14

راهنمای کامل سفر به مالدیو در دوران کرونا برای سفر اولی‌ها

 • 05 اسفند 1399 - 8:17 - ویرایش شده : 23 اسفند 1399 - 17:53
راهنمای کامل سفر به مالدیو در دوران کرونا برای سفر اولی‌ها
اگر سفر اولی «مالدیو» هستید، این مطلب حاوی کامل‌ترین راهنمای قوانین جدید و شرایط سفر به مالدیو در دوران «کرونا» است.

دی دی سفر این مطلب از دی دی سفر راهنمای کاملی برای کسانی است که برای اولین بار قصد سفر به مالدیو را دارند. مهمترین نکات از قوانین جدید سفر به مالدیو در دوران کرونا، شرایط اخد ویزا و وضعیت توریستی مالدیو را بررسی می‌کنیم.

سفر به مالدیو 

سفر به مالدیو بهشت روی زمین

مالدیو کجاست؟ 

مالدیو مجمع‌الجزایری واقع در جنوب غربی هندوستان، در اقیانوس هند است که مجموعه‌ای از ۱۱۹۰ جزیره کوچک مرجانی بوده و با داشتن تنها ۱.۵ متر ارتفاع از سطح اقیانوس، «مسطح‌ترین کشور جهان» نام دارد.

این کشور زیبا که به‌عنوان یکی از بهترین و لوکس‌ترین مقاصد گردشگری جهان نیز شناخته می‌شود، هرساله هزاران توریست و گردشگر را به‌خود جذب می‌کند و حتی شیوع بیماری «کرونا» نیز مانع عشق مسافران برای گذراندن تعطیلات در این کشور نشده است. 

بیشتر بخوانید: معرفی و شرایط سفر به جزایر مالدیو در دوران کرونا

وضعیت توریستی مالدیو در دوران کرونا

دولت مالدیو یکی از اولین کشورهایی بود که بلافاصله با وضع قوانین و پروتکل‌های جدیدی از نیمه تابستان یعنی، ۱۵ جولای ۲۰۲۰ (۲۵ تیرماه ۱۳۹۹) مرزهای خود را بدون قوانینی مانند «قرنطینه اجباری» به‌روی تمام مسافران بین‌المللی از جمله «ایرانیان» بازگشایی کرد.

با بازگشایی مرزهای مالدیو به‌روی مسافران، شرایط اخذ ویزای توریستی مالدیو نیز به‌دلیل جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر بیماری «کرونا» و امنیت بهداشتی و جانی مسافران تغییر پیدا کرده است. در این مطلب راهنمای کاملی از تمام مدارکی که برای اخذ ویزای توریستی مالدیو در دوران کرونا نیاز دارید در اختیار سفر اولی‌های مالدیو قرار خواهیم داد.

شرایط اخذ ویزای توریستی مالدیو در دوران کرونا

رایج‌ترین سوال افرادی که می‌خواهند برای اولین‌بار به مالدیو سفر کنند، این است که آیا برای سفر به مالدیو به ویزا نیاز داریم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت: «خیر»! دولت مالدیو بدون درنظر گرفتن تابعیت افراد ویزای توریستی مالدیو را به‌صورت «رایگان» و در بدو ورود افراد در فرودگاه «ولانا» در جزیره «ماله»، پایتخت مالدیو صادر می‌کند. اما برای اخذ این ویزای توریستی که ۳۰ روز اعتبار دارد، نیاز به ارائه مدارک زیر دارید:

 • گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار (بر اساس قوانین جدید مسافرانی که گذرنامه‌ آن‌ها حتی یک ماه هم اعتبار داشته باشد، می‌توانند این نوع ویزای مالدیو را دریافت کنند.)
 • تاییدیه نهایی رزرو هتل یا اقامتگاهی در مالدیو
 • مدارک لازم جهت اثبات توانایی پرداخت هزینه‌های سفر
 • بلیت بازگشت با حداکثر اعتبار ۳۰ روزه (برای آشنایی با پروازهای مالدیو این مطلب را بخوانید.)
 • تکمیل فرم سلامت مسافران (THD) که باید به‌صورت آنلاین و حداکثر تا ۲۴ ساعت پیش از پرواز به آدرس “https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create” ارسال شود. (این فرم به‌ازای هر مسافر حتی کودکان نیز باید تکمیل و ارسال شود.)
 • ارائه گواهی واکسیناسیون تب زرد (در صورت دریافت واکسن)
 • ارائه نتیجه آزمایش عدم ابتلا به بیماری کرونا (PCR) که حداکثر ۹۶ ساعت پیش از تاریخ پرواز انجام شده باشد.

مدارک اضافی جهت اخذ ویزای توریستی مالدیو در دوران کرونا

 • نتیجه آزمایش “PCR” باید حداکثر ۲۴ ساعت پیش از سفر به مالدیو به آدرس “http://imuga.immigration.gov.mv” به‌صورت آنلاین ارسال شود.
 • اگر قصد دارید پس از سفر به مالدیو به کشور دیگری غیر از مبدا پرواز خود سفر کنید، باید در باجه مهاجرت فرودگاه مدارک و ویزای مربوط به مقصد بعدی را به مامور کنترل مرزی ارائه بدهید.
 • مدت زمان اعتبار ویزای توریستی مالدیو، حداکثر ۳۰ روز است اما شما می‌توانید با ارائه مدارک لازم مبنی بر الزام اقامت طولانی‌تر، مدت زمان اقامت خود در این کشور را تا ۶۰ روز دیگر تمدید کرده و با ویزای توریستی مالدیو حداکثر ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید.

بیشتر بخوانید: شرایط اخذ انواع ویزای مالدیو در دوران کرونا

جدیدترین قوانین سفر به مالدیو در دوران کرونا

علاوه‌بر مواردی که در راهنمای اخذ ویزای توریستی مالدیو و سفر به مالدیو به آن‌ها اشاره کردیم، دولت مالدیو پروتکل‌های بهداشتی نیز وضع کرده است که کلیه مسافران موظف به‌رعایت آن هستند:

 • الزام کلیه مسافران حتی کودکان به استفاده از ماسک‌های بهداشتی در مکان‌های عمومی و در حین پرواز 
 • غربالگری حرارتی (تب‌سنجی) کلیه مسافران در بدو ورود و ضدعفونی وسایل آن‌ها پیش از تحویل
 • الزام مسافران موظف به رعایت حد فاصل اجتماعی در مکان‌های عمومی. این حد فاصل با علامت‌های آبی رنگ در محل ریزورت‌ها و فرودگاه مالدیو مشخص شده است.
 • تست “PCR” به صورت رندوم و به هزینه دولت، در صورتی که فردی دچار علائم بیماری «کرونا» باشد، موظف است سریعا مراتب را به مسئولین اطلاع داده و به هزینه شخصی مورد آزمایش قرار گیرد. در صورت مثبت بودن نتیجه آزمایش فرد توسط کنسولگری مربوطه به کشور خود بازگردانده می‌شود.
 • در صورتی که فرد، خود تشخیص بدهد دارای علائم ابتلا به بیماری کرونا است، باید با هزینه شخصی آزمایش “PCR” داده و براساس قوانین دولت مالدیو تحت قرنطینه قرار می‌گیرد.
 • ساعت‌های منع رفت‌و‌آمد به‌خصوص در پایتخت مالدیو، «ماله» توجه داشته باشید. از ساعت ۹ شب به وقت محلی تا ۵ صبح افراد اجازه تردد در مکان‌های عمومی به‌غیر از موارد ضروری را ندارند.
 • در سفرهای گروهی به مالدیو اگر یکی از افراد گروه پس از غربالگری حرارتی دارای علائم بیماری باشد، تمام اعضای گروه باید تحت آزمایش “PCR” قرار گیرند. هزینه پرداخت تست در چنین حالتی “PCR” به‌عهده مسافران است.
 • در فرودگاه «ولانا» دولت مالدیو، به‌صورت رندوم آزمایش “PCR” برای مسافران مشکوک به علائم بیماری انجام می‌دهد. هزینه انجام این آزمایش بر عهده دولت مالدیو است.
 • کلیه مسافران موظف به نصب اپلیکیشن “Trace Ekee” و ورود اطلاعات شخصی شامل شماره تماس، اطلاعات محل اقامت و سوابق آزمایش‌های “PCR” انجام شده پیش از سفر به مالدیو هستند.

