3
معرفی استارتاپ های گردشگری

سفرهای رمانتیک، ظرفیت کمتردیده‌شده‌ و پرتقاضای صنعت گردشگری

 • 16 تیر 1400 - 13:04 - ویرایش شده : 16 تیر 1400 - 13:11
سفرهای رمانتیک، ظرفیت کمتردیده‌شده‌ و پرتقاضای صنعت گردشگری
سفرهای رمانتیک از جمله سفرهایی است که کمتر موردتوجه شرکت‌های مسافرتی قرار گرفته است، اما استارتاپ گردشگری "Lovu" با تمرکز بر ارائه‌ی خدمات ویژه به زوج‌ها، ایده‌ی جالبی را در صنعت گردشگری آغاز کرده است.

با نگاهی به صنعت گردشگری و مهمان‌یاری در سال‌های اخیر، می‌توان دریافت که با وجود تقاضای زیاد برای سفرهای عاشقانه و رمانتیک زوج‌ها، تخصص یا توجه بسیار کمی در این بخش وجود دارد. البته گاه وب‌سایت‌های مرتبط با جشن‌های عروسی اطلاعات زیادی در مورد مکان‌ها و مقاصد مختلف به مخاطبان ارائه می‌دهند، اما آن‌ها کمکی به برنامه‌‌ریزی‌های شخصی عروسی یا ماه عسل در مقاصد نمی‌کنند.

در همین راستا «دی دی سفر» در این مطلب، یک استارتاپ گردشگری را معرفی خواهد کرد که با ارائه‌ی یک اپلیکیشن شرایط سفر را برای زوج‌هایی که قصد دارند برای مناسب‌هایی چون خواستگاری، ماه عسل، عروسی یا سالگرد ازدواج به سفر بروند، شخصی‌سازی و تسهیل می‌کند.

استارتاپ گردشگری "Lovu"

استارتاپ گردشگری “Lovu

“Lovu” اپلیکیشنی برای رزرو سفرهای رمانتیک بوده که مخصوص زوج‌ها طراحی شده است. این اپلیکیشن از پیشنهادات مراسم عروسی گرفته تا جشن‌ها، ماه عسل، سالگرد ازدواج و… در مقاصد، گزینه‌های مختلفی را به کاربران ارائه می‌دهد. با استفاده از اپلیکیشن “Lovu”، کاربران می‌توانند یا خودشان رزرو سفرهایشان را انجام دهند و مستقیما با هتل‌ها ارتباط برقرار کنند یا از طریق مشاورهای سفر راهنمایی دریافت کنند. استارتاپ گردشگری “Lovu” در تلاش است با حذف واسطه‌هایی نظیر شرکت‌های مسافرتی آنلاین، کنترل تجربه سفر مصرف‌کنندگان را بر عهده‌ی خودشان قرار دهند.

داستان راه‌اندازی استارتاپ گردشگری “Lovu”

«شری لیلدری» (Shri Lildharrie) بنیان‌گذار استارتاپ گردشگری “Lovu” است. او هم در زمینه‌ی صنعت مهمان‌یاری تجربه دارد و هم سال‌ها در شرکت جهانی برنامه‌ریزی جشن عروسی “The Knot” فعالیت کرده است. لیلدری در طی چهار سال گذشته، در مورد سفرهای زوج‌ها و رزرو مستقیم شرکت‌های هتلداری و تلاش مداوم آن‌ها برای برقراری ارتباط مستقیم با مصرف‌کننده تحقیق کرده است.

بنیان‌گذار استارتاپ گردشگری “Lovu”، داده‌های مربوط به سفرهای رمانتیک چندین منبع از جمله ” The Knot”، را مطالعه کرده است. او در تحقیقات خود خلا بزرگی را در صنعت گردشگری در ارتباط با سفرهای عاشقانه یافت. بنابراین تصمیم گرفت که این نیاز را برطرف کند و استارتاپ گردشگری “Lovu” را اخیرا در شهر «نیویورک» راه‌اندازی کرده است.

