6

فروش تور بیشتر با انتخاب تصاویر مناسب

  • 27 بهمن 1399 - 7:13 - ویرایش شده : 28 بهمن 1399 - 8:06
فروش تور بیشتر با انتخاب تصاویر مناسب
در بازار پررقیب فروش تور مسافرتی، آنچه که موجب برتری رقبا بر یکدیگر می‌شود، به‌کارگیری استراتژی‌های بازاریابی مناسب و البته انتخاب تصاویر باکیفیت برای تبلیغ خدمات تور است. اگر شما هم مانند «دی دی سفر» درباره‌ی ارتباط متقابل میان تصاویر و فروش تور کنجکاوید، در این مطلب با ما همراه باشید.

هرروزه‌ استراتژی‌های جدیدی برای افزایش فروش تور به صاحبان شرکت ‌های مسافرتی پیشنهاد می‌شود. در این بین تصاویر تورهای مسافرتی، برخلاف محتواهای دیگر تاثیر به‌سزایی در مغز انسان‌ دارد و در ذهن خودآگاه و ناخودآگاه او حک می‌شود. در حقیقت، محتواهای بصری ارتباط عمیق‌تری با کاربر برقرار می‌کنند و احساسات او را در رابطه‌ با مسائل مختلف برمی‌انگیزند. به همین دلیل تصاویر به‌عنوان ابزاری قدرتمند برای افزایش فروش تور در آژانس‌ های مسافرتی شناخته می‌شود. اما چه فاکتورهایی برای انتخاب یک تصویر عالی وجود دارد؟ چگونه می‌توان از تصاویر برای افزایش اعتماد مشتریان و میزان فروش تور استفاده کرد؟ برای پاسخ‌گویی به این سوال بهتر است اول با دلایل اهمیت تصاویر آشنا شویم.

نگاهی کوتاه به دلایل اهمیت تصاویر در فروش تورهای مسافرتی

پیشرفت ابزارها و برنامه‌های عکاسی، دلیل محکمی بر اهمیت تصاویر در میزان فروش تور و جذب مخاطبان امروزی است. شواهد نشان می‌دهد که ویژگی‌های کیفی و بصری تصاویر می‌توانند به موفقیت کسب‌وکارهایی که به‌طور مستقیم با مصرف‌کنندگان در تماس هستند، کمک بسیاری کند. در ادامه به بررسی فاکتورهایی می‌پردازیم که بر اهمیت تصاویر مناسب و تاثیر آن‌ها در میزان فروش تور تاکید می‌کنند.

۱- دیجیتالی‌شدن برندها و ارتباط آن با افزایش فروش تور

 

دیجیتالی‌شدن برندها و رابطه آن با افزایش فروش تور

امروزه بسیاری از شرکت ‌های مسافرتی پا در دنیای دیجیتال گذاشته‌‌ و با راه‌اندازی وب‌سایت‌ها و برنامه‌های آنلاین در زمینه‌ی فروش تورهای مسافرتی فعالیت می‌کنند، بنابراین استفاده از یک تصویر منحصربه‌‌فرد و شخصی‌سازی شده، راهکاری کارآمد برای تمایز برند تجاری شما از رقبایتان خواهد بود. همچنین، از آنجایی که تصویری که انتخاب می‌کنید بازتابی از خدمات تور و برند تجاری شما است، در نتیجه انتخاب یک عکس مناسب، تصور درستی را از کسب‌وکارتان در ذهن مشتریان ایجاد می‌کند. در واقع تصاویر می‌توانند با انتخاب مخاطبان هدف و تاثیرگذاری درست بر آن‌ها، موجب رونق کسب‌وکار شما شوند.

بیشتر بخوانید: چهار روز با چهار مدیر موفق صنعت گردشگری در بحران کرونا- قسمت چهارم شرکت هارپر

۲- تاثیر بهبود محتوای دیجیتال بر میزان فروش تور

 

تاثیر بهبود محتوای دیجیتال بر میزان فروش تور

با توجه به گسترش تولید محتوای دیجیتال و افزایش استفاده از تلفن‌های همراه، مدت‌زمانی که کاربران برای مطالعه و شناخت یک مسئله صرف می‌کنند، بسیار کوتاه‌تر‌ شده است. از آنجایی که کاربران مانند ۱۰ سال پیش، دیگر درگیر متن‌های ثابت و خسته‌کننده نیستند، رقابت میان برندهای تجاری برای جذب مخاطب بسیار بالا گرفته است. بنابراین استفاده از تصاویر یک روش عالی برای افزایش فروش تور، کاهش محتوای متنی و انتقال ایده‌ها از طریق محتوای بصری است.

