6

هزینه سفر به مالدیو در سال ۲۰۲۱

 • 24 اسفند 1399 - 14:43 - ویرایش شده : 24 اسفند 1399 - 14:43
هزینه سفر به مالدیو در سال ۲۰۲۱
یکی از مهم‌ترین سوالات مسافران در خصوص هزینه سفر به مالدیو در سال ۲۰۲۱، هزینه اقامت، هزینه پرواز، هزینه انجام تست "PCR" و هزینه‌های جانبی برای گذراندن تعطیلات ۱۴۰۰ در این کشور است. با ما در این مطلب از «دی دی سفر» همراه باشید تا به کلیه این سوالات پاسخ دهیم.

دی دی سفر– هزینه سفر به مالدیو در سال ۲۰۲۱ و در نظر گرفتن بودجه مناسب برای سفر به این کشور زیبا یکی از موارد مهمی است که مسافران متقاضی سفر به مالدیو، بهشت زمینی اقیانوس هند، در خصوص آن سوالات بسیار زیادی دارند.

برای مثال یکی از متداول‌ترین سوالات در زمینه هزینه سفر به مالدیو این است که :«آیا هزینه سفر به مالدیو بالا است یا می‌توان با هزینه‌ای نسبتا مناسب به مالدیو سفر کرد؟»

با ما در این مطلب از «دی دی سفر» همراه باشید تا به کلیه سوالات شما در خصوص هزینه سفر به مالدیو در سال ۲۰۲۱ پاسخ دهیم.

مالدیو کجاست؟

مالدیو مجموعه‌ای از ۱۱۹۲ جزیره کوچک است که در اقیانوس هند و جنوب کشور هندوستان واقع شده است.

مالدیو به داشتن ریزورت‌ها و بهترین هتل های دنیا و خدمات لوکسی که در اختیار مهمانان و مسافران قرار می‌دهد، شهرت دارد. هزینه سفر به مالدیو بستگی بسیار زیادی به انتخاب نوع اقامتگاه، ریزورت و خدماتی که می‌خواهید دریافت کنید، دارد.

بررسی هزینه سفر به مالدیو در سال ۲۰۲۱

در یک نگاه اجمالی هزینه سفر به مالدیو به موارد ذیل بستگی دارد:

 • نوع اقامتگاه 
 • قیمت بلیت هواپیمای انتخابی
 • هزینه حمل‌ونقل داخلی برای رسیدن به محل اقامت
 • هزینه انجام تست “PCR” 
 • هزینه‌های جانبی استفاده از خدمات هتل‌ های مالدیو
 • هزینه گشت‌‌و‌گذار و انجام فعالیت‌های مختلف توریستی 
 • هزینه خورد و خوراک
 • انتخاب تاریخ سفر به مالدیو

در حالت کلی می‌توان گفت سفر به مالدیو به ازای سفر یک هفته‌ای به این کشور چیزی حدود ۳۵۰۰ دلار هزینه خواهد داشت که بستگی زیادی به برنامه سفر فرد دارد.

معمولا بهترین انتخاب برای سفر به مالدیو، خرید تور مالدیو است، اما در صورتی که قصد دارید به‌تنهایی سفر کرده یا شخصا اقدام به رزرو هتل، خرید بلیت هواپیما و موارد دیگر کنید، اطلاع از موارد زیر در خصوص هزینه سفر به مالدیو ضروری است.

توجه: هزینه‌ سفر به مالدیو که در این مطلب به آن اشاره می‌کنیم به ازای «یک نفر» است و در صورتی که همراهان بیشتری داشته باشید طبیعتا باید مبلغ بیشتری برای سفر به این کشور در نظر بگیرید.

ارزان‌ترین ماه برای سفر به مالدیو

هزینه سفر به مالدیو در ماه‌های توریستی که گردشگران زیادی به این کشور سفر می‌کنند، نسبت به سایر ماه‌ها بالاتر خواهد بود.

در فصل‌های توریستی مالدیو که از ماه «نوامبر» (آبان‌ماه) تا «آپریل» (فروردین‌ماه) را شامل می‌شود، هزینه بلیت هواپیمای مالدیو بالاتر است که تاثیر زیادی در هزینه سفر به مالدیو دارد. 

از ماه «می» (اردیبهشت‌ماه) تا «اکتبر» (مهرماه) به‌دلیل شرایط آب‌وهوایی بارانی، گرم و مرطوب و غیره، هزینه بلیت هواپیما و سفر به مالدیو کاهش چشمگیری خواهد داشت.