اپلیکیشن “Lovu”

اپلیکیشن “Lovu” به گونه‌ای طراحی شده است که تجربه کاربری جالب و سرگرم‌کننده‌ای را برای مصرف‌کنندگان فراهم می‌کند و ساعت‌های بی‌شماری را که زوجین برای تحقیق و رزرو سفرهای عاشقانه صرف می‌کنند را به‌طور چشم‌گیری کاهش می‌دهد. “Lovu” یک «نرم‌افزار بر اساس سرویس» یا “SaaS” است که در تلفن‌های همراه نصب می‌شود و استفاده از آن برای مصرف‌کنندگان رایگان است.

چرا استارتاپ گردشگری “Lovu“؟

استارتاپ گردشگری “Lovu” علاوه بر طراحی سفرهای رمانتیک و توجه به رفع نیاز زوج‌ها در سفرها، به هتلداران و مشاوران سفر نیز برای افزایش مشتریان و کاهش‌ چالش‌های آن‌ها کمک می‌کند.

مزیت “Lovu” برای مسافران

 • ایجاد فرصت لازم برای تحقیقات سفر
 • برنامه‌ریزی و رزرو سفرهایی برای مناسبت‌هایی چون خواستگاری، ماه عسل، عروسی در مقاصد، سالگرد ازدواج و…
 • برقراری ارتباط مستقیم با هتل‌ها
 • یافتن متخصصان و مشاوران سفر باتجربه برای کمک‌ به آن‌ها در مقاصد

مزیت “Lovu” برای هتل‌ها

 • افزایش رزرو مستقیم مشتریان
 • کاهش هزینه‌های توزیع
 • بازده بالا در هزینه‌های تبلیغاتی
 • افزایش تعامل مستقیم با مهمانان
 • دعوت از مهمانان برای ثبت‌نام در برنامه‌های وفاداری
 • دعوت از مهمانان برای عضویت در رسانه‌های اجتماعی برندها

مزیت “Lovu” برای مشاوران سفر

 • کاهش هزینه‌های بالای بازاریابی
 • کاهش مسائل مربوط به دریافت کمیسیون از مشتری
 • دریافت آموزش‌های مربوط به فروش

روش بازاریابی و جذب مشتری استارتاپ گردشگری Lovu

روش بازاریابی و جذب مشتری استارتاپ گردشگری Lovu

استارتاپ گردشگری Lovu اساساً به بازاریابی محتوا اعتماد دارد و عملیات بازاریابی خود را به دو دسته‌ی مصرف‌کنندگان «بی‌تو‌سی» (B2C) و مشتریان «بی‌تو‌بی» (B2B) تقسیم کرده است.

تلاش‌های این شرکت نوپا در راستای بازاریابی محتوای «بی‌تو‌سی» (B2C) یعنی همان مسافران، شامل «برند مارکتینگ» (brand marketing) یا بازاریابی برند، رسانه‌های تخصصی، رسانه‌های اجتماعی، کمپین‌های روابط عمومی، مشاوره تخصصی بازاریابی، بازاریابی تأثیرگذار یا «اینفلوئنسر مارکتینگ» (influencer marketing) و… است.

از سوی دیگر این شرکت برای بازاریابی محتوای «بی‌تو‌بی» (B2B)، یعنی هتل‌ها، ریزورت‌ها، اجاره اقامتگاه و… از رسانه‌های اجتماعی چون « لینکدین» (LinkedIn)، روابط عمومی، رسانه‌ها و نشریات صنعت، مشاوره تخصصی بازاریابی و.. استفاده می‌کند. همچنین بازاریابی مشاوران سفر این استارتاپ شامل تبلیغات تجاری، بازاریابی از طریق ایمیل، کنفرانس‌های تجاری، بازاریابی محتوا و کلاس‌های مجازی است که در آن به‌طور مداوم مشاوران سفر درباره‌ی سفرهای عاشقانه آموزش خواهند داد.

کسب درآمد استارتاپ گردشگری “Lovu

استفاده از اپلیکیش “Lovu” برای مشتریان رایگان است و کسب درآمد این استارتاپ از طریق دریافت هزینه اشتراک ارائه‌دهندگان خدمات مسافرتی، مشاوران سفر و همچنین از طریق فرصت‌های تبلیغات رسانه‌ای است.

