5

جدیدترین شرایط سفر به مالدیو: عدم نیاز به ارائه نتیجه منفی تست کووید-۱۹ در صورت دریافت واکسن

  • 28 فروردین 1400 - 14:11 - ویرایش شده : 29 فروردین 1400 - 10:33
جدیدترین شرایط سفر به مالدیو: عدم نیاز به ارائه نتیجه منفی تست کووید-۱۹ در صورت دریافت واکسن
بنا بر اعلام مدیر کل بهداشت عمومی «مالدیو»، برخی از محدودیت‌های سفر به مالدیو از تاریخ ۲۰ آپریل ۲۰۲۱ تا اطلاع ثانوی کاهش خواهد یافت.

دی دی سفر- با توجه به انجام واکسیناسیون کرونا در بسیاری از کشورها، دولت مالدیو تحت شرایط خاص، باردیگر محدودیت‌های سفر به جزایر مالدیو را کاهش داده است.

بر اساس قوانین پیشین سفر به مالدیو، گردشگران برای ورود به مالدیو با ارائه نتیجه منفی تست کرونا، دیگر نیازی به گذراندن قرنطینه اجباری نداشتند و فقط افرادی که با اهداف غیر توریستی وارد این کشور می‌شدند باید ۱۴ روز خود را قرنطینه می‌کردند.

قوانین جدید سفر به مالدیو به شرح ذیل است:

۱–در صورتی که مسافران مالدیو از جمله گردشگران، ۲ دوز واکسن کرونا (واکسنی که توسط «سازمان بهداشت جهانی» تایید شده است)، را ۲ هفته قبل از سفر به مالدیو دریافت کرده باشند، از ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا قبل از ورود به مالدیو معافند.

۲-کلیه افراد در صورتی که به جزیره‌ای سفر کنند که ۶۰درصد از جمعیت جزیره اعم از ریزورت‌ها، مهمانسراها و هتل‌های جزیره، دو دوز واکسن کرونا که توسط «سازمان بهداشت جهانی» (WHO) تایید شده است را دریافت کرده باشند، از گذراندن قرنطینه معاف خواهند بود.

۳-اگر ۶۰درصد از جمعیت جزیره اعم از ریزورت‌ها، مهمانسراها و هتل‌های جزیره، هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت نکرده باشند، مسافرانی که در گذشته ملزم به رعایت قرنطینه بودند، تنها در صورتی از انجام قرنطینه معاف خواهند شد که خودشان دو هفته قبل از سفر هر دو دوز واکسن کرونا که توسط «سازمان بهداشت جهانی» (WHO) تایید شده است را دریافت کرده باشند. در این شرایط، قوانین زیر نیز اعمال خواهد شد:

  • اگر فرد از جزیره‌ای سفر می‌کند که در آن بیش از ۵درصد از جمعیت مبتلا به کرونا باشند، ارائه نتیجه منفی تست «پی‌سی‌آر» (PCR) الزامی خواهد بود.
  • نتیجه منفی تست «پی‌سی‌آر» (PCR) برای کودکانی که واجدشرایط دریافت واکسن کرونا نیستند، الزامی است.

۴-مسافرانی که برای کار (دارندگان پروانه کار) در هر یک از مراکز زیر به مالدیو سفر می‌کنند، باید نتیجه آزمایش کرونا خود را که حداکثر ۹۶ ساعت قبل از سفر انجام شده است را ارائه دهد. از افرادی که این شرایط را رعایت نکنند، در بدو ورود تست «پی‌سی‌آر» (PCR)  گرفته خواهد شد.

  • کارمندان مراکز درمانی و بهداشتی
  • کارمندان مراکز مراقبت روزانه
  • کارمندان موسسات آموزشی
  • پرستار شخصی (Residential Care)

لازم به ذکر است که «آژانس حفاظت سلامت» (HPA) به‌طور منظم لیستی از جزایری را که ۶۰درصد از جمعیت خود را واکسینه کرده و همچنین جزایری که بیش از ۵درصد از جمعیتشان مبتلا به کرونا باشند را منتشر می‌کند.

برای اطلاع از شرایط سفر به مالدیو در دوران کرونا، به این لینک مراجعه کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=11225

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.