5
معرفی استارتاپ های گردشگری

نسل جدید تورهای مسافرتی برای مسافران پساکرونا

 • 19 خرداد 1400 - 11:26 - ویرایش شده : 19 خرداد 1400 - 12:17
نسل جدید تورهای مسافرتی برای مسافران پساکرونا
«دی دی سفر» این بار به‌سراغ یک استارتاپ گردشگری خلاق رفته که در دوران همه‌گیری «کرونا» متولد شده است و با ارائه‌ی تورهای منحصربه‌‌فرد، نگاه‌های بسیاری را به‌سوی خود جلب کرده است.

در دوران پساکرونا و بازگشت مردم به سفرها، بسیاری از مسافران حتی اگر بتوانند در میان جمع حضور پیدا کنند، باز هم دوست ندارند که به گروه‌های مسافرتی بزرگ بپیوندند یا در تورهای پرجمعیت حاضر شوند. این تغییر سلیقه‌ی مسافران در دوران پساکرونا بسیاری از فعالان صنعت گردشگری را به‌سمت ایجاد سفرهای منحصربه‌فرد و متفاوت با آنچه که پیش از همه‌گیری وجود داشت، سوق داده است.

از این رو دی دی سفر این بار به‌سراغ یک استارتاپ گردشگری در «بریتانیا» رفته است که دقیقا در دوران کرونا متولد شده و در حوزه‌ی ارائه‌ی تورهای منحصر‌به‌فرد و محدود با عطر و طعم فرهنگ بریتانیایی فعالیت می‌کند.

استارتاپ گردشگری imagine experiences

استارتاپ گردشگری “Imagine Experiences”

“Imagine Experiences” یک استارتاپ گردشگری نوظهور در صنعت گردشگری است که در حوزه‌ی ارائه‌ی تورهای منحصربه‌فرد فعالیت می‌کند. این شرکت دقیقا پس از همه‌گیری ویروس «کرونا» در سال ۲۰۲۰ متولد شده است و از ابتدای کار خود طیف وسیعی از تجربیات منحصربه‌فرد را طراحی کرده است که فعالیت‌های توریستی را با موضوعات غنی و فرهنگی بریتانیا ترکیب می‌کند.

با توجه به آنکه «آژانس‌های گردشگری آنلاین» (OTA) نیاز بیشتری به تطبیق پیشنهادات خود با انتظارات جدید مسافران دارند، محصولات استارتاپ گردشگری “Imagine Experiences”، از طرف این آژانس‌ها تقاضای زیادی دارند. علاوه بر آن، این استارتاپ با مسئولان گردشگری بومی نیز همکاری می‌کند و با طراحی محصولات جدیدتر و تجربی‌تری، گزینه‌های جذابی را در بازارهای داخلی و حتی در بازارهای بین‌المللی ارائه می‌کند.

بدون شک راه‌اندازی یک استارتاپ گردشگری در دوران بحرانی کرونا یک چالش محسوب می‌شود، اما به همان اندازه فرصتی برای کار در یک فضای مطلوب تجاری را فراهم می‌کند. این استارتاپ در این دوران موفق شده است تجربه‌های فرهنگی و جالب‌توجهی را با قیمت تقریبی ۱۵۰درصد کمتر از تورهای مشابه ارائه‌شده در قبل از دوران کرونا، ارائه دهد.

نمونه‌هایی از تورهای منحصربه‌فرد “Imagine Experiences”

 • تورهای غذایی
 • ماجراجویی در رودخانه تیمز
 • تورهای نوشیدنی در بهترین بارهای لندن
 • تورهای موسیقی
 • تورهای تاریخی
 • تورهای جاسوسی و کارآگاهی
 • تور رقص
 • و…

پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با تورهای منحصربه‌فرد این استارتاپ، به وب‌سایت Imagine Experiences مراجعه کنید.

تورهای استارتاپ گردشگری imaginexperiences.