آیا استارتاپ گردشگری “Lovu” مسیر درستی را انتخاب کرده است؟

این استارتاپ گردشگری در «ایالات متحده» راه‌اندازی شده است و بر اساس تحقیقات «لیلدری»، ۱۲۶ میلیون زوج در این کشور زندگی می‌کنند. سفرهای عاشقانه بخش عظیمی از صنعت گردشگری است که به محصولات بسیار شخصی، سفارشی و هزینه‌های پیشنهادی مقرون‌به‌صرفه و تجربه رزرو نیاز دارد که این نیازها را تنها ارتباط مستقیم بین مسافران و هتلداران یا مسافران و مشاوران باتجربه می‌تواند برطرف کند.

از سوی دیگر فعالان صنعت گردشگری، به‌ویژه آژانس‌های گردشگری آنلاین، به این بخش توجه بسیار کمی کرده‌اند. ارائه‌دهندگان خدمات مسافرتی مانند هتل‌ها و مشاوران سفر نیز به‌دلیل مزیت‌هایی که “Lovu” برای آن‌‌ها دارد، به همکاری با این استارتاپ تمایل دارند چراکه بخش عظیمی از سرمایه‌ی آن‌ها که به سایت‌های رزرو پرداخت می‌شد، به‌لطف همکاری با  “Lovu” ذخیره می‌شود.

بنابراین از آنجایی که تاکنون تقریبا هیچ راه‌حلی برای ساده‌سازی برنامه‌ریزی سفرهای عاشقانه ارائه نشده است، استارتاپ “Lovu” با تمرکز بر روی این نوع مصرف‌کنندگان و ارائه‌ی خدمات ویژه می‌تواند به اهداف خود و در نهایت کسب درآمدهای میلیارد دلاری دست یابد.

استارتاپ گردشگری Lovu

آینده‌ی استارتاپ گردشگری “Lovu”

بررسی بازار سفرها نشان می‌دهد تا سال ۲۰۲۲ صنعت گردشگری آنلاین جهانی، ۱ تریلیون دلار ارزش داشته باشد. استارتاپ گردشگری “Lovu” قصد دارد این بازار پر از رقابت را با ارائه‌ی راه‌حلی که مختص سفرهای رمانتیک و رویدادهای عاشقانه است، بر هم بزند. بر اساس تحقیقات شرکت “ISISWorld”، بازار مراسم‌های عروسی تنها در ایالات متحده تقریباً ۵۵ میلیارد دلار ارزش دارد، بنابراین این استارتاپ می‌تواند به‌خوبی روی این بازار حساب باز کند. البته این استارت مسافرتی فناوری‌محور با رقابت سنگینی با غول‌های صنعت گردشگری نظیر «اکسپدیا» (Expedia)، «بوکینگ» (Bookings.com) و «تریواگو» (Trivago) روبه‌رو خواهد شد، با این حال، “Lovu”با داشتن یک مدل تجاری که هزینه‌های کمیسیون کمتری دریافت می‌کند و اپلیکیشنی که مخاطبان بیشتری را هدف قرار می‌دهد، گزینه‌ی منحصر‌به‌فردی را برای زوج‌ها ارائه خواهد داد.

سخن پایانی

این بار نیز در مقاله‌های استارتاپی «دی دی سفر» به‌سراغ یک استارتاپ گردشگری نوپا و نوآور رفته‌ایم که با شناخت نیاز مصرف‌کنندگان و تحقیقات گسترده در این بازار، مخاطبان خاصی را هدف قرار داده است.همان طور که در مقاله‌های پیشین نیز اشاره شده است، در سال‌های اخیر استارتاپ های گردشگری به‌جای تمرکز بر تعداد زیادی از مصرف‌کنندگان و طیف گسترده‌ای از نیازهای آن‌ها، تنها بر یک گروه از مصرف‌کنندگان تمرکز کرده‌اند.

دی دی سفر هر چهارشنبه خلاق‌ترین استارتاپ های گردشگری روز دنیا را در مقاله‌های استارتاپی خود معرفی می‌کند، اگر به این مبحث علاقه‌مندید، پیشنهاد می‌کنیم که در بخش استارتاپ‌های وب‌سایت دی دی سفر، با این استارتاپ‌ها آشنا شوید.

آخرین مقاله‌ی استارتاپی دی دی سفر: ارائه‌ی تصویر حقیقی از مقاصد، روشی خلاقانه برای جذب گردشگران

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=14413

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.