17

مراحل درخواست ویزای طلایی امارات

  • 08 آذر 1399 - 13:40 - ویرایش شده : 06 مهر 1400 - 19:57
مراحل درخواست ویزای طلایی امارات
«امارات متحده عربی» قصد دارد به گروه‌های مختلفی از متخصصان «ویزای اقامت طلایی ۱۰ ساله» اعطا کند. در ادامه مراحل مختلف ارسال درخواست ویزای طلایی امارات را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

«شیخ محمد بن راشد آل مکتوم»، نخست‌وزیر امارات و حاکم دبی، در ۱۵ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۵ آبان ۱۳۹۹)، اعلام کرد که امارات به گروه‌های مختلفی از متخصصان «ویزای طلایی امارات» یا همان ویزای اقامت ۱۰ ساله، اعطا خواهد کرد.

دارندگان مدرک دکتری از دانشگاه‌های برتر جهان، کلیه پزشکان، مهندسان در شاخه‌های مهندسی کامپیوتر، الکترونیک، برنامه نویسی، برق و بیوتکنولوژی، دانش‌آموزان ممتاز مقطع متوسطه، دانشجویان ممتاز با حداقل معدل فارغ‌التحصیلی ۳.۸ و سرمایه‌گذاران ازجمله واجدین شرایط برای دریافت ویزای طلایی امارات هستند.

ویزای طلایی امارات چیست؟

«ویزای طلایی» (Golden Visa) برخلاف ویزای اقامت استاندارد دو ساله امارات، اقامت برای پنج یا ده سال را ارائه می‌دهد. روند صدور «ویزای طلایی امارات» یا ویزای اقامت ۱۰ ساله (Golden Residency Visa) و «کارت ویزای طلایی ۵ ساله» (Gold Card visa) از ۲۱ می سال ۲۰۲۰ (۱ خرداد ۱۳۹۹) آغاز شد و «اداره کل اقامت و امور اتباع خارجه امارات» (GDRFA) نیز اعلام کرد که تا پایان سال ۶۸۰۰ ویزای طلایی صادر خواهد شد.

گلد کارد ویزا یا کارت طلایی نیز برای اجازه اقامت سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و استعدادهای برتر صادر شده است. سرمایه‌گذاران با سرمایه‌گذاری حداقل ۱۰ میلیون درهم می توانند ویزای ۱۰ ساله را دریافت کنند، در حالی که کارآفرینان و استعدادهای برتر ویزای اقامت پنج ساله دریافت خواهند کرد.

مراحل درخواست ویزای طلایی امارات

برای ارسال درخواست ویزای طلایی امارات، ابتدا باید به وب‌سایت ذیل مراجعه کنید:

 business.goldenvisa.ae

مرحله ۱ درخواست ویزای طلایی امارات: عضویت/ورود

مرحله ۱ درخواست ویزای طلایی امارات: عضویت/ورود

در این مرحله آدرس ایمیل خود را به‌همراه یک رمز عبور وارد کنید.

 ویزای طلایی امارات

یک کد تأیید چهاررقمی به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

مرحله ۲ درخواست ویزای طلایی امارات: وارد کردن مشخصات فردی

در مرحله دوم باید مشخصات فردی را وارد کرده و مدارک لازم را آپلود کنید. این مرحله از چندین فرم تشکیل شده است.

ویزای طلایی امارات: مشخصات فردی را وارد کنید

۲-۱.ابتدا باید انتخاب کنید که قصد دریافت ویزای کدام یک از دو مقصد «دبی» یا «ابوظبی» را دارید. در صورتی که به‌عنوان یک کارآفرین قصد درخواست ویزای طلایی را دارید باید یکی از دو مرکز رشد دبی یا ابوظبی را انتخاب کنید.

مراحل درخواست ویزای طلایی امارات: وارد کردن اطلاعات فردی

۲-۲. در این مرحله باید مشخصات شخصی خود را همراه با مدارک تحصیلی خود وارد کنید.

 

درخواست ویزای طلایی امارات: وارد کردن اطلاعات شخصی

اطلاعات را با دقت وارد کنید.

 

مراحل درخواست ویزای طلایی امارات: وارد کردن اطلاعات پاسپورت

۲-۳.در گام بعدی اطلاعات مربوط به گذرنامه خود را وارد کنید.

