4
وبینار ریت هاوک

استراتژی‌های آکور برای برون‌رفت از بحران کرونا

  • 03 خرداد 1400 - 14:41 - ویرایش شده : 03 خرداد 1400 - 15:19
استراتژی‌های آکور برای برون‌رفت از بحران کرونا
در قسمت دوم وبینار «سازگاری با وضعیت نرمال جدید»، مدیر فروش جهانی هتل‌های «آکور» (Accor) در «روسیه» فعالیت‌های این گروه هتلداری در بحران کرونا و همچنین ترندهای اصلی این صنعت را تشریح کرد.

«ریت هاوک» به‌تازگی وبیناری تحت‌عنوان «استراتژی‌های رو‌به‌رشد و سازگاری با وضعیت نرمال جدید » را برگزار کرده است. مهمانان شرکت‌کننده در این وبینار به بررسی مباحثی همچون ترندهای صنعت گردشگری در بحبوحه کرونا، سرمایه‌گذاری‌ در راستای تغییر وضعیت و همراهی با وضعیت نرمال جدید و همچنین پیش‌بینی آینده پرداختند.

در بخش دوم این وبینار «آنتون کرونلی» (Anton Coronelli)، مدیر فروش جهانی هتل‌های «آکور» (Accor) در «روسیه»، «اوکراین»، «گرجستان» و «اتحادیه‌ی کشورهای همسود» (CIS) به تشریح وضعیت مجموعه هتل‌ها آکور در بحران کرونا و ترندهای جدید صنعت مهمان‌یاری پرداخت.

اقدامات آکور برای هماهنگی با نرمال جدید

با شیوع ویروس «کرونا» رعایت مسائل امنیتی و بهداشتی به یک ترند مهم صنعت مهمان‌یاری و هتلداری تبدیل شد. «آکور» نیز برای جلب نظر مسافران و اطمینان از رعایت اصول بهداشتی، اقدامات متنوعی را در دستور کار خود قرار داد. از مهم‌ترین اقدامات آکور در راستای رعایت اصول بهداشتی و ایمنی می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

۱. پیاده‌سازی استانداردی با نام “all safe” برای اطمینان از ایمنی مهمانان و کارمندان آکور در سراسر جهان

۲.همکاری با شرکت آزمایشگاهی «بیرو وریتاس» (Bureau Veritas) برای مجوز دادن به تمامی سرویس‌های آکور منطبق با بالاترین سطح ایمنی و بهداشت.

۳.همکاری با شرکت بیمه «آکسا» (AXA) که به مهمان آکور در ۱۱۰ مقصد این امکان را می‌داد تا از امتیازات جدید و ویژه آکور استفاده کنند.

۴. برگزاری کمپین «سیف تراولز دیسکاور مسکو» (SAFE TRAVELS DISCOVER MOSCOW) با شرکت ۱۶ هتل آکور و با پشتیبانی سازمان گردشگری روسیه در سال ۲۰۲۰.

 

لوگوی گروه آکور

مهم‌ترین مهمانان آکور در سال ۲۰۲۰

با آغاز بحران کرونا، ضریب اشغال بسیاری از هتل‌ها در سراسر جهان با کاهش محسوسی روبه‌رو شد. این در حالی است که آکور موفق شد با تغییر تعریف مهمانان هدف و هماهنگی سریع با شرایط جدید سطح اشغال هتل‌های خود را تا حد مطلوبی بالا نگه دارد. روسیه در این زمینه مثال بسیار جالبی است، چراکه جزو معدود کشورهایی بود که امکان تردد بین بخش‌های مختلف کشور وجود داشت. هتل‌های آکور در روسیه در این دوران شاهد افزایش ضریب اشغال هتل‌ها از ۸% در ماه آپریل ۲۰۲۰ (فروردین) تا ۴۵% در ماه آگوست (مرداد) ۲۰۲۰ بودند. گروه‌های ذیل از مهم‌ترین مهمانان هتل‌های آکور در روسیه در سال ۲۰۲۰ بودند:

۱. متخصصان بهداشت: در برهه‌ای از زمان بخش اعظمی از مهمانان هتل‌های آکور در مسکو پزشکان بودند، چرا که دولت تعداد زیادی پزشک به مسکو آورد تا شرایط را کنترل کند و این پزشکان در هتل‌های آکور اقامت داشتند (360 مهمان پزشک در مدت 3 ماه).

