2

بهترین ساعت ارسال ایمیل به مخاطبان چه زمانی است؟

  • 08 شهریور 1400 - 13:03 - ویرایش شده : 08 شهریور 1400 - 13:03
بهترین ساعت ارسال ایمیل به مخاطبان چه زمانی است؟
یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت در ایمیل مارکتینگ، ارسال به‌موقع ایمیل به مخاطبان هدف است. بهترین زمان ارسال ایمیل به مخاطبان «بی تو بی» و «بی تو سی» را در این مطلب از «دی دی سفر» بخوانید.

«ایمیل مارکتینگ» (Email marketing)، یکی از راه‌های موثر و مدرن بازاریابی است. ایمیل‌ ابزاری مناسب برای فروش محصولات، ارسال اخبار به‌روز و بازیابی سبدهای خرید رهاشده (Cart Abandonment Recovery) است. شرکت‌های مسافرتی با استفاده از ایمیل مارکتینگ می‌توانند با طیف وسیعی از مخاطبان ارتباط برقرار کرده و نام تجاری و میزان فروش خود را ارتقا ببخشند.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در نحوه‌ی عملکرد ایمیل مارکتینگ تاثیرگذار است، زمان ارسال ایمیل‌ها است. ارسال ایمیل در بازه‌های زمانی مناسب، علاوه بر آنکه احتمال خوانده‌شدن آن توسط مخاطبان را افزایش می‌دهد، موجب ارتقای عملکرد متدهای بازاریابی شرکت‌ها نیز خواهد شد.

«دی دی سفر» در این مطلب به بررسی بهترین زمان ارسال ایمیل به مخاطبان هدف و تاثیر آن در فروش و بازاریابی شرکت‌های مسافرتی خواهد پرداخت.

بهترین زمان ارسال ایمیل‌ها 

بهترین زمان ارسال ایمیل‌ها

طبق بررسی‌های انجام شده توسط نرم‌افزار ایمیل مارکتینگ «گت رسپانس» (GetResponse)، بیشترین نرخ «کلیک تو اپن» (click-to-open) ایمیل‌ها، در ساعات ۱۰:۰۰ و ۱۳:۰۰ با ۲۲ و ۲۱درصد و اوج آن در ساعت ۱۸:۰۰ مشاهده شده است. نتایج نشان می‌دهد که مخاطبان در ابتدا و پایان روز، بیشترین زمان را برای بررسی ایمیل‌های خود اختصاص می‌دهند و بهترین زمان ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی و فروش، در هنگام زمان استراحت و صرف ناهار مخاطبان است.

بر اساس نتایج به دست آمده، بهترین زمان ارسال ایمیل در طول روزهای کاری است؛ چراکه مخاطبان اغلب در طول هفته ایمیل‌های خود را بررسی می‌کنند. همچنین، با توجه به آمار موجود روزهای اول هفته دارای کمترین نرخ اشغال است. علاوه بر این، یکی دیگر از مؤلفه‌های تاثیرگذار در زمان ارسال ایمیل‌ها، نوع مخاطبان است. برای مثال بهترین زمان ارسال ایمیل به مخاطبان حرفه‌ای با مشغله‌ی کاری زیاد، زمان استراحت‌ آن‌ها است.

دلایل اهمیت ایمیل‌ها برای کسب‌وکارهای تجاری

ایمیل مارکتینگ، با ارسال پیشنهادات منحصربه‌فرد به مشتریان، موجب بهبود فروش برندهای تجاری (به‌میزان ۱۴درصد) خواهد شد. در حقیقت ایمیل‌ها راهی برای ارسال اخبار به‌روز، معرفی محصولات جدید و به‌‌طور کلی اطلاعاتی مفیدی است که مشتریان در جای دیگر به آن دسترسی نخواهند داشت.

همچنین مدیران شرکت‌های مسافرتی می‌توانند با شخصی‌سازی ایمیل‌ها، به‌‌سرعت با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. این ایمیل‌ها باید حاوی اطلاعات موردعلاقه‌ی مشتریان مانند تخفیفات ویژه، به‌روزرسانی‌ برند تجاری و معرفی محصولات و خدمات جدید باشد.