 

مراحل درخواست ویزای طلایی امارات: جزئیات تماس، آدرس محل اقامت

۲-۴.در بخش جزئیات تماس، آدرس محل اقامت خود در خارج از امارات متحده عربی را وارد کنید.

 

مراحل درخوایت ویزای طلایی امارات: در صورت داشتن سابقه اقامت قبلی در امارات باید جزئیات محل و نوع اقامت قبلی را وارد کنید

در ادامه در صورت داشتن هرگونه اقامت قبلی در امارات باید جزئیات محل و نوع اقامت قبلی خود را وارد کنید.

مراحل درخواست ویزای طلایی امارات: واردکردن اطلاعات شغلی و تجربیات کاری

۲-۵.در این مرحله جزئیات کار و تجربیات خود را ثبت کنید.

مراحل درخواست ویزای طلایی امارات: ارسال یک پروفایل ویدیویی دو دقیقه‌ای از خود۲-۶.در صفحه «اینترویو» متقاضی باید یک پروفایل ویدیویی دو دقیقه‌ای از خود ارسال کند.

مراحل درخواست ویزای طلایی امارات: ارسال سابقه شغلیهمچنین لازم است اطلاعات بخشی را که در آن فعالیت کرده و مشاغلی که تاکنون داشته‌اید را ارسال کنید.

مراحل درخواست ویزای طلایی امارات: درخواست دریافت ویزا برای افراد تحت تکفل۲-۷.متقاضیان این ویزا امکان دریافت ویزا برای افراد تحت تکفل خود را دارند. افراد تحت تکفل در هر درخواستی توسط «اداره فدرال هویت و شهروندی» معین می‌شوند.

مرحله ۳ درخواست ویزای طلایی امارات: ارسال درخواست

پس از ارسال درخواست، تقریباً ۳۰ روز طول خواهد کشید تا درخواست شما بررسی شود. تأیید متقاضی در این مرحله به‌معنای دریافت قطعی ویزا نیست بلکه به این معنا است که شما پس از بررسی کمیته‌های تخصصی، واجد شرایط دریافت ویزا هستید.

مرحله ۴ درخواست ویزای طلایی امارات: تکمیل مدارک مورد نیاز ویزا

پس از تأیید تقاضای ویزا، باید مدارک درخواستی اداره هویت و فدرال شهروندی را تکمیل کنید. بررسی این مرحله نیز ممکن است سی روز به‌طول بیانجامد. در نهایت شما ایمیلی در مورد نحوه دریافت ویزا دریافت خواهید کرد.

اگر در خارج از امارات اقامت دارید، یک ویزای شش ماهه برای ورود به امارات به شما داده خواهد شد. در طول این مدت شما باید ویزای موقت خود را به ویزای اقامت تبدیل کنید. در صورتی که در داخل امارات متحده عربی اقامت دارید، یک ویزای موقت یک ماهه به شما داده می‌شود و در این فرصت باید ویزای موقت خود را به ویزای اقامت تبدیل کنید.

برای تغییر وضعیت ویزای موقت یک یا شش ماهه یه ویزای اقامت می‌توانید به مرکز “SERVICES 1” واقع‌در «امارات تاورز» در دبی یا اداره فدرال هویت و شهروندی مراجعه کنید.

نحوه پیگری درخواست ویزای طلایی امارات

برای پیگیری وضعیت درخواست ویزای طلایی امارات، می‌توانید با اداره فدرال هویت و شهروندی تماس بگیرید.

ایمیل: contactus@ica.gov.ae

وب‌سایت: www.ica.gov.ae

تلفن: ۹۷۱۲۴۹۵۵۵۵۵+

پس از اقدام دبی در صدور ویزای ویزای اقامت ده ساله یا همان ویزای طلایی امارات، به‌تازگی مقامات ابوظبی نیز از صدور ویزای طلایی ابوظبی و ویزای خلاقانه ابوظبی خبر داده‌اند.

برای اطلاع از آخرین اخبار گردشگری امارات، وب‌سایت «دی دی سفر» و کانال تلگرام و اینستاگرام دی دی سفر به آدرس  “ddsafarnews” را دنبال کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=6195

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.