3

نحوه حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی

  • 08 شهریور 1400 - 10:27 - ویرایش شده : 09 شهریور 1400 - 14:36
نحوه حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی
چرا شرکت در نمایشگاه «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» برای کارآفرینان و تولیدکنندگان ایرانی حائز اهمیت است؟ نحوه حضور شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه به‌ چه صورت خواهد بود؟

دی دی سفر-اکسپو ۲۰۲۰ دبی یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های جهان است که  هر پنج سال یک بار به مدت شش‌ماه در کشورهای مختلف برگزار می‌شود. حال برای نخستین‌ بار قرار است این نمایشگاه، در منطقه خاورمیانه و به‌میزبانی «امارات متحده عربی» در شهر «دبی» برگزار شود. این نمایشگاه از اول اکتبر ۲۰۲۱ (۹ مهر ۱۴۰۰) تا ۳۱ مارچ ۲۰۲۲ (۱۱ فروردین ۱۴۰۱) با حضور بیش از ۱۹۰ کشور برگزار خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود بیش از ۲۵ میلیون بازدیدکننده از سراسر جهان از اکسپو ۲۰۲۰ دبی، بازدید کنند.

اکسپو دبی فرصتی مغتنم برای تمامی کشورها است تا بتوانند از فرصت ارزشمند این نمایشگاه بزرگ برای عرضه دستاوردها و معرفی ظرفیت‌های خود استفاده کنند. در همین راستا دی دی سفر در مصاحبه‌ای با آقای «ایژکی‌زاده»، کارشناس شرکت «صابر انصار مهر»، به نحوه حضور شرکت‌های ایرانی در این رویداد بزرگ پرداخته است.

expo 2020 dubai

نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی در کجا برگزار می‌شود؟

محل برگزاری این نمایشگاه در منطقه «دبی جنوبی» (South Dubai)، نزدیک به فرودگاه بین‌المللی «آل مکتوم» است. مساحت محل برگزاری اکسپو ۲۰۲۰ دبی بیش از ۴۳۸ هکتار وسعت دارد. محل برگزاری این نمایشگاه به گونه‌ای انتخاب شده است که شرکت‌کنندگان برای حضور در نمایشگاه مشکلی از بابت دسترسی به فرودگاه‌های بین‌المللی دبی یا ابوظبی نداشته باشند.

چرا حضور شرکت‌های ایرانی در اکسپو ۲۰۲۰ دبی حائز اهمیت است؟

اکسپو بزرگ‌ترین نمایشگاه و رویداد اقتصادی جهان است که میلیون‌ها بازدیدکننده دارد. این رویداد بزرگ برای نخستین‌ بار در منطقه خاورمیانه و در همسایگی ایران برگزار می‌شود، بنابراین این نمایشگاه فرصتی ویژه برای معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صنایع و کارآفرینان ایرانی، بازارسازی و همچنین برندسازی است. اکسپو ۲۰۲۰ دبی نه‌تنها بر اقتصاد امارات متحده عربی، بلکه بر رشد و توسعه اقتصاد منطقه خاورمیانه بسیار تاثیرگذار خواهد بود، بنابراین شرکت‌های ایرانی برای ارتباط با بازارهای جهانی، باید از این فرصت مغتنم نهایت استفاده را ببرند.

کدام شرکت‌های ایرانی اجازه شرکت در اکسپو ۲۰۲۰ دبی را دارند؟

تمام تجار و تولیدکنندگان ایرانی می‌توانند در این نمایشگاه دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند.

نحوه حضور ایران در این نمایشگاه به‌ چه شکل خواهد بود؟

به‌صورت غرفه مستقل. ساخت پاویون ایران که پیش از این از سوی مجله‌ی معماری «آرکیتکچرال دیزاین» (Architectural Design) به‌عنوان یکی از ۸ پاویون برتر اکسپو ۲۰۲۰ دبی انتخاب شده بود، هم‌اکنون در مراحل پایانی است. پاویون ایران با الهام از فرهنگ ایرانی و قصه‌های هزارویک‌شب توسط شرکت «گروه طراحی شیفت» (Shift Process Practice) طراحی شده و در منطقه‌ی «تحرک» (Mobility District) اکسپو دبی واقع شده است.

حضور شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه به چه صورت خواهد بود؟

شرکت‌های ایرانی برای نمایش دستاوردها و تولیدات خود غرفه فیزیکی نخواهند داشت، بلکه معرفی شرکت‌ها به‌صورت مجازی و تبلیغاتی خواهد بود. شركت صابر انصار مسئول فرصت‌های تبليغاتی پاويون ايران در اكسپو دبی است. متقاضیان حضور در این نمایشگاه می‌توانند با مراجعه به این شرکت و ثبت درخواست، تبلیغات خود را به نمایش بگذارند.

