5

جدیدترین گزارش سازمان جهانی گردشگری از محدودیت سفرهای بین‌المللی

  • 20 اسفند 1399 - 16:22 - ویرایش شده : 20 اسفند 1399 - 16:22
جدیدترین گزارش سازمان جهانی گردشگری از محدودیت سفرهای بین‌المللی
براساس جدیدترین گزارش«سازمان جهانی گردشگری» در حال‌حاضر از هر سه مقصد گردشگری در جهان، هنوز یک مقصد با بسته نگه داشتن مرزهایش، محدودیت سفرهای بین‌المللی را حفظ کرده است.

دی دی سفر«سازمان جهانی گردشگری» (UNWTO) در جدیدترین گزارش خود از محدودیت سفرهای بین‌المللی اعلام کرد:«با توجه به آمارها و گزارشات رسیده از سراسر جهان، شیوع موج جدید بیماری «کرونا»، بسیاری از دولت‌ها را وادار کرده است که شرایط جدیدی برای محدودیت سفرهای بین‌المللی نظر بگیرند.»

گزارش محدودیت سفرهای بین‌المللی منتشر شده از سوی «سازمان جهانی گردشگری» براساس مرور جدیدترین اقدامات انجام شده در خصوص بازگشایی بیش از ۲۱۷ مقصد گردشگری جهان انجام شده و نشان می‌دهد با شیوع نوع جدید ویروس «کرونا» بسیاری از کشورها در خصوص بازگشایی مرزها و رفع محدودیت سفرهای بین‌المللی نسبت به گذشته بسیار محتاط‌‌تر شده‌اند. 

نگاهی به جدیدترین گزارش سازمان جهانی گردشگری

براساس گزارش «سازمان جهانی گردشگری»، با شیوع موج جدید بیماری «کرونا» و نوع پیشرفته این ویروس، بیش از ۳۲ درصد (حدود ۶۹ کشور) به‌طور کامل مرزهای خود را به‌روی گردشگران بسته و محدودیت‌ سفرهای بین‌المللی را تمدید کرده‌اند. 

از سویی دیگر، بیش از نیمی از این مقاصد گردشگری (حدود ۳۸ کشور) تا اطلاع ثانوی برای ۴۰ هفته آینده (بیش از ۹ ماه) محدودیت سفرهای بین‌المللی را تمدید کرده و مرزهای خود را به‌روی گردشگران بسته‌اند.

در عین‌حال، ۳۴ درصد از مقاصد گردشگری نیز با اتخاذ تمهیدات سختگیرانه و در نظر گرفتن قوانین جدید جهت صدور ویزای توریستی و استقبال از مسافران بین‌المللی مرزهای خود را بازگشایی کرده‌اند، اما قانون قرنطینه اجباری در اغلب این کشورها اجرا می‌شود. در این خصوص می‌توان به روند بازگشایی کشور «سریلانکا» و شرایط قرنطینه این کشور اشاره کرد. 

سازمان جهانی گردشگری و محدودیت سفرهای بین‌‌‌‌المللی

«زوراب پولیلیکاشویلی» (Zurab Polilikashvili) دبیر کل «سازمان جهانی گردشگری» (UNWTO) در این خصوص گفت: «محدودیت‌ سفرهای بین‌المللی که اکنون به‌صورت گسترده در بسیاری از کشورها اجرا می‌شود، به‌منظور کنترل شیوع نوع جدید ویروس «کرونا» است.» 

وی در ادامه صحبت‌های خود افزود: «سازمان جهانی گردشگری در تلاش است با همکاری دولت‌ها و سازمان‌های مختلف، به ‌ایمن‌ترین روش ممکن محدودیت سفرهای بین‌المللی را کاسته و به رونق گردشگری جهانی کمک کند. در عین تلاش برای برای بازگشایی ایمن مرزها، باید به این نکته نیز توجه داشت که اعمال این محدودیت‌ها بخشی از راه‌حل‌های “UNWTO”، سازمان‌ها و دولت‌ها و برای ایجاد امنیت جانی و بهداشت گردشگران است.»

«زوراب پولیلیکاشویلی» همچنین اظهار کرد: «این نکته را نیز نباید فراموش کرد که میلیون‌ها میلیون شغل در سراسر جهان وابسته به صنعت گردشگری و رونق دوباره آن است، بنابراین شرایط شیوع بیماری در کشورها و مقاصد مختلف باید به‌صورت مداوم بازبینی شده و  براساس جدیدترین داده‌های به‌دست آمده از این اطلاعات و تجزیه‌ و تحلیل‌ آن‌ها شرایط محدودیت سفرهای بین‌المللی بررسی شده تا در صورت امکان سریعا اقدامات لازم در خصوص بازگشایی ایمن مرزها و از سرگیری مجدد سفرهای بین‌المللی در این مناطق انجام شود.»