افراد متقاضی سفر به این کشور، می‌توانند جهت اطمینان از هزینه سفر به مالدیو و خرید بهترین قیمت بلیت هواپیما یا رزرو تور مالدیو با آژانس‌های مسافرتی در تماس بوده و از چند ماه قبل از زمان سفر خود مدام سایت‌های خرید بلیت را برای پیدا کردن بهترین قیمت بررسی کنند.

هزینه ویزای مالدیو

یکی از رایج‌ترین سوالات مسافران این کشور در خصوص هزینه سفر به مالدیو این است که آیا صدور ویزای توریستی مالدیو هزینه دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت: «خیر». ویزای توریستی مالدیو در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی «ولانا» با ارائه مدارک مربوطه به‌صورت رایگان صادر شده و ۳۰ روز اعتبار دارد.

هزینه این ویزا برای اقامت یک ماهه در مالدیو رایگان است، اما در صورتی که فرد قصد اقامت طولانی‌مدت‌تر و استفاده از قانون «اقامت مجزا» را داشته و بخواهد ویزای توریستی خود را تا ۹۰ روز تمدید کند، باید هزینه تعیین‌شده از سوی دولت مالدیو را پرداخت کند.

بیشتر بخوانید: معرفی و شرایط سفر به جزایر مالدیو در دوران کرونا

هزینه پرواز به مالدیو

اولین مورد برای بررسی هزینه سفر به مالدیو، چک کردن قیمت بلیت پرواز هواپیمایی‌های مختلف به مالدیو است.

جهت اطلاعات بیشتر درخصوص پروازهای مالدیو از مبدا شهرهای مختلف ایران، پیشنهاد می‌کنیم  مطلب «پروازهای مالدیو: نگاهی به پروازهای ایران به مقصد مالدیو» از «دی دی سفر» را بخوانید.

در خصوص خرید بلیت هواپیما به مقصد ماله، موارد ذیل تاثیر بسزایی در قیمت بلیت خریداری شده دارد:

 • تاریخ پرواز
 • شهر مبدا 
 • شرکت هواپیمایی

قیمت‌های ذکر شده در ادامه، به ازای سفر یک هفته‌ای از تاریخ ۱۵ مارچ (۲۴ اسفندماه ۱۳۹۹) تا ۲۲ مارچ (۲ فروردین‌ماه ۱۴۰۰) در سال ۲۰۲۱ است. بنابراین ممکن است قیمت پروازهای ایران به مالدیو در شرایط مختلف متفاوت باشد.

به‌صورت حدودی و بسته به انتخاب تاریخ و مبدا پرواز، هزینه سفر به مالدیو و خرید بلیت هواپیما از شهرهای مختلف ایران به شرح زیر است:

 • هزینه بلیت رفت‌وبرگشت هواپیما از مبدا تهران به ماله پایتخت مالدیو، از حدود ۱۵۱۰ دلار شروع می‌شود.  
 • هزینه بلیت رفت‌وبرگشت هواپیما از مبدا اصفهان به ماله از حدود ۲۰۱۹ دلار شروع می‌شود.
 • هزینه بلیت رفت‌و‌برگشت هواپیما از مبدا تبریز به ماله از حدود ۱۹۹۸ دلار شروع می‌شود.
 • هزینه بلیت رفت‌و‌برگشت هواپیما از مبدا شیراز به ماله از حدود ۱۶۳۰ دلار شروع می‌شود.
 • هزینه بلیت رفت‌وبرگشت هواپیما از مبدا مشهد به ماله از حدود ۱۶۵۰ دلار شروع می‌شود.

علاوه‌بر این، میزان باری که با خود می‌برید نیز شامل هزینه شده و در صورتی که بار چمدان‌های شما بیشتر از حد مجاز تعیین شده از سوی شرکت هواپیمایی باشد، موظف به پرداخت هزینه «اضافه بار» هستید.

هواپیمایی کشور ایران، «شرکت ماهان» نیز از نوروز ۱۴۰۰ پروازهای مستقیمی از مبدا «تهران» به «ماله» دارد.

هزینه حمل‌و‌نقل داخلی در مالدیو

پس از رسیدن به ریزورت، در صورتی که فرد شخصا بخواهد برنامه سفرش را تنظیم کند، باید از قبل نوع ترانسفر خود تا ریزورت، هتل و محل اقامت خود را تعیین کرده باشد. برخی از بهترین هتل های مالدیو خدمات ترانسفر مهمانان از فرودگاه «ولانا» تا محل اقامتگاه‌ها را به‌صورت رایگان یا با پرداخت هزینه مربوطه فراهم می‌کنند.