افراد می‌توانند در سفر به مالدیو جهت اطمینان خاطر بیشتر، علاوه‌بر آزمایشگاه‌های موجود در ریزورت‌ها و فرودگاه‌ها، در آزمایشگاه‌های زیر که تحت تایید دولت مالدیو هستند، تست “PCR” بدهند:

 • بیمارستان ایندریا گاندی، ماله (IGMH)
 • ساختمان خدمات پلیس مرکزی مالدیو، ماله
 • بیمارستان منطقه‌ای جزیره کولهودهوفوشی (Kulhudhuffushi)
 • بیمارستان جزیره آدو (Addu)
 • مرکز آزمایشگاهی فرودگاه بین‌المللی جزیره مافارو (Maafaru)
 • بیمارستان خصوصی “ADK”، ماله
 • بیمارستان تیری تاپ ( Tree Top Hospital)، ماله
 • بیمارستان خصوصی جزیره اونگوفارو ( Ungoofaaru)
 • بیمارستان خصوصی جزیره ایدهافوشی ( Eydhafushi)
 • بیمارستان خصوصی جزیره تینادهو (Thinadhoo)

در صورتی که احساس می‌کنید به بیماری کرونا مبتلا شده‌اید، سریعا با شماره ۱۶۷۶ تماس گرفته و مراتب را به اطلاع مسئولین برسانید.

راهنمای سفر به مالدیو

اطلاعات لازم سفر اولی‌های مالدیو در دوران کرونا

در سفر به مالدیو قوانین و مقررات خاصی وجود دارد که شیوع بیماری کرونا نیز آن‌ها را کمی تغییر داده است، بنابراین پیش از سفر به مالدیو بهتر است کمی اطلاعات عمومی در خصوص این کشور و تغییرات اخیر قوانین آن داشته باشید:

۱. مالدیو کشوری مسلمان است

 دین اکثریت مردم محلی در این کشور «اسلام» است اما مسافران هیچ محدودیتی در پوشیدن لباس ندارند. اما تردد در سطح شهر و سواحل عمومی با لباس شنا یا پوشش‌های نامناسب ممنوع است. خانوم‌ها می‌توانند در سواحل خصوصی ریزورت‌ها و برخی مناطق که با علامت مشخص شده‌اند با لباس شنا یا پوشش دلخواه خود رفت‌و‌آمد داشته باشند.

۲. زبان رسمی مالدیو

مردم محلی مالدیو به زبان «دیوهی» (Dhivehi) صحبت می‌کنند. از آنجایی که مالدیو یکی از باسوادترین کشورهای جهان است، لذا می‌توان به‌راحتی و به زبان «انگلیسی» با مردم این کشور ارتباط برقرار کرد. علاوه‌بر این کلیه اطلاعات لازم در خصوص پروتکل‌های بهداشتی و بروشورهای لازم جهت رعایت قوانین جدید سفر به مالدیو در کرونا به زبان انگلیسی در محل باجه اطلاعات فرودگاه و ریزورت‌ها وجود دارد. 