۲. کارکنان شیفتی

۳.مسافران ورزشی

۴. برگزارکنندگان و مهمانان رویدادهای هیبریدی

بررسی الویت‌های مسافران کاری و برگزارکنندگان رویدادها

تا پیش از آغاز بحران کرونا، یکی از مهم‌ترین مشتریان گروه‌های هتلداری بزرگ همچون آکور مسافران کاری و برگزارکنندگان همایش‌ها و رویدادهای مختلف بودند. در همین راستا آکور برای بررسی زمان بازگشت این دسته از مسافران و درک نیازها آنان در وضعیت نرمال جدید، اقدام به برگزاری یک نظرسنجی می‌کند. بر اساس این نظرسنجی مهم‌ترین الویت این دسته از مسافران عبارتند از:

  • امنیت
  • انعطاف‌پذیری

یکی از ترندهای مهم صنعت مهمان‌یاری در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱،  ارائه خدمات رزرو و کنسلی انعطاف‌پذیر بود. در همین راستا آکور نیز هم در رزرو‌های فردی و هم در رزروهای گروهی سیاست‌های انعطاف‌پذیرتری را در پیش می‌گیرد. در کنار ارائه خدمات رزرو انعطاف‌پذیر به این دسته از مسافران، آکور تخفیف‌های ویژه‌ای را نیز برای مهمانان کاری و همچنین برگزارکنندگان رویدادها در نظر می‌گیرد.

با نزدیک شدن به سال ۲۰۲۱ محدودیت‌ها کاهش پیدا کرده و وضعیت سفر نیز بهبود پیدا کرد اما با این وجود مسافران هنوز هم بیشتر به سفرهای داخلی علاقه نشان می‌دادند. همین عامل هم سبب شد تا آکور میزبانی رویدادهای هیبریدی را در دستور کار خود قرار دهد. در همین راستا آکور همکاری گسترده‌ای را با مایکروسافت آغاز می‌کند.

افتتاح هتل‌های جدید

با وجود کاهش میزان سفرها گروه هتل‌های آکور در سال ۲۰۲۰ اقدام به افتتاح چندین هتل جدید در سراسر جهان می‌کند.

تصویری از وبینار ریت هاوک

راه خروج از بحران

با بهبود نسبی شرایط سفر، گروه آکور قصد دارد با ارائه پیشنهادات ویژه به هر دو دسته مشتریان بی‌توبی و بی‌توسی شرایط را برای بهبود سریع‌تر صنعت مهمان‌یاری و جذب دوباره مشتریان مهیا کند. مهم‌ترین اقدامات این گروه هتلداری در این زمینه عبارتند از:

۱.شرایط و ضوابط انعطاف‌پذیر برای رزروهای گروهی و رویدادها

۲. تمدید شرایط و ضوابط انعطاف‌پذیر برای رزروهای فردی تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ (۹ تیر ۱۴۰۰)

۳.راه‌اندازی کمپین ویژه برنامه‌ریزان رویدادها تا ۳۱ جولای ۲۰۲۱ (۹ مرداد ۱۴۰۰)

۴.میزبانی رویدادها و همایش‌ها با رعایت فاصله اجتماعی در داخل هتل یا فضای باز به‌همراه برگزاری رویدادهای آنلاین

۵.راه‌اندازی یک وب‌سایت ویژه متخصصان سفر که به تشریح اقدامات ایمنی انجام‌‌شده در هتل‌های آکور در تمامی مراحل اقامت‌های گروهی و میزبانی رویداد می‌پردازد.

۶. برگزاری رویدادهای هیبریدی با همکاری مایکروسافت

۷.حمایت از آژانس‌های مسافرتی با دادن کمیسیون برای تمامی رزروهایی که از طریق سیستم توزیع جهانی برای اعضای برنامه وفاداری آکور انجام می‌شود.

طرح آکور برای حمایت از کارکنان

مدیران آکور معتقدند در صنعت مهمان‌یاری و هتلداری کارمندان و خدمه سرمایه اصلی هر هتلی هستند. به‌همین دلیل آکور برای حمایت از کارکنان خود کمپینی با عنوان “heartist” را راه‌اندازی کرد. این کمپین در صورت ابتلا و بستری‌شدن هر یک از کارکنان به بیماری کرونا هزینه‌های درمان را پرداخت می‌کرد.

با وجود بحران بی‌سابقه‌ای همچون کووید-۱۹ و توقف نسبی سفرها بسیاری از گروه‌های هتلداری نام‌دار جهان توانستند با اتخاذ سیاست‌های درست و هماهنگی سریع با نرمال جدید این بحران را با موفقیت پشت سر بگذارند. انتشار گزارش مالی ماریوت در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ گواهی بر این مدعا است. حال باید دید این گروه‌ها چه برنامه‌ای برای بهبود سریع در دوران پساکرونا دارند.

پیشنهاد دی دی سفر: ایربالتیک: نمونه‌ای موفق از هماهنگی با نرمال جدید

شما می‌توانید جدیدترین اخبار صنعت هتلداری را از دی دی سفر دنبال کنید.

 

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=13019

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.