هزینه حمل‌و‌نقل داخل در مالدیو

این مورد بستگی به رزرو پکیجی دارد که هنگام انتخاب اقامتگاه در نظر گرفته‌اید. معمولا ترانسفر از فرودگاه ماله تا محل ریزورت بستگی به فاصله مکانی اقامتگاه تا «ماله» پایتخت مالدیو داشته و با پرواز داخلی، قایق‌های تندروی دریایی، اتوبوس‌های دریایی و هواپیماهای دریانشین انجام می‌شود.

هزینه ترانسفر داخلی در مالدیو معمولا از ۱۰۰ دلار (برای قایق‌های تندرو) تا ۵۰۰ دلار (برای پروازهای داخلی) متغیر است.

هزینه رزرو هتل های مالدیو

مالدیو نزدیک به ۴۱۲ ریزورت، اقامتگاه و هتل مختلف دارد که بسیاری از آن‌ها در رده بهترین و لوکس‌ترین هتل های جهان قرار دارند، بنابراین یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موثر بر هزینه سفر به مالدیو انتخاب نوع اقامتگاه و استفاده از خدمات آن‌ها است.

هزینه اقامت در ریزورت‌ها و هتل های مالدیو بسته به لوکس بودن و ارائه خدمات مختلف در محل، می‌تواند به ازای هر شب اقامت از ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار و در برخی موارد با اقامت در لوکس‌ترین و بهترین هتل های مالدیو تا ۳۰۰۰ هزار دلار نیز افزایش یابد.

هزینه سفر به مالدیو و اقامت در ریزورت‌ها و هتل‌ها بستگی به نوع ویلاهای رزرو شده نیز دارد، برای مثال گران‌قیمت‌ترین ویلاها در هتل های مالدیو، ویلاهای روی آب (بانگالو) بوده که هزینه اقامت به ازای هر شب در این ویلاها از حدود ۷۰۰ دلار آغاز می‌شود.

هزینه رزرو هتل های مالدیو

افرادی که برای سفر به این کشور از تور مالدیو استفاده نمی‌کنند، جهت کنترل هزینه سفر به مالدیو می‌توانند تعداد روزهای اقامت خود در این کشور را بین ریزورت‌ها و اقامتگاه‌های مختلف تقسیم کرده و به این ترتیب هم در بهترین هتل های مالدیو اقامت داشته باشند و هم بتوانند هزینه‌های خود را تا حد ممکن کاهش دهند.

البته راه دیگری هم به‌غیر از اقامت در بهترین هتل های مالدیو وجود دارد. افراد می‌توانند برای کاهش هزینه سفر به مالدیو، گزینه‌‌های ارزان‌تری از میان اقامتگاه‌های موجود در سایر جزایر محلی مالدیو انتخاب کنند.

اقامت در مهمان‌خانه، مسافرخانه، اقامتگاه‌های بوم‌گردی یا حتی اجاره اقامتگاه با استفاده از اپلیکیشن «ایر بی ان بی» (Airbnb) در «ماله» پایتخت مالدیو یا سایر جزایر محلی این کشور امکان‌پذیر بوده و می‌تواند کمک بزرگی به کاهش هزینه‌‌های سفر کند.

توجه داشته باشید ممکن است عکس‌هایی که از اقامتگاه‌های ارزان‌قیمت در جزایر کوچک‌تر می‌بینید با محل واقعی اقامتگاه تفاوت چشمگیری داشته باشند.

هزینه فعالیت‌های توریستی و جاذبه‌های گردشگری مالدیو

مالدیو یکی از بهترین مقاصد گردشگری جهان برای افرادی است که به ورزش‌های آبی، غواصی و فعالیت‌های این چنینی علاقه دارند.

«خلیج هانیفارو» (Hanifaru Bay) بزرگ‌ترین زیستگاه «مانتاری» (بزرگ‌ترین نوع سفره‌ ماهی‌ها) در جهان است که تحت حمایت «یونسکو» قرار دارد.

بنابراین در سفر به مالدیو می‌توانید از کلیه ورزش‌های آبی و دریایی، غواصی و شنا با مانتاری‌ها یا تور کشتی کروز دلفین لذت ببرید. اما رزرو و استفاده از این ورزش‌های دریایی نیز هزینه‌های به سفرتان اضافه می‌کند.

در صورتی که پکیج خریداری شده از هتل یا رزرو این هزینه‌ها را پوشش ندهد، باید گفت که هزینه تور غواصی از حدود ۸۰ تا ۲۰۰ دلار متغیر است که باید این مورد را نیز برای هزینه سفر به مالدیو در نظر بگیرید.