ارز مسافرتی در مالدیو

۳. مالدیو، ارز مخصوص خود را دارد

 واحد پول ملی این کشور، «روفیه» (Rufiyaa) است که به اختصار “MVR” نامیده می‌شود. البته سایر ارزها مانند دلار آمریکا، پوند و یورو نیز معتبرند. همچنین می‌توانید با استفاده از «ویزا کارت»، «مستر کارت» یا سایر کارت‌های مشابه هزینه‌های خود را به دلار یا یورو پرداخت کنید. در اکثر جزیره‌ها و استراحتگاه‌های خصوصی، دستگاه‌های کارتخوان و عابر بانک وجود دارد. هر ۱ دلار آمریکا تقریبا معادل ۱۵ روفیه است.

۴. ممنوعیت‌های غذایی در مالدیو 

 با وجود این‌ که مالدیو کشوری مسلمان است، ممنوعیتی از لحاظ خوردن غذاهای خاص وجود ندارد. هرچند که استفاده از مشروبات الکلی در مکان‌های عمومی ممنوع است و مسافران تنها می‌توانند در جزایر خصوصی، کلاب‌ها یا محل اقامت خود از این نوشیدنی‌ها استفاده کنند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محل رستوران‌ها و کلاب‌ها است. با توجه به پروتکل‌های جدید کلیه افراد موظف به استفاده از ماسک در محل‌‌های عمومی و رعایت حدفاصل اجتماعی هستند. 

۵. بازگشایی تمامی اقامتگاه‌های مالدیو با رعایت پروتکل‌های بهداشتی 

 کلیه اقامتگاه‌ها، ریزورت‌ها و هتل های مالدیو با رعایت آخرین پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شده و خدمات ویژه‌ای از جمله اپلیکیشن‌های ویژه ثبت خدمات شخصی‌سازی‌شده یا میزبان مجازی جهت کاهش تماس بین افراد را در اختیار مهمانان خود قرار می‌دهند. همچنین کلیه محل‌های ریزورت‌ها به‌صورت روزانه ضدعفونی شده و در محل‌های عمومی حدفاصل اجتماعی با علامت‌های ویژه‌ای مشخص شده‌اند. در کلیه هتل ها نیز مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک و دستکش بسته به‌نیاز مهمانان در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. 

۶. سفر به مالدیو، بهترین انتخاب برای بازیابی دوباره انرژی

 سفرهای بازیابی روحی و جسمی یکی از ترندهای گردشگری سال ۲۰۲۱ است که با سفر به مالدیو به‌راحتی می‌توان چنین موردی را تجربه کرد. این کشور یکی از برترین مقاصد «گردشگری تندرستی و بازیابی روحی» در جهان است و تمامی خدمات مربوط به بازیابی روحی و جسمی بسته به نیاز مهمانان از یوگا در کنار ساحل تا تمرکز بر تغذیه سالم و انواع ماساژ به‌صورت شخصی‌سازی شده و مطابق با سلیقه مهمانان در دسترس آن‌ها قرار می‌گیرد.

 

سلامت و تندرستی در سفر به مالدیو

۷. پرواز اکثر شرکت‌های هواپیمایی به مقصد مالدیو

 هم‌اکنون بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی از جمله «گلف ایر»، «هواپیمایی امارات»، «اتحاد ایرویز»، «قطر ایرویز»، «ترکیش ایرلاینز» و … به‌صورت روزانه پروازهایی مستقیم به مقصد فرودگاه «ولانا» در پایتخت مالدیو دارند. البته لازم به‌ذکر است اگر از تور مالدیو استفاده نمی‌کنید، پیش از سفر خود و برای رسیدن به جزیره‌ای که ریزورت موردنظرتان در آن قرار دارد باید از قبل برنامه حرکت هواپیماهای دریانشین و قایق‌های تندروی دریایی را بررسی کنید. معمولا ساعت کاری این شرکت‌ها تا قبل از ساعت ۷ عصر به وقت محلی مالدیو است.