روش فعالیت استارتاپ “Imagine Experiences”

استارتاپ گردشگری “Imagine Experiences” یک شبکه از راهنمایان تور اعم از تاریخ‌نگاران، باستان‌شناسان، رقصنده‌ها، جادوگران، هنرمندان و…ایجاد کرده است که بسیاری از آن‌ها یا به‌صورت خوداشتغال فعالیت داشتند یا از کار در برندهای معروف برکنار شده بودند. “Imagine Experiences” از این اشخاص دعوت کرده است که با همکاری یکدیگر ایده‌های تازه‌ای را برای رونق بخشیدن به صنعت به‌ویژه تهیه‌ی غذا برای افراد بومی و مسافران جدید و حتی بازدیدکنندگان خارجی طراحی کنند. علاوه بر آن، این استارتاپ به‌صورت مستقل چند نفر از اعضای فوق‌العاده با استعداد صنعت گردشگری را استخدام کرده است که ایده‌های جدید و مجموعه مهارت‌های متنوعی را با خود به همراه بیاورند.

از سوی دیگر از آنجایی که استفاده از تکنولوژی یکی از مهم‌ترین بخش‌های پیشرفت در صنعت گردشگری است، استارتاپ “Imagine Experiences” نیز از نوآورانه‌ترین پلتفرم‌ها و برندهای دنیای تکنولوژی استفاده می‌کند که حوزه‌های مختلفی را اعم از «آژانس‌های گردشگری آنلاین» (OTA)، «برنامه‌های وابسته» (affiliate programs)، شبکه‌های اجتماعی، مدیریت تیم یا افراد، تولید محتوا و تصویر و… را پوشش می‌دهد.

وجه تمایز “Imagine Experiences” با سایر شرکت‌ها

همان طور که در ابتدا گفته شد، تقاضای مسافران در دوران پساکرونا تغییر خواهد کرد و اغلب آن‌ها ترجیح می‌دهند که در گروه‌های کوچک‌تری سفر کنند. همچنین، به غیر از علاقه‌مندان به تاریخ، مردم انگلیس دریافته‌اند که نمی‌توانند از میراث فرهنگی خود به‌عنوان یک تجربه تفریحی لذت ببرند، چراکه این میراث بسیار سنتی طراحی شده و غالباً قیمت بالایی دارند.

استارتاپ گردشگری “Imagine Experiences” در تلاش است برای مهمانان خود یک تجربه هیجان‌انگیز‌تر و متفاوت‌تر از فرهنگ و تاریخ بریتانیا فراهم کند؛ این امر دقیقا همان چیزی است که بازدیدکنندگان بین‌المللی نیز دوست دارند آن را تجربه کنند. در صنعت گردشگری به‌ندرت دیده می‌شود که به بازدیدکنندگانی که خواهان تجارب خصوصی و منحصربه‌فردند، خدمات خوبی ارائه شود، به همین دلیل آنچه “Imagine Experiences” را با سایر شرکت‌های گردشگری متمایز می‌کند، ارائه‌ی تجربه‌های مقرون‌به‌صرفه و جذاب به گردشگرانی با سلیقه‌های خاص است.

از سوی دیگر استارتاپ مسافرتی “Imagine Experiences” برای مشاغل گردشگری که تورهای گردشگری و سفرهای یک‌روزه ارائه می‌دهند نیز مزایای بسیاری دارد. این مشاغل اغلب از استقلال کمی برخوردار بوده و به فناوری‌های خوبی دسترسی ندارند. این مشاغل می‌توانند با  “Imagine Experiences” ارتباط برقرار کرده و محصولات خود را به‌راحتی از طریق وب‌سایت این استارتاپ به‌فروش برسانند.

