11

جدیدترین قوانین ورود به ابوظبی

  • 12 بهمن 1399 - 10:25 - ویرایش شده : 15 بهمن 1399 - 11:06
جدیدترین قوانین ورود به ابوظبی
با توجه با افزایش شمار مبتلایان به ویروس «کرونا»، مقامات «امارات متحده عربی»، از ماه فوریه ٢٠٢١ (اواسط بهمن ١٣٩٩) قوانین سختگیرانه ای را جهت ورود مسافران به «ابوظبی» در نظر گرفته‌اند.

دی دی سفربنابر قوانین جدید، از اول فوریه ۲۰۲۱ (۱۳ بهمن ۱۳۹۹)، افراد باید نتیجه منفی آزمایش «کووید-۱۹» خود را از طریق اپلیکیشن ردیابی «الحسن» (Al Hosn) و نه از طریق پیامک نشان دهند. پیش از این دانلود و نصب این اپلیکیشن اجباری نبوده و افراد می‌توانستند از طریق پیامک نتایج آزمایش خود را نشان دهند، اما اکنون دانلود و نصب اپلیکیشن «الحسن» (Al Hosn) الزامی شده است.

اپلیکیشن «الحسن» (Al Hosn)، هم نمایانگر نتیجه آزمایش کرونا بوده و هم از زمان ورود افراد به فرودگاه، تعداد روزهایی را که او از خارج از کشور بازگشته است را نیز نشان می‌دهد. اطلاعات موجود در این برنامه به ماموران مستقر در مرز کمک می‌کند که بتوانند قوانین قرنطینه را برای هر شخص خاص، تعیین کنند. گفته می‌شود که مسافرانی که از خارج از «امارات» به این کشور سفر می‌کنند، از جمله خانواده‌ها، برای قرنطینه سازمانی به مراکز شهرک صنعتی «مصفح» فرستاده می‌شوند.

در حال حاضر، افرادی که از خارج از کشور به «دبی» یا سایر شهرهای «امارات» باز می‌گردند، می‌توانند پس از خروج از فرودگاه، یک آزمایش جدید انجام دهند و با نشان‌دادن نتیجه آزمایش خود در مرز، از انجام قوانین قرنطینه در ابوظبی معاف شوند. اما این امکان از روز دوشنبه ۱ فوریه (۱۳ بهمن) وجود ندارد چراکه این برنامه تعداد روزهایی را که فرد بازگشته است را نشان می‌دهد.

از آنجایی که نوع جهش یافته‌ی ویروس کرونا در بسیاری از مناطق جهان با سرعت زیادی در حال افزایش است، «امارات متحده عربی» اقدامات احتیاطی بیشتری، برای جلوگیری از شیوع ویروس در این کشور انجام می‌دهد و به همین منظور قوانین ردیابی تماس نیز در امارات اجباری خواهد شد و پلیس ابوظبی از افرادی که وارد پایتخت می‌شوند درخواست کرده است که برنامه «الحسن» را فعال کنند.

بیشتر بخوانید: قوانین جدید دبی برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا

شرایط ورود به ابوظبی با انجام تست «دی پی آی» (DPI)

افرادی که قصد دارند تست «دی پی آی» (DPI) را انجام دهند، باید ظرف ٢۴ ساعت پس از دریافت نتیجه منفی، وارد ابوظبی شوند. ذکر این نکته ضروری است که مسافرانی که تست «دی پی آی» انجام می‌دهند، در این بازه زمانی ۲۴ ساعته تنها یک بار می‌توانند وارد امارات شوند. برای ورود به این کشور دو بار متوالی نمی‌توان از این نوع آزمایش استفاده کرد. ‌

همچنین ، کسانی که با انجام آزمایش “DPI” وارد ابوظبی می‌شوند و قصد دارد بیش از ۴٨ ساعت در این شهر اقامت کنند، باید در روز سوم ورود خود، تست «پی سی آر» (PCR) انجام داده و در صورت اقامت هفت روزه یا بیشتر، باید در روز هفتم نیز این تست را انجام دهند.

شرایط ورود به ابوظبی با انجام تست «پی سی آر» (PCR)

افرادی که با نتیجه منفی آزمایش «پی سی آر» وارد ابوظبی می‌شوند در صورت اقامت ۴٨ ساعته، به تست مجدد نیازی ندارند. اما اگر هشت روز یا بیشتر اقامت داشته باشند، باید روز چهارم و هشتم نیز مجددا تست «پی سی آر» انجام دهند.

شرایط ورود به ابوظبی برای افراد واکسینه‌شده

داوطلبان فاز ٣ کارآزمایی بالینی واکسن کرونا و افراد واکسینه شده در طرح واکسیناسیون ملی که در اپلیکیشن «الحسن» نماد ستاره طلایی یا “E” را دارند. از ارائه نتیجه منفی آزمایش در بدو ورود معافند. لازم به ذکر است که افرادی که هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، چنین نمادی را دریافت می‌کنند.

برای دریافت نماد “E”، باید حداقل ٢٨ روز از تزریق دوز دوم واکسن گذشته باشد. با این حال، نمادهای خاص فقط پس از انجام تست «پی سی آر» به افراد داده می‌شود و اعتبار این نماد نیز هفت روز است. اگر مسافری قصد دارد به اقامت خود ادامه دهد، باید یک تست «پی سی آر» دیگر نیز انجام دهد.

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=6941

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.