۸. امکان تمدید ویزای سفر به مالدیو تا ۹۰ روز 

ویزای توریستی مالدیو ۳۰ روز اعتبار دارد، اما دولت مالدیو به‌منظور تشویق مسافران برای اقامت طولانی‌تر در این کشور، قانون جدیدی به نام «اقامت مجزا» وضع کرده است که افراد می‌توانند با ارائه برنامه دقیق سفر خود به مالدیو از این قانون استفاده کرده و مدت زمان اعتبار ویزای توریستی مالدیو را تا ۹۰ روز تمدید کنند. لازم به‌ذکر است که برای استفاده از این قانون افراد باید برنامه سفر خود را در باجه کنترل مرزی ارائه داده و دو روز پیش از سفر با مراجعه به‌ وب‌سایت «دولت مالدیو» درخواست استفاده از قانون «اقامت مجزا» را ثبت کنند. 

تمبر ایمنی سفر به مالدیو

آیا سفر به مالدیو ایمن است؟

باتوجه به اقدامات اخیر دولت مالدیو و موفقیت این کشور در کنترل شیوع بیماری کرونا و کاهش آمار مبتلایان باید گفت که سفر به مالدیو، سفری کاملا ایمن است.

دولت مالدیو به‌دلایل اقدامات و اجرای قوانین مختلف جهت ایمنی بهداشتی افراد از سوی نهادهای مختلف توانسته عناوین و جوایز بسیار زیادی از جمله موارد زیر کسب کند:

 • برترین مقاصد گردشگری در سال ۲۰۲۱
 • پرجستجوترین مقاصد گردشگری در سال ۲۰۲۱
 • بهترین مقصد پیشتاز ساحلی اقیانوس هند در سال ۲۰۲۰
 • بهترین مقصد پیشتاز سفرهای کروز اقیانوس هند در سال ۲۰۲۰
 • بهترین مقصد پیشتاز گردشگری اقیانوس هند در سال ۲۰۲۰
 • بهترین مقصد پیشتاز غواصی اقیانوس هند در سال ۲۰۲۰
 • عاشقانه‌ترین مقصد گردشگری آسیا در سال ۲۰۲۰
 • امن‌ترین مقصد گردشگری کووید-۱۹ در سال ۲۰۲۰

مهم‌ترین اقدامات دولت مالدیو در زمینه ایجاد امنیت برای مسافران 

اجرای طرح راهرو ایمن

این طرح با تمرکز بر تامین امنیت بهداشتی مسافران در حین ورود و خروج از فرودگاه ولانا در «ماله» پایتخت مالدیو اجرا شده است و شامل تعبیه گیت‌های ضدعفونی‌کننده، افتتاح و تجهیز آزمایشگاه ویژه تست “PCR” در محل فرودگاه، استفاده از تکنولوژی‌های بدون تماس جهت باربری و حمل‌و‌نقل چمدان‌های مسافران می شود.

دریافت گواهی اعتبارسنجی بهداشت فرودگاهی “ACI”

با توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اقدامات انجام شده در فرودگاه بین‌المللی «ولانا» (Velana) برای مبارزه با شیوع بیماری «کووید-۱۹» و اهمیت به سلامت مسافران، «شورای بین‌المللی فرودگاه‌ها “ACI”» به این مجموعه گواهی «اعتبارسنجی بهداشت فرودگاهی» اعطا کرده است. دریافت این گواهی نشان‌دهنده استفاده از بهترین روش بهداشتی و تلاش بی‌‌دریغ کارکنان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تامین امنیت جانی مسافران است.

