3

راهنمای خرید بلیت اکسپو ۲۰۲۰ دبی

 • 24 خرداد 1400 - 12:57 - ویرایش شده : 24 خرداد 1400 - 13:02
راهنمای خرید بلیت اکسپو ۲۰۲۰ دبی
چطور می‌توانم بلیت اکسپو ۲۰۲۰ دبی را خریداری کنم؟ آیا در حال حاضر امکان بازدید از نمایشگاه وجود دارد؟ چطور می‌توان به محل برگزاری نمایشگاه رفت؟ در این مطلب با دی دی سفر همراه باشید تا به تمام این سوالات پاسخ دهیم.

دی دی سفر– با نزدیک شدن به زمان برگزاری نمایشگاه «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» سوالات درخصوص شرکت در این نمایشگاه، شرایط رزرو بلیت و بسیاری موارد دیگر بیشتر شده است. در ادامه از شرایط شرکت در نمایشگاه گرفته تا غرفه‌های در حال فعالیت، نحوه رزرو بلیت اکسپو دبی و غیره را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

اکسپو ۲۰۲۰ دبی

اکسپو ۲۰۲۰ دبی پس از یک سال وقفه از تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۲۱ (۹ مهرماه ۱۴۰۰) تا ۳۱ مارچ ۲۰۲۲ (۱۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۱) در شهر «دبی» برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه بیش از ۱۹۲ کشور آخرین دستاوردهای خود در زمینه‌های تکنولوژی، هنر، پزشکی، فرهنگی و غیره را در پاویلیون مخصوص خود که هر کدام ساختمانی مجزا با معماری‌های دیدنی هستند، به معرض نمایش خواهند گذاشت.

راهنمای شرکت در اکسپو ۲۰۲۰ دبی

‌پاویلیون تررا

چطور می‌توانم از پاویلیون‌ها بازدید کنم؟

شرکت در اکسپو ۲۰۲۰ دبی تنها با رزرو قبلی و پیش‌ ثبت‌نام در وب‌سایت اصلی این نمایشگاه امکان‌پذیر است. دولت امارات با این تمهید می‌تواند تعداد بازدیدکنندگان ورودی روزانه را کنترل کرده و باعث ایجاد اطمینان‌خاطر از عدم ابتلا به بیماری «کرونا» در بزرگ‌ترین نمایشگاه جهان شود.

خرید بلیت اکسپو ۲۰۲۰ دبی

ثبت‌نام و خرید بلیت بازدید از پاویلیون‌ها به‌صورت مستقیم از وب‌سایت اصلی نمایشگاه بسیار آسان بوده و کافی است مراحل زیر را به‌ترتیب طی کنید: 

۱. به وب‌سایت زیر مراجعه کنید: 

ticketing.expo2020dubai.com

۲. تاریخی که قصد بازدید از نمایشگاه‌ را دارید انتخاب کرده تا اسلات‌ زمان‌های قابل رزرو به شما نمایش داده شود. 

۳. پس از انتخاب تاریخ و زمان مورد نظر، باید هزینه بلیت را پرداخت کنید. حتی اگر واجد شرایط دریافت بلیت رایگان هستید، باید این مرحله را طی کرده و برای شرکت در اکسپو ثبت‌نام  کنید. 

نکات مهم در خصوص خرید بلیت اکسپو ۲۰۲۰ دبی:

 • بلیت‌ها فقط تا ۱۴ روز اعتبار دارند. 
 • هزینه بلیت به ازای هر فرد ۲۵ درهم است. 
 • افراد می‌توانند علاوه‌بر وب‌سایت از طریق نمایندگی‌های مجاز فروش بلیت مانند شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌های مسافرتی نیز بلیت خود را خریداری کنند. 
 • کودکان زیر پنج سال، افراد ناتوان و سالمندان بالای ۶۰ سال می‌توانند به‌صورت رایگان از نمایشگاه بازدید کنند. 
 • کلیه افرادی که نسبت به رزرو و خرید بلیت اقدام کرده‌اند، موظف هستند در زمان حضور، بلیت را یا به‌صورت پرینت شده به مسئول مربوطه ارائه داده یا کد “QR” دریافتی پس از خرید را از طریق تلفن همراه به قسمت پذیرش نشان دهند.

شرایط رزرو بلیت رایگان

 افرادی که مشمول بلیت رایگان می‌شوند نیز باید در سایت ثبت‌نام کرده و بلیت رایگان خود را رزرو کنند. پیش از این مرحله در وب‌سایت از فرد مدارکی مبنی برای اثبات شرایط دریافت بلیت رایگان مانند تصویر گذرنامه و مدارک هویتی فرد خواسته می‌شود. این مدارک را پیش از شروع ثبت‌نام تهیه کنید. 

چطور می‌توان به محل برگزاری نمایشگاه رفت؟

راه‌های بسیار زیادی برای رسیدن به محل نمایشگاه وجود دارد. موقعیت جغرافیایی سایت اکسپو ۲۰۲۰ دبی روی نقشه‌هایی مانند «گوگل مپ» به‌راحتی قابل تشخیص است.  افراد برحسب نیاز خود می‌توانند با تور لیدر، با استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف، سیستم حمل‌ونقل شهری (مترو، تاکسی و اتوبوس شهری) و غیره به محل برگزاری اکسپو بروند.  بهتر است برای اطمینان از مسیر، ابتدا مبدا خود را انتخاب کرده و سپس “GPS” تلفن همراه را روشن و روی نقشه علامت «پاویلیون پایداری محیط‌زیست» (Sustainability Pavilion) را انتخاب کنید. 

