4
اکسپو ۲۰۲۰ دبی

راهنمای بازدید از اکسپو ۲۰۲۰ دبی

 • 01 مهر 1400 - 11:12 - ویرایش شده : 01 مهر 1400 - 12:03
راهنمای بازدید از اکسپو ۲۰۲۰ دبی
از نحوه‌ی خرید بلیت گرفته تا بازدید از جاذبه‌های دیدنی اکسپو، راهنمای کامل بازدید از «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» را در این مطلب بخوانید.

دی دی سفر– کمتر از ۷ روز به آغاز بزرگ‌ترین نمایشگاه بین‌المللی جهان، اکسپو ۲۰۲۰ دبی، مانده است. رویداد جهانی اکسپو ۲۰۲۰، از تاریخ اول اکتبر ۲۰۲۱ (۹ مهر ۱۴۰۰) در «دبی» آغاز شده و به‌مدت شش ماه تا تاریخ ۳۱ مارچ ۲۰۲۲ (۱۱ فروردین ۱۴۰۱) ادامه خواهد داشت. این رویداد بین‌المللی با گردهمایی بیش از ۱۹۰ کشور و میلیون‌ها بازدیدکننده، فرصتی مغتنم برای تمامی کشورها است تا بتوانند از فرصت ارزشمند این نمایشگاه بزرگ برای عرضه دستاوردها و معرفی ظرفیت‌های خود استفاده کنند.

«دی دی سفر» در این مطلب راهنمایی کامل از نحوه‌ی خرید بلیت اکسپو، دسترسی به سایت و امکانات و سرگرمی‌های واقع در آن ارائه‌ می‌دهد.

مراحل راهنمای بازدید از اکسپو ۲۰۲۰ دبی عبارتند از:

 • شرایط ورود به اکسپو ۲۰۲۰ دبی
 • خرید بلیت اکسپو
 • نحوه‌ی رسیدن به سایت اکسپو
 • ورود به سایت نمایشگاهی اکسپو
 • “Rove Hotel” در اکسپو
 • اپلیکیشن اکسپو
 • اتوبوس‌های رایگان و قطار سریع‌السیر اکسپو
 • چت‌بات «امل» (Amal)
 • سیستم صف هوشمند

۱. شرایط ورود به اکسپو ۲۰۲۰ دبی

 • بازدیدکنندگان

همه‌ی بازدیدکنندگان بالای ۱۸ سال تنها در صورت ارائه‌ی گواهی واکسیناسیون مبنی بر دریافت واکسن موردتایید کشور مبدأ یا تست منفی پی‌سی‌آر که ۷۲ ساعت پیش از ورود به اکسپو انجام شده است، می‌توانند از این رویداد بین‌المللی بازدید کنند.

بازدیدکنندگان واکسینه‌نشده دارای بلیت معتبر که موفق به انجام تست پی‌سی‌آر نشده‌اند، می‌توانند در مراکز تست پی‌سی‌آر مجاور سایت اکسپو ۲۰۲۰ دبی، آزمایش دهند. بازدید‌کنندگان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت “expo2020dubai“، به مراکز موردتایید برای انجام تست پی‌سی‌آر در شهر دسترسی یابند. انجام تست پی‌سی‌آر برای دارندگان هر گونه بلیت معتبر اکسپو (بلیط یک‌روزه یا بلیت چند روزه) رایگان خواهد بود.

 • شرکت‌های ایرانی

شرکت‌های ایرانی تنها می‌توانند از طریق راهکارهای ارائه‌ شده مانند ارائه‌ی برنامه‌های محتوایی (مدیا)، اعزام گروه‌های تجاری، کانترهای دیجیتالی، اتاق جلسات بی تو بی، رویداد‌ها و نمایشگاه‌ها، چاپ کتاب و … در این رویداد شرکت کرده و به معرفی محصولات خود بپردازند. برای اطلاع بیشتر به مطلب «صفر تا صد حضور شرکت‌‌های ایرانی در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی» مراجعه کنید.

۲. خرید بلیت اکسپو 

اکسپو ۲۰۲۰، بلیت‌ها و پکیج‌های متنوعی را به بازدید‌کنندگان این رویداد ارائه می‌دهد. بلیت‌های روزانه ۹۵ درهم، بلیت چند‌روزه ۱۹۵ درهم و هزینه بلیت‌های فصلی برای بازدید از اکسپو ۲۰۲۰ در طول شش ماه، مبلغ ۴۹۵ درهم است. ورود به اکسپو برای افراد زیر ۱۸ سال و برخی افراد خاص رایگان بوده و ۵۰درصد تخفیف به افراد همراه تعلق می‌گیرد.

بازدید‌کنندگان پس از اطلاع از برنامه‌های محتوایی اکسپو ۲۰۲۰ می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت “Expo2020Dubai” بلیت‌ها و پکیج‌های اکسپو را به‌صورت آنلاین خریداری کنند. علاوه بر این، فروشگاه‌های رفاهی واقع در ایستگاه مترو دبی و ایستگاه‌های “Enoc” و “Eppco”، مراکز خرید حضوری بلیت اکسپو هستند.

