1

رشد ۳۰۰درصدی درآمد Airbnb در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱

  • 24 مرداد 1400 - 11:54 - ویرایش شده : 24 مرداد 1400 - 12:08
رشد ۳۰۰درصدی درآمد Airbnb در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱
درآمد «ایربی‌ان‌بی» در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ بیش از ۳۰۰درصد رشد کرده است. همچنین درآمد این شرکت در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۹، بیش از ۱۰درصد افزایش یافته است.

دی دی سفر– در گزارش مالی منتشر شده از سوی ایربی‌ان‌بی، این شرکت در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱، درآمدی معادل ۱.۳میلیارد دلار داشته است. این در حالی است که درآمد این شرکت در مدت مشابه سال ۲۰۲۰، تنها ۳۳۵میلیون دلار بوده است.

درآمد «ایربی‌ان‌بی» در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از ۳۰۰درصد رشد کرده است. همچنین درآمد این شرکت در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ نسبت به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، بیش از ۱۰درصد افزایش یافته است.

نگاهی به گزارش مالی ایربی‌ان‌بی نشان می‌دهد این شرکت نسبت به دو سال قبل (۲۰۱۹) در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، رشد پنج درصدی را تجربه کرده و در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ نیز شاهد رشد ۱۰درصدی بوده است. ایربی‌ان‌بی این رشد قابل‌توجه را به توسعه فعالیت‌ها در آمریکای شمالی، بهبود نسبی اوضاع در اروپا و در نهایت افزایش میانگین نرخ روزانه نسبت داده است.

«برایان چسکی»، بنیان‌گذار و مدیرعامل ایربی‌ان‌بی، واکسیناسیون و کاهش برخی محدودیت‌های سفر را عامل اصلی بهبود وضعیت مالی این شرکت عنوان کرده است. وی همچنین خاطر نشان کرده است که افزایش تمایل مردم برای سفر همراه با مدیریت هزینه، سبب تعدیل “EBITDA” و مثبت‌شدن نمودار رشد درآمد این شرکت شده است. منظور از “EBITDA”، درآمد قبل از بهره، مالیات و استهلاک است. چسکی همچنین به‌روزسانی پلتفرم ایربی‌ان‌بی در سال جاری، که روند ثبت‌نام میزبان را ساده کرد و همچنین برگزاری یک کمپین بازاریابی در راستای تبلیغ مزایای میزبانی از طریق این پلتفرم را از جمله عوامل موثر در افزایش درآمدزایی این شرکت عنوان کرده است.

نکته مهم دیگری که برایان چسکی به آن اشاره کرده است این است هنوز دو بخش درآمدزای قدرتمند و قدیمی این شرکت، یعنی سفرهای شهری و فرامرزی بهبود نیافته است. بنابراین انتظار می‌رود با ازسرگیری سفرهای شهری و برون‌مرزی در سه ماه آینده، درآمد ایربی‌ان‌بی شاهد رشد طوفانی باشد.

ضرر خالص ایربی‌ان‌بی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ معادل ۶۸ میلیون دلار بوده است که در مقایسه با ضرر ۵۰۷میلیون دلاری سال ۲۰۲۰ و زیان ۲۲۹ میلیون‌ دلاری سال ۲۰۱۹ در مدت مشابه، شاهد بهبود چشمگیری بوده است. میزان رزرو اقامت و فعالیت‌های تفریحی نیز در سه ماه دوم سال ۲۰۲۱، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹۷درصد رشد داشته است.

این شرکت همچنین هزینه فروش و بازاریابی خود در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ را نسبت به سال گذشته ۱۷۵درصد افزایش داده و به ۳۱۵میلیون دلار رسیده رسانده است.

آمارهای ایربی‌ان‌بی نشان می‌دهد که اقامت‌های طولانی‌مدت، اقامت بیش از ۲۸ روز، سریع‌ترین رشد در میان سایر گزینه‌های اقامت داشته است. نکته مهم دیگری که در گزارش ایربی‌ان‌بی به چشم می‌خورد تاثیر گزینه تاریخ رزرو انعطاف‌پذیر است که در آخرین به‌روزرسانی پلتفرم این شرکت اضافه شده است. از ماه فوریه (بهمن) در این پلتفرم بیش از ۹۰میلیون جستجو براساس تاریخ انعطاف‌پذیر انجام شده است و تعداد مهمانانی که از این گزینه استفاده کرده‌اند در مقایسه با افرادی که به‌دنبال تاریخ انعطاف‌پذیر نبوده‌اند، رشد بسیار قابل‌توجهی داشته است.

چسکی معتقد است که جهان هرگز به حالت قبل بازنمی‌گردد و این بدان معناست که سفر نیز هرگز به حالت قبلی بازنخواهد گشت. ایربی‌ان‌بی با چنین دیدگاهی خود را برای بازگشت مجدد سفرهای آینده آماده می‌کند.ارائه یک تجربه سفر یکپارچه، آموزش میزبانان در سراسر جهان، جذب میزبان بیشتر، ساده‌سازی تجربه مهمان و ارائه خدمات در سطح جهانی ازجمله برنامه‌های ایربی‌ان‌بی برای میزبانی از انبوه مسافران در آینده نزدیک است.

آخرین اخبار صنعت گردشگری را از «دی دی سفر» دنبال کنید.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=17479

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.