آیا حضور تولیدکنندگان و شرکت‌ها تنها به‌صورت مجازی خواهد بود؟

خیر، در کنار نمایش دستاوردها و تبلیغات شرکت‌ها به‌صورت مجازی و دیجیتالی، نمایندگان شرکت‌ها می‌توانند در جلسات بی‌توبی (B2B) متعددی، که قرار است توسط «اتاق بازرگانی ایران و امارات» برگزار شود، شرکت کنند. همچنین نمایندگان این شرکت‌ها می‌توانند در کنار کانترهای دیجیتال واقع در محوطه پاویون حضور پیدا کرده و به سوالات علاقه‌مندان پاسخ داده و کسب‌وکار خود را معرفی کنند.

حضور در غرفه های مجازی چگونه خواهد بود؟

متقاضیان برای حضور در غرفه‌های مجازی می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت “iroxpo.com” و شرکت «صابر انصار مهر» برای حضور در این نمایشگاه بزرگ ثبت‌نام کنند.

چه فرصت‌هایی برای معرفی شرکت‌ها و کارآفرینان ایرانی در  اکسپو ۲۰۲۰ وجود دارد؟

استفاده از فضای تجاری پاویون ایران به‌منظور معرفی و فروش کالاها، تشکیل جلسات بی‌توبی، اعزام هیئت‌های تجاری، معرفی محصولات شرکت‌ها در قالب ویدئو بر روی ویدئو وال‌ها (VIDEO WALL)، امکان عرضه محصول در فضای تجاری پاویون و فروش آن و حضور نمایندگان شرکت‌ها جهت عرضه کالا و تبلیغات، تنها برخی از فرصت‌های این نمایشگاه برای تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی ایرانی است.

هزینه تبلیغات و معرفی شرکت‌ها در اکسپو ۲۰۲۰ دبی چقدر است؟

شرکت صابر انصار چهار پکیج متعدد را برای متقاضیان شرکت در این نمایشگاه در نظر گرفته است. هزینه هر یک از این پکیج‌ها بسته به عواملی همچون مدت تبلیغات، معرفی برند در کانتر دیجیتال، استفاده از اتاق جلسات بی‌توبی و … متفاوت است.

آیا برنامه‌ای برای حمایت از حضور تولیدکنندگان، کارآفرینان و یا فعلان اقتصادی این در نمایشگاه اعم از خرید بلیت یا تهیه ویزا تدوین شده است؟

بله، اتاق بازرگانی ایران و امارات در صدد تعریف پکیج‌هایی ویژه شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه است و به‌زودی اخبار تکمیلی در این رابطه اطلاع‌رسانی خواهد شد. همچنین ستاد اکسپو ۲۰۲۰ دبی، در طی اعلامیه‌ای لیست وزارتخانه‌ها و شرکت‌های مجری پاویون ایران در این رویداد را اعلام کرده است.

اکسپو ۲۰۲۰ دبی چه تاثیری بر صنعت گردشگری ایران خواهد گذاشت؟

اکسپو دبی فرصتی بی‌نظیر برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران و بازاریابی است. در همین راستا یک سالن ۶۰متری در پاویون ایران در اختیار وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قرار گرفته است. همچنین صدور روادید ویژه بازدیدکنندگان اکسپو دبی از دیگر تمهیدات ایران برای جذب گردشگران خارجی در بستر این نمایشگاه است.

تدارک برنامه‌‌های گردشگری پاویون ایران در اکسپو ۲۰۲۰ دبی

اکسپو ۲۰۲۰ دبی با شعار «پیوند ذهن‌ها، خلق آینده»، به سه مضمون «پایداری محیط‌زیست»، «پویایی و تحرک» و «فرصت‌های آینده» خواهد پرداخت. غرفه‌های کشورهای مختلف نیز براساس اهداف خود از شرکت در این نمایشگاه، در هر یک از این سه بخش قرار گرفته‌اند. به‌طور مثال غرفه «ایران» در بخش «پویایی و تحرک» (Mobility District) واقع شده است. این سه بخش در نهایت در گنبد «الوصل پلازا»، بزرگ‌ترین گنبد دیجیتالی جهان، به یکدیگر متصل می‌شوند.

با نزدیک‌شدن به زمان برگزاری این نمایشگاه بزرگ، جدول زمانی برنامه‌های روزانه اکسپو ۲۰۲۰ دبی منتشر شده است. همچنین علاقه‌مندان به بازدید از این نمایشگاه می‌توانند با خرید آنلاین بلیت‌ اکسپو ۲۰۲۰ دبی از جاذبه‌های متعدد آن دیدن کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای شرکت در اکسپو ۲۰۲۰ دبی را مطالعه کنید. آخرین اخبار «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» را از «دی دی سفر» دنبال کنید.

پیشنهاد دی دی سفر

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=18149

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.