 • پیشنهادات ویژه

دو شرکت هواپیمایی «امارات» و «فلای دبی»، به مسافرانی که در طول دوران برگزاری اکسپو ۲۰۲۰ به دبی سفر می‌کنند، بلیت یک‌روزه رایگان اکسپو اعطا می‌کنند. علاوه بر این، هواپیمایی فلای دبی، به مسافران خود به‌ازای هر دقیقه‌ای که در دبی می‌گذرانند، یک «اسکای واردز مایل» (Skywards Mile) ارائه می‌دهد. «اسکای واردز مایل» (Skywards Mile) عنوان برنامه وفاداری شرکت‌های هواپیمایی امارات و فلای دبی است و مسافران می‌توانند با هر بار پرواز با این شرکت‌ها از امتیازات ویژه این برنامه بهره‌مند شوند.

شرکت «دریم‌دیز» نیز همزمان با برگزاری این رویداد بزرگ، پکیج‌های ویژه‌ای، شامل فعالیت‌های تفریحی گوناگون به‌همراه بلیت اکسپو ۲۰۲۰ دبی، را تدارک دیده است. برخی از این پکیج‌های جدید عبارت‌اند از:

 • رانندگی با اتومبیل فراری به‌همراه بلیت یک‌روزه اکسپو
 • پرواز با جایروکوپتر به‌همراه بلیت یک‌روزه اکسپو
 • تور هلیکوپتر به‌همراه بلیت یک‌روزه اکسپو
 • گشت‌و‌گذار در دبی با بلیت چندروزه اکسپو
 • اسپا در آتلانتیس با بلیت یک‌روزه اکسپو

برای اطلاع بیشتر به وب‌سایت دریم‌دیز مراجعه کنید.

۳. نحوه‌ی دسترسی به سایت اکسپو 

 • مترو

بازدیدکنندگانی که با مترو سفر می‌کنند، می‌توانند با دنبال‌کردن «مسیر اکسپو ۲۰۲۰» مستقیماً به سایت این نمایشگاه دسترسی یابند. نقشه‌ی مسیر اکسپو ۲۰۲۰ در مترو دبی به شرح زیر است:

راهنمای بازدید از اکسپو ۲۰۲۰

 • سرویس اتوبوس‌ رایگان دبی

دبی با هدف تسهیل رفت‌وآمد بازدیدکنندگان اکسپو ۲۰۲۰، سرویس اتوبوس اختصاصی به نام «اکسپو رایدر» (Expo Rider) راه‌اندازی کرده است. سرویس‌های اکسپو رایدر رایگان بوده و با استقرار ۱۲۶ اتوبوس در ۹ ایستگاه مختلف، روزانه ۱۹۵۶ سرویس مستقیم در روزهای شنبه تا چهارشنبه و ۲۲۰۳ سرویس در روزهای پنج‌‌شنبه و جمعه انجام می‌دهد. برای اطلاع بیشتر از ایستگاه‌های موجود در دبی، مطلب «دسترسی آسان به اکسپو ۲۰۲۰ دبی با طرح اکسپو رایدر» را بخوانید.

 • سرویس‌های اتوبوس در امارت‌های دیگر

علاوه بر ایستگاه‌های اتوبوس دبی، ۹ ایستگاه دیگر در امارات‌هایی مانند «راس‌الخمیه»، «شارجه»، «العین»، «ابوظبی»، «عجمان» و «فجیره» راه‌اندازی شده است و بازدیدکنندگان را به سایت اکسپو ۲۰۲۰ می‌رساند.

 • خودرو شخصی

بازدیدکنندگان که با خودرو‌های شخصی به اکسپو ۲۰۲۰ می‌‌‌روند، می‌توانند با دنبال‌کردن مسیرهای زیر خود را به پارکینگ‌های خودرو سایت اکسپو برسانند.

 • پارکینگ منطقه فرصت- از جاده “E77 Expo”
 • پارکینگ منطقه پایداری- از جاده “E77 Expo” یا خیابان “D54 Zayed Bin Hamdan al Nahyan street”
 • پارکینگ منطقه تحرک- از جاده “E311 Sheikh Mohammed Bin Zayed Road”
 • پارکینگ مرکز نمایشگاهی دبی- از جاده “E311 Sheikh Mohammed Bin Zayed Road”
 • پارکینگ اکسپو

پارکینگ اکسپو دارای ۲۶ هزار محل پارک بوده و از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱:۳۰ بامداد در روزهای هفته و حداکثر تا ۲:۳۰ صبح در تعطیلات آخر هفته و روزهای خاص باز است. استفاده از پارکینگ برای همه‌ی بازدیدکنندگان رایگان است.

۴. ورود به سایت اکسپو 

در اکسپو ۲۰۲۰ دبی، سه ورودی اصلی با موضوعات «فرصت»، «پایداری» و «تحرک» وجود دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند متناسب با علاقه‌ی خود به هر یک از این مناطق وارد شوند.

