌های این کشور برای تبدیل شدن به یک قطب «اقتصاد سبز» برگزار شده و شرکت‌های پیشگام نوآوری‌های خود در زمینه حفظ محیط‌زیست را به معرض نمایش می‌گذارند. 

پاویلیون‌های ویژه

۹. پاویون‌های ویژه 

 به‌غیر از کشورها، برخی برندها مانند صنایع “Lay’s” یا «پپسی» نیز در اکسپو ۲۰۲۰ دبی غرفه‌های متعددی دارند که بر پایه «پایداری محیط‌زیست» و تهیه غذاهای سبز یا ظروف یک‌بار مصرف خوراکی یا قابل تجزیه و غیره ساخته شده است. در این پاویون‌ها می‌توانید همه‌چیز را درباره تاریخچه غذا و کمک به آسیب کمتر به محیط‌زیست در خصوص صنایع غذایی یاد بگیرید. 

کلام آخر 

اکسپو ۲۰۲۰ دبی، نمایشگاهی به وسعت جهان است که می‌تواند تاثیر چشم‌گیری در رونق دوباره گردشگری منطقه خاورمیانه داشته باشد. همانطور که اشاره شد بیش از ۱۹۲ کشور از جمله «ایران» در این نمایشگاه حضور خواهند داشت. نکته مهم اینکه پاویون ایران در این نمایشگاه به‌عنوان یکی از هشت پاویون برتر از سوی مجله‌ی معماری «آرکیتکچرال دیزاین» (Architectural Design)،انتخاب شده است. این نمایشگاه نه‌تنها یک جاذبه گردشگری فراموش‌ نشدنی بلکه نمونه‌ای از شهرهای دیجیتالی آینده خواهد بود.

این نمایشگاه فرصتی برای همکاری هر چه بیشتر شرکت‌های بین‌المللی با یکدیگر، افزایش آگاهی در زمینه‌های مختلف و آشنایی با فرهنگ و سنت کشورهای مختلف و اهداف آن‌ها برای ساخت جهانی بهتر و آینده‌ای روشن‌تر است. حال باید دید در ادامه تکمیل سایت اکسپو ۲۰۲۰ دبی، دیگر چه جاذبه‌های دیدنی به این نمایشگاه اضافه خواهد شد؟

جدیدترین اخبار و مقالات «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» را از «دی دی سفر» بخوانید. 

پیشنهاد دی دی سفر: پاسخ به سوالات رایج شرکت در اکسپو ۲۰۲۰ دبی

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=17067

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.