5
معرفی استارتاپ های گردشگری

مشاوره با بومیان مقصد و یک سفر آگاهانه، تجربه‌ای جدید برای گردشگران

  • 26 خرداد 1400 - 12:11 - ویرایش شده : 26 خرداد 1400 - 12:22
مشاوره با بومیان مقصد و یک سفر آگاهانه، تجربه‌ای جدید برای گردشگران
در این قسمت از مقاله‌های استارتاپی «دی دی سفر»، با یک استارتاپ گردشگری از کشور «فرانسه» آشنا خواهید شد که با رویکرد ارتقای سفرهای آگاهانه از سال ۲۰۲۰ کار خود را آغاز کرده است.

بحران کرونا در کنار تاثیرات مخربی که بر صنعت گردشگری گذاشته است، راه‌های جدیدی را نیز برای سفرکردن به وجود آورده است که از میان آن‌ها می‌توان به سفرهای جاده‌ای و محلی، سفرهای طولانی‌مدت و همچنین سفرهای مسئولانه و آگاهانه اشاره کرد. همین امر موجب تولد استارتاپ های گردشگری زیادی در سال ۲۰۲۰ شده است که در حوزه‌های ترندهای جدید صنعت گردشگری کار خود را آغاز کرده‌اند.

دی دی سفر در این مطلب به‌سراغ یک استارتاپ گردشگری بسیار نوظهور رفته است که رویکرد کاملا جدیدی را در گردشگری به وجود آورده است: ارتباط مستقیم گردشگران با ساکنان محلی و همچنین ارتقای سفرهای آگاهانه.

نگاهی بر استارتاپ گردشگری makeyourtripbetter

نگاهی کوتاه به استارتاپ گردشگری “MakeYourTripBetter”

“MakeYourTripBetter” یک پلتفرم رایگان و تعاملی است که مسافران از طریق آن می‌توانند برای دریافت مشاوره و برنامه‌ریزی سفر با مردم بومی ارتباط برقرار کرده و از تجربیات آن‌ها استفاده کنند. این استارتاپ گردشگری نوظهور در سال ۲۰۲۰ در شهر «انسی» فرانسه راه‌اندازی شده و هدف آن کمک به مسافران در راستای برنامه‌ریزی و رزرو سفرهای آگاهانه، مسئولانه و البته به‌یادماندنی است.

پلتفرم “MYTB”

“MakeYourTripBetter” یا به‌اختصار  “MYTB” یک پلتفرم تعاملی است؛ به این معنی که هریک از اعضای آن اعم از مسافران و افراد محلی می‌توان با یکدیگر ارتباط داشته باشند. گردشگران می‌توانند از طریق یک پیام‌رسان خصوصی با ساکنان مقاصد موردنظر خود صحبت کرده، پاسخ سوالات خود را پیدا کرده و در صورت تمایل به آن مقصد سفر کنند.

دسترسی و کارکردن با پلتفرم  “MYTB” بسیار ساده است. مسافران می‌توانند در عرض چند دقیقه یک حساب کاربری رایگان ایجاد کرده و داده‌های شخصی و همچنین اطلاعاتی نظیر فعالیت‌های موردعلاقه خود را وارد نمایند. نکته قابل توجه آن است که اطلاعات شخصی اعم از ایمیل، آدرس، مقصد و تاریخ سفر هرگز برای اعضای دیگر قابل مشاهده نبوده و به اشخاص ثالث یا شرکت‌ها نیز منتقل نمی‌شود.

گردشگران می‌توانند در این پلتفرم مقاصد موردنظر خود را وارد کرده و اطلاعات، فعالیت‌ها و خدمات متناسب با علایق خود را کشف کنند. نکته جالب آن است که با استفاده از این معیارها، گردشگر می‌تواند اعضای دیگری را برای برقراری ارتباط پیدا کند. علاوه بر آن گردشگر امکان تهیه دفترچه خاطرات سفر خود را در این پلتفرم دارد. اعضای این پلتفرم می‌توانند مقالاتی را از وبلاگ‌های دیگر اعضای “MYTB” را مطالعه کرده و از این طریق مقاصد موردنظر خود را شناسایی و انتخاب کند.

و مهم‌تر از همه “MakeYourTripBetter” یک پلتفرم چند‌زبانه است و برای گردشگران بسیاری از کشورها قابل‌دسترسی است. این پلتفرم در مدت کوتاهی موفق شده است ۱۵۰۰ گردشگر را از بیش از ۲۵ کشور به‌سوی خود جذب کند.

پلتفرم MYTB

هدف از راه‌اندازی استارتاپ گردشگری “MakeYourTripBetter” چه بود؟

بنیان‌گذاران شرکت نوپای “MakeYourTripBetter” از راه‌اندازی این استارتاپ اهداف بسیار جالب و البته مهمی دارند. آن‌ها قصد دارند با راه‌اندازی این استارتاپ به ارتقای سفرهای مسئولانه و آگاهانه توسط مسافران کمک کنند. این استارتاپ معتقد است که از لحظه‌ای که مسافر با مردم محلی ارتباط برقرار کرده و آن‌ها را ملاقات می‌کند، نسبت به آن قلمرو و مردم محلی آن منطقه احترام بیشتری قائل می‌شود. این حس نزدیکی میان گردشگران و بومیان سبب افزایش مسئولیت‌پذیری افراد نسبت به یکدیگر شده و بدین ترتیب ارتباطات انسان‌دوستانه‌ای میان افراد برقرار می‌شود.