گفتنی است که پاویون کشور ایران در منطقه‌ی تحرک واقع شده و به‌عنوان یکی از هشت پاویون برتر از سوی مجله‌ی معماری «آرکیتکچرال دیزاین» (Architectural Design) انتخاب شده است. همچنین، این پاویون برنامه‌های متنوعی با هدف جذب گردشگر خارجی در اکسپو ۲۰۲۰ دبی برگزار خواهد کرد.

علاوه بر این، اکسپو ۲۰۲۰ دبی گذرنامه مخصوصی را با نام «اکسپو ۲۰۲۰ دبی پاسپورت» (Expo 2020 Dubai passport) برای بازدید‌کنندگان این رویداد طراحی کرده است. بازدید‌کنندگان با در دست‌داشتن این پاسپورت می‌توانند از بیش از ۲۰۰ پاویون‌ متنوع در طول شش ماه برگزاری این رویداد بازدید کنند.

قیمت این پاسپورت‌ ۲۰ درهم بوده و از همه‌ی فروشگاه‌های رسمی اکسپو ۲۰۲۰ واقع در سایت این نمایشگاه، فروشگاه اکسپو ۲۰۲۰ واقع در ترمینال شماره سه فرودگاه دبی و فروشگاه آنلاین به آدرس  “expo2020dubai.com/onlinestore” قابل خریداری است.

۵. Rove Hotel در سایت اکسپو

«روو هتل» (Rove Hotel) تنها هتل واقع در سایت اکسپو است و هم‌اکنون برای رزرو اتاق در دسترس بازدیدکنندگان است. هزینه‌ی رزرو یک شب اتاق در این هتل حدوداً ۱۰۰ درهم است و مهمانان در صورت رزرو اتاق، یک بلیت رایگان اکسپو دریافت خواهند کرد. این هتل دارای ۳۱۲ اتاق، ۱۹ سوئیت و چشم‌‌انداز «الوصل پلازا» است.

دیگر هتل‌های دبی نیز در آستانه برگزاری اکسپو ۲۰۲۰، از نرخ اشغال ۹۰درصدی و بیشتر از آن، توسط گردشگران و مهمانان خبر دادند و نرخ هتل آپارتمان‌های دبی نیز به‌طور چشم‌گیری افزایش یافته است.

پیشنهاد دی دی سفر

۶. اپلیکیشن اکسپو 

برنامه «اکسپو اپ» (Expo App)، از زمان آغاز رسمی نمایشگاه در اول اکتبر ۲۰۲۱ (۹ مهر ۱۴۰۰) در دسترس بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت. این برنامه به بازدیدکننده‌ها کمک خواهد کرد تا یک برنامه‌ی شخصی برای بازدید از رویداد‌ها و جاذبه‌های تفریحی اکسپو طراحی کنند.

۷. اتوبوس‌های رایگان و قطار سریع‌السیر در سایت اکسپو 

۲۷ اتوبوس مخصوص در سایت اکسپو تعبیه شده است و به مهمانان این امکان را می‌دهد تا به‌طور رایگان از سایت اکسپو بازدید کنند. این اتوبوس‌ها دارای ۱۴ ایستگاه مختلف در سراسر سایت اکسپو بوده و هر سه‌دقیقه یک‌بار سرویس می‌دهند.

علاوه بر این، قطار سریع‌السیر اکسپو ۲۰۲۰، تجربه‌ای منحصر‌به‌فرد به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. مهمانان با صندلی چرخ‌دار نیز می‌توانند از این قطارها استفاده کنند.

۸. چت‌بات «امل» (Amal)

چت‌بات «امل» (Amal)، یک‌ دستیار مجازی مجهر به هوش مصنوعی است که بازدیدکنندگان را راهنمایی کرده و به سوالات آن‌ها در رابطه با اکسپو ۲۰۲۰ پاسخ می‌دهد. این چت‌بات به ده زبان زنده دنیا دسترسی داشته و اطلاعات ارزشمندی در رابطه با رویداد‌ها و برنامه‌های اکسپو ارائه می‌دهد. بازدیدکنندگان می‌توانند از طریق وب‌سایت اکسپو دبی یا تلفن همراه خود به این چت‌بات دسترسی پیدا کنند.

۹. سیستم‌های صف هوشمند

اکسپو ۲۰۲۰ دبی با هدف کاهش صف‌های حضوری، یک سیستم «صف هوشمند» (SmartQ) راه‌اندازی کرده است. این سیستم به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌ی بازدید خود را از قبل تنظیم کرده، یک محدوده زمانی مشخصی را رزرو کرده و در زمان تعیین شده در غرفه حاضر شوند. هر یک از بازدیدکنندگان با خرید بلیت اکسپو دبی، یک کارت رایگان صف هوشمند هدیه خواهند گرفت.

بازدیدکنندگان می‌توانند با دانلود برنامه اکسپو، از سیستم صف هوشمند استفاده کنند. این برنامه دارای قابلیت‌های دیگری مانند “GPS” و سیستم رزرو رستوران است.

آخرین اخبار اکسپو ۲۰۲۰ دبی را در وب‌سایت «دی دی سفر» دنبال کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=19528

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.