با این حال، آنچه که برای همه‌ی برندهای تجاری اهمیت دارد ارسال ایمیل‌ در زمان مناسب است؛ چراکه همه‌ی شرکت‌ها مایل‌اند تعداد مخاطبان بیشتری ایمیل‌ها آن‌ها را باز کرده و از خدمات و پیشنهادات ویژه‌ی آن استفاده کنند. اما چگونه می‌توان زمان درست ارسال ایمیل به مشتریان هدف را شناسایی کرد؟ راه ارزیابی عملکرد بازاریابی ایمیل‌ها در برندهای تجاری چیست؟

همانطور که پیش‌تر گفته شد شناسایی زمان مناسب ارسال ایمیل‌‌ها، تا حد زیادی به نوع مخاطبان هدف و نحوه‌ی سنجش موفقیت بازاریابی ایمیل‌ها توسط برندهای تجاری بستگی دارد. برای مثال، در بسیاری از موارد بهترین زمان ارسال ایمیل و بازکردن آن توسط مشتریان با بهترین زمان برای انجام عملیات توسط مشتریان متفاوت است. برخی از مهم‌ترین فاکتورهای قابل سنجش در بازاریابی ایمیل‌ها عبارتند از:

  • نرخ باز کردن (Open Rate)

منظور از «اپن ریت»، تعداد مشتریانی است که ایمیل‌‌های دریافتی خود را باز کرده‌اند. این دسته از ایمیل‌ها اغلب دارای مطالب کوتاه و تاثیرگذاری هستند.

  • نرخ کلیک (Click-through rate)

منظور از «نرخ کلیک»، تعداد افرادی است که پس از دریافت ایمیل، لینک یا تصویر درون آن را باز می‌کنند. این تعداد همیشه کمتر از تعداد کل ایمیل‌های بازشده است؛ چراکه برخی از افراد پس از بازکردن ایمیل‌ها، بدون هیچ‌گونه اقدامی آن را رها می‌کنند.

  • نرخ کلیک تو اپن (Click-to-open)

از مقایسه‌ میان تعداد افرادی که ایمیل‌ها را باز کرده‌اند و افرادی که بر روی لینک‌ها کلیک کرده‌اند (CTR)، نرخ «کلیک تو اپن» (CTOR) پدید می‌آید. این معیار به برندهای تجاری کمک خواهد کرد تا محتوای مرتبط با مشتریان خود را راحت‌تر شناسایی کنند. در نتیجه برای یافتن میزان “CTOR” باید تعداد نرخ‌های کلیک را بر تعداد ایمیل‌های باز شده تقسیم کرده و سپس جواب به دست‌‌آمده را در ۱۰۰ ضرب کنیم.

برای مثال، اگر تعداد ایمیل‌های باز شده ۲۰۰ و تعداد نرخ‌‌های کلیک ۱۲۰ باشد، نرخ «کلیک تو اپن» ۶۰درصد خواهد بود.

بازاریابی ایمیل

بهترین زمان ارسال ایمیل برای مشتریان بی تو بی

طبق آمار بازارهای جهانی، بهترین زمان ارسال ایمیل برای کارمندان «بی تو بی»، در اواسط هفته کاری و ساعت ۱۰ صبح است. اما با توجه به اینکه مدیران اجرایی و کارآفرینان، تعداد ایمیل‌های بیشتری را در طول هفته باز می‌کنند، در نتیجه بهترین زمان ارسال ایمیل‌ برای این دسته از افراد، روزهای شنبه ساعت ۱۰ صبح است (با توجه به انجام این تحقیقات در بازارهای جهانی، شنبه و یک‌شنبه، روزهای تعطیل مشتریان بی تو بی در نظر گرفته شده است.)

برندهای تجاری می‌توانند مخاطبان بی تو بی خود را بر اساس نوع شغل، سابقه‌کار، ویژگی‌های رفتاری و شیوه‌های مختلف کاری به دسته‌های جداگانه تقسیم کرده و بهترین زمان را برای هر یک از آن‌ها تعیین کنند.

بهترین زمان ارسال ایمیل برای مشتریان بی تو سی

بر اساس داده‌های موجود، نرخ بازکردن ایمیل‌ها (اپن ریت) توسط مخاطبان بی تو سی در طول هفته تقریبا یکسان بوده و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد.

کلام آخر 

برندهای تجاری باید توجه داشته باشند که رفتار مصرف‌کنندگان دائما در حال تغییر است و متدهای بازاریابی آن‌ها تنها در صورت مطابقت با اهداف مشتریان مثمرثمر واقع خواهد شد. بدین ترتیب، هرچه محتوای ایمیل مصرف‌کنندگان به علایق آن‌ها نزدیک‌تر باشد، استقبال بهتری از آن خواهند کرد.

علاوه بر این، استفاده از اطلاعات مشتریان هدف، به شرکت‌های مسافرتی کمک خواهد کرد تا با ایجاد تجارب شخصی‌سازی‌شده «فوق هدفمند» (Hyper-targeted)، اعتماد مشتریان را جلب کرده و کسب‌و کار خود را رونق ببخشند. برای اطلاع بیشتر در رابطه با ضرورت استفاده از داده‌های مشتریان و تجزیه‌و‌تحلیل آن توسط برندهای تجاری، مطلب «نقش مهم داده های مشتریان در بهبود مشاغل گردشگری» مطالعه کنید.

آخرین مقالات فروش و بازاریابی را در وب‌سایت «دی دی سفر» بخوانید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=17591

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.