علاوه بر آن، این استارتاپ بر ایجاد سفرهای طولانی‌مدت، کم‌تکرار و کندتر نیز تمرکز کرده است؛ این نوع از سفرها تاثیرات زیست‌محیطی زیادی که معمولا از مسافران و سفرهایشان ناشی می‌شود را به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌دهند. از سوی دیگر، بحران همه‌گیری ویروس کرونا، میل به سفرهای مسئولانه و آگاهانه را به‌طور قابل‌توجهی در مسافران افزایش داده است، بنابراین می‌توان به این نتیجه رسید که این شرکت نوپا در زمان درست، در جای درستی قرار گرفته است.

نحوه‌ی جذب مشتری و بازاریابی استارتاپ “MakeYourTripBetter

در حال حاضر این استارتاپ گردشگری نوظهور، برای ایجاد پروژه‌های مشارکتی و تعاملی متعددی در حال برقراری ارتباط با ذی‌نفعان گردشگری است. از سوی دیگر این استارتاپ در سال ۲۰۲۱ از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی ابتدا با مسافران فرانسوی و سپس با مسافران کشورهای دیگر ارتباط برقرار کرده است. این استارتاپ قصد دارد ابتدا با مسافران کشورهای اروپایی همسایه که سالانه سفرهای زیادی به فرانسه انجام می‌دهند، ارتباط برقرار کرده و سپس ارتباطات خود را کشور به ‌کشور گسترش دهد.

کسب درآمد استارتاپ گردشگری “MakeYourTripBetter

همان طور که گفته شد عضویت در پلتفرم “MakeYourTripBetter” رایگان است. این استارتاپ از طریق فروش اشتراک تبلیغاتی درآمد کسب می‌‌کند. این اعضای “MYTB” هستند که دیدن تبلیغات را در این پلتفرم انتخاب می‌کنند و  فقط تبلیغاتی که موردعلاقه‌ی آن‌هاست برای‌شان نمایش داده می‌شود.

تیم استارتاپ گردشگری makeyourtravelbetter

نگاهی به تیم فوق‌العاده‌ی استارتاپ گردشگری “MakeYourTripBetter

تا اینجا با رویکرد و نوع فعالیت استارتاپ “MakeYourTripBetter” آشنا شدیم، اما بد نیست که بدانید تیم این استارتاپ از ۲۶ بنیان‌گذار (۱۴ مرد و ۱۲ زن) ۳۰ تا ۶۵ ساله تشکیل شده است. این تیم سال‌ها سابقه‌ی حرفه‌ای در زمینه‌های مختلفی چون مدیریت، توسعه فناوری اطلاعات، تجارت، امور مالی و… در فرانسه و خارج از این کشور داشته‌اند و با انبوهی از مهارت‌ها و تجربیات استارتاپ گردشگری “MakeYourTripBetter” را راه‌اندازی کرده‌اند.

نکته‌ی مهمی که این استارتاپ برای تشکیل تیم خود در نظر گرفته است، تعدد خاستگاه، ملیت و محل زندگی بنیان‌گذاران است. این افراد هرکدام از کشورهایی چون فرانسه، سوئیس، پرتغال، ایتالیا، اتریش، روسیه، مراکش، برزیل، کانادا، جزایر کارائیب، نیوزیلند، آلمان و اسپانیا گرد هم آمده‌اند تا تجربه‌ها و فرهنگ‌های یکدیگر را با هم به اشتراک بگذارند.

اهداف و آینده‌ی استارتاپ گردشگری “MakeYourTripBetter”

استارتاپ گردشگری خلاق “MakeYourTripBetter” قصد دارد پلتفرم خود را ظرف یک‌ سال در فرانسه و سپس سراسر اروپا گسترش دهد. بنیان‌گذاران این استارتاپ هنوز بحران کرونا را یک چالش می‌دانند، اما بازگشایی فرانسه برای گردشگری تابستان، فرصت بسیار خوبی برای “MakeYourTripBetter” فراهم می‌کند تا اعضای پلتفرم خود را افزایش داده و مشتریان بیشتری به خود جذب کند.

سخن پایانی

همان طور که در این مطلب اشاره شده است استارتاپ  “MakeYourTripBetter” به‌تازگی کار خود را آغاز کرده است و هنوز از جایگاه موردنظر خود فاصله زیادی دارد، اما مهم‌ترین نقطه‌ی قوت این استارتاپ، ایده‌ی جذاب و جدیدش و البته تجربه‌ی بی‌پایان بنیان‌گذارانش است. آن‌ها به‌خوبی می‌دانند که چگونه یک پروژه را آغاز کرده و ادامه دهند. آن‌ها در تجربیات گذشته‌ی خود نشان داده‌اند که از آزمایش کردن، اشتباه کردن، گوش دادن و اصلاح ترسی ندارند و این روش را در “MakeYourTripBetter” نیز پیاده خواهند کرد.

دی دی سفر در روزهای چهارشنبه هر هفته، خلاق‌ترین استارتاپ های گردشگری دنیا را بررسی می‌کند. اگر به آشنایی با ایده‌های جدید این شرکت‌های نوپا علاقه‌مندید، پیشنهاد می‌کنیم مقالات استارتاپی دی دی سفر را مطالعه کنید.

آخرین مقاله استارتاپی دی دی سفر: نسل جدید تورهای مسافرتی برای مسافران پساکرونا

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=13158

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.