در واقع استفاده از محتواهای بصری در فروش تور، راهی خلاقانه برای ارتباط متقابل با مشتریان است و توجه بسیاری از آن‌ها را به خود جلب می‌کند. به‌گفته‌ی بازاریاب «جف بولاس» (Jeff Bullas)، مطالب همراه با تصاویر جذاب، حدود ۹۴درصد بیشتر توسط مخاطبان دیده می‌شوند. علاوه بر این، بررسی‌های بولاس نشان می‌دهد که حدود ۶۰درصد از مشتریانی که در جست‌وجوهای محلی خود با عکس‌های جذاب فروش تور و برندهای تجاری برخورد می‌کنند، کسب‌وکار آن‌ها را دنبال کرده و مایلند با خدمات تور و محتوای آن‌‌ها بیشتر آشنا شوند.

۳- ارتباط مستقیم میان ارتقای استراتژی‌های بازاریابی و افزایش فروش تور

 

ارتقای استراتژی‌های بازاریابی و فروش و افزایش فروش تور

از آنجایی که تصاویر معرف ایده‌ها و کسب‌وکار شرکت ‌های مسافرتی هستند، در نتیجه هرچه ارتباط میان عکس‌های انتخابی و اهداف کمپانی‌ شما بیشتر باشد، ضمن اینکه چشم‌انداز درست‌تری از خدمات تور به مشتریان ارائه می‌دهد، موجب افزایش میزان فروش تور و ارتقای عملکرد بازاریابی دفاتر خواهد شد.

در حقیقت، یک تصویر عالی عملکرد استراتژی‌های بازاریابی شما را ارتقا می‌بخشد و تاثیر به‌سزایی در فروش تور خواهد داشت. برای مثال اگر از شبکه‌های اجتماعی مانند «اینستاگرام» استفاده می‌کنید، تصاویر جذاب باعث جذب میلیون‌ها دنبال‌کننده شده و بازدید از وب‌سایتتان را نیز افزایش می‌دهد. همچنین، در کنار انتخاب تصاویر مناسب، استفاده از متدهای تبلیغات پولی یا «سئوی پولی» در موتور جستوجوگر «گوگل»، فعالیت‌های بازاریابی شما را چندین پله ارتقا داده و کسب‌وکار شما را رونق می‌بخشد.

بیشتر بخوانید:  چالش‌های و سوالات صنعت گردشگری آنلاین در سال ۲۰۲۱ 

۴- شخصی‌سازی برند تجاری، کلید اصلی افزایش فروش تور

 

شخصی‌سازی برند تجاری، کلید اصلی در فروش تور

انتخاب یک رویکرد بصری ایده‌آل، کلید اصلی رشد میزان فروش تورهای مسافرتی است. به همین دلیل، اگر به‌دنبال پیشرفت استراتژی‌های کسب‌وکار خود هستید، از عناصر بصری غافل نشوید؛ چراکه ترکیب رنگ، فونت زیبا و تصاویر مناسب، نقش به‌سزایی در ایجاد هویت و شخصی‌سازی برند تجاری شما ایفا خواهد کرد. در واقع این متد نوعی داستان‌سرایی بصری برای مشتریان محسوب می‌شود و به برقراری ارتباط متقابل میان شما و آن‌ها کمک می‌کند بنابراین، به یاد داشته باشید که خلق تصاویر شخصی‌سازی‌شده، درست به‌اندازه سایر استراتژی‌های بازاریابی، برای فروش تورهای مسافرتی ضروری خواهد بود.

راهکارهای تولید یک محتوای بصری مناسب برای فروش تورهای مسافرتی

محتواهای بصری هر برند تجاری شامل طیف گسترده‌ای از تصاویر گرافیکی شبکه‌های اجتماعی، عکس‌های کاربران یا تصاویر گرفته شده توسط کمپانی است. اما چه عواملی موجب برجسته‌‌ترشدن و خاص‌بودن این تصاویر خواهد شد؟ اندکی تجربه و توجه به نکاتی مانند ثبات در رویکرد انتشار و تولید عکس‌ها، پیروی از اهداف شرکت و مواردی امثال این، شما را در انتخاب یا تولید یک عکس مناسب یاری خواهد کرد.

۱- انتخاب یک رویکرد ثابت برای فروش تور

اولین و مهم‌ترین نکته آن است که یک رویکرد ثابت و منحصربه‌فرد برای برند تجاری خود در نظر بگیرید. در ابتدا باید بررسی کنید که چه رویکردی برای فروش تورهای مسافرتی شما مفیدتر خواهد بود و در ادامه سعی کنید در تمام کارهای خود به آن پایبند باشید. این ویژگی علاوه بر آنکه، برند تجاری شما را از رقیبانتان متمایز خواهد کرد، به مشتریان کمک می‌کند تا به‌راحتی کسب‌وکار شما را شناسایی کنند.

