6

آیا همایش های حضوری دوباره برگزار می‌شوند؟

  • 30 اسفند 1399 - 9:37 - ویرایش شده : 30 اسفند 1399 - 9:37
آیا همایش های حضوری دوباره برگزار می‌شوند؟
جدیدترین نتایج تحقیقات انجام شده از سوی «انجمن جهانی سفرهای تجاری»، حاکی از افزایش علاقه‌مندی دوباره شرکت‌ها نسبت به برگزاری همایش های حضوری است.

دی‌ دی سفر– آمارهای منتشر شده از سوی «انجمن جهانی سفرهای تجاری» (GBTA) نشان از افزایش علاقه‌مندی شرکت‌ها به برگزاری همایش های حضوری داد. اگرچه هنوز شرایط از سرگیری دوباره سفرهای کاری کوتاه‌مدت ناپایدار بوده و این حوزه از صنعت گردشگری به آهستگی در حال احیا است، اما این آمار می‌تواند خبری بسیار خوب برای کسب‌و‌کارهای فعال در زمینه برگزاری رویدادها و همایش‌ها باشد.

جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی «انجمن جهانی سفرهای تجاری»، نشان می‌دهد که بسیاری از شرکت‌های تجاری در حال آماده‌سازی کارمندانشان برای آغاز سفرهای کاری در سال ۲۰۲۱ و شرکت در همایش‌ های حضوری، جلسات و کنفرانس‌ها و رویدادهایی هستند که به‌ شکل سابق برگزار می‌شوند. 

براساس تحقیقات “GBTA” که از ۱۵ تا ۱۹ سپتامبر سال ۲۰۲۰ (شهریور‌ماه ۱۳۹۹) در سطح جهانی و با تعداد چشمگیری شرکت‌کننده برگزار شد، نیمی (۴۵ درصد) از کسب‌و‌کارهای فعال در این حوزه اظهار داشتند که برای شرکت در همایش‌های حضوری و کنفرانس‌ها و  رویدادهای تجاری در نیمه اول سال ۲۰۲۱ (دی‌ماه ۱۳۹۹ تا خردا‌دماه ۱۴۰۰) آمادگی دارند. ۲۵ درصد دیگر از شرکت‌کنندگان نیز اعلام کردند که سفرهای کاری به‌منظور شرکت در کنفرانس‌ها و همایش های حضوری را از نیمه دوم سال ۲۰۲۱ (خرداد تا آذرماه ۱۴۰۰) آغاز خواهند کرد. 

علاوه‌بر این، ۳۷ درصد برگزار‌کنندگان همایش های حضوری که در این نظرسنجی شرکت داشتند، اعلام کردند که برای برگزاری حضوری همایش‌ها و جلسات مختلف در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ (زمستان ۱۳۹۹ تا بهار ۱۴۰۰) آماده هستند. در این گزارش همچنین اشاره شده است که ۶۱ درصد کسب‌و‌کارهای فعال در این حوزه علاقه بیشتری به برگزاری رویدادها و همایش های حضوری در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ (بهار و تابستان ۱۴۰۰) دارند. 

با توجه به این آمارها، “GBTA” اعلام کرده است: «به‌طور متوسط از هر ۴ عضو انجمن جهانی سفرهای کاری، هنوز ۱ مورد از برگزاری و شرکت در همایش های حضوری مطمئن نبوده و همچنان از روش برگزاری «رویدادهای هیبریدی و مجازی» استفاده خواهد کرد.»

بیشتر بخوانید: کرونا تغییردهنده آینده صنعت رویدادها و کنفرانس‌ها

در گزارش “GBTA” به این مورد نیز اشاره شده است که بیش از ۲۰ درصد شرکت‌های عضو انجمن جهانی سفرهای تجاری برای از سرگیری روند سابق کارها و بازگشت کارمندان به محل شرکت آماده بوده و از هر سه مورد، یک شرکت قصد دارد در نیمه اول سال ۲۰۲۱ (زمستان ۱۳۹۹ تا بهار ۱۴۰۰) روند دورکاری یا کاهش تعداد کارمندان را کنار گذاشته و به شیوه سابق خود، از کارمندان برای حضور در شرکت‌ها دعوت کنند. 

لازم به‌ذکر است در این گزارش اشاره شده که بیش از ۲۸ درصد شرکت‌ها در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ دوباره بازگشایی شده و خدمات خود را به‌صورت حضوری ارائه خواهند داد. البته در این نظرسنجی از هر ۵ شرکت، یک مورد نسبت به بازگشایی دوباره و حضور کارمندان در محل کار اظهار بلاتکلیفی داشته و ۱۶ درصد نیز گفته‌اند که از ابتدای سال ۲۰۲۱ روند سابق ارائه خدمات حضوری در شرکت‌ها را آغاز کرده‌اند.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که تولید «واکسن کرونا» و آغاز واکسیناسیون همگانی یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر افزایش علاقه‌مندی بیش از ۵۲ درصد کسب‌و‌کارهای مختلف در این حوزه برای شرکت در همایش های حضوری، رویدادها، نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌ها و از سرگیری دوباره سفرهای کاری کوتاه‌مدت است. 

از سرگیری روند دوباره سفرهای کاری و تجاری، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که شرکت‌های مختلف جهت گسترش و توسعه کسب‌و‌کار خود به آن توجه زیادی دارند. در تحقیقات “GBTA” همچنین مشخص شده است، نزدیک به نیمی (۴۸ درصد) از شرکت‌های عضو انجمن جهانی سفرهای کاری نسبت به‌رونق دوباره سفرهای تجاری در سال ۲۰۲۱ بسیار خوش‌بین بوده و در حال برنامه‌ریزی برای از سرگیری مدیریت این دسته از سفرها به‌روشی ایمن با استفاده از واکسیناسیون کارمندان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند.

جدیدترین خبرهای گردشگری جهان را  در «دی دی سفر» و اینستاگرام “ddsafarnews” دنبال کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=8077

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.