بیشتر بخوانید: بازگشت بیش از ۱۰۰ میلیون شغل گردشگری در گرو بهبود شیوع جهانی کرونا

بررسی پراکندگی جغرافیایی محدودیت سفرهای بین‌المللی

نهمین گزارش رسمی «سازمان جهانی گردشگری» نشان می‌دهد که در مناطق مختلف جهان شرایط بازگشایی و رفع محدودیت سفرهای بین‌المللی با یکدیگری بسیار متفاوت و پراکندگی این مناطق زیاد است. 

برای مثال از ۶۹ مقصد گردشگری که هم‌اکنون به‌صورت کامل به‌روی گردشگران بین‌المللی بسته‌اند، ۳۰ کشور در کشورهای آسیا و منطقه اقیانوسیه، ۱۵ کشور در اروپا، ۱۱ کشور در آفریقا و ۱۰ کشور در قاره آمریکا و ۳ کشور نیز در منطقه خاورمیانه قرار دارند. 

اقدامات محتاطانه دولت‌ها در رفع محدودیت سفرهای بین‌المللی

همزمان با بررسی شرایط محدودیت‌ سفرهای بین‌المللی در مقاصد گردشگری، “UNWTO” به اقدامات محتاطانه دولت‌ها جهت بازگشایی ایمن مرزها نیز نظارت می‌کند. 

در این گزارش آمده است که بسیاری از دولت‌ها مانند «امارات متحده عربی»، «تایلند» یا «سریلانکا» و «اندونزی» رویکردهای بسیار محتاطانه‌ای برای بازگشایی مرزهای خود در نظر گرفته‌اند و هم‌اکنون با تغییر قوانین اخذ ویزا و نظارت سختگیرانه مانند قانون قرنطینه اجباری و غیره میزبان گردشگران بین‌المللی هستند. 

سیاست اغلب دولت‌ها برای بازگشایی ایمن مرزها بیشتر متکی بر موارد زیر است:

  • الزام ارائه آزمایش “PCR” پیش از سفر و انجام دوباره این آزمایش در بدو ورود
  • اجرای قوانین قرنطینه ۱۴ روزه برای کلیه گردشگران بین‌المللی 
  • استفاده از اپلیکیشن‌های ردیابی و ثبت اطلاعات بهداشتی مخصوص مسافران 
  • استفاده از گذرنامه های کووید-۱۹ دیجیتالی 
  • در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی و نظارت بر اجرای آن‌ها 

بیشتر بخوانید: استقبال اروپا از گذرنامه های کووید-۱۹ جهت رونق دوباره سفرهای تابستان ۲۰۲۱

هم‌اکنون ۳۲ درصد از مقاصد گردشگری جهان با اجرای ترکیبی چنین اقداماتی بازگشایی شده و محدودیت سفرهای بین‌المللی خود را برداشته‌ و برای استقبال از گردشگران کشورهای مختلف در بهار و تابستان پیش رو (۱۴۰۰) اعلام آمادگی کرده‌اند. 

کلام آخر 

گزارش منتشر شده از سوی «سازمان جهانی گردشگری» علاوه‌بر موارد فوق، نشان می‌دهد که دولت‌‌ها چقدر در خصوص تامین سلامت بهداشتی شهروندان خود تلاش می‌کنند. 

تجزیه‌و‌تحلیل ده بازار عمده و برتر گردشگری در جهان نشان می‌دهد در حال حاضر تلاش‌های دولت‌ها در خصوص بازگشایی ایمن مرزها و از سرگیری دوباره سفرهای بین‌المللی باعث شده که رونق گردشگری به ۴۴ درصد میزان سابق خود در سال ۲۰۱۸ برسد. 

«سازمان جهانی گردشگری» در انتهای این گزارش خاطرنشان می‌کند: «مشاوره‌های صادر شده از سوی دولت‌ها و تصمیماتی که در خصوص رفع محدودیت سفرهای بین‌المللی اتخاذ می‌کنند، نقشی بسیار اساسی در رونق دوباره صنعت گردشگری و بهبود ضربه اقتصادی شیوع بیماری کرونا به این صنعت دارد و هر چه دولت‌ها این مورد را به‌تعویق انداخته و تا واکسیناسیون همگانی صبر کنند، ممکن است باعث صدمات سنگین‌تری به صنعت گردشگری شود.»

بیشتر بخوانید: اهمیت رونق صنعت گردشگری در رشد اقتصاد جهانی

شما می‌توانید جدیدترین خبرهای گردشگری جهانی را در وب‌سایت «دی دی سفر» دنبال کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=9778

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.