10

شرایط اخذ تابعیت امارات برای سرمایه‌گذاران و متخصصان خارجی

  • 15 بهمن 1399 - 12:24 - ویرایش شده : 15 بهمن 1399 - 12:35
شرایط اخذ تابعیت امارات برای سرمایه‌گذاران و متخصصان خارجی
«امارات متحده عربی» در جدیدترین اقدام خود، به سرمایه‌گذاران و افراد متخصص و خانواده‌های آن‌ها اجازه می‌دهد تا تحت شرایط خاص، تابعیت و گذرنامه امارات را دریافت کنند.

دی دی سفر– بر اساس قوانین جدید دولت امارات، سرمایه‌گذاران، روشن‌فکران و افراد متخصص مانند پزشکان، دانشمندان، مخترعان، مهندسان، هنرمندان و نویسندگان، می‌توانند تحت شرایط خاص تابعیت امارات را دریافت کنند. همچنین، همسر و فرزندان این افراد مجاز به دریافت گذرنامه امارات هستند. در ادامه به برخی از بندها و سوالات پیرامون این قانون جدید پاسخ خواهیم داد.

– آیا افراد مقیم در امارات می‌توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند؟
بنا بر اظهارات دولت امارات، تنها دادگاه‌های محلی، کابینه‌ها و شوراهای اجرایی می‌توانند طبق معیارهایی که برای هر گروه متخصص و سرمایه‌گذار تعریف شده است، نامزدهای واجدالشرایط را برای دریافت تابعیت امارات معرفی می‌کنند. این قانون به افراد اجازه می دهد علاوه بر گذرنامه امارات متحده عربی، تابعیت این کشور را نیز به دست آورند.
– دریافت تابعیت امارات چه مزایایی خواهد داشت؟
از جمله مزایای تابعیت امارات، دریافت حق تاسیس یا مالکیت نهادهای تجاری و املاک خصوصی خواهد بود.

– شرایط اخذ تابعیت برای افراد مختلف چگونه خواهد بود؟
سرمایه‌گذاران
سرمایه‌گذاران با خرید ملک در این کشور می‌‌توانند تابعیت امارات را دریافت کنند.
پزشکان و متخصصان
این دسته از افراد باید در یک رشته‌ی تخصصی منحصربه‌فرد یا رشته‌هایی که امارات متحده عربی به آن‌ها نیاز دارد، مهارت داشته باشند. متقاضیان باید علاوه بر عضویت در سازمان معتبر رشته‌ی تخصصی خود، از دستاورهای علمی تایید شده و تحقیقات و مطالعات باارزش برخوردار بوده و سابقه‌ی کاری آن‌ها بیش از ده سال باشد.
دانشمندان
دانشمندان باید جزو محققان فعال در مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی و بخش‌های خصوصی بوده و سابقه‌ی علمی آن‌ها نباید کمتر از ده سال باشد. مشارکت در دریافت جوایز علمی معتبر یا کسب بودجه قابل‌توجه برای انجام تحقیقات در طول فعالیت حرفه‌ای، از دیگر شرایط اخذ تابعیت امارات برای دانشمندان است. همچنین، دریافت «توصیه‌نامه» (Recommendation Letter) از سازمان‌های معتبر علمی در امارات متحده عربی برای پذیرش همه‌ی دانشمندان الزامی است.
مخترعین
مخترعین واجدالشرایط علاوه بر دریافت توصیه‌نامه از سوی وزارت اقتصاد امارات متحده عربی، باید یک یا چند اختراع ثبت شده و مورد تایید وزارت اقتصاد و ارگان‌های معتبر بین‌المللی در اختیار داشته باشند.
استعدادهای خلاق
روشنفکران و هنرمندان باید از پیشگامان عرصه‌ی فرهنگ و هنر بوده و یک یا چند جایزه‌بین‌المللی در کارنامه کاری خود داشته باشند. همچنین، دریافت توصیه‌نامه از نهادهای دولتی امارات از شروط واجب اخذ تابعیت این کشور خواهد بود.

– سایر قوانین اخذ تابعیت برای شهروندان خارجی چه خواهد بود؟
در صورت تایید صلاحیت افراد برای اخذ تابعیت امارات، متقاضیان باید سوگند یاد کنند که نسبت به رعایت قوانین امارات پایبند بوده و آژانس‌های دولتی امارات را در صورت اخذ یا ازدست‌دادن تابعیت سایر کشورها، مطلع خواهند کرد.
– آیا امکان پس‌گرفتن تابعیت امارات برای شهروندان وجود خواهد داشت؟
در صورت نقض شرایط شهروندی، تابعیت امارات از افراد گرفته خواهد شد.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=7000

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.