1

نوآوری و آموزش، ابزار جدید سازمان جهانی گردشگری و گوگل جهت بهبود گردشگری

  • 06 خرداد 1400 - 16:13 - ویرایش شده : 08 خرداد 1400 - 13:34
نوآوری و آموزش، ابزار جدید سازمان جهانی گردشگری و گوگل جهت بهبود گردشگری
«سازمان جهانی گردشگری» (UNWTO) و کمپانی «گوگل» (Google) توافق‌نامه‌‌ی جدیدی را جهت بهبود صنعت گردشگری با استفاده از نوآوری، آموزش و «هوش بازار» (Market Intelligence) امضا کردند.

دی دی سفر– سازمان جهانی گردشگری و کمپانی گوگل با امضای این توافق‌نامه درصدد آنند تا با استفاده از قدرت نوآوری، آموزش، داده‌ها و هوش بازار، بهبودی پایدار و فراگیر را در برخی از مقاصد گردشگری روبه‌بهبود جهان ایجاد کنند. منظور از هوش بازار، جمع‌آوری و بررسی اطلاعات تجاری رقبا مانند تحلیل گزارش‌ها و داده‌های مالی است.

در ادامه به جزئیات این توافق‌نامه‌ی مشترک و برنامه‌‌های هدفمند آن جهت بهبود صنعت گردشگری خواهیم پرداخت:

  • برگزاری جلسات آموزشی از طریق ظرفیت‌سازی برنامه‌ریزی آموزشی گوگل (Capacity Building Curriculum)

بر اساس توافق‌نامه‌ی این دو سازمان، آموزش‌های هدفمندی برای «سازمان‌‌های مدیریت مقصد» (DMO) از طریق «برنامه‌ی ظرفیت‌سازی» (Capacity Building Curriculum) گوگل برگزار خواهد شد. «ظرفیت‌سازی» (Capacity Building)، فرآیندی است که به افراد یا سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا با ظرفیت بیشتر (مقیاس بزرگ‌تر، مخاطبان بیشتر، تاثیر بیشتر و …)، مهارت، دانش، ابزار و تجهیزات موردنیاز جهت انجام وظایف خود را بهبود ببخشند.

جلسات گوگل و سازمان جهانی گردشگری با ارائه‌ی آموزش‌هایی متناسب با شرایط خاص و چالش‌های منحصربه‌فرد هر مقصد، به‌دنبال تشویق و ارتقای مقاصد به‌‌‌سمت دنیای دیجیتال است. همچنین، برنامه‌ی جدید توسعه‌ی ظرفیت گوگل با تکمیل طرح‌های مشترک این دو سازمان و اشتراک‌گذاری داده‌ها در پلتفرم «گوگلز تراول اینسایت» (Google’s Travel Insights)، موجب پیشرفت سریع‌تر بهبود صنعت گردشگری خواهد شد.

  • توسعه‌ی برنامه‌ی تسریع بهبود گردشگری (Tourism Accelerator Program)

یکی دیگر از اقدامات مشترک سازمان جهانی گردشگری و گوگل، توسعه‌ی جهانی سری برنامه‌های «تسریع بهبود گردشگری» (Tourism Accelerator Program) است. برنامه‌ی تسریع بهبود گردشگری، از نمونه اقدامات مشترک سازمان جهانی گردشگری و گوگل است که جهت تقویت نوآوری، تحول دیجیتال و برنامه‌ریزی در صنعت گردشگری مقاصد جهانی طراحی شده است.

این سری برنامه‌ها با برگزاری جلسات آنلاین برای وزرای گردشگری عضو سازمان، انجمن‌ها برتر مسافرتی و سازمان‌های بازاریابی مقاصد، به‌دنبال ارائه‌ی استراتژی‌های جدید بر اساس داده‌ها و مهارت‌های دیجیتالی جهت بهبود گردشگری است.

مرحله‌ی سوم این برنامه در تاریخ ۸ ژوئن ۲۰۲۱ (۱۸ خرداد ۱۴۰۰) با تمرکز بر مقاصد «کرواسی»، «یونان»، «پرتغال» و «ایتالیا» برگزار خواهد شد.

  • ابعاد فراگیر توافق‌نامه‌ی سازمان جهانی گردشگری و گوگل

طبق گفته‌های سازمان جهانی گردشگری و کمپانی گوگل، ابعاد این همکاری مشترک چیزی فراتر از بهبود فوری مشاغل و مقاصد گردشگری است. در همین راستا، کمپانی‌ گوگل از حمایت همه‌جانبه خود از طرح‌های برجسته‌ی سازمان جهانی گردشگری همانند طرح مسابقه‌ی «استارتاپ کامپتیشن» (Startup Competition) جهت توسعه‌ی نوآوری در صنعت گردشگری سخن گفته و ایجاد بستری دیجیتالی برای ارتباط مجدد مسافران با مشاغل و سیاستگذاران گردشگری را امری ضروری عنوان کرده است.

به‌عقیده‌ی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری این همکاری مشترک منجر به ورود و ارتقای متدهای نوآورانه و دیجیتال در بهبود صنعت گردشگری شده و به مشاغل و مقاصد گردشگری کمک خواهد کرد تا از قدرت داده‌ها و هوش بازار جهت بازیابی خود استفاده کنند.

آخرین اخبار و مقالات گردشگری را از وب‌سایت «دی دی سفر» دنبال کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=13259

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.