2

معایب و مزایای سفر با تور های مسافرتی

 • 18 خرداد 1400 - 15:27 - ویرایش شده : 20 خرداد 1400 - 10:48
معایب و مزایای سفر با تور های مسافرتی
اگر از جمله آژانس‌ هایی هستید که در زمینه‌ی فروش تور های مسافرتی به مسافران فعالیت می‌کنید، با مقاله‌ی «معایب و مزایای سفر با تور های مسافرتی» در «دی دی سفر» همراه باشید تا با شناخت بهتر تورها، مسافران خود را در انتخاب پکیج‌های مسافرتی خود راهنمایی کنید.

مسافران زیادی هستند که همیشه رویای یک سفر عالی را در سر دارند؛ اما به‌‌سختی می‌توانند از مسئولیت برنامه‌ریزی همه‌ی جزئیات سفر برآیند. یکی از بهترین راه‌حل‌هایی که آژانس‌های مسافرتی می‌توانند به این دسته از مسافران پیشنهاد دهند، استفاده از «تور سازمان ‌یافته» است. این تورها، ضمن برعهده‌گرفتن مسئولیت تنظیم برنامه‌های سفر، تلاش کرده تا همه‌ی نیازها و توقعات مسافران خود را بر طرف کنند. «دی دی سفر»، برای معرفی بهتر تورهای سازمان ‌یافته، به‌سراغ معایب و مزایای آن‌ رفته و یکایک آن‌ها را بررسی می‌کند.

تور سازمان‌ یافته چیست؟

در تور سازمان‌ یافته (Organized Tour)، همه‌ی وظایف برنامه‌‌ریزی سفر، از حمل‌ونقل گرفته تا اسکان، غذا و برنامه‌های تفریحی، بر عهده‌ی آژانس‌ مسافرتی بوده و تنها کاری که مسافران باید انجام دهند، بستن چمدان و همراه‌شدن با این تور مسافرتی است. یکی از دیگر عواملی که موجب محبوبیت تورهای سازمان یافته در میان مسافران شده، دورهم آمدن افرادی است که همگی دارای علایق مشترک‌ بوده و سبک‌های سفر یکسانی را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب می‌کنند.

معایب و مزایای سفر با تور های مسافرتی

مزایای استفاده از تور سازمان ‌یافته

برای مسافرانی که در سفرهای خود به‌دنبال برنامه‌ها، تفریحات و خدمات خاصی هستند، سفرهای سازمان ‌یافته بهترین پاسخ خواهد بود. به همین دلیل، بسیاری از مسافران پیش از سفر به‌سراغ تورهای مسافرتی رفته و ترجیح می‌دهند با کاهش مسئولیت‌های سفر، تنها از برنامه‌های موردعلاقه‌ی خود لذت ببرند. ازجمله مزایای استفاده از تور سازمان ‌یافته می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • کاهش اضطراب مسافران

سفر با تورهای مسافرتی، اولین گزینه‌ برای‌ مسافرانی است که برای اولین‌بار به مقصد گردشگری جدیدی سفر می‌کنند؛ چراکه سفرهای گروهی موجب کاهش اضطراب آن‌ها در هنگام بازدید از یک مقصد جدید خواهد شد.

 • تنها راه نجات مسافران بی‌تجربه

برای مسافرانی که احتمالاً تسلط کافی بر زبان خارجی کشور موردنظر ندارند یا ممکن است وقت کافی برای برنامه‌ریزی سفر نداشته باشند یا کسانی که از تنها سفرکردن می‌ترسند، استفاده از تورهای سازمان‌ یافته تنها گزینه‌ برای تجربه‌ی یک سفر ایمن خواهد بود.

 • تقویت حس ماجراجویی در سفر

تورهای سازمان‌ یافته، بهترین انتخاب برای مسافرانی است که در سفرهای خود به‌دنبال ماجراجویی هستند. این تورها علاوه بر ارائه‌ی برنامه‌های هیجان‌انگیز، حس اطمینان، آرامش‌خاطر و امنیت را برای سفر اولی‌ها نیز فراهم خواهند کرد.

 • رفع محدودیت‌های سفر

در برخی از کشورهای جهان، استفاده از تورهای مسافرتی تنها راه سفر به آن مقصد است. به‌ همین دلیل، اگر مسافری تنها به آن کشور سفر کند، باید از یک تورگردان محلی برای بازدید از مقاصد گردشگری خود کمک بخواهد.

 • ارائه‌ی تجارب خاص در سفر

برای مسافرانی که به‌دنبال تجربه‌ی اتفاقات و برنامه‌های خاصی همچون سافاری در طبیعت، بازدید از شهرهای آفریقایی یا غواصی در آب‌های عمیق هستند، استفاده از تورهای سازمان ‌یافته بهترین انتخاب خواهد بود.

 • فرصت آشنایی و رفاقت با مسافران دیگر

تورهای مسافرتی با گردهمایی مسافران هم‌فکر و هم‌سلیقه، بهترین فرصت را برای آشنایی و رفاقت میان مسافران فراهم خواهد کرد. این تورها یک انتخاب عالی برای مسافران اجتماعی و خوش‌مشربی است که به‌دنبال ماجراجویی گروهی و هم‌صحبتی با افراد غریبه هستند.

 • انتخابی راحت برای مسافران

در تورهای سازمان‌ یافته همه‌چیز، از رزرو هتل و رستوران گرفته تا سرویس‌های حمل‌ونقل و برنامه‌های تفریحی، برنامه‌ریزی شده و تنها کار مسافران همراه‌شدن با آن و تنظیم ساعات برنامه‌ی سفر است.