برای رفتن به محل برگزاری اکسپو با یک خودروی شخصی، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • اگر در اتوبان شیخ زاید (خروجی شماره ۱۱ (E11)) هستید، به سمت خروجی شماره ۲۰ و اتوبان شماره ۷۷ بروید. 
 • اگر در اتوبان شیخ زاید (E311) هستید از خروجی شماره ۲۱ خارج شده و به سمت اتوبان (E77) محل برگزاری اکسپو بروید. 
 • اولین نشانه رسیدن به محل برگزاری اکسپو، تابلوی بزرگ «پارکینگ محیط‌زیست» (Sustainability Parking) است. می‌توانید از قبل جایی برای پارک کردن خودرو نیز رزرو کنید. تابلو و بسیاری موارد دیگر در راه اکسپو وجود دارد که شما را به سمت محل برگزاری راهنمایی می‌کند.

به‌غیر از خودروی شخصی، گزینه‌های دیگری مانند اپلیکیشن‌های مخصوص اکسپو ۲۰۲۰ نیز وجود دارد که به راحتی و با اطمینان هرچه بیشتر افراد را به محل برگزاری نمایشگاه می‌رسانند. برای آشنایی بیشتر با این اپلیکیشن‌ها، مطلب «اپلیکیشن های مناسب اکسپو ۲۰۲۰ دبی» را از دی دی سفر بخوانید.

از سویی دیگر، دولت امارات شرایط دسترسی افراد به نمایشگاه‌ها را تسهیل کرده و اتوبوس‌های ویژه و ایستگاه‌های مختلفی به مقصد مستقیم محل برگزاری اکسپو در سیستم متروی شهری دبی در نظر گرفته است.  هم‌اکنون، چهار ایستگاه متروی مخصوص به مقصد محل برگزاری اکسپو دبی افتتاح شده و افراد می‌توانند برای بازدید از نمایشگاه از آن‌ها استفاده کنند. اگر قصد دارید از سیستم حمل‌ونقل شهری استفاده کنید بهتر است ابتدا جدول زمان‌بندی و نقشه حرکت متروها و اتوبوس‌ها را بررسی کنید. 

نکاتی که در حین بازدید باید رعایت کنید

۱. ۳۰ دقیقه قبل از زمان درج شده برای حضور در نمایشگاه، در محل حاضر باشید. حتما بلیت خود را به همراه داشته باشید. 

۲. مراحل ورود به نمایشگاه، تب‌سنجی و مراحل امنیتی را با آرامش کامل کنید. 

۳. نزدیک به زمان ورودتان، به آهستگی و با رعایت حد فاصل اجتماعی وارد صف شده و از میدان اصلی به غرفه مورد نظر بروید. برای راحتی کار “GPS” خود را فعال نگه دارید. رسیدن از میدان اصلی تا پاویلیون تررا تقریبا ۴ دقیقه پیاده‌روی دارد. 

پاویلیون تررا 

در حال حاضر بخش‌هایی از نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی، مانند پاویلیون «تررا» (Terra)، که بر «پایداری محیط‌زیست» تمرکز دارد، از ۲۲ ژانویه  ۲۰۲۱ (۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۹)، بازگشایی شده و میزبان بازدیدکنندگان است.  همچنین دولت امارات اعلام کرده است که در روزهای آینده دو پاویلیون «الیف» (Alif) در زمینه «پویایی و تحرک» و پاویلیون «عملیات ممکن» (Mission Possible) با تمرکز بر معرفی فرصت‌های آینده بازگشایی شده و افراد می‌توانند از آن‌ها دیدن کنند.

زمان‌بندی بازدید از پاویلیون تررا 

این غرفه ۵ روز در هفته از سه‌شنبه تا شنبه میزبان بازدید‌کنندگان در ساعات زیر است:

 • سه‌شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ (به وقت محلی دبی)
 • جمعه تا شنبه از ساعت ۱۶ تا ۲۲ (به‌ وقت محلی دبی)

همچنین لازم به‌ذکر است آخرین زمان پذیرش بازدیدکنندگان حداکثر تا ساعت ۲۰ به وقت محلی در روزهای عادی و در روزهای تعطیل تا ساعت ۲۱ است. 

کلام آخر 

انتخاب امارات به‌عنوان میزبان برگزاری بزرگ‌ترین نمایشگاه جهان، «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» قطعا فرصت‌های بی‌شماری برای پیشرفت در زمینه‌های مختلف در منطقه خاورمیانه ایجاد خواهد کرد. این نمایشگاه جایی برای آشنایی با آخرین دستاوردها، فرهنگ، سنت و دانش روز بیش از ۱۹۰ کشور است که زیر پرچم اکسپو ۲۰۲۰ دبی گرد هم جمع شده‌اند.

جدیدترین اخبار و اطلاعات مربوط به برگزاری «اکسپو ۲۰۲۰ دبی»، شرایط شرکت در این نمایشگاه و اخذ ویزای «امارات» را در«دی دی سفر» بخوانید.

پیشنهاد دی دی سفر: فعالیت‌ها و سرگر‌می‌های اکسپو ۲۰۲۰ دبی

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=13952

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.