8

۹ استارتاپ گردشگری موفق و جذب بیش از ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه

 • 26 فروردین 1400 - 10:25 - ویرایش شده : 26 فروردین 1400 - 13:00
۹ استارتاپ گردشگری موفق و جذب بیش از ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه
وب‌سایت «دی دی سفر» هر هفته چندین استارتاپ گردشگری را که به‌تازگی موفق شده‌اند، نظر سرمایه‌گذاران را به خود جلب کنند، معرفی می‌کند. دی دی سفر در این مطلب نیز به‌سراغ ۹ استارتاپ گردشگری رفته است که به‌تازگی موفق به جذب بیش از ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه از سوی سرمایه‌گذاران شده‌اند.

دی دی سفر- دنیای استارتاپ های گردشگری، دنیایی سرشار از ایده‌های بی‌نظیر و منحصربه‌فرد است. هر چقدر هم که با ایده‌های جالب این استارتاپ‌ها آشنا شوید، باز هم این شرکت‌های نوپا با اید‌ه‌های جدید خود شما را شگفت‌زده خواهند کرد.

دی دی سفر در تلاش است که هر هفته، بهترین استارتاپ های سفر و گردشگری سراسر دنیا، که به‌تازگی موفق به جذب سرمایه شده‌اند را معرفی و بررسی کند. این بار نیز به‌سراغ ۹ استارتاپ گردشگری خلاق رفته‌ایم، اگر می‌خواهید با این ۹ استارتاپ گردشگری جذاب آشنا شوید، در ادامه این مطلب همراه دی دی سفر باشید.

اگر به مبحث استارتاپ‌های گردشگری علاقه‌مندید، دی دی سفر مطالب خواندنی زیر را به شما پیشنهاد می‌کند:

۱-استارتاپ گردشگری “Xiezhu”

 • سوژو، چین

استارتاپ گردشگری “Xiezhu” در زمینه ارائه خدمات تکنولوژی هتل فعالیت می‌کند. این استارتاپ که از سال ۲۰۱۵ آغاز به کار کرده است، تکنولوژی‌هایی همچون کیوسک‌های سلف‌چک‌این و اپلیکیشن‌های مختص مهمان را ارائه می‌دهد که در بسیاری از هتل‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. این شرکت نوظهور همچنین در حال تهیه نرم‌افزارها و سخت‌افزارهایی با فناوری «اینترنت اشیا» (IoT) برای ارائه خدمات به افراد مسن و دفاتر شرکتی است.

جذب سرمایه: استارتاپ گردشگری “Xiezhu” به‌تازگی موفق شده است حدود ۴۶ میلیون دلار (۳۰۰ میلیون رنمینبی) سرمایه جذب کند. از سرمایه‌گذاران این شرکت می‌توان به “Addor Capital” ،” Qingdao Haikong Tiancheng” و “SR Capital” اشاره کرد.

۲-استارتاپ گردشگری “The Guild”

 • آستین، ایالات متحده امریکا

استارتاپ گردشگری “The Guild”،  که در سال ۲۰۱۶ راه‌اندازی شده و در زمینه اجاره کوتاه‌مدت اقامتگاه فعالیت می‌کند، ۸۰۰ آپارتمان در شهرهای مختلف ایالات متحده را درست به‌سبک هتل اداره می‌کند. واحدهای اقامتی این استارتاپ چیدمانی به‌سبک آپارتمان دارند و از آشپزخانه و سایر امکانات هتل‌ها مانند قفل‌های بدون کلید برای درب ورودی برخوردارند.

جذب سرمایه: استارتاپ مسافرتی “The Guild”، در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، موفق شده است از ۹۱ سرمایه‌گذار ۱۷.۱ میلیون دلار سرمایه سهام و گزینه‌های اوراق بهادار جمع‌آوری کند. یک سال پیش نیز این شرکت نوظهور حدود ۲۰ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کرده بود.

Mint House استارتاپ گردشگری

۳-استارتاپ گردشگری “Mint House”

 • نیویورک، ایالات متحده

“Mint House”، یک «هتل استارتاپ» (Hotel Startup) است که در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد. این استارتاپ در حوزه‌ی اجاره‌ی کوتاه‌مدت اقامتگاه‌ها با قابلیت‌‌های یک هتل فعالیت می‌کند. هدف این شرکت آن است که تا سال ۲۰۲۵، املاکش را به ۵۰ شهر در سراسر جهان گسترش دهد. این شرکت یک سرویس حق اشتراکی نیز برای مسافران کاری راه‌اندازی کرده است.

جذب سرمایه: استارتاپ “Mint House” به‌تازگی از جذب سرمایه از طریق سرمایه‌گذاری شرکت “Allegion Ventures” خبر داده است. این شرکت در سال ۲۰۱۹ نیز ۱۵ میلیون دلار سرمایه جمع‌‌آوری کرده بود.

۴-استارتاپ گردشگری “Redeam”

 • برومفیلد، ایالت کلرادو، ایالات متحده

“Redeam” استارتاپی است که در زمینه‌ی ارائه‌ی راهکارهای فناوری‌محور به تورهای گردشگری فعالیت می‌کند. “Redeam” به اپراتورها و تورهای گردشگری، ابزارهایی برای توزیع محتوای خود از طریق فروشندگان آنلاین ارائه می‌دهد.

مدیرعامل این شرکت می‌گوید: «”Redeam” در سال ۲۰۲۱، یک شرکت کاملاً متفاوت نسبت به دو سال پیش است. محصولات ما به‌سمت ارائه‌ی راهکارهای کامل دیجیتالی و بدون تماس برای صنعت گردشگری، راهکارهای «وایت لیبل» (white-label) برای هتل‌ها، ایرلاین‌ها و سایر بخش‌های گردشگری پیش رفته است».