 • یک راهنمای عالی در سفر

وجود راهنمایان محلی برای مسافرانی که آشنایی زیادی با زبان آن کشور ندارد، یک نیاز ضروری تلقی می‌شود. تورهای مسافرتی، با وجود راهنماهای محلی و خبره خود، به تمام سوالات مسافران در رابطه با جاذبه‌ها و نکات دانستی مقاصد گردشگری پاسخ خواهند داد.

 • استفاده درست از وقت‌گران‌بهای مسافران

برنامه‌ی منظم تورها، از گم‌شدن مسافران و معطلی برای پیدا‌کردن وسایل حمل‌ونقل جلوگیری کرده و از وقت باارزش آن‌ها بهترین استفاده را خواهد کرد.

 • افزایش ایمنی مسافران

تورهای سازمان ‌یافته، از مسافران و اعضای خود به‌خوبی مراقبت کرده و شرایط ایمنی مطلوبی را برایشان فراهم خواهد کرد. این موضوع خود یکی از دلایلی است که مسافران زن را به‌ استفاده از این تورها ترغیب می‌کند. همچنین، برخی از مقاصد امکان بازدید از همه‌ی جاذبه‌های دیدنی را به مسافران نمی‌دهند و وجود تورهای مسافرتی برخی از این محدودیت‌ها را از بین خواهد برد.

 • رهایی از دغدغه‌های تنظیم برنامه

یکی از خوشایند‌ترین ویژگی‌های تورهای مسافرتی آن است که مسافران دیگر هیچ دغدغه‌ای برای تصمیم‌گیری و تنظیم برنامه‌های سفر خود ندارند و می‌توانند بدون نگرانی در رابطه با هماهنگی جزئیات سفر، تنها از تعطیلات خود لذت ببرند.

 • ارزان‌بودن پکیج تورها

در برخی از مقاصد خرید پکیج‌های تور بسیار ارزان‌تر از سفرهای تنهایی برای مسافران خواهد بود؛ چراکه تورگردانان با خرید عمده امکانات سفر، امکان پس‌انداز ‌کردن پول بیشتری را برای مسافران فراهم خواهند کرد.

معایب و مزایای سفر با تور های مسافرتی

معایب تورهای سازمان‌یافته

در کنار مزایای بسیار زیاد تورهای مسافرتی، این تورها معایبی نیز دارند:

 • وقت‌نشناسی برخی از مسافران
 • کاهش زمان بازدید از جاذبه‌های دیدنی
 •  تورگرادانان کسل‌کننده
 • عدم انعطاف‌ برنامه‌ی سفر
 • عدم رضایت از منوهای غذایی تور ها
 • تورهای طولانی‌مدت و خسته‌کننده
 • شانس کم ملاقات با مردم محلی

تورپل، همراه مجازی مسافران تورهای مسافرتی

تورپل، دستیار مجازی تورهای مسافرتی

مدیریت ارتباط با مسافران و تسهیل خدمات ترانسفر، دو مورد اساسی است که تاثیر به‌سزایی در بهبود تجربه مسافر و در نهایت افزایش درآمد تورهای سازمان‌یافته دارد، اما چطور می‌توان در یک تور چند نفره تمامی مسافران را پشتیبانی کرده و رضایت همه را جلب کرد؟ تنها راه رسیدن به چنین خواسته‌ای استفاده از تکنولوژی است. نمونه موفق یکی از این ابزارهای تکنولوژی‌محور‌، اپلیکیشن‌ «تورپل» (Turpal) است.

تورپل با بهره‌مندی از هوش مصنوعی و بهینه‌سازی خدمات لجستیک، منجر به ارتباط مستقیم میان آژانس ‌های مسافرتی، تور لیدرها، ترانسفر، مسافران و شرکت‌های مدیریت مقصد شده و با شخصی‌سازی سرویس‌ها، نقش چشمگیری در بهبود تجربه‌ی سفر مسافران ایفا می‌کند.

لیدر‌ها و اپراتورهای سفر با کمک برنامه‌ی تورپل می‌توانند از زمان ورود به مقصد و در تمام طول سفر، در کنار مسافران خود حضور داشته باشند. این راه‌حل هوشمندانه به آژانس‌ های مسافرتی و تورگردانان کمک خواهد تا در صورت بروز هرگونه مشکل برای مسافر، سریعاً با مسئول موردنظر ارتباط برقرار کرده و ضمن کاهش پروسه‌ی پیگیری مشتریان، به مشکلات و شکایات‌ آن‌ها رسیدگی کنند. چنین ابزاری در نهایت منجر به بالابردن کیفیت تور و بهبود تجربه مسافر خواهد شد.

کلام آخر

انتخاب تورهای سازمان یافته، با آگاهی از تمام مزایا و معایب آن، یک تصمیم شخصی برای مسافران بوده و هر کدام از آن‌ها می‌توانند با توجه با ویژگی‌های شخصیتی که دارند، بهترین تصمیم را برای خود بگیرند. در چنین شرایطی، وظایف آژانس‌ها و شرکت‌های مسافربری، راهنمایی و مشاوره به مسافران برای یافتن راه‌حل درست است.

آخرین اخبار و مقالات صنعت گردشگری را از وب‌سایت «دی دی سفر» دنبال کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=10646
 • نویسنده :
 • 157 بازدید
 • دیدگاه‌ها برای معایب و مزایای سفر با تور های مسافرتی بسته هستند

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

دیدگاهها بسته است.