معمولا با در نظر گرفتن هزینه‌ای معادل ۳۰۰ تا ۷۰۰ دلار برای انجام فعالیت‌های توریستی و بازدید از جاذبه‌های گردشگری مالدیو می‌توانید از کلیه این تفریحات بهره‌مند شوید.

هزینه خورد و خوراک در مالدیو

بهترین گزینه برای کنترل این مورد در هزینه سفر به مالدیو، رزرو اقامتگاه به صورت «آل-اینکلوسیو» (All-inclusive) است، زیرا در این صورت نیازی به پرداخت هزینه جانبی برای صرف وعده‌های غذایی نخواهید داشت.

 در خصوص رزرو خدمات هتل‌ها بهتر است بدانید، خدمات «آل-اینکلوسیو» شامل پوشش هزینه‌های نوشیدنی نمی‌شود، معمولا هزینه استفاده از این خدمات در حدود ۱۵ تا ۳۰ دلار است.

جهت راحتی و اطمینان‌خاطر بیشتر و کاهش هزینه خورد و خوراک می‌توانید خدمات «پریمیوم آل-اینکلوسیو» (UALL) را انتخاب کرده که شامل پرداخت کلیه هزینه‌های خورد و خوراک و نوشیدنی در هتل یا محل اقامتگاه می‌شود.

این هتل ها تنها ساختمان موجود در این جزایر هستند، و از آنجا که شما تنها می‌توانید در رستوران هتل غذا بخورید، پس بهتر است غذا و هتل را با هم رزرو کنید.

هزینه‌ سفر به مالدیو در کرونا

یکی از مهم‌ترین مواردی که جهت برنامه‌ریزی هزینه سفر به مالدیو باید در نظر گرفت، هزینه‌های مربوط به سفر در «کرونا» به این کشور است.  

هزینه تست “PCR”

کلیه مسافران جهت اخذ ویزای توریستی مالدیو موظف هستند حداکثر ۹۶ ساعت پیش از تاریخ ورود به مالدیو تست “PCR” انجام داده و گواهی منفی عدم ابتلا به این بیماری را از آزمایشگاه معتبری در ایران دریافت کنند. 

از سوی دیگر هنگام ترک مالدیو و بازگشت به کشور، مسافران موظف به انجام دوباره تست “PCR” هستند. هزینه انجام این تست در آزمایشگاه‌های عمومی و بیمارستان‌های مالدیو از حدود ۸۵ تا ۱۴۰ دلار است.

علاوه‌براین، برخی از ریزورت‌های مالدیو امکان انجام تست “PCR” را در محل اقامت مسافران فراهم می‌کنند. هزینه انجام این تست در محل اقامتگاه معمولا از ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار متغیر است.

جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم مطلب « وضعیت هتل ‌های مالدیو در سفرهای ۱۴۰۰» را در «دی دی سفر» مطالعه کنید.

هزینه ابتلا به بیماری کرونا در سفر به مالدیو

هرچند که خرید بیمه مسافرتی یکی از الزامات سفر به مالدیو و اخذ ویزای توریستی این کشور نیست، اما جهت اطمینان خاطر از ایمنی هرچه بیشتر، بهتر است مسافران نسبت به خرید بیمه مسافرتی «کووید-۱۹» اقدام کنند تا در شرایط اضطراری و ابتلای فرد به این بیماری در طول سفر هزینه‌های جانبی درمان توسط این بیمه پوشش داده شود.

دولت مالدیو جهت تامین امنیت بهداشتی هرچه بیشتر مسافران با همکاری شرکت “Allied Insurance” بیمه مسافرتی ویژه‌ای در اختیار مسافران مالدیو قرار داده که هزینه‌های مربوط به ابتلا به بیماری کرونا در سفر را تا سقف ۵۰ هزار دلار پوشش می‌دهد. این بیمه‌نامه مخصوص سفرهای بیش از ۷ روز بوده و موارد زیر را پوشش می‌دهد:

 • هزینه‌ها و تسهیلات قرنطینه در سفر به مالدیو
 • هزینه حمل و نقل دریایی و بین جزیره‌ای به مراکز درمانی در شرایط اورژانسی
 • هزینه‌های مراقبت پزشکی در مواقع اضطراری ( مانند هزینه تست “PCR”)
 • هزینه‌های مربوط به مداخله پزشکی ( شامل فراهم آوردن مقدمات بازگشت به خانه بیماران)

جهت خرید بیمه مسافرتی مالدیو می‌توانید به وب‌سایت “ https://myallied.mv/type/inbound-allied/new” مراجعه کنید.