جذب سرمایه: استارتاپ گردشگری “Redeam” اخیرا از جذب سرمایه‌ی ۱۲ میلیون دلاری شرکت خود توسط “Vertical Venture Partners” و “Thayer Ventures” خبر داده است.

۵-استارتاپ گردشگری “Apaleo

 • مونیخ، آلمان

استارتاپ گردشگری “Apaleo”، تولیدکننده محصولات نرم‌افزار برای شرکت‌های مهمان‌یاری است. این شرکت یک پلتفرم ابری را از طریق «نرم‌افزار به‌عنوان سرویس» (software-as-a-service) یا “SaaS” ارائه می‌دهد. ارائه‌دهندگان اقامتگاه‌ها می‌توانند از این پلتفرم برای ایجاد و اجرای فناوری‌های مختلف در یک ملک استفاده کنند.

شرکت “Apaleo”، علی‌رغم آسیب‌هایی که بحران کرونا به صنعت گردشگری وارد کرده است، توانست مشتریان خود را به‌طور قابل‌توجهی افزایش دهد.

بنیان‌گذار این شرکت در این خصوص می‌گوید: «”Apaleo”، دقیقاً همان چیزی است که از مدت‌ها قبل توسط هتل‌ها و سایر ارائه‌دهندگان اقامتگاه در بخش تکنولوژی درخواست می‌شد. رویکرد واقعی پلتفرم “Apaleo” به این صورت است که هر هتلدار بتواند تکنولوژی مورد‌نظر خود را بدون محدودیت انتخاب و اجرا کند.»

جذب سرمایه: استارتاپ گردشگری “Apaleo” به‌تازگی حدود ۵.۲۵ میلیون دلار (۴.۵ میلیون یورو) از طریق شرکت “Force Over Mass” سرمایه جذب کرده است.

۶-استارتاپ گردشگری “Eola”

 • لندن، انگلیس

استارتاپ “Eola” اپراتورهای تور را برای مدیریت بهتر مشاغل خود به ابزارهای نرم‌افزاری مجهز می‌کند. تیم “Eola” یک پلتفرم جذاب تولید کرده‌اند که در واقع یک سیستم عامل کامل برای اجرای برنامه‌های مشاغل و تورهای گردشگری است. این استارتاپ نیز موفق شده است در زمان همه‌گیری ویروس کرونا، کسب‌و‌کار خود را گسترش دهد.

جذب سرمایه: استارتاپ گردشگری “Eola” به‌تازگی موفق شده است از طریق سرمایه‌گذاری شرکت‌های “Pentech Ventures”، “Techstars” و تعدادی سرمایه‌گذار فرشته، یک سرمایه‌ی ۲.۸ میلیون دلاری جذب کند.

ZeroAvia استارتاپ گردشگری

۷- استارتاپ گردشگری “ZeroAvia”

 • هالیستر، کالیفرنیا، ایالات متحده

“ZeroAvia” یک شرکت هواپیمایی هیدروژنی است که در سال ۲۰۱۷ متولد شده است. هواپیمای هیدروژنی، هواپیمایی است که از سوخت هیدروژن به‌عنوان منبع انرژی استفاده می‌کند.

جذب سرمایه: این استارتاپ اخیرا با سرمایه‌گذاری شرکت هواپیمایی «بریتیش ایرویز» (British Airways) ۲۴.۳ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است.

۸-استارتاپ گردشگری “Off Map”

 • شیکاگو، ایالات متحده

استارتاپ “Off Map” چادرهایی مجهز را برای کمپینگ و اردو زدن در دل طبیعت با نرخ ۲۰۰ دلار برای هر شب، به مسافران ارائه می‌دهد.

جذب سرمایه: استارتاپ گردشگری “Off Map” به‌تازگی مبلغ نامعلومی سرمایه، از طریق سرمایه‌گذاران فرشته جذب کرده است.

۹-استارتاپ گردشگری “Honey Guide”

 • شیجیاژوانگ، چین

استارتاپ گردشگری “Honey Guide” یک آژانس مسافرتی لوکس است. این شرکت در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شده است و خدماتی چون سرویس‌های عضویت را به مسافران ارائه می‌دهد. علاوه بر آن، این شرکت امکان فروش دیجیتالی را نیز برای تأمین‌کنندگان یا ساپلایرهای سفر فراهم می‌کند.

جذب سرمایه: این استارتاپ مسافرتی نیز به‌تازگی موفق شده است یک بودجه ۳ میلیون دلاری جذب کند.

دی دی سفر هر هفته چندین استارتاپ‌ گردشگری را که توانسته‌اند با عملکردی منحصربه‌فرد توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کنند، معرفی می‌کند. علاوه بر آن، دی دی سفر در روزهای چهارشنبه‌ی هر هفته، یک استارتاپ گردشگری خلاق را از تولد تا سودآوری بررسی می‌کند، بنابراین اگر به مبحث استارتاپ های گردشگری علاقه‌مندید، مقاله‌های استارتاپی دی دی سفر را در روزهای چهارشنبه از دست ندهید.

پیشنهاد این هفته‌ی دی دی سفر: ایده جالب یک استارتاپ گردشگری برای توسعه‌ی گردشگری پایدار

لینک کوتاه : https://ddsafar.com/?p=11113

در گفتگو پیرامون این مطلب شرکت کنید!

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.