۲- متناسب با اهداف برند تجاری عمل کنید!

اگر در انتخاب یک رویکرد ثابت در تولید محتوای بصری سردرگم شده‌اید، تنها کافی هست که درک درستی از اهداف و دستورالعمل‌های برند تجاری خود به دست آورید؛ چراکه آشنایی با این اهداف، چارچوب معینی را برای تعیین یک رویکرد ثابت و منحصربه‌فرد در اختیارتان قرار می‌دهد. برای مثال در مسائلی مانند گرافیک صفحات اجتماعی یا چاپ تبلیغات بازاریابی، این اهداف و دستورالعمل‌های برند تجاری است که به کمک شما آمده و باعث صرفه‌‎جویی در وقت تولیدکنندگان محتوا خواهد شد.

۳- برای افزایش فروش تور، استفاده از عکس‌های کاربران را فراموش نکنید!

 

برای افزایش فروش تور، استفاده از عکس‌های کاربران را فراموش نکنید!

هنگامی که صحبت از صنعت گردشگری و فروش تورهای مسافرتی در میان باشد، محتوای تولید شده توسط مصرف‌کننده معتبرترین و تاثیرگذارترین نوع محتوا خواهد بود؛ چراکه امکان مقایسه‌ی خدمات تور شما با سایر رقبا را برای مشتریان فراهم می‌کند. این محتواهای بصری اغلب به‌صورت تگ‌های شبکه‌های اجتماعی یا گزارش‌های تصویری در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد. در واقع تصاویر تولید شده توسط مشتریان به‌خصوص اینفلوئنسرهای باتجربه، همانند دارایی ارزشمندی است که می‌توانید از آن برای تبلیغ تورهای مسافرتی و افزایش فروش تور استفاده کنید.

به‌عنوان یک بازاریاب آگاه باید از تصاویر کاربران خود نهایت بهره را ببرید و از آن‌ها در بازار  پررقیب فروش تورهای مسافرتی استفاده کنید. برای مثال تشویق مشتریان جهت تولید محتوا، هشتگ‌گذاری و بازنشر تصاویر در شبکه‌های اجتماعی، تولید محتوای خاص و استفاده از تصاویر در چاپ‌های دیجیتالی، از جمله راهکارهای متداولی است که در صنعت گردشگری و کمپانی‌ های مسافرتی وجود دارد. با این حال به یاد داشته باشید که قبل از هر کاری باید از صاحبان اثر برای بازنشر تصاویر اجازه بگیرید.

۴- یادگرفتن اصول عکاسی برای تبلیغ تورهای مسافرتی

اگر شما برای تبلیغ تورهای مسافرتی خود از یک اینفلوئنسر حرفه‌ای کمک می‌گیرید، در نتیجه دغدغه‌ای برای تهیه‌ی عکس‌های باکیفیت نخواهید داشت؛ اما در غیر این صورت یادگرفتن اصول درست عکاسی، ضمن خلق عکس‌های جذاب، موجب افزایش فروش تور نیز خواهد شد. اگر در این راه تازه‌کار هستید، به یاد داشته باشید که تهیه‌ی تصاویر از مشتریان تورهای مسافرتی، یک شروع عالی برای عکاسی حرفه‌ای خواهد بود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که هنگام عکاسی از افراد، عکس‌های عریض که صحنه‌ی بیشتری را در لنز دوربین جای می‌دهند، از محبوبیت بیشتری نسبت به عکس‌های کلوزآپ برخوردارند. همچنین، در میان تصاویر تورهای پرفروش، ۷۲درصد عکس‌های عریض، ۱۲درصد عکس‌های کلوزآپ و ۱۶درصد عکس‌های نرمال دیده می‌شود. در آخر به یاد داشته باشید که رعایت قانون یک سوم در عکاسی از طبیعت و مناظر طبیعی، در خلق تصاویر خارق‌العاده‌ به شما کمک خواهد کرد.

۵- استفاده از تجهیزات مناسب

 

تجهیزات عکاسی و فروش تورها

برای خلق یک تصویر خاص، تنها رعایت تکنیک‌های حرفه‌ای کافی نخواهد بود و برای رسیدن به بهترین نتیجه باید از تجهیزات مناسب نیز استفاده کنید. امروزه این گوشی‌های هوشمند هستند که با وجود دوربین‌های عالی، نیاز بسیاری از کاربران را رفع می‌کنند.