بیمه‌نامه معمولی ” Allied Insurance” :

 • ۲۵ دلار به ازای هفت روز اقامت
 • ۳۵ دلار به ازای اقامت‌ بیش از هفت روز

 بیمه‌نامه ” Allied Insurance Plus” :

 • ۳۵ دلار به ازای اقامت‌های هفت روزه
 • ۴۵ دلار به ازای اقامت‌های بیش از هفت روز

مهم‌ترین تفاوت این دو بسته در پوشش هزینه‌های پزشکی، تسهیلات اورژانسی و محدودیت حمل‌ونقل بیماران است.

هزینه‌های جانبی سفر به مالدیو در سال ۲۰۲۱

هزینه سفر به مالدیو، تنها به موارد فوق محدود نمی‌شود و همواره باید مبلغی اضافه‌تر برای هزینه‌های جانبی در نظر گرفت. از جمله هزینه‌های جانبی سفر به مالدیو باید به موارد زیر اشاره کرد:

۱. عوارض خروج از کشور: کلیه مسافران ایرانی برای سفر به مالدیو موظف به پرداخت عوارض و مالیات خروج از کشور هستند. این هزینه برای اولین سفر خارجی در سال ۲۶۴ هزار تومان بوده و به‌ترتیب به ازای سفر دوم و سوم ۳۹۶ هزار تومان و ۵۲۸ هزار تومان به ازای هر فرد است.

۲. مالیات در کشور مالدیو: برای برنامه‌ریزی هزینه سفر به مالدیو و در نظر گرفتن بودجه سفر به این کشور، کلیه افراد باید دقت داشته باشند که تمامی خدمات ارائه شده در ریزورت‌ها و هتل های مالدیو یا فعالیت‌های توریستی شامل ۱۰ درصد مالیات خواهد شد (بسته به ریزورت یا اقامتگاه)، که باید این هزینه را نیز به هزینه‌های سفر به مالدیو اضافه کرد. علاوه‌بر‌این خرید وسایل و سوغاتی توسط توریست‌ها نیز شامل ۱۲ درصد مالیات می‌شود. بنابراین در مجموع باید دقت داشت که توریست‌ها در سفر به مالدیو ممکن است تا سقف ۲۲ درصد مشمول پرداخت مالیات شوند

۳. هزینه خرید سیم‌کارت مالدیو: در صورتی که افراد از سرویس رومینگ سیم‌کارت‌های ایرانی استفاده نمی‌کنند، برای ارتباط و استفاده از اینترنت در مالدیو نیاز به تهیه سیم کارت این کشور را دارند. هزینه خرید سیم کارت مالدیو  تقریبا معادل ۲ دلار است و در صورتی که نیاز به شارژ مجدد داشته باشد فرد باید هزینه‌ای معادل ۱۵ دلار بپردازد. سیم کارت‌های توریستی مالدیو تا ۳۰ روز اعتبار دارند. مسافران می‌توانند جهت خرید سیم کارت‌های توریستی از باجه‌های موجود در فرودگاه «ولانا»، در «ماله» اقدام نمایند. 

کلام آخر از هزینه سفر به مالدیو در سال ۲۰۲۱

مالدیو یکی از ایمن‌ترین و بهترین مقاصد گردشگری جهان و انتخابی مناسب برای گذراندن تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ است.

مرزهای مالدیو، از ۲۵ جولای ۲۰۲۰ (۱۵ تیرماه ۱۳۹۹) به‌روی تمامی گردشگران بین‌المللی از جمله «ایرانیان» بازگشایی شده و افراد می‌توانند با رعایت پروتکل‌ها و قوانین مربوطه سفری ایمن با هزینه‌ای مناسب به مالدیو داشته باشند. 

جهت اطلاعات بیشتر در خصوص سفر به مالدیو پیشنهاد می‌کنیم مطلب «راهنمای کامل سفر به مالدیو در دوران کرونا برای سفر اولی‌ها» از «دی دی سفر» را بخوانید.

شما می‌توانید سوالات خود در خصوص اخذ انواع ویزای مالدیو یا شرایط جدید سفر به این کشور و رزرو هتل های مالدیو را در وب‌سایت «دی دی سفر» و اینستاگرام “ddsafarnews” مطرح کرده و جدیدترین اخبار گردشگری این کشور را از وب‌سایت دی دی سفر دنبال کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=9642

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.