شرکت “Imagine Experiences” چگونه مشتریان خود را پیدا می‌کند؟

شرکت “Imagine Experiences” چگونه مشتریان خود را پیدا می‌کند؟

بنیان‌گذاران استارتاپ مسافرتی “Imagine Experiences” تجربه‌ی زیادی در صنعت گردشگری دارند و سال‌ها در این صنعت فعالیت کرده‌اند، بنابراین آن‌ها از نیاز دقیق این بازار و ترندهای نوظهور آن به‌خوبی آگاهند. تیم “Imagine Experiences” زمان زیادی را صرف تقسیم‌بندی مشتریان خود کرده و طیف وسیعی از تجربیات را برای همه‌ی سنین و سلیقه‌ها در نظر گرفته‌ است.

این استارتاپ تلاش کرده است تا محصولات خود را در بهترین برندهای گردشگری و مسافرتی به نمایش بگذارد و همین امر باعث شده است که این شرکت در مدت کوتاهی شاهد رشد مشتریان خود باشد. نکته مهم آن است که این استارتاپ کار خود را در دوران کرونا و قرنطینه آغاز کرده است، بنابراین مسلم است که جذب مشتریانی که نمی‌توانند از خانه بیرون بیایند برای یک استارتاپ نوظهور، چالش بزرگی به شمار می‌رود.

این شرکت پس از آنکه شیوع ویروس کرونا اندکی کم‌رنگ‌تر شده بود، تجارت خود را آغاز کرد و آنچه که این استارتاپ را امیدوار می‌کند، هجوم مردم انگلیس به خارج از خانه‌ها پس از مدت‌ها خانه‌نشینی و قرنطینه است. آمارها نیز نشان می‌دهند که بیشتر مردم انگلیس قصد ندارند در طول سال ۲۰۲۱ به سفرهای بین‌المللی بروند، بنابراین همین امر می‌تواند منجر به ایجاد فرصت برای استارتاپ گردشگری “Imagine Experiences” شود.

استارتاپ “Imagine Experiences” آینده خود را چگونه می‌بیند؟

از آنجایی که این استارتاپ در محصولات خود ویژگی‌های سفرهای دوران پساکرونا را در نظر گرفته است، امیدوار است که در دوره‌های آتی نیاز و تقاضای زیادی برای آن‌ها وجود داشته باشد. این استارتاپ مدت زیادی روی محصولات خود کار کرده است و با قراردادن آن‌ها در پلتفرم‌های فروش، متوجه شده است که آن‌ها توسط آژانس‌های مسافرتی اروپا و آسیا تقاضا شده‌اند.

این استارتاپ در اوایل سال ۲۰۲۱ فعالیت خود را در سراسر انگلیس گسترش داده است و قصد دارد از  اواسط سال جاری بازاریابی خود را برای بازدیدکنندگان بین‌المللی سال ۲۰۲۲ آغاز کند.

استارتاپ “Imagine Experiences” آینده خود را چگونه می‌بیند؟

سخن پایانی

آنچه که در روش فعالیت استارتاپ گردشگری “Imagine Experiences” بیشتر از همه به چشم می‌خورد توجه به نیازها و ترندهای نوظهور مسافران پساکرونا است؛ مسئله‌ای که بسیاری از اپراتورهای سنتی و حتی آژانس‌های گردشگری آنلاین کمتر به آن توجه می‌کنند. بنابراین بنیان‌گذاران این شرکت مسافرتی با تجربه‌ی فراوانی که در طول سال‌ها در صنعت گردشگری به دست آورده‌اند، به‌خوبی می‌دانند که مهم‌ترین راه برای موفقیت در این صنعت شناخت سریع نیاز مسافران امروز و انطباق خود با این نیازها است.

مانند چهارشنبه‌های هر هفته، دی دی سفر به‌سراغ یک استارتاپ گردشگری نوظهور و یک ایده‌ی خلاق رفته است. اگر به مبحث استارتاپ های گردشگری علاقه‌مندید، مقاله‌های استارتاپی دی دی سفر را در روزهای چهارشنبه مطالعه کنید.

آخرین مقاله استارتاپی دی دی سفر: از تولید محتوا تا برنامه‌ریزی‌ سفر با استارتاپ گردشگری تراویس

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=12711

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.