تجهیزات عکاسی مانند نورپردازی اضافی و سه‌پایه دوربین، متناسب با محیط و سوژه‌ای که برای عکاسی انتخاب می‌کنید، متفاوت خواهد بود. علاوه بر این، استفاده از نرم‌افزارهای ویرایش عکس می‌تواند شما را برای تهیه‌ی یک عکس عالی کمک کند. ضمناً اگر به‌دنبال یادگیری نکات بیشتری هستید، ثبت‌نام در دوره‌‌های عکاسی و  سرمایه‌گذاری بر روی عکاسی حرفه‌ای، گزینه‌هایی است که در اختیار دارید.

نمونه‌هایی عالی از تصاویر گردشگری در آژانس‌ های مسافرتی آنلاین 

۱- ایر بی ان بی (Airbnb)، الگویی عالی برای افزایش فروش تور

 

تجربه سفر با ایر بی ان بی

کمپانی اجاره‌های کوتاه‌مدت «ایر بی ان بی» (Airbnb)، با حساب کاربری “airbnb” با ۴/۷ میلیون دنبال‌کننده یکی از حساب‌های کاربری موفق در «اینستاگرام» است که با هشتگ‌هایی مانند “#airbnbsuperhost” ،”#airbnbexprience#” و “airbnb#” شناخته می‌شود.

حساب اینستاگرام ایر بی ان بی، یکی از بهترین مکان‌هایی هست که تنها با نگاهی کوتاه به تصاویر آن می‌توانید مقصد بعدی خود را برای سفرکردن مشخص کنید. در حقیقت کمپانی ایر بی ان بی با استفاده از متدهای مختلف تلاش می‌کند تا کاربران خود را با بهترین مقاصد گردشگری آشنا کند. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد ایر بی ان بی که موفقیت این برند تجاری را رقم زده است، استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربران در کنار عکس‌های حرفه‌ای شرکت است.

یکی دیگر از حسا‌ب‌های کاربری ایر بی ان بی، “Airbnbex” نام دارد که به نمایش تجربه‌ی مشتریان در استفاده از پلتفرم آنلاین ایر بی ان بی اختصاص داده شده است. این تجربیات از طریق بازنشر تصاویر و محتواهای گرافیکی ارائه می‌شود.

۲- ابیرکرومبی اند کنت (Abercrombie & Kent Uk)

 

مناظر طبیعی ایبرکرومبی اند کنت

«ابیرکرومبی اند کنت انگلستان» (Abercrombie & Kent UK) با حساب کاربری “abercrombiekent” و ۶۰ هزار دنبال‌کننده در اینستاگرام شناخته می‌شود و “aktravel#” یکی از هشتگ‌هایی است که به پست‌ها و تصاویر این شرکت مسافرتی اختصاص دارد.

حساب کاربری سفرهای لوکس ابیرکرومبی اند کنت، با انتشار تصاویر بی‌نظیری از طبیعت در اقصی‌نقاط جهان و تبلیغات لوکیشن‌های تفریحی، گزینه‌های زیادی را برای گذراندن تعطیلات به مسافران پیشنهاد می‌دهد. بنابراین اگر شما صاحب یک کمپانی مسافرتی هستید یا سفرهای لوکسی را برای مسافران ترتیب می‌دهید، حتماً به حساب کاربری  “abercrombiekent” سری بزنید و از استراتژی‌های جذب مشتری و محتوای بصری آن برای رونق کسب‌وکار خود و افزایش فروش تور الهام بگیرید.

 

۳- تور ایفل (Tour Eiffle)

 

تور ایفل

شرکت مسافرتی «تور ایفل» (Tour Eiffle) با نام کاربری “Toureiffleofficielle” و ۲۰۷ هزار دنبال‌کننده و همچنین هشتگ “Toureiffle#” در اینستاگرام فعالیت می‌کند. تور ایفل یکی از صفحات معروفی است که برای بسیاری از مخاطبان نیازی به معرفی ندارد؛ چراکه بسیاری از علاقه‌مندان این کمپانی را با تجربه‌های هیجان‌انگیز و کاتالوگ‌ عکس‌های جذاب آن از تورهای «برج ایفل» به یاد می‌آورند.

عکس‌های تور ایفل، نشان‌دهنده آن است که یک تور یا تجربه‌ی فردی می‌تواند به روش‌های مختلف ارائه شود. بنابراین اگر در حوزه‌ی تور های بازدید از اماکن تاریخی فعالیت می‌کنید، باید بدانید که ایده‌های زیادی برای تولید محتواهای بصری وجود دارد و تنها کافی است کمی از تخیل خود استفاده کنید و از تصاویر صفحات جذابی همچون تور ایفل الهام بگیرید.