تاسیس باجه‌های دیجیتال خدمات مسافران

 دولت مالدیو به‌منظور رعایت هرچه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و افزایش خدمات غیرحضوری و دیجیتال، باجه‌هایی در محل فرودگاه ماله قرار داده است که به‌صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته خدمات مورد نظر مسافران مانند ثبت‌نام، پرداخت و دریافت سریع «سیم‌کارت‌» و شارژ کارت‌های اعتباری مخصوص استفاده در مالدیو را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

ارائه بیمه مسافرتی مخصوص سفر به مالدیو

دولت مالدیو جهت تامین امنیت بهداشتی هرچه بیشتر مسافران با همکاری شرکت “Allied Insurance” بیمه مسافرتی ویژه‌ای در اختیار مسافران مالدیو قرار می‌دهد که بهتر است در سفر به مالدیو نسبت به تهیه آن اقدام کرد چرا که هزینه‌های مربوط به ابتلا به بیماری کرونا در سفر را نیز پوشش می‌دهد. این بیمه‌نامه مخصوص سفرهای بیش از ۷ روز بوده و موارد زیر را پوشش می‌دهد:

 • هزینه‌ها و تسهیلات قرنطینه در سفر به مالدیو
 • هزینه حمل و نقل دریایی و بین جزیره‌ای به مراکز درمانی در شرایط اورژانسی
 • هزینه‌های مراقبت پزشکی در مواقع اضطراری ( مانند هزینه تست “PCR”)
 • هزینه‌های مربوط به مداخله پزشکی ( شامل فراهم آوردن مقدمات بازگشت به خانه بیماران)

جهت خرید بیمه مسافرتی مالدیو می‌توانید به وب‌سایت “ https://myallied.mv/type/inbound-allied/new” مراجعه کنید.

امکان انجام تست “PCR” در تمام مکان‌ها

در سفر به مالدیو، مسافران نه‌تنها در محل فرودگاه یا کشتی‌های سافاری می‌توانند جهت اطمینان‌خاطر تست “PCR” بدهند، بلکه بسیاری از ریزورت‌ها و هتل های مالدیو نیز این امکان را در اختیار مسافران خود قرار می‌دهند. به‌این ترتیب مسافران این بهشت زمینی می‌توانند از امنیت بهداشتی و جانی خود در طول سفرشان مطمئن باشند.

آغاز واکسیانسیون همگانی

  دولت مالدیو جهت ایجاد اطمینان‌خاطر از سفر و اقامتی ایمن در مالدیو، به‌ترتیب اولویت پس از واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان، اقدام به واکسیناسیون کلیه کارمندان بخش گردشگری کرده است، بنابراین می‌توانید از لحاظ ایمنی سفر به مالدیو آسوده‌خاطر باشید.

همه این اقدامات و رعایت کامل پروتکل‌ها در نهایت باعث شد که دولت مالدیو بتواند از سوی «شورای جهانی سفر و گردشگری» (WTTC)، «مهر ایمنی سفر» دریافت کند که بالاترین نشانی است که به مقاصد گردشگری ایمن در دوران کرونا اعطا می‌شود.

سفر به مالدیو

سخن پایانی

دولت مالدیو، یکی از موفق‌ترین کشورهای جهان در کنترل شیوع بیماری کرونا بوده و توانسته است آمار مبتلایان به این بیماری را به‌شدت کنترل کرده و کاهش دهد، اما در هر صورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مسافران، حرف اول را در ایمنی سفر به مالدیو می‌زند. سفر به مالدیو، سفری کاملا ایمن در نوروز ۱۴۰۰ خواهد بود و با رعایت مواردی که به آن اشاره کردیم قطعا نیازی به نگرانی از بابت ایمنی سفر نخواهید داشت.

پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر در خصوص سفر به مالدیو و آشنایی با جزایر زیبای این کشور مطلب «معرفی و شرایط سفر به جزایر مالدیو در دوران کرونا» را از «دی دی سفر» را بخوانید.

 

سوالات خود در خصوص اخذ انواع ویزای مالدیو یا سفر به مالدیو را در وب‌سایت «دی دی سفر» و اینستاگرام “ddsafarnews” مطرح کرده و جدیدترین اخبار گردشگری این کشور را از وب‌سایت دی دی سفر دنبال کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=8313

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.