معرفی چند ابزار مناسب برای تولید عکس‌های جذاب و  افزایش فروش تور

۱- کنوا (Canva)

«کنوا» (Canva) یکی از معروف‌ترین ابزارها برای تهیه‌ و خلق تصاویر خیره‌کننده برای عکاسان غیرحرفه‌ای به شمار می‌آید. برنامه‌ی کنوا، با ارائه‌ی هزاران الگوی پیشنهادی و قابلیت استفاده از عکس‌های رایگان، به شما اجازه می‌دهد تا مدل کسب‌وکار خود را شخصی‌سازی کنید.

۲- اینفوگرام (Infogram)

اگر به‌دنبال ایجاد محتواهای بصری در قالب گراف‌، چارت و نقشه هستید، برنامه‌ی «اینفوگرام» (Infogram) بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. این برنامه با تهیه‌ی نقشه‌ی محل کار شما و نموداری از سرویس‌هایی که ارائه می‌دهید، به مشتریان کمک خواهد کرد تا به‌راحتی  با کسب‌وکار شما آشنا شده و هر آنچه که نیاز دارند، خریداری کنند.

۳- بی فانکی (Befunky)

«بی فانکی» (Befunky) یکی از برنامه‌هایی است که علاوه بر ویرایش عکس‌ها، به شما اجازه می‌دهد تا از طریق  کلاژکردن و چسباندن تصاویر در کنار هم، یک آلبوم عکس بی‌نظیر تولید کنید. تنها کافی است یک‌بار امتحان کنید تا متوجه شوید که کارکردن با این برنامه تا چه حد آسان است. بررسی‌ها نشان می‌دهد روزانه میلیون‌ها نفر برای تولید محتوای صفحات اجتماعی خود از این برنامه استفاده می‌کنند.

۴- کوتس کاور (Qoutes Cover)

اگر از صفحه‌ی اجتماعی «پینترست» (Pintrest) برای تبلیغ و معرفی کسب‌وکار خود استفاده می‌کنید، برنامه‌ی «کیوتس کاور» (Qoutes Cover) یکی از برنامه‌هایی است که برای تولید نقل‌قول‌های جذاب می‌توانید از آن استفاده کنید.

۵-  پیک مانکی (Picmonkey)

«پیک مانکی» (Picmonkey) یکی از ساده‌ترین ابزارهای آنلاین ویرایش عکس به شمار می‌آید و دانلود چند فیلتر رایگان کافی است تا عکس‌های جذابی را برای حساب کاربریتان در «فیس‌بوک» (facebook) خلق کنید.

۶- پابلو (Pablo)

برای ایجاد یک عکس جذاب، صرف تنها ۳۰ ثانیه زمان در برنامه‌ی «پابلو» (Pablo) کافی خواهد بود. اگر برای معرفی تورهای مسافرتی از پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام استفاده می‌کنید، برنامه‌ی پابلو را فراموش نکنید.

افزایش میزان فروش تور خیلی هم سخت نیست

 

تصاویر زیبا و تاثیر آن بر فروش تورها

اگر به‌دنبال رونق کسب‌وکار خود هستید، در ابتدا به این فکر کنید که چه ایده‌هایی بیشترین تاثیر را بر مشتریان هدف شما خواهد داشت؟ این پاسخ ساده می‌تواند رویکرد شما را در تهیه‌ی محتواهای بصری مشخص کرده و به‌راحتی بر میزان فروش تورهای مسافرتی شما تاثیر مثبت بگذارد.

البته در نظر داشته باشید که با توجه به نوع مشتریان که انتخاب می‌کند، از مسافران محلی گرفته تا مسافران بین‌المللی، عوامل متفاوتی موجب برتری شما نسبت به رقیبانتان خواهد شد و از آنجایی که تصاویر به‌عنوان یکی از قدرتمندترین ابزارها در دنیای امروز محسوب می شوند، در نتیجه پیشرفت در این حوزه برای همه‌ی کمپانی های گردشگری از جمله تورهای مسافرتی ضروری خواهد بود.

اگر می‌خواهید با ترندهای روز صنعت گردشگری و آخرین اخبار گردشگری جهان بیشتر آشنا شوید، ما را در وب‌سایت «دی دی سفر» و اینستاگرام “ddsafarnews” دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: ویروس کرونا تغییردهنده بازی در صنعت گردشگری سال ۲۰۲۱ 

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=7212

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.